Práce v MHD v Mohuči
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 37   Dolů
 
Autor Téma: Práce v MHD v Mohuči  (Přečteno 2835618 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #45 : Červen 30, 2013, 04:59:51 pm »

Tech 1600-1700 eur jako autobusak za 170h je v nemecku takova prumerna mzda, ale urcite ne min. Ono si polozme otazku proc nabiraji cizince a proc jim to nemci nechteji delat.... Kazdy logicky myslici clovek, ktery ma trochu prehled zna odpoved. Ale jak tady rekl kolega, je to na kazdem jestli to prijme a nebo ne.
Zaznamenáno
evropan7



Karma: -36
Příspěvků: 61


« Odpověď #46 : Červen 30, 2013, 06:39:07 pm »

Z prvé jsem psal že to dostal kdy jezdil sám jen 14 dnů a za druhé, jak jsem tady již psal zjišťoval jsem dlouho a důkladně možnosti v německu i rakousku a je za práci řidiče linkového autobusu je to slušné. A řidiče nemají nikde, ale požadují němčinu.
Zaznamenáno
prazec



Karma: 1
Příspěvků: 51


« Odpověď #47 : Červenec 01, 2013, 08:32:14 am »

 Pláč
Pozorně jsem si tady přečetl všechny příspěvky. Přesto bych to tam rád zkusil.
Poradí mě někdo jak začít ?
Díky
Zaznamenáno
Konstanz



Karma: -26
Příspěvků: 88


« Odpověď #48 : Červenec 01, 2013, 12:22:07 pm »

Zdravim, v Mainzu jem delal 8 mesicu a bral jsem za vice jak 190 h necelych 1500. Nejdrive po me chteli najem 640 EUR pak mi to snizili na 580 EUR, zbylo mi kolem 900 ecek a to bylo malo proto jsem odesel za lepsim. Jinak nastupni plat je necelych 2000 eur plus delate pro dcerinou fimtu za 90 eur kdyz jdete z volna ale jen do vyse 450 eur jako neben job. Nemci to nechteji delat tak proto asi najimaji cechy, kteri nauci trochu nemecky, linky a jezdi po Mainzu a Wiesbadenu. 
Zaznamenáno
takze



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #49 : Červenec 01, 2013, 01:56:26 pm »

Nechápu jak člověk co sám u firmy CBM pracuje může tady psát takové pomluvy.
My co tady pracujeme jsme spokojeni.
A ne jenom Ostraváci je tady i dost lidí s Prahy.
Ten člověk co to tady píše vesele ve čtvrtek popíjel se šéfem za jeho peníze a byl s nim kámoš.
Jsem zvědavý jak se bude tvářit až se dozví co tady o firmě co ho živý píše !
Je to jediný člověk co je tady nespokojený všem ostatním se tady líbí !
A díky tomu co tady píše alespon všichni víme co to je zač !!!!!

Spokojení řidiči CBM

koukám a nestačím se divit.
Lukas vím kdo jsi,a fakt se divím co tady píšete.
A já jsem nespokojený?Jak jsi na to přišel?
Píšete tady nesmysli a já narozdíl od vás zde své jméno řeknu (RL)a tyhle pomluvy si dejte za rámeček.
Asi ti nic nedošlo.
To samé pan ..... s tím práskáním to nedotáhne nikam jak mi kolem vánoc říkal,že poběží za šéfem jednoho budoucího kolegu napřášit,že má o něm jisté informace.
A říkal jsem vám,že nemáte nic zde řešit na netu.
Takže chlapci dost bylo toho osočování a urážení!!!!
Zklamali jste mě a končím s vámi.
každý sám na svém písečku.
A příště si zjistěte,že v sobotu jsem od 8:00 do 17:30 jezdil 58 a já nemám tak chytrej mobil a už vůbec né internet v mobilu ,abych něco z něj psal.
A pak tady někoho obvinujte z pomluvy.
Tady by se měli získávat užitečné informace a né plky.
Ve čtvrtek jsem se dobře bavil a myslel jsem si ,že vy nový jste rozumní,ale vidím úplně něco jiného.
Žádná komunita zde není
« Poslední změna: Červenec 01, 2013, 02:21:15 pm od takze » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #50 : Červenec 01, 2013, 02:36:45 pm »

A nejake fakta by nebyly panove? To co se tady pise jsou jen dohady a spory mezi vama.
Zaznamenáno
Lukas2881
Host
« Odpověď #51 : Červenec 01, 2013, 05:54:07 pm »

Já tady jen napsal že jsme tady s kolegama spokojeni a to je fakt !!!
A ten plat máme taky jiný než tady jistá osoba uvádí (a nevím kdo to je a je mi to jedno ).


Zaznamenáno
takze



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #52 : Červenec 01, 2013, 06:28:46 pm »

Já tady jen napsal že jsme tady s kolegama spokojeni a to je fakt !!!
A ten plat máme taky jiný než tady jistá osoba uvádí (a nevím kdo to je a je mi to jedno ).



Ale víš kdo to je!
Mám ti připomenout co jsi tady o mě napsal?
Já mám čistý svědomí narozdíl od jiných.
A nemám rád křiváky.příště si pořádně přečti všechny příspěvky a dojde ti to.
A to že jsem byl jedinný nespokojený je pochopitelný-mám tady rodinu,děti a o ty jde především.
Bohu dík jsem si sám vše vyřešil,
Každý by si měl sám sáhnout do svědomí a zamyslet se co vlastně tady způsobil.

Honza3333-já bych ti zdělil info,ale bohužel nejsem k tomu tady a ještě k tomu věřejně,oprávěný.
Musíš si sám udělat obrázek co jsme tady za bandu .....
Bohužel si nepomáháme.
Renda
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #53 : Červenec 01, 2013, 06:56:29 pm »

Rendo poslouchej, jezdil jsem v norsku a problemy byli jen s cechama. Furt nekdo neco resil a zavideli si. Kdyz jsi mel problem, tak ti vzdy pomohl nekdo jiny jen ne tvuj kolega cech. Taktez moje posledni prace. Jezdil jsem nejaky cas pro jednu firmu kousek od stuttgartu a ve firme bylo 70% cechu a to byl zase problem. Udavani, lzi atd. Ja te nasi mentalite nerozumim. Ja nevim co se tady mezi vama deje, protoze nejsem v centru deni. Me jde o to se dostat k nejakym podrobnejsim informacim, protoze se nechci jednou rano probudit a zjistit, ze mi na ucet chodi 1500eur a platim 600eur za byt. A k tomu vsemu se zasekat na dva roky pod pohruzkou vysoke sankce. Ono by nebylo od veci mit fakta v ruce, kdyz bude probihat dalsi nabor a na miste si je vyrikat a domluvit treba lepsi podminky a nebo poridit nejaky zaznam a pak se branit v pripade, ze se bude realita lisit od toho co bylo receno. Ja nemam nic proti nemcum a nemecku, ale vim co nemci dovedou kdyz jde o penize.... Sladke recicky zaberou na nekoho kdo tam nikdy nebyl a nepracoval. Kolega tady psal neco ve smyslu, ze hledal dlouho praci v nemecku a rakousku a bylo to beznadejne. Samozdrejme ma pravdu. Bez dobre nemciny to nejde a ze ti to nekdo nabidne jako v mainzu svedci o jedne veci a to je, ze tam nemaji lidi a taky je treba si polozit otazku proc........ Ja jsem neprijel do nemecka na sicim stroji.... Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
Michal69



Karma: -93
Příspěvků: 87


« Odpověď #54 : Červenec 02, 2013, 01:04:04 pm »

K této dost hloupé diskuzi, která zde již několik týdnů probíhá, bych chtěl napsat několik faktů.
Plat u CBM. Tři měsíce 1 950€, poté 2 390 €. Vše v hrubém. Kolik přijde na účet, záleží na daňové třídě. I. třída (svobodný, bezdětný) = největší odvody, takže z 1 950€ přijde na účet 1 350€.  Pokud máte děti a manželku, odvody nejsou tak veliké a ještě je možno požádat o přídavky na děti. Ovšem pozor, musí mít trvalé bydliště v SRN. Pokud pracujete v SRN a rodina trvale bydlí v ČR, máte nejvyšší daňovou třídu a jste bez přídavků. Pokud máte v Německu rodinu a vaše drahá polovička se štítí práce, i přes dost velké výhody a slevy na daních budete mít problém vyžít. I v Německu jde z dělnického platu tři nebo čtyři lidi špatně uživit.
Byty v Mohuči. 1+1=400€ (+/-), každý další pokoj + 100€. K tomu něco za topení, elektřinu atd. Stejně jako v ČR záleží na lokalitě, m2, balkonu, patru, výtahu atd. Stačí se podívat na internet do nabídek místních RK. 150€ provize, kterou údajně vedení CBM má, je hloupost. To by 1+1 stál asi 250€. Pokud pisatel o něčem takovém ví, ať se mi hned ozve, beru to. Byty je samozřejmě možné sehnat i mimo Mainz v okolních vesničkách (jsou levnější), ale zde je problém dostupnost. Služební svozy zde nejezdí a benzín zde stojí asi 1,6€/l + opotřebení auta, problémy s parkováním mimo firmu a čas navíc.
Jinde firmy platí řidiče více. To je pravda. Má to ale několik „ale“. Řidič v Mnichově si vydělá více, má ale vyšší náklady, neboť Mnichov a Bavorsko je obecně dražší. Konstanc-totéž, zde je bydlení enormně drahé. Stručně řečeno, řidič je dělník a rozdíly mezi dělnickými platy nejsou příliš veliké, pokud se nejedná o špičkového dělníka ve velice žádané profesi (např. svářeč). Pokud porovnáváte platy pro určitou profesi v dané lokalitě, jsou tam jen velmi malé rozdíly, řádově desítky €. Když půjdete jinam, v celkovém součtu si příliš nepolepšíte. Jiné to je samozřejmě u doktorů, programátorů, výzkumníků atd. Na to je ovšem třeba mít VŠ a kromě pomlouvání a lhaní také něco umět.
Podmínky u CBM. Jedná se o městskou firmu s poměrně slušným zázemím, vozový park je zde dobrý, udržovaný a pravidelně čištěný. Kromě řízení a prodeje lístků zde po řidiči nikdo více nechce. Tedy-žádná údržba, úklid, tankování, výměna kol atd. jak to bylo ve zvyku u jiných, zvláště soukromých firem. O repasovaných náhradních dílech tady nikdo nikdy zřejmě neslyšel. Na 2/3 konečných je toaleta s tekoucí teplou i studenou vodou, ve vozovně potom kompletní zázemí pro pracovníky (skříňky, šatny, sprcha, kantýna, automaty na jídlo a kávu). Firma svým zaměstnancům dává různé benefity (bazén, posilovnu, 13tý plat, 5€ měsíčně na údržbu uniformy).  Jste oficiálně přihlášeni u ZP, SP a daňovém úřadu. Tedy žádných 8 000 přes pásku a zbytek bokem.
Provoz je klidnější, závodníky na ulicích zde téměř neuvidíte a ohrozit autobus je zde trestný čin, za který se chodí do chládku. Nějaké vybržďování, kterým naši „podnikatelé a zbohatlíci“ trestají ostatní za to, že na padesátce jedou jen 70, je v této části Německa něco, co zde znají jen z vyprávění. To znají v Bavorsku a Sasku, což je jeden z důvodů, proč tamní policie naše řidiče tzv. šikanuje. Největší problém jsou zde cestující, kteří často chtějí informace, které nevíte anebo nemáte čas jim je vyhledat. V tom případě je třeba naučit se je zdvořile, ale rázně odmítnout. Primárním posláním řidiče je zde stejně jako u nás bezpečná přeprava, nikoliv podávání informací. Druhým problémem je zde prodej jízdenek, dost to zdržuje a tarify jsou typicky německé, tedy komplikované.
Němčina. Řidič MHD je pracovník v oboru služeb, je tedy žádoucí, aby uměl jazyk, který je pro danou profesi potřeba. Není třeba umět výrazy pro stavební dělníky nebo burzovní makléře, ale trochu té všeobecné a dost profesní němčiny znát musíte. Nikdy není zvědavý na to, abyste při prodeji neuměli říct, že platit 100€ bankovkou v busu není možné nebo hlásili překážku v provozu dispečerovy do vysílačky česky.
Poláci z Ostravy mluvící česky. Pisatel si zde nejprve stěžuje na Němce, že nám dávají „sežrat“, že jsme Češi, o pár dní později už ale píše něco o Polácích, kteří mluví česky a kteří zde údajně kazí platy. Co k tomu říct? Praha není pupkem světa, jak si někteří její obyvatelé myslí a často dávají najevo. Každý, kdo pracoval v naší stověžaté matičce se jistě setkal s názorem, že ostraváci (moraváci, berouňáci, ústečáci, Slováci, Ukrajinci atd.) kazí v Praze platy a rusáci (Němci, Angličané atd.) zas zbytečně zvyšují ceny bytů. Kdo by v Praze seděl za kasou v supermarketu, zametal ulice, navážel zboží, stavěl metro nebo učil jejich vymazlené děti tolik potřebným cizím jazykům, odpovědět většinou nedovedou. Netušil jsem, že i tady se budu setkávat s názory typu „Balkán začíná 3 kilometry za Benešovem“ nebo „Ostraváci jsou polští židi, které vůdce zapomněl zplynovat“.  Ale hlupákovi budete vadit i na druhém konci světa, natož v sousedním Německu. Zajímavé je, že peníze, které do Prahy plynou skrze ČEZ, Škodu Mladá Boleslav nebo mecenáše Bakaly obyvatelům Prahy tak nějak nesmrdí. Doporučil bych autorovi, aby se mírnil ve výrazech a také v ne příliš lichotivých přezdívkách svých nadřízených, tím spíše v nepodložených tvrzeních o jakýchsi provizích. Je v Německu, kde soudy pracují poměrně rychle a pokud něco takového napíše a není to pravda, mohl by před soudem klidně skončit. Diskuze je sice jakoby anonymní, jeho IP adresu ale server samozřejmě zaznamenává. Už mnoho lidí bylo nepříjemně překvapeno, když si na ně úřady došlápli právě přes IP adresu (něco jako telefonní číslo) a vyměřili mu tučnou pokutu. Pokud tedy máte problém s Němci, s jejich prokuristou nebo překladatelkou, pokud vám vadí drahé byty, vodka v restauraci nebo dodatky pracovní smlouvy způsobené věčnými nespokojenci, mohu Vám dát zaručený tip, jak se těchto problémů zbavit. Vraťte se domů a nekažte to tady ostatní.  Mrknutí
Zaznamenáno
takze



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #55 : Červenec 02, 2013, 02:52:34 pm »

K této dost hloupé diskuzi, která zde již několik týdnů probíhá, bych chtěl napsat několik faktů.
Plat u CBM. Tři měsíce 1 950€, poté 2 390 €. Vše v hrubém. Kolik přijde na účet, záleží na daňové třídě. I. třída (svobodný, bezdětný) = největší odvody, takže z 1 950€ přijde na účet 1 350€.  Pokud máte děti a manželku, odvody nejsou tak veliké a ještě je možno požádat o přídavky na děti. Ovšem pozor, musí mít trvalé bydliště v SRN. Pokud pracujete v SRN a rodina trvale bydlí v ČR, máte nejvyšší daňovou třídu a jste bez přídavků. Pokud máte v Německu rodinu a vaše drahá polovička se štítí práce, i přes dost velké výhody a slevy na daních budete mít problém vyžít. I v Německu jde z dělnického platu tři nebo čtyři lidi špatně uživit.
Byty v Mohuči. 1+1=400€ (+/-), každý další pokoj + 100€. K tomu něco za topení, elektřinu atd. Stejně jako v ČR záleží na lokalitě, m2, balkonu, patru, výtahu atd. Stačí se podívat na internet do nabídek místních RK. 150€ provize, kterou údajně vedení CBM má, je hloupost. To by 1+1 stál asi 250€. Pokud pisatel o něčem takovém ví, ať se mi hned ozve, beru to. Byty je samozřejmě možné sehnat i mimo Mainz v okolních vesničkách (jsou levnější), ale zde je problém dostupnost. Služební svozy zde nejezdí a benzín zde stojí asi 1,6€/l + opotřebení auta, problémy s parkováním mimo firmu a čas navíc.
Jinde firmy platí řidiče více. To je pravda. Má to ale několik „ale“. Řidič v Mnichově si vydělá více, má ale vyšší náklady, neboť Mnichov a Bavorsko je obecně dražší. Konstanc-totéž, zde je bydlení enormně drahé. Stručně řečeno, řidič je dělník a rozdíly mezi dělnickými platy nejsou příliš veliké, pokud se nejedná o špičkového dělníka ve velice žádané profesi (např. svářeč). Pokud porovnáváte platy pro určitou profesi v dané lokalitě, jsou tam jen velmi malé rozdíly, řádově desítky €. Když půjdete jinam, v celkovém součtu si příliš nepolepšíte. Jiné to je samozřejmě u doktorů, programátorů, výzkumníků atd. Na to je ovšem třeba mít VŠ a kromě pomlouvání a lhaní také něco umět.
Podmínky u CBM. Jedná se o městskou firmu s poměrně slušným zázemím, vozový park je zde dobrý, udržovaný a pravidelně čištěný. Kromě řízení a prodeje lístků zde po řidiči nikdo více nechce. Tedy-žádná údržba, úklid, tankování, výměna kol atd. jak to bylo ve zvyku u jiných, zvláště soukromých firem. O repasovaných náhradních dílech tady nikdo nikdy zřejmě neslyšel. Na 2/3 konečných je toaleta s tekoucí teplou i studenou vodou, ve vozovně potom kompletní zázemí pro pracovníky (skříňky, šatny, sprcha, kantýna, automaty na jídlo a kávu). Firma svým zaměstnancům dává různé benefity (bazén, posilovnu, 13tý plat, 5€ měsíčně na údržbu uniformy).  Jste oficiálně přihlášeni u ZP, SP a daňovém úřadu. Tedy žádných 8 000 přes pásku a zbytek bokem.
Provoz je klidnější, závodníky na ulicích zde téměř neuvidíte a ohrozit autobus je zde trestný čin, za který se chodí do chládku. Nějaké vybržďování, kterým naši „podnikatelé a zbohatlíci“ trestají ostatní za to, že na padesátce jedou jen 70, je v této části Německa něco, co zde znají jen z vyprávění. To znají v Bavorsku a Sasku, což je jeden z důvodů, proč tamní policie naše řidiče tzv. šikanuje. Největší problém jsou zde cestující, kteří často chtějí informace, které nevíte anebo nemáte čas jim je vyhledat. V tom případě je třeba naučit se je zdvořile, ale rázně odmítnout. Primárním posláním řidiče je zde stejně jako u nás bezpečná přeprava, nikoliv podávání informací. Druhým problémem je zde prodej jízdenek, dost to zdržuje a tarify jsou typicky německé, tedy komplikované.
Němčina. Řidič MHD je pracovník v oboru služeb, je tedy žádoucí, aby uměl jazyk, který je pro danou profesi potřeba. Není třeba umět výrazy pro stavební dělníky nebo burzovní makléře, ale trochu té všeobecné a dost profesní němčiny znát musíte. Nikdy není zvědavý na to, abyste při prodeji neuměli říct, že platit 100€ bankovkou v busu není možné nebo hlásili překážku v provozu dispečerovy do vysílačky česky.
Poláci z Ostravy mluvící česky. Pisatel si zde nejprve stěžuje na Němce, že nám dávají „sežrat“, že jsme Češi, o pár dní později už ale píše něco o Polácích, kteří mluví česky a kteří zde údajně kazí platy. Co k tomu říct? Praha není pupkem světa, jak si někteří její obyvatelé myslí a často dávají najevo. Každý, kdo pracoval v naší stověžaté matičce se jistě setkal s názorem, že ostraváci (moraváci, berouňáci, ústečáci, Slováci, Ukrajinci atd.) kazí v Praze platy a rusáci (Němci, Angličané atd.) zas zbytečně zvyšují ceny bytů. Kdo by v Praze seděl za kasou v supermarketu, zametal ulice, navážel zboží, stavěl metro nebo učil jejich vymazlené děti tolik potřebným cizím jazykům, odpovědět většinou nedovedou. Netušil jsem, že i tady se budu setkávat s názory typu „Balkán začíná 3 kilometry za Benešovem“ nebo „Ostraváci jsou polští židi, které vůdce zapomněl zplynovat“.  Ale hlupákovi budete vadit i na druhém konci světa, natož v sousedním Německu. Zajímavé je, že peníze, které do Prahy plynou skrze ČEZ, Škodu Mladá Boleslav nebo mecenáše Bakaly obyvatelům Prahy tak nějak nesmrdí. Doporučil bych autorovi, aby se mírnil ve výrazech a také v ne příliš lichotivých přezdívkách svých nadřízených, tím spíše v nepodložených tvrzeních o jakýchsi provizích. Je v Německu, kde soudy pracují poměrně rychle a pokud něco takového napíše a není to pravda, mohl by před soudem klidně skončit. Diskuze je sice jakoby anonymní, jeho IP adresu ale server samozřejmě zaznamenává. Už mnoho lidí bylo nepříjemně překvapeno, když si na ně úřady došlápli právě přes IP adresu (něco jako telefonní číslo) a vyměřili mu tučnou pokutu. Pokud tedy máte problém s Němci, s jejich prokuristou nebo překladatelkou, pokud vám vadí drahé byty, vodka v restauraci nebo dodatky pracovní smlouvy způsobené věčnými nespokojenci, mohu Vám dát zaručený tip, jak se těchto problémů zbavit. Vraťte se domů a nekažte to tady ostatní.  Mrknutí


Konečně někdo normální!
Ale musím oponovat-těch 5 euro nedostáváš ty ale to přispíváš na oděv.
+ další bonus na dovču,vánoce
Když chci práci -mám
Když chci volno -mám
účet u DB mám taky a platím 9,90 euro/m
(v tom jsou ale různý výhody,jako druhá karta ,internet bank ,platby atd)

Teď už vím co jsem tušil

Bohužel zde na těchto stránkách se nic takového nemělo stát.
Mělo to tady být o čechoslovácích v Maizu a okolí a né o .....
A mimochodem,ten člověk(dochloite) co to tady psal má v něčem pravdu až nato,že se nechal unést a ....
Jinak o restauraci vím,vaří tam češi.

Hezký den

Renda
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #56 : Červenec 02, 2013, 09:41:36 pm »

 Škleb
« Poslední změna: Červenec 02, 2013, 10:01:41 pm od honza3333 » Zaznamenáno
petra70



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #57 : Červenec 03, 2013, 08:40:31 am »

Zdravim, take jsme byli na pohovoru asi pred rokem a pul v Plzni v jednom hotelovem pokoji a byl tam mily usmevavy pan a nejaka jeho druzka prisla v zupanu a neumela moc cesky. Slibovali resp. ta pani nam lamanou cestinou rikala ze nam daji zlevneny byt od mesta za max. 350-400 eur, plat 2000 eur cisteho, 500 eur na zacatek pro nepracujici manzelku od pracaku atd. Znelo to dobre, ale nakonec jsme volali znamemu a z Wiesbadenu kousek od Mainzu a ten nam rikal jaka je realita. Ted jsme radi ze jsme to misto v Mainzu nevzali a ne jen diky snad spatnym platovym podminkam 1350 eur mesicne je opravdu hodne malo (snad krome vych. nem.) ale kdyz vidim jak se tady ted vzajemne napadate...Ono to asi opravdu nedela dobre kdyz pracuje hodne lidi z vychodu v jedne firme jak tady psal ten pan co pracoval v norsku Smích Manzel ted pracuje 150 km od hranic bez kolegu cechu a bez nejakeho upisovani na roky, jeho nemcina  taky nebyla nic moc, ale musel se snazit kdyz chtel delat v nemecku. Tak doufam ze vam ty platy zvednou, aby jste se tady nehadali a kdyz uz tak ne verejne  Smích
Zaznamenáno
MichaelSkupien



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #58 : Červenec 03, 2013, 11:41:30 pm »

Zdravim Vas kamaradi, jsem tady asi rok a pul a stezovat se nemuzu doufam ze i kluci kterym jsem to tady doporucil :-) Ale jak se rika sto lidi sto chuti kdyz clovek nevyzkousi tak nevi. Jinak posilam peknej pozdrav z Mallorky :-)
Zaznamenáno
Konstanz



Karma: -26
Příspěvků: 88


« Odpověď #59 : Červenec 04, 2013, 02:56:54 pm »

Ahoj Michale, jak je na Malorce? Jinak ja byt tebou tak bych se tady moc neikonizoval, co te to prosim te napadlo pobirat rodicovsky prispevek z Cech a byt prihlaseny v nemecku? To jste si jako mysleli ze se na to neprijde? Kamo Ceska sprava soc. zabezp. ma uz davno paky na tyhle primitivni podvody. Prosim te nezapomen taky nahlasit ns Sozial Amt ze verca ma prijem z uklizeni aby ti mohli snizit Wohnungsgeld jinak je to dalsi podvod a to ti v nemecku jen tak neprojde, to neni jako kdyz ti sef odpustil ujeti od nehody v Budenheimu :-) Jsi mel ricz ze nechces platit poplatek za tveho psika ja bych si ho vzal a nemusel si ho poustet za mestem na pole chudaka malyho:-( Tak se mej a uzij si more.

K
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 37   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München