Život v Německu oproti Česku
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9905894 krát)
SVU Mnichov



Karma: 3
Příspěvků: 120



« Odpověď #270 : Červenec 25, 2013, 10:03:01 am »

Harry je tu přece především proto, aby nám všem pomýleným, naivním a nesvéprávným sundával růžové brýle a nastavoval zrcadlo. To je snad jasný, ne?   Smích
Zaznamenáno
Loren



Karma: 2
Příspěvků: 33

Honza (Loren)


« Odpověď #271 : Červenec 25, 2013, 01:20:27 pm »

Člověk to nemusí hned tak hrotit... já třeba žiju tady i tam, je to pro mně jako třeba střídavě žít doma a na chalupě (což hodně lidí v česku dělá) - nemusíme se to stále snažit přísně srovnávat.
Na chalupě nemáme chodníky ani kanalizaci ani metro ani shopping za rohem ale doma zase nemáme ty lesy a klid atd. Prostě by z toho nemusel být nešťastný ale moh by si vybírat ta pozitiva z obou prostředí, netrápit se těma negativama a nežít furt ve schizmatu německo-nebo-česko.
Nemusí se každý nutně rozhodnout, kde se usadit. Navíc pro některé lidi je vnitřně těžké, natrvalo změnit "domov".

K některým zde probíraným tématům namátkou:

- Maj tu prostě jiný druh afér než v české politice... to mi pomáhá, aby mě nezavalilo skepsí soustředění se na české aféry a deziluzi z politiky. Celkově to je jistě trochu slušnější v této oblasti v Německu.

- Sociální problémy a chudoba tu jistě jsou, ale jednak to z Bavorska není moc vidět (pokud má člověk na nájem) a jednak v Česku je myslím bezdomovců a vyslovených chudě-žijících víc. Tady maj pomyslnou hranici chudoby výš, než my - zhrozili by se nad osudy, které v Česku považujeme celkem za "ještě slušný život".


- Ad "budes vzdy mat statut cudzinca s nemeckym pasom" - já mám jen českou občanku a trávím tu jen ani ne třetinu času - ale i tak jsem neposítil, že by se ke mně chovali lidi nějak s despektem jako k cizinci.. Nemám důvod chtít, aby se nepoznalo, odkud pocházím. Tolik ad " prezradi ta to odkial pochadzas"..

Fazit: Mně se v Mnichově a okolí moc líbí, prožil jsem tu spoustu času - ale vždycky se rád vrátím domů ke Praze a nedovedu si představit, že bych se do Německa přestěhoval - jsem asi konzervativní typický Čech.. jen to, co se mi přihodí doma (v Česku), je pro mně jaksi opravdu autentiskou součástí mého života a to, co prožívám tady v M., jakoby trochu "neplatí tak zcela".. jako by se ten čas nezapočítával naplno ..

Jan
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #272 : Červenec 25, 2013, 02:55:53 pm »

...jen to, co se mi přihodí doma (v Česku), je pro mně jaksi opravdu autentiskou součástí mého života a to, co prožívám tady v M., jakoby trochu "neplatí tak zcela".. jako by se ten čas nezapočítával naplno ..
To je zajímavá úvaha, když si vzpomínám na začátky v DE, asi to opravdu tak nějak bylo. Jen teď nevím, jak to vlastně popsat teď. Nu, když se tu něco opravdu přihodí, člověk asi bolestně pozná, že to doopravdy je Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Pepik
Host
« Odpověď #273 : Červenec 25, 2013, 07:37:24 pm »

Major Terazky, myslím, není v jádru špatný člověk. Ovšem nikdo mu ještě nevysvětlil, že vedle jeho pohledu na Německo, existují i pohledy jiné, jaksi komplexnější a tudíž férovější. Někdo, kdo utekl z domova před bídou a nezaměstnaností, sám ovšem nekvalifikovaný, bez znalosti jazyka, navíc s mizerným písemným projevem, těžko může přesvědčivě přednášet o německých reáliích. Minimálně u těch, kdo v Česku opustili dobře placené joby a rozhodli se z vyšších důvodů implementovat se přirozeně do zdejší střední třídy, kdy finance nehrály primární úlohu, musí takové poučování vyvolat nic než smích. Opakuji po stopadesáté, že samotný fakt přestěhování do Mnichova kvalifikaci, životní úroveň ani sociální statut nezvýší.
A k předřečníkovi - stesk po domově doporučuji vyřešit podobně jako stesk po bývalé ženě. Prostě ji nahradit novou (a pokud možno lepší). Jinak by člověk moh´ lehce skončit v Haarském blázinci.
Čau, češi.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #274 : Červenec 25, 2013, 08:20:25 pm »


 Loren vecina nemcov sa sprava slusne k cudzincom...oto nejde...len cudzinec si nahovara,ze si splhne u domacich ak bude mat nemecky pas..pritom nemcom je uplne jedno ci Hondza z Ciech ma nemecky pas,alebo nie..oni maju svoj zivot svoje problemy ...to si neraz chcu cudzinci svoje nizke sebavedomie dobit nemeckym pasom.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #275 : Červenec 25, 2013, 08:22:36 pm »


 Loren nemecka spolocnost nevyzaduje od cudzincov aby si zobrali nemecky pas...nemcom je uplne jedno ci ma cudzinec svoj pas cely zivot a zozije v nemecku napr s ceskym pasom cely zivot,alebo si zoberie nemecky pas..je im to uplne jedno...to si cudzinci vymysleli akesi nepisane zakony,ze budu viac respektovany domacim obyvatelstvom ak budu mat nemecky pas...ale nemci ak ta stretnu sa ta nepytaju nato ci mas nemecky pas,alebo stale cesky pas.Ich to jednoducho nezaujima.Nemcina vzdelanie je potrebne na zivot v Nemecku nie nemecky pas.
Zaznamenáno
karelIV



Karma: -2
Příspěvků: 37


WWW
« Odpověď #276 : Červenec 25, 2013, 08:29:16 pm »

Posledni tri prispevky  (bez Hary01) myslim vystihuje podstatu tohoto vlakna tj Zivot v Nemecku oproti Cesku. Predevsim Pepik to popsal brilantne. Vic k tomu nema smysl dodavat.

Jen snad, ze jsou ruzne "Nemecka" a tady v NS je plno veci jinak (vice radaru na silnicich a mene dnu pracovniho volna).
P.S. Mame dcerinou firmu v Bavorsku (oooo) a vztahy mezi "dolnimi" a "hornimi" Nemci je kapitola sama pro sebe. (to jen tak na okraj)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #277 : Červenec 25, 2013, 08:32:46 pm »

 Karel ja netvrdim,ze Nemecko je zla zem..aj ja som tu dobrovolne..lebo na Slovensku je vyse 400 tisicova armada nezamestnanych...Slovensko je zial stat bez buducnosti...nezije s atam zle,ak mas peniaze...zdravotnictvo unas je hroza..ak nedas uplatky vecina lekarov na teba kasle..korupcia ..atd ..a ine problemy..ja,len pisem,ze aj Nemecko ma svoje problemy...ze Nemecko niesu,len pocitacove hlavy ktore zarabaju 3-4 tisic euro ciste ci ini kvalifikovani ludia...aj tu je vela chudoby...Ze v Nemecku kazdy druhy dochodca dostava taky maly dochodok,ze Hartz4 mu musi doplacat aby prezil...ze 1,3 miliona ludi zaraba n Vollzeit tak malo,ze Hartz4 im musi doplatit na zivotne minimum inac by nemalo na najom jedlo...ze Hartz4 drzi v Nemecku tu chudobu nad vodou a plati aj ludom bez prace ubytovanie komplet da na jedlo mesacne 382euro,50% zlava na cestovne kulturu ..platia im zdravotne...preto nevidite tu chudobu v Bavorsku,lebo tu nieje tolko bezdomovcov ako v Prahe Bratislave ci inde...aj otom treba vraviet ...nielen vies vseobecne omacky a pisat aka je politicka korupcia v Cechach a na Slovensku..ano unas je bordel..aj tu sa kradne,len rafinovanejsie a prefikanejsie...nerobme si zbytocne iluzie o cudzej krajine a neidealizujme si Nemecko zbytocne....co je na Nemecku dobre je silny socialny system ktory chudobnym ludom pomaha prezit..preto tu platime vysoke odvody atd...ale to ma zmysel...dnes si zdravy a silny..o 20r mozno budes pre zamestnavatelov stary a nikto ta nezamestna...potom ta tiez socialny system podrzi...dalsia super vec na Nemecku je,ak si sikovny a vedeny na uradoch bez prace mozu ti zaplatit vzdelanie byt atd...co v nasich krajinach ti povedia staraj sa...ano nemecko sikovnym ludom aj cudzincom pomoze...ludia su tu dobre veci,len snazte sa byt objektivny a piste realne veci o zivote v Nemecku...
Zaznamenáno
kaci38



Karma: 1
Příspěvků: 22


« Odpověď #278 : Červenec 26, 2013, 09:38:18 am »

Opakuji po stopadesáté, že samotný fakt přestěhování do Mnichova kvalifikaci, životní úroveň ani sociální statut nezvýší..

To je to co musia ludia najskor pochopit. Ked raz nemam vzdelanie, tak je jedno ci som v DE alebo SR. Ludia su ovplyvneni vyssimi zarobkami ale ta na ich spolocenskom statuse nic neriesi. Ked si to ludia neuvedomia tak skoncia ako Hary, alebo kopa inych prikladov.

Co sa tyka obcianstva, pasu a takychto veci. Nemca nezaujima aky mas pas, ake obcianstvo, kde si sa narodil.... Aspon v Berline nie. Ja dokonca nehovorim nemecky a nemal som jediny problem za rok co zijem v Berline. Ani na urade, ani v obchode, ani v praci proste nikde. Kopa ludi sa zaujima odkial som, aka je nasa krajna, co tu robim....
A to ze sa na teba niekto navysuje nieje tym ze si slovak. Ale zrejme tak ta vnimaju. Zalezi ako ty posobis na ludi ake je tvoje postavenie, v akeom prostredi ludi sa nachadzas a kopa inych faktorov.
Zaznamenáno
Loren



Karma: 2
Příspěvků: 33

Honza (Loren)


« Odpověď #279 : Červenec 26, 2013, 01:12:41 pm »

Pepikovi: "jako stesk po bývalé ženě. Prostě ji nahradit novou (a pokud možno lepší)"

Já jsem předloni nahradil ženu jinou, mladší a lepší - ale zas je vázaná na Prahu a příbuzné tam ...
Ale i kdyby nebyla, oba prostě máme domov v Česku.  - tedy u mě to neni stesk po domově.
Je to jakási nevůle přijmout to tady (v M.) jako autentický domov. Někdo to prostě ndokáže tak lehce vyměnit.

Tady (v Mnichově) je prostě možnost zajímavější a líp placené zakázky... i když v Praze jsem měl tak dobrý job ... ale že bych chtěl
"implementovat se přirozeně do zdejší střední třídy" ? To mě nechává chladným. 
Mě tu prostě baví když tu jsem, geniesovat život po Mnichovsku a doma zas po Pražsku.
Říkám Mnichov, protože krom M. + Umland vlastně nic neznám, Praisy taky ne, tuším jen, že u prušáků se žije trochu jinak, nic proti nim nemám ale netoužím to poznat.
Takže tuhle diskuzi na mnichov.de nelze moc zobecňovat asi na celé Německo.

Ono je víc lidí, co žijou v Německu ale taky jednou nohou stále v Česku.
Z pěti českých mnichováků dle mé zkušenosti maj 2 chalupu na šumavě a 3 ještě i byt v Praze..
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #280 : Červenec 26, 2013, 01:25:02 pm »

Pro ty, kdoz maji dilema, kde jsou vice doma. Polozte si jednoduchou otazku: kde chcete jednou byt pochovani? Tam je pro vas doma. Mrknutí
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #281 : Červenec 26, 2013, 04:20:46 pm »

http://www.leiharbeit-abschaffen.de/
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #282 : Červenec 26, 2013, 04:23:19 pm »


 Loren vsadit vsetko na nemecku kartu,alebo jednu kartu v zivote je chyba...poznam jedneho cecha emigrantna vzdelany vysoka skola cez 30r zil v Mnichove a na stare kolena sa vratil do Prahy kde sa narodil...nie preto,ze chcel,ale preto,lebo financne nezvladal platit byt v Mnichove cize najom jedlo atd...a z dochodkom z Nemecka sa mu v Prahe nebude zit zle kdeze ma tam svoj byt a bude platit len jedlo a energie...len financie ho donutili na navrat do Prahy..
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #283 : Červenec 26, 2013, 04:34:02 pm »


Harry, jiste vis, ze Leiharbeit existuje i v Cesku a dovedu si dost dobre predstavit, ze i na Slovensku.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #284 : Červenec 26, 2013, 08:44:06 pm »


 Didi to svinstvo je vsade...ale Nemecko je extrem...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München