Život v Německu oproti Česku
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9894318 krát)
Diddi
Host
« Odpověď #240 : Červen 25, 2013, 06:41:31 pm »

Nazdar Karle, zkusenosti s Cinou samozrejme nemam, ale umim cist grafy. Zkusim ti to vyhledat, je to sice 2 roky, co jsem ji videla, ale nekde na netu se jiste jeste potuluje. Ale skutecnost, ze kdyz dite potrebuje sk. psychologa, tak prijde tak za ctvrt roku na radu a kdovi jestli, to ti muzu odprisahnout. A pak se stejne nic neresi.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #241 : Červen 25, 2013, 06:58:17 pm »

Tak jsem to nasla relativne brzo. Spletla jsem se v Niedersachsen pripada dokonce 26000 zaku na 1 psychologa. To by me fak zajimalo, za co jsem dostala tak rychle to - Škleb No, necht slouzi.
Jeste chci podotknout, ze v tom prvnim grafu je sice Cina na poslednim miste za Nemeckem, ale napr. prave to Dolni Sasko je az za Cinou. Uz  jsem si to tak presne po 2 letech nepamatovala. Ale i tak to neni jiste zadna vyhra, byt predposledni. i Albanie je na tom podstatne lepe.
http://www.gew-nds.de/Aktuell/archiv_jan_10/Situation_der_Schulpsychologie_in_Deutschland_und_Niedersachsen.pdf
« Poslední změna: Červen 25, 2013, 08:01:45 pm od Diddi » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #242 : Červen 25, 2013, 09:14:54 pm »

Jo jeste k zdravotnictvi. Nevim, zda se s tim nekdo setkal, ale kdyz v Nemecku marodite vic jak 70 tydnu, tak vas pojistovna normalne vykopne.
Kde byl tvůj manžel pojištěný?
Zákonné pojišťovny musí nemocenskou platit více než rok neřerušené pracovní neschopnosti, po této lhůtě sice už ne, pak nastupují jiné nástroje...ale vyhodit tě nemůže.
Pokud byl pojištěn soukromě, bude to asi jiné, ale vyhodit tě z důvodu trvající nemoci podle mě nemůžou ani oni.
Tady je to celkem podrobně popsané...
http://www.pro-retina.de/beratung/soziales/artikel/krankengeld
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Diddi
Host
« Odpověď #243 : Červen 25, 2013, 09:40:44 pm »

Kleeno, asi mas pravdu.Jsem to spatne napsala. Oni ho asi nevykopnou v tom smyslu, ze by nemohl k Dr., ale prestanou mu platit tu nemocenskou. Ja se ho na to budu muset poradne zeptat, co mu rikali. Ale kazdopadne on marodi jiz skoro rok a ted ho porad sikanuji, aby delal Umschulung apod., pritom on ma 2 diagnozy, ta druha se mu pridruzila v dusledku spatne provedene operace, tak neni v soucasnosti na tom jeste tak, aby normalne  delal apod. A pritom to neni ani jeste rok a uz otravuji. Stejne by ho nikdo v jeho veku nezamestnal. Je pojisten u AOK. V zivote nemarodil, 35 let plati dane a ted tohle. Tak nas to stve.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #244 : Červen 26, 2013, 06:02:17 am »

Mam znameho ten marodoval dlhsiu dobu a to ti zdravotna poistovna doslova posle vyhrazne listi..otom je nemecko...dokym platis robis ako otrok chvalia ta..ako nahle vazne ochories uz ta bombarduju listami..a platit marodku sa im nechce...v nemecku maju zdravotne poistovne az na AOK ta je stale v strate tu musi dotovat stat inac by uz padla...tie zdravotne poistovne maju milionove ziski penazi ako plev...je to tu tiez vydrbane...ako vsade ..stym clovek nic nenarobi..a ked povies nieco povedia ti si cudzinec mozes ist domov...tu budeme cudzinci stale aj keby 20 nemeckych pasov mas...ale mi im odpovieme spatky ani krok  Škleb
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #245 : Červen 26, 2013, 06:10:55 am »

Klena co sa tyka respektovania nazorov....

S mojim nazorom nemusi nikto suhlasit,ale to nieje dovod aby cloveka zato urazali....kazdy si moze tu napisat aj iny nazor...skoda,ze sem aj na inych forach pisu ti isti ludia...vecina z nich fanaticky do nemecka zbaznena bez realneho pohladaju...ja nenanadavam nikomu ked ma iny nazor...ale ponmcene cesky a slovenky ak ma niekto iny nazor okamzite zacnu sa sprosto spravat...ale ked minule na jednom fore zacali pisat aj slovenky realne otom,ze vsetko v nemecku nieje dobre tak hned sa stiahli iste osoby...

Klena ja som dal tieto dva linky

http://www.bewerbungsmappen-shop.de/bewerbungstipps/job-karriere/arbeitslose-ueber-50-haben-keine-chancen-auf-dem-arbeitsmarkt.html

http://www.welt.de/wirtschaft/article117004990/Jede-zweite-Rente-ist-niedriger-als-Hartz-IV.html

http://zeitarbeit-modernesklaverei.blogspot.de/2011/05/werkvertrag-statt-leiharbeit.html

ktomu uz niet co dodat..pytam sa kde je ta nemecka poctivost spravodlivost a vlastnosti ktorymi sa pysia nemci?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #246 : Červen 26, 2013, 06:16:36 am »


 Moj nazor je,ze dnesne Nemecko a kapitalizmus potrebuje reorganizaciu....poludstit toto vsetko....firmi koncerny ludia prepadaju peniazom a matrialnym veciam..vytraca sa ludskost...nemecko sa uz odklonilo od toho co po vojne budovalo...mamon ovlada ludi..v snahe ukazat druhemu,ze mam nato beru si kredity v banke na auto dovolenky a ine veci,len aby ukazali...spolocnost ptrebuje obrazne povedane Stauffenbergovcov.Cey svet zije na dlch..to je chore...a kazdy sa tvari,ze to je normalne...
Zaznamenáno
ebbi



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #247 : Červen 26, 2013, 06:26:48 am »

Diddi, plne ti verim, ze Tvoj syn mal taketo problemy v skole, tu to je nieco podobne a aj som si zistovala a zistila som, ze nie, nemali sme smolu, jednoducho to tu tak je. Znamym - nemcom - synovi vybili v skole zub jednotku, takze uz ma na cely zivot umely - sikana v skole.  Suseda ma so synom to iste - vsetci sa tvaria, ze sikana neexistuje a tym to hasne, ked nahodou su nejake viditelne nasledky, tak si za to moze sam- ano, to je tiez riesenie ale co z tych deti vyrastie? Ucitelia tu nepohnu ani nechtom navyse!!!
Inak tiez nemam rada, ked sa skratka nemecko berie ako naj a nedotknutelne, tak isto ako doma mam nazor na to co sa mi paci alebo nepaci, tak aj tu. Ak by tu bolo super, tak to jednoducho poviem.
Napr. cestna infrastruktura je perfektna, aby to nevyznelo ako cista kritika Škleb
Ale osobne uprednostnujem vzdelanie svojich deti pred opotrebovanim auta.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #248 : Červen 26, 2013, 07:16:16 am »

Ebbi, kdybych tu mela vypisovat, jake horory my jsme, co se tyka skoly, zazili..... Nenechali jsme si to libit, ale nakonec se vse obratilo proti nam. Presne, za vsechno si muze sam. Kdyz jsem rediteli na rovinu rekla, ze ucitelka ocividne tridu nezvlada a ze se boji, malem me vyhodil z reditelny. Ten nejvetsi zmetek,ktery byl na propadnuti a nejvic naseho kluka otravoval, byl adoptovany vnuk pana reditele. Tak neni o cem hovorit. Byli jsme nekolikrat u pravnika, vsechny podklady mame uschovane a budeme stat zalovat. Ale az kluk dosahne dospelosti. Dnes by se nam jeste mohlo stat, ze kdyz budeme nepohodlni, tak by se mohli snazit nam ho sebrat. Kdo nevi o cem mluvim, nepochopi. Nemecko se ridi skolskym zakonem jeste z dob Hitlera a je to znat. Snad vsechny zeme v Evrope maji povolenou v nutnych pripadech domaci vyuku. Az na nekolik vyjimek, kdyz to rodice chteji z nabozenskych duvodu, jiste pro to maji padny duvod. Ona to neni legrace ucit deti doma. Nastesti jsem puvodne ucitelka, ale prece jen, ucit dite podle osnov gymnazia v cizim jazyce neni az takova legrace. Ale zatim to zvladame. Uvidime co bude dal. Jiz nekolik rodin emigrovalo kvuli represaliim, ktere na ne nemecky stat uplatnoval, aby mohli ucit deti doma.
Tady neni zas az takovy problem s emigranty, myslim s tureckymi, Rusove tu samozrejme take jsou v hojnejsim poctu, jako asi vsude. Ale bydlim na malem mestecku, tak to tu neni tak markantni, cisto je tu taky.
Co mi jeste vadi v porovnani s Cechami je temer naprosta absence nejake smysluplne cinnosti pro deti v odpol. hodinach, krome fotbalu a stolniho tenisu. Zadne krouzky, nic. Ani ve skole, ani mimo skolu. Zrovna tak kulturni vyziti. I v mensich , srovnatelnych mestech  maji v Cechach kulturni strediska, vim to, kdysi jsem v jednom takovem pracovala. Poradaji toho dost. Tady je to velmi slabe.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #249 : Červen 26, 2013, 07:25:44 am »

Mam znameho ten marodoval dlhsiu dobu a to ti zdravotna poistovna doslova posle vyhrazne listi..otom je nemecko...dokym platis robis ako otrok chvalia ta..ako nahle vazne ochories uz ta bombarduju listami..a platit marodku sa im nechce...v nemecku maju zdravotne poistovne az na AOK ta je stale v strate tu musi dotovat stat inac by uz padla...tie zdravotne poistovne maju milionove ziski penazi ako plev...je to tu tiez vydrbane...ako vsade ..stym clovek nic nenarobi..a ked povies nieco povedia ti si cudzinec mozes ist domov...tu budeme cudzinci stale aj keby 20 nemeckych pasov mas...ale mi im odpovieme spatky ani krok  Škleb

Harry, oni se tak chovaji ke vsem. Manzel je Nemec. Znamy se s nimi soudi, presne ze stejneho duvodu. Manzelovi Krankengeld posilaji zasadne s 3 nedelnim zpozdenim. A pak volaji k nam domu a chteji slyset, jak jsme s kvalitou AOK spokojeni. Tak to ode mne slyseli. Kroutím očima
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #250 : Červen 26, 2013, 05:49:47 pm »




   Ja osobne ak zijem v cudzine som slobodny zatial zasadne velke mesta..Mnichov Vieden Londyn Franfurkt..ak by mala rodina zit v cudzine vo vecich mestach mi to pride multi kulti viac a take normalnejsie..od viacerich cudzincov som pocul,ze v mensich mestach v rakusku nemecku su proticudzinecke nalady....ja sa nezastavam cudzincov vselijaki su ako aj domaci,ale zit niekde kde niekto zazera po tebe nieje nic prijemne...aj tak su cudzinci tu,len kvoli praci..keby v cesko-slovensku bolo viac dobre zaplatenej prace tak 99% ludi ostane doma zit a tu ani nepachne...jedine tak na vylet by sem ludia dosli....vsetko je o ekonomike...tomu vravim spravodlivy kapitalizmus..taka ista sracka ako bolsevizmus a vsetky chore ideogolie pasuce po moci a peniazoch.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #251 : Červen 26, 2013, 06:22:06 pm »

Hary: uprimne receno, ja se tem proticizineckym naladam nedivim.
Co je moc, toho je prilis, jak se rika.
Ja bych treba v Berline nezila s ditetem ani za zlate prase. Anebo jedine ho vozit do soukrome skoly.

https://www.youtube.com/watch?v=5vjJSC970V0


http://www.jungefreiheit.de/?id=154&print=1&type=98&tx_ttnews%5Btt_news%5D=83392&no_cache=1
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #252 : Červen 26, 2013, 07:45:00 pm »

neviem ci chcem aby moje deti raz vyrastali v moslimskej europe...je to pravda hlavne to co vystrajaju moslimovia je hroza....nemci nemali nikdy dovolit aby tito ludia vosli do europy...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #253 : Červen 26, 2013, 08:11:34 pm »



   Pracoval som na letisku s vietnamcami...tito ludia podla mna v nemecku nepredstavuju nebezpecenstvo pre spolocnost...slusni mily..usilovny...azijati ktorych som v Mnichove stretol fakt dobri ludia..srdce na dlani...turci a podobne...zazil som aj docela slusnych turkov..skor tych starsich ..ale ti mladi tu narodeni...skoda reci..
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #254 : Červen 26, 2013, 08:25:43 pm »


 Didi Berlin bude onedlho premenovany na Istanbul...tam by som veru nezil ani keby mi mesto dalo byt zadarmo...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München