Život v Německu oproti Česku
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 9875262 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #225 : Květen 11, 2013, 03:00:50 pm »

vychodnych nemcov mi ani nespominaj...taku lenivu pakaz som este nevidel...zasivaci lenivi..ked robim z nemcami z mnichova ci zapadnymi ti robia normalne...ale vychodni nemci to je nieco otrasne...cest vynimkam...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #226 : Květen 11, 2013, 04:58:42 pm »

Hm, kdysi, to uz je vic jak 20 let, jsem s brachou byla v Bavorsku na pracaku, bracha hledal job a moc nemecky neumel,  dodnes s pamatuji, kdyz mi zamestnanec pracaku o vychodnich Nemcich rikal totez. Cechy si pochvaloval. Myslela jsem, ze uz se neco od te doby zmenilo a ono ne, coz me udivuje. Nerada strkam lidi do jednoho pytle, ale asi na tom neco bude, co pises, hary01.
« Poslední změna: Květen 11, 2013, 06:18:59 pm od Diddi » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #227 : Květen 14, 2013, 09:15:27 am »

http://www.youtube.com/watch?v=gu6U8taCHv8

http://www.youtube.com/watch?v=6JG9_8dzaZo

zaujimavy dokument o rusoch posobiacich v Cechach...myslim ze to je nielen v cechach,ale aj inde vo vychodnej europe..
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #228 : Červen 18, 2013, 11:22:35 am »

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/clanek.phtml?id=782840#utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=B&utm_term=position-18

Já si myslím, že my ani tak nejsme švejci, to je ještě dobré označení, ale že jsme v očích němců šašci. Myslím si, že kdyby němci sledovali co se tu děje, nemyslím jen politiku, ale život tady všeobecně, fungování toho systému, úřadů, tak by se museli bavit jako u zábavného pořadu. Někdy je to fakt komedie, třeba když se něco pořídí za miliardy a ono to nefunguje. A horor by třeba pro ně mohlo být, když klaus dal mafiánům milost. Prostě televizní program jak dělanej. Ale nejvíc si myslím, že pro němce by to byla zábavná show.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #229 : Červen 20, 2013, 06:10:59 am »

Lukas to co sa deje u vas ci u nas na slovensku samozrejme nepotesi cloveka..korupcia atd...zial bordel...ale nerozumiem preco ta trapi to co si nemci otom ci o cesku myslia?nech si myslia co chcu...myslis,ze nemci su 100%....
Zaznamenáno
rusna
Host
« Odpověď #230 : Červen 20, 2013, 08:32:05 am »

Musím souhlasit s Harym,mě je ůplně jedno,co si o nás Němci myslí,vždy pro ně budeme méněcenní,ať uděláme cokoliv.
Taky souhlasím s tím,že východní němci jsou lenoši,já jsem přišel do Německa za výdělkem,tudíž jsem dělal 14-16 hodin denně,víkendy.Samozřejmě jsemměl větší výplatu než ostatní,což němeci nesli velmi zle,Ale ZAMAKAT TO NE'''''''''''''''''''''
Michal
Zaznamenáno
ebbi



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #231 : Červen 24, 2013, 09:30:44 am »

Napisem z ineho sudka - sme rodina bez financnych problemov na SK alebo DE. Isli sme do DE len kvoli skusnostiam a teda podla mna to ziadna slava nie je Hněv Skolka ma nizsiu uroven ako u nas, nehovoriac, ze tu je tolko rusov, ze sa mi dieta nauci po rusky skor ako nemecky a ze ma v tom chuda chaos radsej nespominam. V skole je nastastie turectina zakazana ale vplyv je aj tak markantny, turecke deti si nerobia ulohy, nemaju respekt, nie su vychovanane k sportu, pozeraju len TV a podobne zaujmy...podla mna asi tak ako keby sme mali 10 neprisposobivych ciganov na slovenskej skole v triede (nechcem nikoho urazat, lebo ja som mala slusneho spoluziaka cigana) , ucitelka je velmi dobra ale niekedy to nezvlada a "trpia" slusne deti kvoli tym problemovym. Zdravotnictvo tiez v nasom konkretnom pripade minus - platime teda neporovnatelne viac za zdravotne poistenie a samozrejme aj doplatky su slusne (na deti nie) ale starostlivost nie je o nic lepsia ako na SK a myslim, ze mam co porovnavat, pretoze bohuzial zdravie nemame najlepsie. A este mi vadi ta spina, co tu je, mam pocit, ze asi tu bolo tak pred 20 rokmi pekne ale je to cele znicene, spinave - este stale mozno taka uroven ako u nas ale tu to ide podla mna dost rychlo dolu. A idiotov, neprijemnych ludi a slusnych ludi je tu asi tak isto ako u nas. Mozno ta zavist je u nas vacsia - ale tam mame viac znamych Mrknutí mozno preto...
Ale uvidime, zasa sa vraciame na SK, tak mozno porovnam lepsie potom.
btw. cesty su tu super, to hej Úsměv
vybavovanie po uradoch cca. tak isto ako u nas...

celkovo treba mat aj v nemecku uz celkom slusnu davku stastia, aby tu mohol zit clovek slusne, aspon na urovni ako doma, nie je to uz ako samozrejmost lepsie - alebo sme asi jedini, co mali smolu alebo sa mali predtym az prilis dobre - neviem, nemozem to zovseobecnit
ale ako skusenost-dobre:-) no problem

vadi mi ale, ze nas maju fakt ako absolutnych outsiderov a nie ze nevedia odkial sme ale oni to nechcu vediet, su velmi sebavedomi a sme im ukradnuti - my zijeme na opacnej strane od csr, pri BENELUX, FR, takze na opacnu stranu je daleko Mrknutí na zaciatku som si myslela, ze su nevzdelani, ved ani nepoznaju krajiny v Europe ale oni nechcu...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #232 : Červen 24, 2013, 04:56:00 pm »

Konecne napisal niekto realny pohlad na Nemecko...bez ruzovych okuliari a iluzi...toto napisa na fcb na stranku slovaci a cesi v Nemecku...a pride uz len utrpenie a kriz od fanatickych slovakov a cechov  Škleb Škleb Škleb

V Mnichove co sa tyka cistoty mesta a ubahnu a bezpecnosti som maximalne spokojny...k lekarom chodim vylucne k cesko-slovenskym..povecine emigranti..malo kedy doplacam a s ich sluzbami som spokojni..komunita krajanov dost velka mal som stastie na rozumnych ludi...co sa tyka nemcov to je tak..zalezi aj od cloveka..oni niekde v hlave maju ze su stale viac ako mi slovania,len su natolko slusni,ze ti to nechcu dat pocitit..pocit viny za vojnu je tu stale v tych ludoch...ale ked si das dokopy nemcinu pripadne urobis si vzdelanie a dostanes sa do inych kruhov uz budes zarabat lepsie a dostanes viac respektu kazdopadne...ale ako seberovneho ta nebudu brat nikdy si myslim.Kamaratka robi Uni v Nemecku a dostala teraz velmi dobru ponuku vo velkom podniku na praktikum a nemci tak zakerne poznamenali...to tu nieje dostatok nemcov na take pozicie?Proste zavist je velka aj v Nemecku..a domace obyvatelstvo casto krat neznesie ak je cudzinec uspesnejsi ako domaci...ale musim povedat stretol som slusnych nemcov,ale co si doopravdu onas myslia neviem ti povedat...ale ani mi cudzinci niesme 100%,,,v skole kde som robil nemcinu keby si videla tu miestnost kde sa pije kava a kde sedia cudzinci len,to je spina a humus...rozliata kava nikoho to nesere...smeju sa opustia miestnost bez toho aby si upratali za sebou...casto krat si aj cudzinci mozu zato,ze domace obyvatelstvo ktore bolo zvyknute na aky taky poriadok teraz vidi co tu robia cudzinci...vid turci albanci a podobne..
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #233 : Červen 24, 2013, 08:29:55 pm »

Hary,
to co píšeš nebudu komentovat, máš na mnohé vlastní pohled a podle svých jednotlivých zážitků jsi se stal jakýmsi expertem na Německo Mrknutí.

Ale to je tvoje věc, soudit tě nebudu, máš právo na svůj názor.

A já ti napíši svůj názor - nevím jestli sleduješ současnou politiku v ČR, ale koluje spousta velmi dobrých vtipů o Okamurovi. Všechny ty anekdoty mají jedno společné - on se totiž Okamura vyjadřuje naprosto ke všemu...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #234 : Červen 25, 2013, 05:32:35 am »


 Peter samozrejme,ze sledujem dianie v Cesko-Slovensku...niesme nemci nasa krajina kde sme sa narodili je cesko-slovensko...a neznamena,ked zijem v cudzine ze zanevriem na vsetko co sa tam deje ...vsadit vsetko na nemecku kartu by bolo velkou chybou.Problem je,ze vecina slovakov a cechov si nemecko zidealizovalo a ked pridu ludia ako ja a oni ktori maju nato iny nazor stanu sa hned tercom nadavok a podobne...keby mohli ti velki demokrati tak mi poslu email kde by bolo napisane co mam hovorit...a ja to uz len napisem...tak ako niekedy v ruskej armade...za komancov to bolo podobne...mas iny nazor ako strana....skoda mladeho zivota...ja som,ale nikde nenadaval na nemecko,len som napisal realne moj pohlad na toto vsetko tu...a par dalsich sa pridalo...najviac sfanatizovani krajania aspon namna tak posobia to su slovenky a cesky vydane za nemcov...tym ked aj das fakty,ze v nemecku narasta chudoba..ze kazdy druhy dochodca dostava menej ako na hartz4..ze ludia po 50r maju skoro ziadna sance sa zamestnat...im das fakty z nemecka realny pohlad realitu nechcu vidiet..nech si vycaruju krasne zajtrajsky v Nemecku a nech su stastne...ale nazor inych ludi ti tzv demokrati sa nenaucili respektovat.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #235 : Červen 25, 2013, 09:29:38 am »

Hary, respektovat nazor neznamena souhlasit s tim...to bys nemel zamenovat.
Ty bohuzel argumentujes velmi demagogicky a do kazde diskuse, do ktere ses tu zapojil, nakonec zacnes vnaset to same - v Nemecku neni vsechno ruzove (jaky objev!), Zeitarbeit; svine firmy, zadna narodni hrdost - i kdyz se toho diskuse vubec netyka.
Toz, jako v mnoha jinych oborech, mozna by bylo nejlepsi zacit u sebe.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #236 : Červen 25, 2013, 10:14:39 am »

Hary,
kromě jiného si myslím, že jsi toho "Okamuru" vůbec, ale vůbec nepochopil   Škleb Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #237 : Červen 25, 2013, 06:22:53 pm »

K tomu skolstvi mam take dost velke vyhrady. Dokonce takove, ze syna jiz druhym rokem vyucuji sama. Je to v podstate nelegalni, protoze v Nemecku neni povolena domaci vyuka. Nas syn byl pote, co jsme se prestehovali ve skole sikanovan za to, ze nemluvil stejnym dialektem, ze mel lepsi vysledky, ze nebydlel ve stejne vesnici.....Az to vrcholilo tim, ze jich na nej bylo treba 5, mel samozrejme strach proti 2 i 3 se dokazal ubranit. Skola nereagovala, u nich totiz neco jako sikana neexistuje, jak pravil reditel. Kdyz pak ucitelka pred svedky prohlasila, ze jeji povinnost dozoru konci za dvermi tridy (tridu s 19 zaky, kdy mela na vypomoc praktikantku a ucila na polovicni uvazek)absolutne nezvladala, bala se s nimi jit i na telocvik. Podotykam, ze to byli tretaci. Tak jsme to vzdali, kluk byl natolik vystresovany, ze uz jsem nemela chut ho dat ani jinam, protoze ve skole, kam chodil predtim to taky nebylo nejlepsi. Nutili ho napr. chodit na nabozenstvi, i presto, ze je bez vyznani, proste si to musel odsedet, i kdyz bych ho prisla vyzvednout. Pulhodinova velka prestavka, vsechno vyhnat ven uprostred 2 ucitele, kteri si povidaji, deti se zatim vesele mlati.....atd.
V prvni tride vypadla po 3 mesicich tridni ucitelka kvuli tehotenstvi, od te doby se tam ucitele stridali, trida byla uplne
kaput, jeden kluk tam dokonce skoncil l v nemocnici kvuli  psychosomatickym problemum.
Takze skolstvi opravdu nic moc. Casto preplnene tridy , kdy 32 zaku neni vyjimkou, na nejake individualni problemy zaku neni cas ani nalada, skolni psycholog- zero, tedy on oficialne existuje, ale v Bavorsku ma napr,. na starosti v prumeru 8000 zaku. Ten nas jich mel "pouze" kolem 6000 a k tomu jeste ucil. Ale to je Bavorsko na tom jeste velmi dobre, napr. v Niedersachsen jich ma na starosti kolem 20 000. Proste fraska. Nejsou love. To mam overene z verohodne studie. Nemecko je v tomto naprosto zaostale, i Cina je na tom lepe. Ja vim, nechce se tomu verit, ale je to tak. Netvrdim, ze jsou vsechny skoly takove, ale nedelam si iluze.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #238 : Červen 25, 2013, 06:34:22 pm »

Jo jeste k zdravotnictvi. Nevim, zda se s tim nekdo setkal, ale kdyz v Nemecku marodite vic jak 70 tydnu, tak vas pojistovna normalne vykopne. Ma na to pravo. Nechapu sice moc ten system, protoze podle zakona musi posledni pojistovna pojistence prijmout. Aktualne se s tim potyka muj manzel. Takze mu bylo durazne doporuceno, aby se nechal  uschopnit, presto, ze ma objektivni , prokazatelne potize, neni jeste doleceny.A to je v nemocnenske ani ne rok.Nastesti pracuje v me firme, tak se to da zaridit, ze muze delat jak potrebuje a muze, ale neumim si predstavit, kdyby to tak nebylo, to by skoncil na podpore.
Zaznamenáno
karelIV



Karma: -2
Příspěvků: 37


WWW
« Odpověď #239 : Červen 25, 2013, 06:37:22 pm »

To mam overene z verohodne studie. Nemecko je v tomto naprosto zaostale, i Cina je na tom lepe. Ja vim, nechce se tomu verit, ale je to tak. Netvrdim, ze jsou vsechny skoly takove, ale nedelam si iluze.

Nazdar Diddi,
jako otec prvnacka (Einschulung 2013) by mne Tebou zminovana studie zajimala. Muzes se prosim o ni se mnou podelit? Taky by mne zajimalo to srovani s Cinou. Mas osobni zkusenosti?
Diky
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München