Vyplati se si v Německu koupit si vlastní byt?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3 4   Dolů
 
Autor Téma: Vyplati se si v Německu koupit si vlastní byt?  (Přečteno 293115 krát)
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« : Leden 27, 2010, 04:36:44 pm »

Kdy se vyplatí koupit vlastní byt?


(PS: původní téma bylo smazáno, obnovil jsem diskuzi pod svým jménem)
« Poslední změna: Květen 19, 2013, 07:11:13 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 27, 2010, 05:48:34 pm »

Koupit vlastni byt se ti podle mne vyplati az tehdy, kdyz jsi schopna dat pulku ceny hotove a financovat jen zbytek.
Splacet castku pres 200.000 Euro bez vlastniho kapitalu mi prijde jako nesmysl...prozijes zbylych 30 let ve stresu a az byt doplatis, prestehujes se se stryckem Alzheimerem rovnou do pecovatelskeho domu.

Co presne ma byt to "Hausgeld"?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Bushido01



Karma: 1
Příspěvků: 24



« Odpověď #2 : Leden 27, 2010, 06:20:15 pm »

No nemůžu srovnat byty ve městech jako je München, Berlin nebo Hamburg, ale 200.000 euro za byt určitě není průměrná cena Smích Ale byty se dají sehnat i za 30.000 nebo 20.000 euro. Mrknutí , asi ne velkých městech a centrech, ale jinak to na základní kapitál stačí Mrknutí
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #3 : Duben 24, 2012, 08:58:21 pm »

kolegové - němci si byty obvykle kupují teprve až jako investici, tj.: když už neví co lepšího s přebytkem peněz, nemají rádi sumy na kontech v bance či fondech a nechce se jim učit se obchodovat s akciemi.  jinak raději nájem: paxe snáze žije pár let tady, pár let tam.


a ještě fór: místní zákony podporují pronajímání nemovitostí daňovými úlevami až tak, že vím o lidech (vzájemně příbuzných), co žijí každý v jiném městě, byty si koupili zhruba stejné každý svůj ale křížem (v druhém městě, ne v tom ve kterém bydlí) a formálně si je pronajímají navzájem.  Mají i spočteno kolik € jim to ročně vynese.
Zaznamenáno
roman66
Host
« Odpověď #4 : Červenec 29, 2012, 10:04:00 pm »

ked ti banka da uver, a namiesto platenia najomneho hojednoducho splacas, a ked si to nahodou rozmyslis, tak si myslim ze s prenajmom v mnichove asi problem nebude, a ked si to clovek dobre zrata este na tom zarobi, ...myslim ze v dnesnej dobe uz asi nikto nemrha penazami tak ze zaplati polku alebo nebodaj cely byt za hotove...  to budu asi len nejaky mafiani Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #5 : Srpen 02, 2012, 06:46:14 pm »

Nehnutelnost si kupim jedine v rodnej krajine nie v cudzine...keby som lekar pravnik a peniaze sa mi sypu v nemecku tak pouvazujem...inac nad tym ani nevazujem...a ludia co zarabaju malo v nemecku iste nad tym neuvazuju...
Zaznamenáno
henie84



Karma: 0
Příspěvků: 40



WWW
« Odpověď #6 : Srpen 02, 2012, 08:00:42 pm »


urcite, teda podle toho jakou dostanes hypoteku, pocitam ze nehodlas platit cash .... nebo teda urcite v zavislosti jak dlouho chces zustat, nepsane pravidlo je 3-5 let ... protoze pak kdyz se rozhodnes prodat tak nebudes tratit ... v hausgeldu je vsechno mozny, podle typu baraku apod. muze byt ze hausgeld bude 450 ecek mesicne .... kdyz je travnik, bazen apod Úsměv

jestli hodlas zustat 5 let tak bych do toho sel, platit najem je vyhazovat penize do vzduchu
« Poslední změna: Květen 19, 2013, 06:49:42 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Srpen 03, 2012, 09:19:43 am »

Pokud to nemas velmi dobre promyslene a neberes to jako dlouhodobou investici, ja osobne bych nemovitost kupoval az pokud tu vyhledove chces zustat. Naklady jsou nezanedbatelne, aspon v Mnichove se tezko dostanes s hypotekou a naklady vlastnictvi pod castku mesicniho najmu. Kdybys nemecko nekdy opoustel, bud nemovitost prodas (zda vyhodne a jak moc ve spechu, to je otazka), nebo ji budes muset pronajmout a ver, ze starosti s pronajatou nemovitosti neni malo. Abys musel kvuli kazde kravine dojizdet, to jednak nebude pohodlne a ani levne.
Navic, co se hypoteky tyka, bez toho, abys dokazal 20-30% ceny zaplatit hotove, nebude hypoteka nic vyhodneho. Budes ji platit 20-30 let a budou to velmi citelne castky.
Mluvim samozrejme o bytech od 200.000 EUR v Mnichove - jestli nekde stoji 20 nebo 30.000, tak je to uplne neco jineho, to uz clovek snaz zaplati sam. Ale ty statisice ne a velmi dobre bych porozmyslel, zda to udelat.
V CR se to zda byt moda, ze kazdy musi neco koupit a kdo plati najem, je trouba...to ale neni pravda tam, ani tady.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #8 : Únor 04, 2013, 11:57:34 pm »

Velmi dobré téma. Také jsem zjištoval koupi vlastního bytu, abych nemusel platit nájem třeba 800 euro měsíčně a dokládat kdovíjaké potvrzení příjmu apod, ale kolem 50 000 euro jsem v Mnichově nic nenašel. Berlín je ale levnější a tam se byt v této ceně dá koupit pěkný. Ale co mě odradilo je právě skutečnost, že se i tak platí velké měsíční poplatky. Měl jsem představu, že když je byt můj, tak skoro nic platit nebudu Bydlíme v domku v Čechách, takže ani nemám představu jak lidé platí, ale nájem v domku je při více lidech opravdu výrazně levnější než nájem bytu, tak jsem tak trochu mimo.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #9 : Květen 04, 2013, 09:32:06 pm »

No, tam kde žijeme je zvykem, že si Němci nekupují byty, ale staví rodinné domky na okraji města. Byt bych tady nekupovala z důvodu, že kdybych ho chtěla někdy prodat a získat za něj peníze, tak bych ho asi neprodala, protože tady u nás o prodávané byty prostě není zájem. Když už bych chtěla v Německu investovat, tak spíše do domu.
Zaznamenáno
mariont



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #10 : Červen 02, 2013, 04:14:57 pm »

V Berline vedia, prečo dávajú lacno. Je tam vraj dosť vysoká nezamestnanosť, muž má dosť kolegov práve z Berlína, čo odtiaľ kvôli tomu odišli.
Zaznamenáno
fastwork01



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #11 : Červenec 12, 2013, 07:50:44 am »

predem musim naznacit, ze uzivatel KLEENA je velmi negativni osoba

SAMOZREJME; ZE POKUD MUZES, KUP SI BYT, DUM NEBO COKOLIV. Je to investice, ktera se vyplati, nejen proto, ze to co usetris na najmu, muzes strcit do hypoteky, ale mas postarano v duchodu ... a buhvi jaky bude,... Je ale potreba vedet. na koho se obratit, nejlepe, pokud uz mate praci v nemecku, jit do sve banky a zeptat se tam.... Slusny byt stoji v Nemecku - podle polohy asi 80 - 150 tisic, pokdu zrovna nechcete kupovat v Mnichove nebo podobnych velkomestech. Banka od vas bude chtit zajedno zaruku, ze alespon 20% ceny mate na konnte - tzn.musite prokazat, ze mate min. 15.000€ v hotovosti a pokud ne, muze se vam stat, ze vam nepujci celou susmu, ale pouze cast. Dobre je taky mit zalozene stavebni sporeni, to totiz po urcite dobe muze slouzit jako zaruka bance, ze v pripade nezplaceni muzete rucit timto. Je dobre pocitat s tim, ze vas banka muze v ramci koupe bytu donutit utzavrit zivotni pojisteni a nebo pojisteni "Berufunfähigkeits" - pro pripad, ze byste nemohl vykonavat nadale povolani... je to sice trochu vic penez na Mesic, ale popravde receno, je to lepsi, protoze kdybyse nedej bohu neco stalo, jste zajisten.
Pokud tedy mate dostatek financi a slusnou praci a slusnou banku, jdete a udelejte to, uroky jsou v soucasnosti tak nizkr, ze nic lepsiho udelat nemuzete... Mate sice 25 let co platit, ale v duchodu budete mit kde bydlet a nebudete se muset bat, ze z maleho duchodu nevyzijete... My mame dve deti, oba celkem slusnou praci a s pomoci nasi banky a jednoho kamarada - maklere jsme se zadluzili se 120 tisici, sice zijeme z mesice na Mesic a jednou za 5 let si muzeme dovolit tyden v Italii, ale mame svoje bydleni a vime, ze jej budeme mit i kdyz uz treba nebudeme mit tolik penez nebo praci.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #12 : Červenec 12, 2013, 09:33:13 am »

predem musim naznacit, ze uzivatel KLEENA je velmi negativni osoba
Ano, přesně to nám k pochopení problému chybelo!  Kroutím očima

Podívej se, když někde koupíš byt za 100.000, nebo je tvým cílem bydlet ve vlastním (v ČR je to strašná móda, tady holt zase taková ne - je to opravdu asi tím, jak už tu někdo psal, jak dalece člověk důveřuje své společnosti  a v její budoucnoct: čím více člověk čeká, že by to mohlo dopadnout "všelijak", tím více bude motivován mít jistotu aspoň v té nemovitosti) - tož si ko kup - dle libosti.
Ale vystavovat to jako recept pro každého a oplivávat ty, kdo to vidí jinak, to je, jak bychom to řekli. Hloupé?
Pochyby jsou přesně to, co tě může uchránit před pozdějším hořkým pláčem nad výdělkem.

Nikde není napsáno, že vlastní byt je nutně výhra do důchodu - jednak běžný člověk takovou hypotékou po celou dobu spplácení ztrácí finanční svobodu, jednak i s bytem či domem jsou spojeny náklady - rekonstrukce apod. Pokud vlastníš byt, nezapomeň na společenství vlastníků, které může rozhodnout o opravách, na kterých se pak musíš i ty, třeba jako důchodce s mizivým důchodem, podílet. Nemáš rezervy - jsi v háji i s nemovitostí, nebo ji musíš prodat, aby sis mohl dovolit byt či domov důchodců.

Další věc - tvůj cenový odhad... Problém je, že kdo v Mnichově bydlí, ví proč, žeano, a nebude se z Mnichova stěhovat někam k Norimberku, aby sehnal uplatitelný byt. A veř mi, že všechno v dosahu Sbahnu kolem Mnichova (a na jih až k hranicím) stojí skoro stejně jako v Mnichově samotném. Za ca. 70m^2 je potřeba počítat minimálně se 200.000€

Takže vše zůstává při starém - kdo si dokáže spočítat, že se mu nemovitost vyplatí, může si ji dovolit a zároveň to odpovídá jeho cílům ohledně bydlení, ať to učiní.
Kupovat baráky jen proto, že to říkala jedna paní na Mnichově a >>kdo není blbý, ví, že vlastní bydlení musí být<<, je ptákovina.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kaci38



Karma: 1
Příspěvků: 22


« Odpověď #13 : Červenec 12, 2013, 01:31:46 pm »

My mame dve deti, oba celkem slusnou praci a s pomoci nasi banky a jednoho kamarada - maklere jsme se zadluzili se 120 tisici, sice zijeme z mesice na Mesic a jednou za 5 let si muzeme dovolit tyden v Italii, ale mame svoje bydleni a vime, ze jej budeme mit i kdyz uz treba nebudeme mit tolik penez nebo praci.
neviem ci je dobre sa tolko odmedzovat, seba a aj tvoju rodinu len kvoli nehnutelnosti ktoru budes mat na dochodku, ktoreho sa mozno ani nedozijes  Co??? ked uz hypoteku, tak tak aby som nemal probem so splacanim a nijako ma neobmedzovala
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #14 : Červenec 12, 2013, 07:28:28 pm »

Jen 2 poznámky za moji osobu.

1.nejsem odborník na slovo vzatý, mám i nemovitost i pronájem a nebudu se tu pouštět do opakování po stopadesáté jaké jsou pro a jaké proti... (Kleena to popsal jak to v životě chodí)

2. Kleenu osobně neznám, nikdy jsem ho neviděl a nikdy jsem s ním nemluvil. Přečetl jsem však zde na fóru hodně jeho příspěvků a rozhodně mi nepřipadá jako negativní člověk. Naopak si myslím, že tu spoustě lidí pomohl a jeho názory jsou velmi rozumné, nikomu své názory nevnucuje. Evidentně je v Německu podle mě delší dobu a je slušně zorientován. Hlavně si myslím, že na rozdíl od jiných častých místních dopisovatelů má hlavu na svém místě... To Hary 01, to je jiná káva Škleb
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München