Vyplati se si v Německu koupit si vlastní byt?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3] 4   Dolů
 
Autor Téma: Vyplati se si v Německu koupit si vlastní byt?  (Přečteno 292511 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #30 : Květen 19, 2014, 10:32:28 am »

Na sk si plati kazdy sam opravy bytu ci domu..tak ako v Nemecku..samozrejme..lenze slovensko nema silny socialny System..nemoze sa spoliehat na pomoc od statu..preto slovaci chcu mat svoje vlastne byvanie a nie platit najom.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #31 : Květen 19, 2014, 10:34:50 am »

"v Eu su slovaci na 2 mieste co sa tyka mat dom ci byt v osobnom vlastnictve"

no dobre, lenze v Nemecku sa byty v panelakoch nerozdavali skoro zadarmo ako na SK po revolucii ... v Nemecku si to musis kupit za dost velke peniaze

to, ze na SK ma vela ludi na dedinach vlastne domy by som nebral akoze nieco cim sa da chvalit, ale bolo to skor vychodisko z nudze - aj moji rodicia mali na vyber 1. budu sa tlacit v ich starom dome v 3 izbach 2. pojdu do mesta na zaciatok by dostali mozno dvojizbovy niekde v panelaku 3. budu makat roky a investovat volny cas dovolenky prosit rodinu o pomoc a budu mat tak vlastny dom

rohodli sa pre moznost 3., ale nakoniec s tym velmi nadseni neboli, lebo sa nadreli ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #32 : Květen 19, 2014, 10:37:17 am »

hary - zober si, ze na SK by v celej jeho historii stali byty v pomere k platu tolko ako v Nemecku, kolko % slovakov by malo vlastne byty?

ty robis z toho nejaky zazrak, ze panelakove byty boli po revolucii lacne ;-) kolko % beznych ludi by si dnes mohlo kupit byty v Bratislave za trhove ceny?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #33 : Květen 19, 2014, 10:40:37 am »

Vecina ludi je dnes v kapitalizme zadlzena na 30r ak chce mat svoje vlastne byvanie na sk...veru zlate casy prisli...robit na bandu bankarsku....

spoluziacka z byvalej  Juhoslavie mi povedala,ze u nich vyrasta generacia bez buducnosti...cca 30 ludia co nemaju pomaly co do ust a nezakladaju si rodiny,lebo nemaju financne NATO...praca v byvalej juhoslavie nieje a ked je je mizerne zaplatena ako na sk....tu mame vysledky dnesneho sveta.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #34 : Květen 19, 2014, 10:43:23 am »

vsak volakedy si ludia na SK stavali svojpomocne a nemuseli sa zadlzovat ... len mladym sa uz do toho nechce ;-)
moja mama tiez dnes vravi, ze by uz nesla stavat svojpomocne, lebo sa nadrela, stravila roky vikendy aj dovolenky na stavbe a aj si znicila klby atd.

no ale ma ciarku v statistike, ze ma vlastne byvanie ;-)
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #35 : Květen 19, 2014, 10:44:07 am »

to je pravda ze jsi povynen se podilet na opravy atd otazka je v jaky stavu je ten barak to se da zjisti kolik je na konte domu na opravy
nutny opravy se musi delat ale velky opravy ktery nejsou nutny se musi odhlasovat kazdy rok se dela na slezine wirtschaftplan na pristi rok a to semusi odhlasovat.Ja jsem ten druhy byt v Berline koupil 2006 ja jsem zaplatin 80000 jeto nic moc velkyho je67m.Investoval jsem hmhm10-13000-
novou koupelnu atd ted byt ma mom cenu kdyz budu dnes prodavat a nebudu myt cas na cekat  130 000 -140000 tovym 100% ze to dostanu a prodam ho v jednom tydnu.Ve sprave jsou to 3 domy ktery patri dohromady jeto 25 Bytu cast bydli  majitele cast bydli najemci protoze majite  maji jiny byt kde bydli.
Na nasem konte 31.12 2013 je ca 91 000 my musim investovat protoze jinak budeme platit s toho dane.To znamena ze nas dum je v perfektnim stavu ze nemusime zadny velky opravy delat a tim stoupa cena bytu a poplatky sli dolu/Samozrejme polatky smeti,pojisteni,sprava ty zustavaji ale poplatky na opravu sli  v 21014 s 200,- na 180,-/V tom mas  popatky na spravu avsechny poplatky s domem v tom mas pausal na topeni na vodu samozrejme topeni a voda bude na konci periody spocitana bud doplatis nebo dostanes penize spatky, my dostavame penize spatky protoze tam nebydlime na trval. Co vym jidi dostavaji na vodu a topeni okolo 60,- za mesic nevym kde dostanes byt v Centrum Zapadniho Berlina za rohem KADeWE za byt ca 67,m  ca  240,- warm za takovy byt musis v Berline
platit 600-700 kalt
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #36 : Květen 19, 2014, 10:47:57 am »

unas neexistujes tavali svojpomocne
lidi nato nemaji cas a nesplnuji normy stavby.A nechci vydet problemy u odhlasova.
Ja jsem v jednom   dome beirat vym co to da prace dat ty lidi dohromady k odhlasovani
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #37 : Květen 19, 2014, 10:54:23 am »

zamozrejme jsou lidi zadluzeny ja jsem bel taky kredit to je vyhodny ze to muzes odrazit s dani
ale jelikos ja jsem skoncil spraci a bel jsem ty penize  tak me poradce vypocita ze je prome lepsi kdyz ten kredit vyplatim protoze to stejne nemohu odrazet s dani
takze jsem to vyplatil.Samozrejme velkou roly utoho hraje jaky mas zamestnani kolik vydelavas.Kdyz jsi slovensky lopata ktery se nechce ucit nemecky
tak zustanes lopatak bez niceho.Samozrejme ty musis urcyty predpoklady splnovat jinak nedostanes ani Kredit od banky
« Poslední změna: Květen 19, 2014, 10:57:12 am od MilanAmsterdam » Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #38 : Květen 19, 2014, 11:04:58 am »

ted ohledne ehm Jugoslavie
ja jsem tam  skoro kazdy mesic byl jsem ve vsech statech jsem tam pozvany jako rozhodci na vystavach Psu
takze tu situaci znam dost dobre a znam tisice lidi sktery tam jsem v kontaktu pred vystavou potom povystaje stemy majitely psu atd
jezdim tam hrozne rad, problem je ta katastrofa po vystvach slivovice atd tam tece v litrech ja uz  jsem kompromys udelal ze od patku vecer do Nedele odpoledne
je to tabu, prvni slivovice piju v Nedeli po veceri
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #39 : Květen 19, 2014, 11:09:09 am »

tak dobre ze aspon na SK sa ludia uz nemusia zadlzovat, ked uz tam skoro vsetci maju vlastne byvanie ...
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #40 : Květen 19, 2014, 11:23:13 am »

jak knemu se dostaly?kradly material nikde nakoupi  tam nebyl a nten material nemely
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #41 : Květen 19, 2014, 11:27:06 am »

Rudo niektori ludia zdedili domcek ci byt...ale vecina ludi na sk splaca hypoteku na 30r..pripadne poznam pariky co spolu robili v zahranici roky a nasetrili si na domcek ci byt na sk bez hypoteky....
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #42 : Květen 19, 2014, 01:47:56 pm »

tak dobre ze aspon na SK sa ludia uz nemusia zadlzovat, ked uz tam skoro vsetci maju vlastne byvanie ...
Wou, kdo ho tam rozdává? Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #43 : Květen 19, 2014, 03:08:53 pm »

[zavináč]kleena - ved hary pise  11:27:06 am ... ze zdedili ... on niektori sa aj zadlzili, ale to sa uz rata ze "vlastnia" ;-)

a myslim ze dost sa "rozdavalo" po revolucii 1989, tym ze sa byty lacno odpredavali. to napriklad na uzemi byvalej DDR tak neprebehlo.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #44 : Květen 19, 2014, 05:22:09 pm »

kdo by chtel ty byty v DDR ty panelaky byly horsi jak v Cechach a na slovensku krome toho je nikdo nerozdaval byly  nakoupy za levny penize ale renovace by stala hrozny penize
a nikdo je nechtel
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München