Student a práce na Gewerbeschein
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Student a práce na Gewerbeschein  (Přečteno 34623 krát)
amenda11
Host
« : Listopad 22, 2011, 10:28:58 am »

Studuji v Německu,zdravotní pojištění za mne platí stát v ČR.Začala jsem při studiu přivydělávat na Gewerbeschein,nevím,jestli si musím platit zdravotní pojištění v Německu a v ČR se odhlásit.Můžete někdo poradit?
Děkuji,Amenda11
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Listopad 22, 2011, 12:36:43 pm »

Tvrzeni uredniku pred peti lety, ze pokud si tu prihlasim pojisteni, muzu chodit k doktorovi jenom v pripade nutne pece, byla opet nejaka mystifikace... Je tvoje vec, kde to platis!
Prvni se z ceske pojistovny odhlas (nejlip tak, aby ti nevzniklo obdobi, kdy bys nemela zadne pojisteni) a s potrvzenim o tom, ze nejsi pojistena nikde jinde,se muzes okamzite prihlasit k nemecke pojistovne. Podle me k tomu nepotrebujes ani dokazovat, ze tu zijes... Budes platit jako Nemec, tzn. muzes i vyuzivat vsechny sluzby jako Nemec!  Mrknutí
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Listopad 22, 2011, 06:29:35 pm »

Ano, pokud nemáš žádnou jinou práci a neplatí to za tebe zaměstnavatel, tak máš povinnost si platit zdrav. pojištění v Německu.
Už jsme to tady několikrát probírali. Shrnuto ve wiki článku "Podnikání v Německu".

Raději nejdřív vyřídit německé pojištění a pak odhlásit to české.

Pokud by jsi byla pojištěná 2x a české pojištění nevyužívala, tak ti česká VZP všechno vrátí, klidně i několik let zpátky! Stačí české pojišťovně přinést od něm. pojišťovny potvrzení (asi 303?).
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #3 : Listopad 23, 2011, 04:08:36 pm »

Aha, tak to je zajimave... mne v Techniker KK trvdili, ze se musim nejdriv odhlasit...
Co???
Zaznamenáno
maxximo



Karma: 0
Příspěvků: 20



« Odpověď #4 : Listopad 24, 2011, 03:59:25 pm »

Aha, tak to je zajimave... mne v Techniker KK trvdili, ze se musim nejdriv odhlasit...
Co???

Presne tak to bylo i u me. Mel jsem poslat potvrzeni o zruseni ces. pojisteni, a pak mi hned dali kartu. Drive ale ne...
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #5 : Listopad 24, 2011, 10:15:32 pm »

Tak přece se jen něco změnilo. Díky za info!
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München