úřady v Německu
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: úřady v Německu  (Přečteno 45764 krát)
josefo



Karma: 0
Příspěvků: 8


« : Září 29, 2011, 02:11:44 pm »

Kde všude se musím sám nahlásit a přihlásit a kam mě přihlásí eventuální zaměstnavatel v případě práce a ubytování v Mnichově. (pojištění, důchod, bydliště apod vše nutné a povinné k životu díky za komentáře)
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Září 29, 2011, 02:27:44 pm »

Podívej se do kategorie "Přihlášení k pobytu", tam najdeš spoustu podobných témat. Téma jsem tam přemístil.
Zaznamenáno
josefo



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #2 : Říjen 04, 2011, 01:20:33 pm »

Byl jsem si zařídit zdravotní pojištění v AOK a paqní mi řekla, že mám přijít až s pracovní smlouvou. Trochu mě to překvapilo, při pohovoru do práce mi řekli, že mám mít zdravotní pojoišťovnu už nahlášenou, co dál a ještě se před zaměstnáním mám někde hlásit, adresu už hlášenou mám. Díky za odpověď. Josefo.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Říjen 04, 2011, 03:02:01 pm »

To je divné... Tím, že začneš pracovat se (pro pojišťovnu výhodným směrem) změní tvé pojistné, ale pojistit se můžeš i bez práce...
leda by to mělo něco do činění s dobrovolným vs. povinným pojištěním u zákonné pojišťovny...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
josefo



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #4 : Říjen 04, 2011, 03:26:36 pm »

O.K. díky vrátím se tam zeptat a jinam před nastoupením do práce už nemusím? Co sociálka ...to už vše zařizuje zaměstnavatel?...je to asi triviální a stálé téma ale mám v tom zmatek a chci se řádně připravit ať nepřijdu kvůli nějaké chybě o případnou práci moc díky. Při jednom pohovoru mi dali dotazník a mimo jiné tam bylo okno pro zdravotní pojišťovnu a dál si to nepamatuju....zase si to vzali J.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Říjen 04, 2011, 09:44:48 pm »

K socialnimu pojisteni se prihlasit musis (nejspis tam, kde ses hlasil k pobytu), potrebujes Lohnsteuerkarte (tamtez).
Zamestnavatel ti nikde zadne smlouvy neuzavre, ten je jen povinen nahlasit tem mistum, ze u nej pracujes a odvadet prislusne odvody. Muze se stat, ze ti zamestnavatel s prihlasenim nekterych veci pomuze, ale nemusi a neni to pravidlem.

Hodne stesti!
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
josefo



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #6 : Říjen 05, 2011, 05:37:40 pm »

 Mrknutí  ok zatím moc díky J.
Zaznamenáno
josefo



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #7 : Říjen 25, 2011, 12:52:39 pm »

 Smích  vše je zařízeno, úřady fungují neuvěřitelně rychle, komunikace atd. to se nedá s ČR srovnat ZP jsem nakonec u TK a už mám po týdnu kartu na finančním se mi dokonce omluvili, že čekám a když přijdu po 13 hod. není už tolik lidí..... Kroutím očima
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München