Seefeld
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Seefeld  (Přečteno 31390 krát)
Nikki1988



Karma: 0
Příspěvků: 14


« : Srpen 05, 2011, 05:04:49 pm »

Bydlíte někdo v Seefeldu nebo v okolí? Má to být kousek od Mnichova. Mám tam možnost zůstat u rodiny jako aupair, tak by mě zajímalo, jaké to v okolí je. Vzhledem k tomu, že mám hlídat za tu almužnu tři děti a uklízet, tak se musím ještě trochu přesvědčit, jestli to vzít a za každé info z okolí budu ráda. Díky
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Srpen 05, 2011, 05:47:03 pm »

Ahoj,

Ze Seefeldu do středu Mnichova to je 45min s-bahnem.

Jako aupair by jsi měla maximálně uklízet po dětech a starat se o děti, ostatní uklízení baráku či jiné práce jsou věcí domluvy a popř. za hodinovou sazbu např. 10€/h ... někde na to mají extra uklízečku.

Aupair je málo a můžeš si určitě vybírat. Zeptej se předem na všechno možné co tě napadne. Dobré je taky se informovat jak daleko budeš muset dojíždět do kurzů němčiny a kdy budeš mít starost o děti a kdy volno ... přece jen 3 děti je docela dost práce samo o sobě a ještě chtějí k tomu uklízení.

Ve wiki je článek pro aupair v Německu s více informacemi.
Zaznamenáno
Lennie01



Karma: 2
Příspěvků: 41



« Odpověď #2 : Srpen 05, 2011, 06:02:31 pm »

Souhlasím s Davidem, au-pair je málo a já bych osobně hledala nikdy nešla dělat au-pair do malého města... Jinak jako au-pair jsem byla v Mnichově přes rok a určitě jsem dělala víc, než starání se a uklízení po dětech, hodně z chodu domácnosti bylo na mě... (ale je pravda, že u nás byla na úklid jako takový uklízečka...) Určitě se ze začátku hodně ptej, i na zdánlivé maličkosti, ujasni si, kdy máš volno (jestli celé víkendy, nebo jen neděle...), určitě je lepší si všechno vyříkat hned na začátku, bude pak míň komplikací. Jinak au-pair dělá relativně za málo peněz, ale uvědom si, že máš kryté kompletní životní náklady, které tady nejsou zrovna levnou záležitostí...
Zaznamenáno
Nikki1988



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #3 : Srpen 05, 2011, 07:57:27 pm »

Já už byla před třemi lety jako aupair v Irsku a tam pohoda, ale to taky díky tomu, že jsem byla jejich první aupair, a tak asi ani neměli moc představu, co moc po mě můžou chtít. Almužna 260euro a dvě děti. Sice sem žehlila a občas vytřela, ale to jen z vlastní vůle..

No toto vypadá, že je docela dobře situovaná..proto mě trochu překvapuje, že třeba nedají víc peněz..no oficiálně nemusí tak co by dávali,že? No mně nepřijde 45 minut do mnichova tolik. Bydlela jsem v Dublinu a do centra jsem to měla taky tak..a to jsem bydlela přímo v Dublinu..nabízí ještě pojištění a půlku kurzu, což asi stejně nehrozí, protože za co bych zaplatila tu druhou:)..

Ještě přemýšlím třeba najít prostě klasickej job někde v hotelu, začít uklízením a pak třeba recepce..Jen s tím úbytkem je problém. Občas nabízí přímo v hotelu, ale já musím mimo, protože se chci stěhovat s psíkem (proto si také moc ty rodiny vybírat nemůžu - hledám hlavně live out..nebo rodiny mívaj extra byt v domě)..

Potřebuj vypilovat vysokoškolskou němčinu, ale zas to musím zvážit. V Čechách učím při studiu aj a bojím se, že by mi těch 260 euro nestačilo:)
Zaznamenáno
Jitka



Karma: 1
Příspěvků: 90


« Odpověď #4 : Srpen 12, 2011, 11:57:01 am »

Milá Nikki,
já jsem v Seefeldu dělala rok a na tvém místě bych ho jako lokalitu v absolutně žádném případě nebrala. Je to s prominutím díra, vedle zámku, nemocnice, jednoho Tengelmanna, drogerie, dvou hospod a možná dvou kaváren tam neni nic. Pracovala jsem na "hlavní třídě" a jen z té hodinové polední přestávky tam na mě šly deprese. Navíc je stanice S-Bahnu do Mnichova až v Hechendorfu, tedy ca. 2 km odtamtud - a to pustinou (představ si to jít nebo jet na kole večer), S-Bahn tam navíc jezdí jen 2 x za hodinu, takže možnost si odskočit do civilizace jen velmi iluzorní...
Vůbec nevím, jaké mají aupair časové možnosti, ale v každém případě bych hledala něco ve městě nebo v bezprostřední blízkosti s dobrým spojením, nejen že ti ten čas strávený dojížděním nikdo nezaplatí, ještě bys v té době mohla v Mnichově zažít tisíc hezkých věcí...
Držím palce a zdravím, Jitka
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München