pravo vyskusat elektronicky pristroj?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: pravo vyskusat elektronicky pristroj?  (Přečteno 34161 krát)
marionk



Karma: 1
Příspěvků: 45


« : Červenec 26, 2011, 04:57:40 pm »

Ahojte,

viete niekto, ci mam v Nemecku ako spotrebitel PRAVO pred zakupenim elektronickeho pristroja pozadovat jeho vyskusanie?

Diky moc
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #1 : Červenec 26, 2011, 08:03:15 pm »

Ahoj,
pristroj si zakoupis a pokud s pristrojem nejsi spokojen, tak ho muzes do 14-ti dnu vratit a penize ti jsou povinny vratit.
Schovej pro jistotu baleni, ale ze zakona to neni nutne, ale vyhnes se zbytecnym dohadum.

Mej se. A.  Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Červenec 26, 2011, 08:14:50 pm »

Nemas primo pravo ho pred zakoupenim vyzkouset (predstavuji si zkouseni sekacky na travu nebo lesticky na parkety v obchode...), ale
  • Neni vylouceno, ze ti ho obchodnik sam predvede nebo te ho necha zkusit - cim luxusnejsi pristroj, tim lepsi sance.
  • Pokud ho koupis online, mas 14-denni pravo ho vratit bez udani duvodu, pokud te prodejce spatne pouci (pouceni o pravu na odstoupeni od smlouvy ti musi dodat v psane forme pred uzavrenim smlouvy/uskutecnenim nakupu), pak dokonce mesic.
  • Koupis-li pristroj v nekterem z velkych obchodu (Saturn, Mediamarkt), mas moznost ho do 14 dnu bez udani duvodu vratit, v praxi uz mi veci vzali i po mesici. A nikdy mi pri vraceni nedelali problemy. Na toto sice nemas zakonny narok, ale obchodnik ti ho priznava sam.

Hodne stesti Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
marionk



Karma: 1
Příspěvků: 45


« Odpověď #3 : Srpen 01, 2011, 02:10:44 pm »

Dakujem velmi pekne za obe odpovede! Úsměv
Moc mi to pomohlo, islo o to, ze tovar mi odmietli vyskusat (v podstate je jedno, o co islo) a az doma som zistila, ze pristroj nepracuje tak, ako som si predstavovala (kedze nemcina nie je moja matercina, cosi som prehliadla pri vysvetlovani predajcu).
Za tovar mi ale vratili peniaze, takze je vsetko v poriadku.
Zaznamenáno
marionk



Karma: 1
Příspěvků: 45


« Odpověď #4 : Srpen 01, 2011, 02:12:08 pm »

Este dodam, ze odpovede som citala PRED vratenim tovaru, len som uz nemala cas tu reagovat, aby ste si nevysleli, ze ste mi vypisovali odpovede zbytocne.
Chcela som len vediet, ked mi odmietnu vratit peniaze, ci mam pravo sa odvolat na to, ze pristroj mi pred zakupenim odmietli vykusat.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München