Dodatok v zmluve- zaplatiť firme 3 platy pri výpovedi
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Dodatok v zmluve- zaplatiť firme 3 platy pri výpovedi  (Přečteno 111951 krát)
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« : Červenec 18, 2011, 01:12:21 pm »

Tak už to mám za sebou a budúci týždeň od pondelka nastupujem Úsměv Predsa sa to podarilo, už som tomu neverila a vyšlo to Úsměv

Probetag bol úplne v pohode, ukázali mi, čo bude mojou prácou a fakt to bolo fajn.. Bola som v dvoch firmách, vo štvrtok v jednej a v piatok v druhej. Z tej vo štvrtok mi hneď v piatok volali s tým, že ma berú. Už mi i poslali zmluvu, podpísala som ju, oskenovala a poslala spať a následne mi poslali zmluvu už podpísanú zamenstnancom..

Inak jedna vec ma v tej zmluve zaskočila a to, že keď sa rozhodnem odíjsť po skúšobnej dobe a medzi 3 rokmi tak musím firme zaplatiť spať 3 brutto platy za to, že čo oni do mňa investovali do školení.. Je to normálne? Týmto mi to príde, že nútia ľudí, aby im tam počas skúšobnej doby odišli, lebo kto má vedieť či tam človek vydrží 3 roky? A to platí i pri výpovedi zamestnávateľom.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #1 : Červenec 18, 2011, 04:30:39 pm »

Ahoj,
tento dodatek v tve smlouve rozhodne neni standart a nato jsi se jich mela zeptat drive, nez jsi jim to podepsala a poslala zpet!
Nejsem si 100%, ale myslim ze ani ze zakona na to nemaji pravo a i kdyz jsi jim to uz podepsala, tak to s tebe nebudou smet vymahat. Mela by ses pro jistotu jeste informovat na pracaku a to drive nez k nim definitivne nastoupis!

Hodne uspechu, pa A.  Mrknutí
Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #2 : Červenec 18, 2011, 09:40:21 pm »

Alebo skončiť v skúšobnej dobe, skôr než prejde tých 6 mesiacov.. Mne sa to tiež zdá čudné, ten dodatok, ešte som sa s tým nestretla.

Tú prácu beriem ako taký odraz v DE a keď sa mi to nebude pozdávať, tak si môžem hľadať niečo nové. Predsa, raz by som chcela i deti a zaviazať sa tej firme na 3 roky, to sa mi zdá trochu prehnané. Človek nemôže vedieť, čo bude za rok a nieto za 3.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Červenec 18, 2011, 10:04:22 pm »

Mne takovy dodatek take prijde velmi zvlastni a velky vykricnik, co se tyka solidnosti firmy. Osobne si - zcela subjektivne - myslim, ze to je v rozporu s dobrymi mravy ("sittenwidrig") a ze to nebudou moci vymahat, ale jist si tim nejsem (mozna se radsi jit zeptat na ten zmineny pracak a/nebo Sozialgericht - tam je misto, kde ti zakladni informace zdarma sdeli)...
Ale kazdopadne, kdyz firmu napadne takovato vec, muze ji napandout leccos jineho a v pripade jakychkoliv sporu to s nimi muze byt velmi tezke.

Nevim, jak moc ti na te praci zalezi, ale mozna bych se jich jeste zeptal, co presne tim odstavcem zamysli a ze se u toho necitis moc dobre...jestli by nesel po dohode skrtnout.

V jake oblasti ta firma pracuje, jestli se muzu byt tak zvedavy?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #4 : Červenec 19, 2011, 06:38:13 am »

Tato firma pracuje v automobilovom priemysle.

Ja v podstate nemám na výber, pretože je to jediná firma, kde som prácu dostala. Takže si to tam pojdem skúsiť a uvidíme. Ale v každom prípade tam nehodlám ostať dlhšie než tých 6 mesiacov, keďže v zmluve je ten dodatok.. Beriem to ako taký začiatok a budem sa snažiť nájsť si niečo nové.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #5 : Červenec 19, 2011, 04:23:33 pm »

Pokud se tak jako tak rozhodnes do teto firmy nastoupit, tak bych ti mozna jeste poradil, aby sis uzavrela "Rechtschutz, nebo aspon Arbeitsrechtschutz"! Pokud by po odchodu z firmy na tebe chteli neco zkouset, tak se pak aspon nemusis bat se s nimi soudne prit!
Neco to sice stoji, ale v tvem pripade by to mohla byt velice rozumna investice, protoze s takovym dodatkem v tvy smlouve, z tveho zamestnavatele nemam dobry pocit!

Mej se!
A.  Mrknutí
Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #6 : Červenec 19, 2011, 07:36:49 pm »

Ale pokiaľ ukončím pracovný pomer v skúšobnej dobe, tak po mne nemôže nič vymáhať, nie?

Rodina a kamaráti mi poradili, aby som tam ostala max. tých 6 mesiacov a hľadala si popri tom niečo iné, keďže tam je ten dodatok..

Je v DE normálne, že v skúšobnej dobe je výpovedná doba až 2 týždne? Lebo v ČR a SR to tak není, tam môže dať zamestnanec výpoveď v skúšobnej dobe z dňa na deň a ten ďalší do práce už nemusí chodiť.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Červenec 20, 2011, 11:51:47 am »

Ale pokiaľ ukončím pracovný pomer v skúšobnej dobe, tak po mne nemôže nič vymáhať, nie?
Teoreticky ano, ale vyhledem k tomu vychytralemu odstavci neni vylouceno, ze ta firma bude zkouset jeste jine vesele veci...

Je v DE normálne, že v skúšobnej dobe je výpovedná doba až 2 týždne? Lebo v ČR a SR to tak není, tam môže dať zamestnanec výpoveď v skúšobnej dobe z dňa na deň a ten ďalší do práce už nemusí chodiť.
2 tydny se zda byt normalni doba, smluvne lze prodlouzit, ale ne dale zkratit:
http://www.finanztip.de/recht/arbeitsrecht/arbeitsrecht-probezeit.htm
http://www.google.de/search?hl=de&q=k%C3%BCndigungsfrist+in+der+probezeit&btnG=Suche&meta=

Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #8 : Červenec 20, 2011, 12:39:13 pm »

Cele to znie takto:
Der Arbeitgeber erbringt die in Nr. 1 aufgefuhrten Leistungen in der Erwartung, dass die Arbeitnehmerin wahrend und auch nach der Beendigung der Ausbildung weiterhin in seinen Diensten verbleibt. Wenn die Arbeitnehmerin durch eigene Kundigung oder durch Kundigung seitens des Arbeitgebers, die sich auf einen in der Person der Arbeitnehmerin liegenden, schuldhaft von ihr herbeigefuhrten wichtigen Grund stutzen lasst, vorzeitig aus den Diensten des Arbeitgebers ausscheidet, wird sie daher die vom Arbeitgeber erbrachten Leistungen nach dem folgenden Plan zuruckerstatten:

Bei Ausscheiden:
a) in der Probezeit kein Entgeld
b) wahrend der Ausbildung sowie im ersten Jahr nach der Ausbildung 3 Brutto-Monatsgehalter
c) im zweiten Jahr nach der Ausb.: 2 Brutto-Monatsgehalter
d) im dritten Jar nach der Ausb.: keine Forderung mehr
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #9 : Červenec 20, 2011, 04:50:06 pm »

To jsou praktiky jako v Česku, proč jsi to podepsala? Já si teda všechno nejdřív ověřím a až pak podepisuju, ne naopak.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #10 : Červenec 20, 2011, 05:03:15 pm »

Ve zkusebni dobe nemas zadnou vypovedni lhutu. Zamestnavatel to ale bere jako urcitou slusnost, dat aspon 2 tydny predem vedet, aby si za tebe mohl najit vcas nahradu a pokud budes potrebovat a chtit Arbeitszeugnis, tak je i lepsi se tak nejak rozume se ze zamestnavatelem domluvit, ale ze zakona muzes ve zkusebce odejit ze dne na den.
No, kazdopadne byt tebou, tak udelam to, co jsme ti s Kleenou radili:
Nez tam nastoupis, tak se jeste jednou nech poradit napr. na pracaku. Ukaz jim tu tvoji pracovni slouvu, at ti presne reknou jak se veci maji.
Ja osobne bych za takovych podnimek k takovemu zamestnavateli nenastoupil, ale radeji jeste chvilku hledal dal.
Jak i Kleena psal: Od takovy firmy muzes ocekavat cokoli, jen nic dobreho!!!

Pokud ten cas na hledani jine prace nemas a nastoupis tak tak jako tak, tak (jak uz jsem psal minule) si uzavri Rechtschutz/Arbeitsrechtschutz!
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #11 : Červenec 20, 2011, 05:08:23 pm »

Zkusila sis neco o te firme zjistit? Zkus si do vyhledavace dat nazev ty firmy, treba tam najdes nejaka fora, kritiky, posudky...atd.
Mozna ti i na pracaku jsou schopni neco o teto firme rict, pokud na tuto firmu uz byli nejake stiznosti ci pochvaly.
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #12 : Červenec 20, 2011, 05:59:22 pm »

Spoustu veci o svem (potencialnim) zamestnavateli se muzes dozvedet napr. tady
http://www.kununu.com/de/all/de/id/siemens-deutschland

zadej jmeno firmy, treba ji to najde.

ne vsechny firmy tam jsou ale ohodnoceny. Jak jiz bylo receno, od takove firmy ruce pryc, zvlaste kdyz tu smluvni pokutu platis i v pripade, ze ti daji vypoved oni (prestoze z nejakeho tveho duvodu). Myslim, ze najit nejaky vice ci mene "zavazny" duvod lze najit v kariere kazdeho z nas, jde uz pak jen o to jak to firma rozmazne. A urcite pocitaji s tim, ze se s nimi nebudes v pripade problemu soudit, takze opet jak jiz bylo receno, uzavri si Arbeitsrechtschutz, pokud do toho hodlas jit.

T.
Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #13 : Červenec 21, 2011, 07:15:24 am »

http://www.kununu.com/de/all/de/id/siemens-deutschland - Dakujem za link. Nasla som tam svoju firmu a boli tam same pozitivne recenzie. Tak ma to ukludnilo.

Inak som premyslala, ten dodatok v tej zmluve sa tyka vzdelavania a to vzdelavanie nemusi byt dane kazdemu pracovnikovi, to je asi iba pre pripad, ze by sa rozhodli po skusobnej dobe toho pracovnika dalej vzdelavat. Je tam totiz i uvedene, ze to vzdelavanie trva jeden rok.
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #14 : Červenec 21, 2011, 08:27:26 am »

Ahoj,

ja som uz zazila nieco podobne v Nemecku, ked som nastupila do prvcej prace. Bol to konkretne Münchenstift - siet domovov dochodcov. Pomahaju na zaciatku zdravotnikom z vychodnej Europy, ktorym neuznaju Nemci maturitu. Pracu dostane v podstate kazdy, kto posle ziadost, ale podmienkou je, ze treba ist do skoly, co trva cca pol roka a potom este rok a pol odpracovat pre firmu ako Fachkraft. Podpisuje sa to pri nastupe do prace.
Dostanes za to ubytovanie a zaplatia 80 percent skolneho + kurz v Goethe Institute, pokial nespravis certifikat na B2, ale treba sa upisat na tie 2 roky. Pokial da niekto skor vypoved, tak musi vsetky naklady spatne vratit, bud dobrovolne, alebo sudnou cestou.
A to je statna institucia, cize je to vsetko legalne.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München