Kam se přestěhovat?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kam se přestěhovat?  (Přečteno 52803 krát)
Nikki1988



Karma: 0
Příspěvků: 14


« : Červen 28, 2011, 07:28:27 pm »

Ahoj,

možná už jste tady narazili na můj příspěvek. Po dokončení školy (Bc. Cizí jazyky pro cestovní ruch) bych se ráda odstěhovala do Německa, abych si zlepšila nj. Aj umím plynule a učím ji 3 roky ve firmách. Z nj budu mít státnice, plus z geografie, historie, literatury a kultury všech německy a anglicky mluvících zemí, ale moje aktivní znalost NJ není zas tak valná. Slyšela jsem, že je bez práce těžký sehnat bydlení. Pro začátek bych šla i jako aupair, jako jsem byla v Irsku. Tady je zas problém, že bych musela sehnat rodinu, která má pro aupair extra ubytování, protože mám malýho psa. Věřím, že se brzo rozmluvím a pak snad i seženu práci. Radši bych do většího města nebo poblíž. Můžete mi něco doporučit? Jestli třeba Berlín nebo spíš Mnichov. Osobně jsem byla jen v Hamburgu:)
Zaznamenáno
henie84



Karma: 0
Příspěvků: 40



WWW
« Odpověď #1 : Červen 28, 2011, 08:01:54 pm »

ono bydleni neni az tolik tezky sehnat, specialne WG, ale stoji to dost penez, na coz se opravdu hodi alespon nejaka prace ;-)

jinak Berlin nesnasim, a Mnichov je mesto dle meho gusta Úsměv

Zaznamenáno
Nikki1988



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #2 : Červen 28, 2011, 08:17:22 pm »

Díky za názor! Mrknutí
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #3 : Červen 29, 2011, 10:32:14 am »

Moc bych nedavala na nazory! (Zatim tu mas jenom jeden, s kterym se ja treba neztotoznuju...) Bud jsi uz nekdy v Nemecku byla a vis zhruba, co ocekavas, nebo bych vyrazila prvni na vylet a trochu se porozhledla... Sto lidi - sto chuti.
Pokud chces nutne delat au-pair, urcite najdes i rodinu s kladnym vztahem k psum Mrknutí
Zaznamenáno
Nikki1988



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #4 : Červen 29, 2011, 05:33:09 pm »

Nutně ji rozhodně dělat nechci. Člověk vůbec nic nevydělá, ale pro začátek by to bylo asi jednodušší. Neob ještě přemýšlím, najít si práci přes nějakou agenturu z Čech..
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #5 : Červen 29, 2011, 06:44:46 pm »

Co se tvych znalosti nemciny tyce, vyjadrujes se znacne paradoxalne, ja bych ale rekla, ze se statnici si nemusis zlepsovat jazyk jako au-pairka Mrknutí
Co mas konkretne za cile? Zlepsit sve komunikativni dovednosti v Nemcine a vratit se do Ceska? Vydelat penize? Nebo tady zustat a budovat karieru?
S dobrou anglictinou bys s hodne stestim mohla najit praci ve firme, kde to je pracovni jazyk... Bc. je podle me ale na zdejsi pomery docela malo, abys nasla praci na urovni, jako mas pravdepodobne v Cesku...
Zaznamenáno
Nikki1988



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #6 : Červen 30, 2011, 06:50:22 pm »

Hlavně se musím naučit mluvit. Jako věřím, že bych se domluvila, ale není to jak s aj, kterou už učím po firmách tři roky. Je pravda, že v ČR se poměrně dobře uživím a je mi jasné, že v Německu bych musela dělat něco jiného. Buď  šlo jen o zlepšení mluvené nj, abych ji mohla pak uplatnit  v čr spolu s aj (případně jinde) stejně suvereně jako aj. Nebo když bych sehala časem práci, ve které bych vydělala, tak bych i zůstala. Nebo bych si dodělala vš v německu. Bc je málo i v čr..
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #7 : Červenec 09, 2011, 07:11:54 am »

Na tvem miste bych si sehnala nejdrive na dva-tri mesice ubytovani v nejakem podnajmu /Untermiete/ nebo v nejakem Wohngemeinschaft a prihlasila bych se na jezykovy kurs treba do Volkshochschule podle ctvrti, v niz  budes bydlet. Mezitim budes mist prilezitost najit si praci a samozrejme ubytovani - zjistis v praxi, jak to s tvymi znalostmi vypada a pak se muzes rozhodnout, zda si neco budes hledat sama, nebo si zajdes na Arbeitsamt a zkusis to tam. Pokud jsi vystudovala smer cestovni ruch, mohla by ses obratit na Arbeitsamt pobliz letiste, ti jsou specializovani na sluzby. Nebo, jak vidim jestlize umis dobre anglicky, rovnou se obrait na nejakou leteckou spolecnot, ty take hledaji stale zamestnance /napr AirBelin. stellenangebote oder jobs/.
Co se nakladu tyce, tak Berlin je levnejsi nez npr. Mnichov nebo Hamburg, ale i platy jsou pomerne nizsi. Ale to je otazka stesti.
Kazdopadne to znamena nejdriv alespon na dva mesice neco investovat a pak se urcite chytnes.
Hodne stesti Martina
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München