Praca "auf Rechnung"
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Praca "auf Rechnung"  (Přečteno 31327 krát)
Ivana26



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Červen 02, 2011, 01:10:27 pm »

Ahojte Úsměv som cerstvo pristahovana do Mnichova a navstevujem intenzivny kurz. Popri tom by som si chcela privyrabat na nej. brigade. Odpovedala som na inzeraty ohladom upratovania atd., pricom sa mi ozvali spat s otazkou, ci robim na RECHNUNG. Vie mi niekto poradit, o co vlastne ide? Na roznych forach som sa docitala rozne veci, ze musim byt zaregistrovana na urade prace (co zatial niesom), ze sa potom z toho odvadza dan, ale az nad nej. zarobenu sumu atd. Da sa vlastne robit nej. brigada bez tohto? Chcem co najjednoduchsie privyrobenie, bez zbytocnych papierovaciek, pokial je to mozne. Dakujem velmi pekne za rady. Ivana

p.s. ak by niekto hladal, alebo by mu to pomohlo, stranka kde hladam brigady rozneho typu: www.blauarbeit.de  Úsměv
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #1 : Červen 03, 2011, 09:49:49 am »

Podla mna je to zivnost. Ked som pracovala v Rakusku na zivnost, tak sa vzdy pytali, ci potrebujem Rechnung.
Zaznamenáno
Ivana26



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Červen 03, 2011, 10:20:56 am »

dakujem, ja som prave myslela, ci to nieje nieco ako na doklad. Lebo ked ides na brigadu, a vlastne sa nic nedokladuje, ci to nieje nacierno. Ci praveze stale netreba mat nej. doklad, alebo byt pripadne niekde zaregistrovany.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Červen 03, 2011, 12:49:39 pm »

Myslim, ze jednorazove vykonana cinnost jde i bez zivnosti - musis ale mit Lohnsteuerkarte a pak to priznat v danovem priznani. Pokud to ale chces provozovat pravidelne, je opravdu nejlspei zridit si zivonost - Gewerbe - a jet to pak vsechno podle pravidel. To ma pak vyhody v nakupech nejruznejsich veci "na firmu" atd.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München