Stahovat sa i bez prace?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Stahovat sa i bez prace?  (Přečteno 77979 krát)
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« : Květen 18, 2011, 08:10:51 am »

Ahojte,
tak zas dalsi prispevok odo mna. Asi som v poslednej dobe najcastejsi zakladatel novych tem Úsměv

Takže.. S hľadaním práce sa zameriavam na oblasti Bavorska, konkrétne Weiden, Regensburg a okolie. Do dnešného dňa som si poslala okolo 70 žiadostí a zatiaľ nič, maximálne negatívne odpovede.

Mám VŠ vzdelanie ekonomického smeru, a strednú dopravnú školu, takže sa zameriavam na typ prác v roznych firmách, či už ekonomického zamerania alebo doprava, viac - menej na práce, kde spľňam požiadavky. Z NJ mám štátnicu.

Od 1.7. potrebujem nastúpiť do práce, lebo mi skončí štatút študenta. Tu v ČR sa mi naskytla možnosť práce, no ja tu nechcem ostať. Viem, že by som tu nebola šťastná, mám to tu rada, ale túžim po inom živote. No zároveň sa bojím iba tak odsťahovať s tým, že nemám prácu. Čo si o tom myslíte? Není to veľké riziko sa iba tak presťahovať bez práce? Ako by to bolo s nájmom? Dá sa prenajať byt i keď nemám prácu? Myslíte si, že tým, že budem tam bývať tak sa zvýšia moje šance?

Ja viem, že dovtedy je ešte veľa času, no musím rátať s každou možnosťou. Resp. neviete o nejakej práci?

Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Květen 18, 2011, 09:27:18 am »

Urcite nejdriv najit praci.

70 zadosti bez pozitivni odpovedi .... Jak jsi posilala zadosti? Zivotopis + pruvodni dopis?

Mas uz nejake zkusenosti s praci v Nemecku? Mozna by bylo dobre to zkusit na par mesicu alespon s praktikem, s tim, ze ti to pak prodlouzi na normalni pracovni pomer.  A kdyz ne, tak s nejakou zkusenosti s praci v Nemecku to uz bude urcite snazsi neco najit.

Ano, je tezsi sehnat byt bez prace. Pronajimatel chce zpravidla videt potvrzeni o prijmech / o praci.
Ano, jde pronajmout i bez prace, napr. "Zwischenmiete" na par tydnu ci mesicu ale muzes najit i tak.
Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #2 : Květen 18, 2011, 09:42:35 am »

Bewerbungsbrief skopírujem rovno do textu mailovej správy. Ako prílohy uvádzam svoj životopis s fotkou + preložené a súdne overené tieto dokumenty: Štátnicu z NJ, Maturitný list, Bakalársky diplom.

Ja už fakt nechápem, kde sa deje chyba.

Prax mám popri štúdiu 4 roky. 2 roky z medzinárodnej firmy, kde som pracovala na oddelení kvality a 1,5 roka zo štátnej inštitúcie, kde pracujem doteraz.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #3 : Květen 18, 2011, 10:27:50 am »

Muzes jeste zvazit moznost dojizdeni - 2 hodiny tam, 2 zpatky - v Nemecku ne neobvykla praxe.... Treba Mnichov, Norimberg. Co si budem povidat, Weiden neni zadne velkomesto...
Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #4 : Květen 18, 2011, 10:31:02 am »

Je pravda, že by som chcela najradšej do Weidenu, no na druhej strane si uvedomujem, že sa nemožem zameriavať iba na to jediné mesto a tú možnosť dochádzania určite pripúšťam.
Preto si posielam aj do okolitých miest, ktoré sú vačšie, no fakt nechápem, prečo sa mi nikto neozýva o ten pohovor Smutek
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #5 : Květen 18, 2011, 01:02:51 pm »

Pokud jsi ty prihlasky nerozesilala pred vecnosti, zkus se jim pripomnet - nejlip telefonicky. Nekdy to kvuli nemoci nebo nejake dulezitejsi zakazce trva, nez se tim zacnou zabyvat.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #6 : Květen 18, 2011, 01:05:27 pm »

Mj. v inzerci mas zrovna jednu pracovni nabidku Mrknutí
Zaznamenáno
keso12



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #7 : Květen 18, 2011, 02:01:22 pm »

Ahoj. Tiez som ekonom a tiez si hladam pracu v Bavorsku. Byvam s priatelkou v Eggenfeldene (Niederbayern). Chcel by som si najst nieco tu v okoli napr. Altötting, Mühldorf am Inn alebo Landshut, ale su to vsetko take mensie mesta okrem Landshutu, takze sa zameriavam na Minchov. Chcel by som pracovat v nejakej medzinarodnej firme, kde je komunikacny jazyk anglictina, kedze nemcinu mam slabsiu. Dal som si zivotopis na Monster a z 19 ponuk sa mi ozvali na dve, mal som telefonicky pohovor. Cez ake portaly si hladas ponuky?
Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #8 : Květen 18, 2011, 07:19:21 pm »

Práce si pozerám na rôznych stránkach, či už cez google dám vyhľadať miesto, v ktorom si tú prácu hľadám alebo potom cez jobboerse, monster, meinestadt atď. Fakt všetko čo mi vyhodí google.

Snáď už čosi výjde. Dneska som si toho zas riadne naposielala.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #9 : Květen 19, 2011, 09:20:38 pm »

Pokud nemas nekoho, kdo Te v Nemecku financne zajisti a zaplati byt, tak jedine az pote, co si najdes praci.

Pruvodni dopis bych dala az do prilohy. Jak je dlouhy? Co do neho pises?

Ze se Ti neozvali ze 70 mist je dost divne, videla bych chybu v tomto.
Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #10 : Květen 20, 2011, 11:00:50 am »

Prvá veta, že mám záujem o túto a túto pozíciu, potom píšem že momentálne bývam v Prahe. Mám tam spomenutú školu, kt. som tu vyštudovala. Potom tam uvádzam, kde teraz pracujem a kde som pracovala predtým. Ďalej tam mám spomenuté, že mám štátncicu z NJ, kedy som ju urobila a aký stupeň podľa medz. referenčného rámca.
Potom nasleduje odstavec s tým, aké mám vedomosti, aké programy ovládam. Za ním idú moje vlastnosti a potom nakoniec, že môžem nastúpiť ihneď a že v prípade, že dostanem prácu, tak som pripravená presťahovať sa do Nemecka.
No a nakoniec už iba, že budem rada, ak ma pozvú na osobný pohovor a s pozdravom.. A samozrejme spomenuté prílohy.

Nemohla by som to niekomu poslať a neskontrolovali by ste mi to, či to mám napísané správne nemecky?
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #11 : Květen 22, 2011, 08:53:44 am »

Ahoj, podle toho, co pises, to vypada dobre. Ja tam psala i duvody, proc chci zrovna do Nemecka, na to jsem se soustredila a zduraznila, ze v Nemecku zustanu dlouhodobe.

Dala jsem to uz nekomu na kontrolu? Ja mela znameho Nemce, tak jsem ten pruvodni dopis psala s nim, oni jsou strasni puntickari a pruv. dopis je pro ne dulezitejsi nez samotny zivotopis. On mi tam upravil ruzne fraze a piplal se v tom asi 2 hodiny ...

Ja Ti nepomuzu, moje nemcina neni takova, abych mohla psat pruvodni dopis, spis se obrat na nejakeho znameho Nemce, to by bylo nejlepsi. Event. nekdo z fora.
Zaznamenáno
ppp2006



Karma: 4
Příspěvků: 35


« Odpověď #12 : Květen 28, 2011, 06:36:06 pm »

Ohledne zivotopisu - co je dulezite - musis hned na prvni pohled zaujmout. Nikdo se nebude stourat v zivotopise jestli mas konicky takove nebo takove. Zivotopis musis napsat tak, aby zaujal behem 10ti vterin. Pokud personalista dostane salat nekolika stran, tak to hodi do kose.

Krome zivotopisu si taky zaloz profil na linkedin nebo xing. Sepis tam dosavadni praxi.
jak to vypada se muzes mrknou treba k jednomu mojemu znamemu http://cz.linkedin.com/in/jannemec
tam je videt ze se Jan v kariere nekam posunuje. ale chapu ze ve tvem pripade to bude hodne kratke. Ale to nevadi. Urcite si behem studii taky neco delala, nejakou praxi, nebo jsi nekde pres prazdniny pracovala, nebo urcite nekde v nejake firme po tobe zbyl nejaky kus prace...

Jinymi slovy - musis se umet dobre prodat, ale zaroven je nesmis ukecat do bezvedomi, aby porad jeste meli silu te prijmout Mrknutí

PS: Ted jsem si vsimnul - prosimte proc jim proboha pises, ze byvas v Prahe? No ja byt personalistou, tak v pripade, ze nemas nejake extra skills, kvuli kterym bych te opravdu chtel ziskat, tvuj zivotopis hazim do kose... Proc si komplikovat zivot nejakou holkou odkudsi z Ceska...?
(sorry, ale tohle vidim jako velkou chybu)
« Poslední změna: Květen 28, 2011, 06:51:16 pm od ppp2006 » Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #13 : Květen 29, 2011, 12:10:38 pm »

Mně to taky připadlo divný, ale co tam má psát, když má kontaktní bydliště a práci v Praze? Já to taky psala do prův. dopisu, že momentálně pracuji v ČR tam a tam a bez problémů se mi ozvali hned za pár dní pozitivně.
Zaznamenáno
cofex



Karma: 15
Příspěvků: 62



« Odpověď #14 : Květen 29, 2011, 04:22:01 pm »

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/startseite.html;jsessionid=GvLLNvpNsQ3mHpq6Qr1yGwPcpq85j3n3y7n02rBZT2nV2yV0SFhG!410345338?kgr=as&aa=1&m=1&vorschlagsfunktionaktiv=true
« Poslední změna: Květen 29, 2011, 06:54:10 pm od David » Zaznamenáno

Standa
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München