Pohovory v Nemecku
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pohovory v Nemecku  (Přečteno 76809 krát)
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« : Březen 17, 2011, 10:01:34 am »

Ahojte,
chcela by som sa informovať, ako to vyzerá na pohovore v Nemecku? Je iba jedno kolo alebo viac kôl?

Nemali ste problém im rozumieť, ja sa toho trochu obávam, ale snáď to bude Ok Úsměv Berú na to ohľad, keď je niekto zo zahraničia a niečo nerozumie? Môžte napísať vaše skúsenosti? Ďakujem Úsměv
Zaznamenáno
panames



Karma: 0
Příspěvků: 32


« Odpověď #1 : Březen 17, 2011, 10:44:51 am »

Ahoj,
prijde na to na jakou praci se hlasis.

Me nejdriv zavolali na telefon a provedli pohovor telefonicky, pote se zeptali na nekoli veci anglicky, aby otestovali jestli zvladam i aj.
Pote jsem sla na pohovor a pak jsem misto dostala.

Nektere firmy maji nekolik kol, nektere zavolaji dopredu a otuknou si te.
Podle toho kde a jako co chces pracovat...jsou ruzne naroky na nemcinu. Jako uklizecka nepotrebujes zajiste vybornou nemcinu, v kancelari zase jo.
Ahoj
Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #2 : Březen 17, 2011, 10:49:24 am »

Ja mám záujem o prácu v kancelárii.

Nj ovládam dobre, mám z neho štátnicu. Anglina nič moc, iba začiatočník, no pozerala som, že na mnoho pozíc Aj nevyžadujú, tak snáď to nebude problém.
Zaznamenáno
panames



Karma: 0
Příspěvků: 32


« Odpověď #3 : Březen 18, 2011, 10:41:23 am »

No ohled jestli jsi cizinka nebo ne v kancelari urcite neberou.
Pokud nebudes rozumet, tak si myslim, ze te v kancelari nikde nevezmou.
Ja jsem ale problemy s nj nikdy nemela.
Ale kdyz mas statnici, tak snad umis dobre mluvit nemecky...Proste to zkus.
Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #4 : Březen 22, 2011, 12:11:34 pm »

Jasne, myslím, že viem dobre nemecky, len proste tým, že som ešte nikdy nebola na žiadnom pohovore v Nemecku, preto mám z toho obavy a neviem, čo čakať.

Ale snáď to bude ok;) Keď to zvládli iní, prečo by som to nezvládla ja Úsměv
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #5 : Duben 01, 2011, 08:39:50 pm »

Na to, že jsi cizinka neberou žádný ohled, mluví rychle a nesnaží se mluvit srozumitelně a pomaleji. Jestli máš státnici, tak by to mělo být celkem v klidu, záleží jen na tom, kdy jsi ji dělala. U mě probíhal pohovor klasicky, jedno kolo, ústně, záleží, na co se hlásíš.
Zaznamenáno
Machotka



Karma: 2
Příspěvků: 24



« Odpověď #6 : Duben 07, 2011, 01:45:18 am »

záleží na tom na koho narazíš, ale jestli že by na tebe spustily nářečím, či moc rychle tak jim řekni ať se nezlobí, že nerozumíš, ať mluví buď hochdeutsch nebo pomaleji. určitě by neměl být problém. Hlavně se ničeho neboj a buď pozitivně naladěná, pak se to podaří.  Mrknutí
Zaznamenáno

Ivoš
Lukas 001



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #7 : Duben 09, 2011, 07:48:29 am »

Ahoj,
podělím se o svou zkušenost. Taky jsem se hlásil o místo a na základě životopisu se rozhodli me pozvat na pohovor (minuly tyden). Umim celkem německy (Goethe institut C1), ale přece jen stres z pohovoru-neznámého často udělají své a není to tak jak by si clovek predstavoval (musel jsem telefonicky potvrdit účast-už to bylo psycho). Ale musim říct, že jsem byl velice mile překvapen. Všichni ve firmě byli milí a příjemní a k občasným chybám schovívaví, dokonce odborné termíny z oboru jsme během pohovoru mluvili anglicky (ideální kombinace-běžný pohovor z Goetha natrenovaný a opdborné věci z práce anglicky). Krátce nato jsem dostal i pozvánku na druhé kolo. Tak nevím, treba to klapne. Ale na závěr musím ještě opakovat, že k řeči byl každý tolerantní. Jen jedna věc byla trochu problematická-sdělit výši platu, který si představuji-jak to má člověk vědět, zvlášť v ne uplně běžných povoláních. Našel jsem něco na internetu, ale to bylo pro celou zemi a udaje se velmi lišily. Tak snad na to kdyby to klaplo přistoupi.
Přeji hodně úspěchu
L.
Zaznamenáno
zuzicka09



Karma: 1
Příspěvků: 41


« Odpověď #8 : Duben 11, 2011, 11:21:18 am »

Ja mám práve tiež štátnicu z NJ a takisto úroveň C1 Úsměv

Tak včera som poslala pár žiadostí, tak som zvedavá či sa ozvú a kedy.
Zaznamenáno
crocuta



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #9 : Červenec 16, 2011, 10:46:28 pm »

Ahoj  vospolok


viete mi niekto povedat ako to z overovanim referencii nemcami ? (teda nemeckou firmou v DE )
planujem si hladat pracu v DE ale problem je ze nechcem aby moj terajsi zamestnavatel dozvedel ze hladam pracu,
preto sa pytam ze ci je mozne ze nemecka firma si to bude overovat u mojho zamestnavatela aky som pracant a ci vobec tam pracujem a na pozicii kt. som uviedol atd.

este by ma zaujimalo aky rozdiel medzi pohovormi tu v cz a v de ?
(momentalne pracujem ako IT admin  )
Zaznamenáno
marionk



Karma: 1
Příspěvků: 45


« Odpověď #10 : Červenec 17, 2011, 05:39:35 am »

V Nemecku pri odchode z prace dostanes takzvany Zeugnis, kde je napisane o tebe, ako si pracoval. To iste budu chciet vidiet (a ty im budes musiet vysvetlovat, ze na Slovensku nic take nepoznaju).
Takisto budu chciet vediet, preco odchadzas odtial, kde teraz si.
Inak si nemyslim, ze sa budu namahat volat na Slovensko.
Pocula som, ze Nemci si vraj velmi libuju vo vzdelani a kurzoch, ktore mozes dokazat nejakym papierom, tak, ak nieco take mas, daj si to prelozit uradne overenym prekladatelom do nemciny a ukaz na pohore.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #11 : Červenec 17, 2011, 06:25:02 pm »

Nevím, jak je to na Slovensku, ale i v Česku musíte dostat při odchodu z práce pracovní hodnocení, a to musíte ukázat zaměstnavateli v Německu. Po mě to požadovali.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #12 : Červenec 18, 2011, 05:05:46 pm »

Arbeitszeugnis ti automaticky vetsina ceskych firem nevystavi, ale na tvoji zadost ti ji jsou povinny vystavit a podobne si myslim bude i na slovensku!?
Pokud samozrejme nechces, aby tvuj dosavadni zamestnavatel vedel o tom, ze si hledas neco jineho, tak o to samozejme, aspon zatim, zadat nebudes, protoze by mu to bylo hned jasne, ze si neco hledas.

Jinak, jak uz se tady nekdo zminoval, senemci nebudou namahat a volat na Slovensko jaky jsi pracant. Od toho je Probezeit! V dobe Probezeit poznaji jaky jsi a jestli jsi nekecal, takze se nemas ceho bat, pokud sis v zivotopise nevymyslel pohadky!

Az uz tak, nebo tak v Bewerbungsschreiben bych se presto zminil, ze se stale nachazis v nevypovezenem pracovnim pomeru a ze je proto zadas, aby tvoji prihlasku zpracovali duverne. To neni nikdy na skodu!

Mej se a hodne uspechu.
A.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München