Hledání práce v Německu - se základy němčiny
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Hledání práce v Německu - se základy němčiny  (Přečteno 105415 krát)
sanybaby1



Karma: 1
Příspěvků: 9


« : Březen 12, 2011, 01:49:28 pm »

Ahoj,

budu se příští měsíc stěhovat za přítelem do Berlína, Mám po škole a udržovat vztah na dálku nechceme, on zatím studuje, proto půjdu do Berlína já. Problém je v tom, že mé znalosti němčiny jsou jen základní, domluvím se dobře anglicky ale německy spíše rozumím. Myslíte si, že je nějaká šance najít zaměstnání? V Praze jsem dělala v marketingu v Telefonice O2, práci bych jakoukoliv práci, nezáleží ani na penězích.

Nedal by jste někdo radu?

Děkuji:)

Sandra Úsměv
« Poslední změna: Březen 12, 2011, 03:13:51 pm od David » Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #1 : Duben 01, 2011, 08:41:51 pm »

Rada - uč se německy, bez toho kvalitní práci nenajdeš, pokud vůbec nějakou. Mám známé, co umí dobře anglicky, ale práci nemají. Přítel jde za mnou a taky se bude učit nejdřív jen intenzivně německy, aby měl nějakou šanci, tak rok dva minimálně.
Zaznamenáno
Helca



Karma: 2
Příspěvků: 11



« Odpověď #2 : Duben 02, 2011, 09:40:58 am »

kalkulka: podla toho, co pises, som vynimka. Nemecky skor rozumiem, nieco povedat viem, ale skor len zalady. Anglicky sa dohovorim v pohode a pracu som si nasla. Dovolim si tvrdit, ze aj dobru vo velkej firme s medzinarodnym posobenim. Podstatne bola pre nich anglictina, nemecky sa ucim  postupne, od kolegov. Takze NIKDY nehovor nikdy. Dobre radis, aby sa ucila intenzivne, ale popritom jej nikto nebrani nieco si hladat. Ja len, ze ten tvoj prispevok vyznel tak, ze jej beries nadej  Mrknutí
Zaznamenáno
Beata



Karma: 1
Příspěvků: 10


« Odpověď #3 : Duben 06, 2011, 09:39:52 am »

Ahoj,
musim potvrdit,ze bez nemciny je to slozite ale myslim si, ze ne nemozne.
Ja jsem nasla praci v Hamburku anichz bych umela nemecky (taky to byla mezinarodni firma a potrebovali nekoho, kdo mluvi plynule anglicky a treba cesky nebo polsky). Nakonec jsem ale do tehle prace nenastoupila, protoze jsem otehotnela a sla na materskou.
Pristehovala jsem se do Hamburku pred rokem a celou tu dobu jsem tady na materske. Nemcina mi uz jde, ale samozrejme do CV ji uvadim jako stredne pokrocilou.
Kazdopadne jsem uz zase zacala od ledna posilat svuj zivotopis a prozatim mam jenom zadne nebo zamitave reakce.
Tak nevim, kde je problem. Zda chybejici perfektni nemcina nebo materska nebo oboji.
Nebo snad to, ze jsem z CZ??? Nekdy mam toti dojem, ze nas Nemci hazeji do stejneho pytle jako Polaky !! A o tech tady dost dobre mineni nemaji.

Co vy si o tom myslite? Mate podobnou zkusenost?

Kazdopadne neupadej na duchu !!! Nevim, v jakem oboru praci hledas, ale kazdopadne hledej hledej posilej posilej a volej ! Neco snad zabere Mrknutí
A pri tom se i naucis nemecky !! A hlavne taky prijdes na nektere nemecke zvyklosti, ktere by Ti ani neprisly dulezite pri hledani prace v CZ - jako treba perfektni profi foto v zivotopise !
Zaznamenáno
gabra



Karma: 1
Příspěvků: 10


« Odpověď #4 : Duben 12, 2011, 11:10:32 pm »

ahoj Úsměv)))

jak já ti závidím do BERLÍNA, já sice pracuji v mnichově ...ale BERLÍÍÍN ..to je úžasný město plné možnotí, teď jsem tam byla o víkendě a jsem z něj nadčená ..ale opravdu strašně strašně moc ..Úsměv)) je lepší než mnichov a dokážu si představit tam žít ...

K TÉMATU - moje kamarádka má ten samej problém ..jede k příteli DO NĚMECKA ...NA NĚJAKÝ TEN ČAS TU ZŮSTANE ASI ROK ..chce navštěvovat kurzy a hledá si práci klidně i v mekáču nebo po obchodech...
 ...myslím ..že máš určitě šanci na dobrou práci ..jen mít štěstí a taky ODVAHU !-) posílej a ptej se všude ...PŘÍTEL MLUVÍ ASI plynule německy ne? tak ten ti může hodně pomoci ..televize rádia (prostě ty německé média) kurzy ...mluvit mluvit mluvit ..a odvahu a nevzdávat to ..tak neházej flintu do žita !-)

ten čas si tam pěkně užij ..a pak napiš jak se ti vede ...monoho  zdaru Úsměv) gabriela
Zaznamenáno
sanybaby1



Karma: 1
Příspěvků: 9


« Odpověď #5 : Květen 09, 2011, 01:07:29 pm »

Děkuji moc za odpovědi!

ano přítel umí, moc dobře jsem si všimla, že i na uklizečku chtějí dobrou nj.

Já mám vysokoškolské vzdělaní, ale nebojím se ničeho, klidně začnu jako uklízečka a budu v kontaktu s lidmi a

lépe se rozmluvím. Beru jakoukoliv práci!:)

Říkám si, že Berlín je velice multikulturní a mnoho turků ani nj pořádně neumí a je tam hodně anglických společností.

Doufám, že když se budu snažit, něco se najde..a malé základy také mám.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #6 : Květen 10, 2011, 04:17:56 pm »

Jasně, nikdy neříkej nikdy, jen tomu fakt moc nevěřím, že se dá něco najít. Kamarádka má státnice z němčiny, na pracáku jí tvrdí, že mluví dobře, ale pohovor jí nevyšel nikdy, prý kvůli němčině, že požadují dokonalou znalost. Záleží, co člověk hledá, chápu. Na ty nižší pozice to asi stačí, když má člověk štěstí, najde práci s angličtinou, ale je to spíše vyjímka, řekla bych. Každopádně držím pěsti, ať to vyjde.
Zaznamenáno
ppp2006



Karma: 4
Příspěvků: 35


« Odpověď #7 : Květen 11, 2011, 04:31:20 pm »

ono asi strašně záleží jakou práci chceš. můj obor je IT, německy umím jen eins,zwei,drei Mrknutí a jediný problém, který mám, jsou daně a veškerá ta byrokracie okolo. Dokonce na mě čekají už měsíc, než se to celé vyřeší (vyřešilo). Je to ale jen kontrakt. Známý teď řeší něco podobného, u něj jde ale o zaměstnání, německy umí napočítat zhruba tak 2x víc než já Mrknutí a co tak slyším, tak je jeho budoucí zaměstnavatel spíš i rád, že ho tam bude mít... A nemám pocit, že by mu nabízeli nějaký mizerný plat pro východního přivandrovalce. V požadavcích jsme oba měli English+++ a German+++ ale nakonec tu němčinu vůbec nechtěli. Spíš se předpokládá, že ta němčina přijde časem sama a aspoň se místní kolegové potrénují v angličtině. Asi tak.
PS: německy umím samozřejmě trošku víc než jsem napsal, ale není to ani zdaleka na nějaké mluvení...
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #8 : Květen 14, 2011, 11:47:21 am »

ppp2006: Můžu se zeptat, co přesně děláš? Přítel je totiž taky IT pracovník a půjde za mnou naslepo bez němčiny. My jsme ale celkem omezeni lokalitou, ráda bych zůstala blízko u českých hranic, nejlépe tam, kde jsem teď... kdyžtak mi můžeš poslat soukr. zprávu, díky.
Zaznamenáno
MiaMonroe



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #9 : Květen 23, 2011, 09:38:32 am »

doporučui aupair a najít si takovou aby ti platili i kurzy pokud by ti nevadilo být často s dětmy pak nanny dostaneš zua to i lepší peníze.určitě jdi do aupair, buď teď na summer pobyty a nebo na půl roku fakt doporučuji uz vlastní zkušenosti!
 Mrknutí
Zaznamenáno
cofex



Karma: 15
Příspěvků: 62



« Odpověď #10 : Květen 29, 2011, 04:23:37 pm »

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/startseite.html;jsessionid=GvLLNvpNsQ3mHpq6Qr1yGwPcpq85j3n3y7n02rBZT2nV2yV0SFhG!410345338?kgr=as&aa=1&m=1&vorschlagsfunktionaktiv=true
« Poslední změna: Květen 29, 2011, 06:55:02 pm od David » Zaznamenáno

Standa
lenkmack



Karma: 1
Příspěvků: 7


« Odpověď #11 : Květen 31, 2011, 09:12:17 am »

Ahoj, ziju v Mnichove cca rok a neco.. Prisla jsem s AJ, bez nemciny. Praci jsem si kupodivu nasla celkem rychle, delam v personalce,ktera se zameruje na zeme vychodni evropy. Bohuzel se moje divize stehuje a tak jsem od zari bez prace.
Nemcinu jsem samozrejme zlepsila, ale ani bych to nenazvala komunikativni, proste jsem ji nepotrebovala, tak je tezka motivace.. domluvim se se sousedy a se znamymi, ale ne o praci..

Takze ted hledam.. na monster.de a jinych webech.. zadavam heslo.. tschechisch nebo czech.. nejake pozice tam jsou bez nemciny, ale zatim mi nikdo nereagoval..

Taky je dobry typ ruzne studentske prace - research na netu.. nebo telemarketing.. taky Taky se hodne vyuziva cestina… tak nam vsem drzim palce..
Zaznamenáno
Yetti



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #12 : Srpen 10, 2011, 10:35:12 am »

Do Německa jsem přišla před rokem a něco. neuměla jsem německy ani slovo. Práci mi dali v mekáči, žádnej problém i přesto, že jsem v tu dobu potřebovala ještě povolení.
V Mekáči se bere pořád, takže super do začátku, člověk si něco vydělá, je pojištěnej.. Lepší než sedět doma a čekat:)
Zaznamenáno
zdenicka11



Karma: 0
Příspěvků: 3



« Odpověď #13 : Září 21, 2011, 03:17:21 pm »

Ahojky jsem Zdenka,
nevím kam mojí prosbu zařadit, tak ji píšu sem. Chtěla jsem se zeptat, zda někdo neví o práci poblíž Dresden , nebo Chemnitz. Je mi jedno co, Uklizečka, servírka, nebo ve fabrice. Německy umím, ale né tak dobře ( domluvím se). Jelikož už mám dvě děti, nemůžu se sebrat a odjet tam bydlet. Chtěla jsem jet po firmách a dávat životopisy, ale asi moc uspěch mít nebudu. Jelikož je to blízko hranic a asi mají takových lidí jako já plno. Před 10 lety jsem dělala za barem (to jsem neuměla skoro nic německy) a pak servírku v Bad Sobernheim. Když jsem si to zařídila přes kamaráda, byla jsem na tom mnohem lépe. Kdyby někdo něco věděl, byla bych vděčná. Můj email je zdenka.kyzlova[zavináč]seznam.cz
Zaznamenáno
sanybaby1



Karma: 1
Příspěvků: 9


« Odpověď #14 : Září 23, 2011, 11:08:29 pm »

chtela jsem jen napsat ze najit praci nebylo vubec problem..tak moc nerozumim tady tem ufnukanym komentarum typu ze nekdo mel pet statnic z nemciny a po roce nic nenasel...asise bal prace
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München