Agentury pronajímající pracovní sílu v Německu (Zeitarbeit)
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Agentury pronajímající pracovní sílu v Německu (Zeitarbeit)  (Přečteno 174248 krát)
1jack



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Únor 22, 2011, 02:02:21 pm »

Poradí někdo z krajanů nějakou agenturu... hledám práci v Německu na více než 6 měsíců pokud možno trvale. Jsem vyučený zedník. Díky za odpovědi. Zet
« Poslední změna: Únor 22, 2011, 05:45:29 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Únor 22, 2011, 02:19:07 pm »

Agentur které pronajímají pracovní sílu je v Německu několik stovek. Kdyby jsi hledal, tak by jsi mezi pracovními nabídkami určitě na nějaké narazil.

Tady zadáš klíčové slovo "maurer" a každá pracovní nabídka je od nějaké jiné agentury nebo vyhledávače

Konkrétní seznam několika těchto firem najdeš ve wiki v článku "Kde hledat práci v Německu"
« Poslední změna: Únor 22, 2011, 05:07:48 pm od David » Zaznamenáno
1jack



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Únor 22, 2011, 05:39:22 pm »

díky za radu!
Zaznamenáno
mirasek24
Host
« Odpověď #3 : Únor 22, 2011, 07:05:45 pm »

pokud si jeste nepracoval v Nemecku, tak na zeitarbeit nedostanes pracovni povoleni.  Vlastni skusenost. Zadal jsem o neho  pred mesicem. Na pevnem miste sem ho dostal hned.Musis pockat do 1 kvetna.
Zaznamenáno
cofex



Karma: 15
Příspěvků: 62



« Odpověď #4 : Únor 22, 2011, 08:36:05 pm »

Kluci najdete si praci u normalni firmy.Zeitarbeit jsou moderni otrokari,budete tam jenom za blbce za smesnou mzdu.Jako zednik musis sehnat praci behem tydne.Kup si sobotni noviny TZ,nebo si objed stavby okolo Mnichova a opis si telefonni cisla z reklam stavebnich firem co tam visi a obvolej je. Neni nic jednodussiho. Nacerno nedelej,jsou ted velke razie. Minuly a predminuly tyden sebrali v Pasing celnici primo na stavbe nekolik desitek lidi. Stavi se tam velke obchodni centrum a protoze Mnichovske firmy maji malo lidi,tak tam maji pronajmute lidi z Zeitarbeit a nebo na cerno. Nejvetsi problem je s lesenari,podlahari,maliri a sadrokartonari.Dneska vetsinou prave Zeitarbeit,Polaci,Scheinselbständig, nebo na cerno.
Nesmis se bat zeptat i primo na stavbe.Jsou tam na cizince zvykli a Cechy maji radeji nez Polaky. Uvidis ze neco sezenes.Plat na stavbe je od 10 EUR nahoru. Nechod nikam delat pod 10 EUR!Preji hodne stesti!Standa
Zaznamenáno

Standa
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #5 : Únor 27, 2011, 06:37:51 pm »

Zaujimave s tym Zeitarbeit, ja som mala par kolegov, ktori u nas na oddeleni pracovali prave cez nejaku Zeitarbeit firmu a ked som sa spytala, ze preco nerobia radsej na zmluvu priamo od zamestnavatela, tak mi na to, ze nie je blby, lebo ako Zeitarbeiter zarobi za 75% tolko, ako normalny zamestnanec za 100% prace. Šok
Zaznamenáno
cofex



Karma: 15
Příspěvků: 62



« Odpověď #6 : Únor 27, 2011, 08:46:57 pm »

Nikdo Ti to uprimne na rovinu asi nerekne. Zeitarbeit jsou spatne placeni.Zatim neexistuje minimalni mzda. Dalsim neduhem(legalnim podvodem) je ze hlavne u remeslniku probiha vypocet mzdy takovym zpusobem, ze dotycny dostane vyplaceno na den 50 EUR mzdy prez diety,ktere se nezdanuji a zbytek s velmi nizkou hodinovou mzdou(napriklad 6,00EUR). Ve finale vypada vyplata dotycneho tak, ze ma vyplacenou mzdu 1000 EUR ktere se nezdanuji plus 1000-1200 EUR ktere se normalne zdanuji s odvody. Dotycny ma potom treba vyplatu ktera vypada relativne O.K. , podle danoveho zarazeni 1600-1900 EUR. Problem nastane v okamziku,kdyz dotycny ma dovolenou, je nemocny, nebo ho firma propusti.Vypocitaji se mu davky pouze ze zdanitelne castky.Muze se mu potom stat, ze bude dostavat 500 EUR mesicne a je z neho automaticky socilani pripad. To same plati o vypoctu na duchod. Navic je nutne kazde 3 mesice takto zamestnane lidi poslat pracovat nekam jinam,protoze by se prislo o moznost vyplacet zminéne diety 50 EUR na den. Po trech mesicich se z prechodneho pracoviste stava pro financni urad trvale pracoviste.  Pred tremi roky kvuli tomu vysel novy zakon. Chtelo se tim zamezit masoveho zneuzivani vyse uvedenych nahrad. Funguje to ale dale podle schematu co jsem vyse popsal. Zeitarbeit je vhodna pouze pro lidi,kteri opravdu nikde nic jineho nesehnali.
Zaznamenáno

Standa
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #7 : Únor 28, 2011, 12:48:43 am »

Díky moc za vysvětlení! Přidal jsem to k článku do wiki.
Zaznamenáno
MiaMonroe



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #8 : Květen 23, 2011, 09:55:12 am »

tak teď jsem z toho trošku zmatená.jak to chodí u takových agentur?je mi jasné že vas oškubou, ale na jak dlouho se jim musíte upsat? a po jak dlouhou dobu vam budou strhávat procenta ze mzdy? je mi to jasné že totak je ale zatím ej to asi nejednoduší to takl ehledat? nebo máte pro mě někdo něajkou jinou radu. nyní žiji v němceku jako aupair. ted se checme s přítelem stěhovat do velkeho města, je nam v celku jendo kam  hlavně za prací, práci si nepředstavuju v prvním roce nijak skvělou, to už dávno ne, ale na co si má člověk dávat pozor a na co se koukat halvně u agentur.popřípadě www na seznamy agentur v německu nebo na práci v německu?www která jeuvedena výše je  dobrá lze tam najíst spoustu věcí, ale ted nevím jak tady píšete že s touto agenturou to enni dobre?děkuji za rady  Martina
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Květen 23, 2011, 04:17:22 pm »

a po jak dlouhou dobu vam budou strhávat procenta ze mzdy?
Pozor, to nejsou zprostredkovatelske agentury, ale takove, ktere te zamestnaji a pak tvou silu pronajimaji dal. Tu te poslou na misi do BMW, tu do okurkarny. Nebo te nechaji celou dobu u jednoho klienta. Kazdopadne zamestnana jsi u nich a agentura te klientovi "dodava".
Tzn neni zadna doba, po kterou ti nekdo strhava neco ze mzdy, ty "mzdu" od klienta vubec nevidis, mas svou pevnou od agentury.
Nevyhoda pro tebe samozrejme je nizsi mzda, nez bys mohla dostat, kdybys byla zamestnana primo - vyhoda ovsem, aspon teoreticky, ze kdyz pro tebe agentura nenajde na nejakou dobu praci, zaplatit te musi stejne, protoze ty jsi zamestnana a smlouva plati.
To se ovsem casto resi tzn. konty pracovni doby - muze se stat, ze te po nejakou dobu vytizi na 120%, tim sbiras "kredit" a pak, kdyz praci nenajdou, ze to z toho kreditu bude nejdriv odecitat.
Detaily techto podminek ale budou zalezet na konkretni smlouve.

Jako start do cinneho zivota to asi neni spatna vec, ale ztvrdnout v tom stabilne je asi pekny ojeb. Jsou ovsem firmy, ktere zamestnavaji lidi vylucne takto - tedy nemaji skoro zadne vlastni zamestnance, ale takto si je pronajimaji. Nebo vedle sebe pracuji napevno zamestnani a "vypujceni" - ti druzi samozrejme za vsemozne horsich podminek (i drazsi jidlo v kantyne).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
MiaMonroe



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #10 : Květen 23, 2011, 07:58:51 pm »

Tak jsem dnes obržela email od ?Martina?Mnohokrát děkuji za  vyčerpávající email.hned na začátku musím říct že  děku děkji děkuji a rychlost a chyby se  tolerují , jsem an tom uplně stejně a žádnou jsem nepostřehla:ale zpět ke kontekstu.... tak nevím tedy , co bude nejlepší... hledáme práci s přítelem dohromady, je pravda že je to začarovaný kruh, ale na odražení to stačí domnívam se na druho ustranu je to fakt na hovno no, pardon , že mluvím sprostě...fakt nevím co je lepší, jet přez českou agenturu a té zapaltit  vztupné nebo přez německua mít to sražené.. známý jel do holanska atěm to strhávali po dobu pouze třéí měsícu a pak s firmou ve které pracovali sepsaliplnohodnotnou smlouvu..a z agentury byly vyřazení.. takle jsem si to představovala já , takl ejednoduše, ale koukám že až moc...nevím , jak na to momentálně jít.. myslela jsem si že  největší problém bude bydlení... ale  spletl ajsem se bydleni nen itak těžké najít pokud máte  počáteční kapitál, to musíte mít i v čechách na kauce..ale tedko ta prace... no  musim říct že to moje aupaření je jednoduší než todle.. v německu zustat nechceme jen se tu na chvili ohřat a vydělat par korunek....ale takl e nevím nevim no... ještě jednou mnohokrát děkuji za odpověď.pokud máte někdo nějaké zkušenosti  s prací přez agenturu budu rada když  dostanu nějaký email nebo se dočtu novinky tady Šok) s pozdravem Mia
 Mrknutí
Zaznamenáno
MiaMonroe



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #11 : Květen 24, 2011, 09:59:03 am »

Mílo děkuji za email omlouvám se za skomolení jména .. dnes jsem se ti snažila odepsat, jen doufám, že na správný email...
 Smích
Zaznamenáno
Milan D.



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #12 : Květen 24, 2011, 10:26:39 am »

Ja jsem pomoci Zeitarbeit firmy nasel vynikajici praci, kde jsem na vysost spokojen. Je totiz mnoho firem, ktere ani volna mista neinzeruji a najimaji si pracovniky ze spolupracujicich ZA. Jestli se pracovnik osvedci, je pak po nekolika mesicich prevzat. Podminkou je prve setrvani tech nekolika mesicu v ZA, ab z toho take neco mela. Napriklad u nas pracujeme v peti lidech a z toho jsme dva zacali jako ZA pracovnici a dalsi dva jeste u ZA jsou a na prijeti do nasi firmy cekaji. A s nejvetsi pravdepodobnosti prijati  budou. Jinak vse co bylo receno v predchozi diskuzi souhlasi. Myslim si ale, ze par mesicu v ZA se za vyhlidku na dobrou praci vyplati. Zdravi Milan  Úsměv 
Zaznamenáno
cofex



Karma: 15
Příspěvků: 62



« Odpověď #13 : Květen 29, 2011, 04:22:44 pm »

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/startseite.html;jsessionid=GvLLNvpNsQ3mHpq6Qr1yGwPcpq85j3n3y7n02rBZT2nV2yV0SFhG!410345338?kgr=as&aa=1&m=1&vorschlagsfunktionaktiv=true
« Poslední změna: Květen 29, 2011, 06:54:38 pm od David » Zaznamenáno

Standa
AngelMia



Karma: 0
Příspěvků: 3



« Odpověď #14 : Červen 29, 2011, 12:43:44 pm »

Ahoj, že Zeitarbeit nemají finanční hranici mezd, je kec. Viz dokument.
http://www.ig-zeitarbeit.de/system/files/Tarifbroschuere_2010-2013.pdf

Zeitarbeit možná působí jako "otrokáři", jenže kdo žije v německu déle, také ví, že si za to němci mohou sami především svou politikou zaměstnanosti a zákoníkem práce. Pokud nelze zaměstnance "vyhodit" bez soudů, náhrad, odškodnění, je jasné, že si firmy najdou jinou cestu, jak to řešit.
Proto se Zeitarbeit také rozrostlo a proto také mnoho firem už vlastní zaměstnance ani nemá.

Známý propustil zdr. sestru, protože rušil praxi a odcházel do důchodu a rok se s ní soudil.
Protože ji propustil. Asi mu měla v penzi uklízet zahrádku, nebo nevím, jak si to představuje místní CDU klika.

Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München