Osoba žíjící v ČR příhlási auto v SRN, ale bude jej užívat v ČR, lze to?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Osoba žíjící v ČR příhlási auto v SRN, ale bude jej užívat v ČR, lze to?  (Přečteno 37217 krát)
Kuzi



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Duben 16, 2010, 12:55:07 am »

Dobrý den,
mám trochu zapeklitý dotaz? Jsem nadšenec do japonských vozů, ale jak víte, tak v ČR nemůžete vlastnit auto s pravostranným řízením. Samozřejmě jsou tu vyjímky typu pokud žijete v UK a máte tam auto přihlášené minimálně 185 dní. Ale to já nesplňuji. Tak mě napadlo, zda jde koupit vůz v SRN, přihlásit ho na něměckou značku a jezdit s ním v ČR? Musel bych jezdit na technickou do Německa atd, ale to jsem schopný obětovat. A související otázka s tím zní, zda mi to pojistí česká pojišťovna? Poraďte mi prosím jaké jsou možnosti.

Děkuji mnohokrát
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #1 : Duben 16, 2010, 08:15:20 pm »

Tady vám aute přihlásí jen za předpokladu, že tady (v německu) máte hlášení pobyt a navíc jen z německou pojistkou (českou vám pochybuju že uznaji). Navíc se připravte na to, že tady budete muset platit Kfz.-Steuer (ekologickou daň z vozu), takže se celá námaha snad ani nevyplatí.

A.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Duben 16, 2010, 09:21:34 pm »

...ale jak víte...

Tva duvera nas urcite tesi, ale troufam si rici, ze bohuzel az do teto chvile byla u vetsiny zdejsich clenu - mne nevyjimaje - zcela plana Úsměv

Osobne bych spis miril nekam, kde jsou naklady na auto nizsi - napriklad Polsko. V Nemecku se opravdu (rozhodne na ceske pomery) nedoplatis: Pojisteni rozhodne nad 500 EUR rocne, dan z motoroveho vozidla, podle urovne skovlinyv ve v.p., tak od 300 EUR nahoru.

Pokud vim, napriklad Polaci zadnou dan nemaji. Pravdepodobne kazda zeme ale bude chtit, abys tam rpedtim mel prihlaseny pobyt. A nejspis take kazda zeme bude chtit, abys vuz pojistil prave tam.

Jestli je mozny pripad, ze vuz pojistis v CR a prihlasis v D, to nevim, ale na to tu asi jsou povolanejsi...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Kuzi



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Duben 19, 2010, 12:02:11 am »

Tak touhle cestou to zřejmě vyřešit npůjde...  Úsměv Každopádně díky za rady.
Zaznamenáno
Stringer



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #4 : Květen 05, 2010, 10:51:35 pm »

Určitě to nejde, mám auto s německou značkou a jezdím s ním jen v česku a v Rakokusku a brzy jej přehlásím.  pojištění 1100 eur za rok mluví za vše. neuznali mi žádné bonusy za řízení 10 let bez nehod v česku. pojištovna Hug Coburg. Trvalé bydliště v Německu je podmínkou, vyjímkou je pouze pokud pracuješ pro některou mezinárodní organizaci evropské unie, kdy trvalé pobyt ani pracovní povolení v Německu nemusíš mít.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München