Kieferorthopädie, Ortodontie/ rovnatka v Mnichove
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kieferorthopädie, Ortodontie/ rovnatka v Mnichove  (Přečteno 51809 krát)
Michelle



Karma: 35
Příspěvků: 173



« : Listopad 28, 2009, 06:28:47 pm »

Ahoj,
chtela jsem se zeptat, jestli jste si nekdo nechavali delat v Mnichove rovnatka? Mam na mysli festsitzende Zahnspange, ne tzv. invisalign a ani ne vyndavaci rovnatka na mensi vady.

Zajima me nasledujici:
Kolik jste zaplatili za Erstberatung (ja jsem platila asi 48 Eur)
Muzete doporucit nejakeho doktora?
Jaka byla asi cena za cele Behandlung? (mne rovnou rekli celou cenu za dvourocni osetreni)
Nechodite nekdo k temto lekarum? (Dr. Heidi Orbeck, Dr. Anton Baldauf, Dr. Andreas Bartelt, Dr. Mathia Bimler, Dr. Ingrid Schubert) - meli doporuceni v tz.

Budu moc vdecna za kazdou radu nebo zkusenost, protoze rovnatka nejsou v Mnichove zrovna levna zalezitost a tak se dost hodi premyslet, u koho si je necham udelat.
Dekuju
Misa
« Poslední změna: Listopad 28, 2009, 07:05:17 pm od Michelle » Zaznamenáno

Misa
Loran



Karma: 1
Příspěvků: 6


« Odpověď #1 : Listopad 29, 2009, 12:07:58 pm »

Ahoj Miso,

par reakci k tvym dotazum:

1. ja jsem neplatil za Erstberatung nix - zalezi asi na ordinaci
2. doktora v Mnichove dopucit nemuzu - jezdim ke svemu Kieforthopädovi do Nürnberg
3. cena je zcela zavisla od tve vady (ja zaplatin ca. 5000€). Nevim presne, jak to funguje, ale existuji jiste Preisrichtlinie, podle kterych se ordinace orientuji (musi orientovat?). Ja jsem kazdopadne dostal velice podroby Kostenvoranschlag, ktery je vice mene dodrzovan.

Jestlize uvazujes o nakladech..., mela bys jeste pripocitat naklady na zvysenou peci u normalniho zubare - clovek by k nemu mel zajit ca. 4x za rok (Zahnreinigung...). Myslim si, ze se ale urcite vyplati si nechat srovnat zuby zde, neb clovek musi toho Kiefort. casto navstevovat (ca. 1x za mesic) (kamarad si nachava zuby rovnat v CR, d.h. musi porad jezdit do CR a brat si dovolenou...). Podle me zkusenosti jsou i DE zubari lepsi nez v CR - nevim zda bezpodminecne i fachlich, ale maji minimalne vic casu, vic personalu... (otisky v CR dela doktor, zde Zahnhelferin...).

To by bylo jen tak ve strucnosti o mych zkusenostech.

Skoda, ze jsi se nezeptala na Bowlingu:-), bylo by to jednodussi... Tak treba priste o tom muzem pohovorit.

Mej se a rovnym zubum zdar:-)

Roman
Zaznamenáno
Michelle



Karma: 35
Příspěvků: 173



« Odpověď #2 : Listopad 29, 2009, 01:44:16 pm »

Ahoj Romane,
moc dekuju  Škleb Tak trochu jsem doufala, ze odpovis i Ty  Mrknutí Takze super. Strasne moc Ti dekuju! Škleb
Rovnym zubum zdar a hezky zbytek vikendu!
Misa
Zaznamenáno

Misa
Rendysek



Karma: 0
Příspěvků: 15


« Odpověď #3 : Listopad 29, 2009, 06:12:25 pm »

Fixni rovnatka jsou v nemecku velmi drahou zalezitosti..
VCR zaplatis tak 26 tisic za horni i dolni fix a to i s kompletni peci.
Nazor, ze je lepsi,kdyz snima otisk nejaka "Helferin..". no nevim, lekar ma hodne zkusenosti..Navic zalezi na zrucnosti dane osoby..
Myslim ze kamarad na tom vydela, ikdyz musi dojizdet do Cech..V Nemecku zaplatis zkutecne min.2500 euro.V Mnichove asi i vic.
Jo a kvalita ceskych ortodonciii je na vysoke urovni, vim o cem mluvim,jsem z oboru Úsměv
Zaznamenáno
Loran



Karma: 1
Příspěvků: 6


« Odpověď #4 : Listopad 29, 2009, 07:32:15 pm »

Rado se stalo Miso,

az bude zase bowling (nebo nejaka jina prilezitost), muzem toto teme rozvest - je to moje oblibene tema:-).

Pekny vecer

Roman

PS: Zdar tem rovnym zubum:-)
Zaznamenáno
Michelle



Karma: 35
Příspěvků: 173



« Odpověď #5 : Listopad 29, 2009, 09:54:48 pm »

Souhlasim s tim, ze rovnatka v CR jsou neporovnatelne levnejsi. Problem je v tom, ze asi jen malo lidi si muze brat mesicne po dobu dvou let dovolenou na pravidelne navstevy u zubare.
V Mnichove rovnatka opravdu prijdou tak na 5000 Euro, coz je s 30000 Kc naprosto neporovnatelne.
Ja ted bohuzel vubec netusim, u koho si ta rovnatka mam nechat udelat.
Zubarka, u ktere jsem byla, mi rekla, ze se az pri prvnim terminu zvoli, jakym zpusobem se da moje vada vyresit:
Varianta a) je operace celisti (hradi pojistovna, ale je to dost bolestive, potom se stejne musi nosit rovnatka na noc)
Varianta b) fixni rovnatka min. na dva roky, cena 4500 Eur
Na zaklade diagnozy a estetickeho rozboru (pomoci 3-D obrazku a nejake ukazky pred a potom) pak urci co je vhodnejsi. Pokud se ovsem rozhodne, ze by mi radeji zlomila celist  Škleb a ja se rozhodnu, ze to nechci a ze radeji nechci vubec nic, tak ji musim zaplatit 450 EUR!!!! (cca cena za prvni termin).
Mate nekdo zkusenost s tim 3-D modelem obliceje? Je to bezne pri prvnim terminu?
Budu moc vdecna za kazde doporuceni. Rada bych si totiz zasla jeste ke dvema zubarum a vyslechla si i jine nazory, abych mohla porovnavat.
Dekuju
Misa
Zaznamenáno

Misa
Rendysek



Karma: 0
Příspěvků: 15


« Odpověď #6 : Listopad 30, 2009, 01:21:33 pm »

No jo..to je taky rozdil..V CR Ti zubar rekne bez placeni co a jak..Tady se to ale vse dopredu planuje,porizuji se snimky fomou modernich technologii a Ty to taky jako pacient zacvakas:O)
Paklize Ti hrozi operace celisti, zajimalo by me, co mas zaproblem..A urcite bych si zasla k jinemu zubari a vyslechla si i jeho nazor.
Prala bych Ti stesti jako mela moje kamaradka v mnichove, kdy se ona seznamila s jednou ortodontistkou a ta ji ZADARMO udelala horni i dolni fix.Platila jen 100 euro za vytazeni dvou  zubu..Musi to byt neuveritelna osoba, kdyz neco takoveho udelala!!kamoska neplatila a neplati ani euro a mesicne k ni chodi na vymenu dratku..proste mazec.. Škleb
zeptam se na jeji jmeno a napisuTi to..Treba to udela zadarmo i Tobe Smích
Zaznamenáno
Michelle



Karma: 35
Příspěvků: 173



« Odpověď #7 : Listopad 30, 2009, 07:59:02 pm »

No tak takovych vyvolenych je opravdu malo  Úsměv Ale za kontakt budu moc vdecna. Nemyslim, ze mi da neco zadarmo, ale dalsi nazor by se mi jiste hodil. Dekuju Rendy  Úsměv
Zaznamenáno

Misa
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München