Privat Krankenversicherung
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Privat Krankenversicherung  (Přečteno 25992 krát)
JaninaX6



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Leden 14, 2009, 04:36:50 pm »

Ahoj, jsem selbsständig a uzavrala jsem si privatni zdravotni pojisteni, zajimalo by mne, zda jste byli neko privatne pojisteni a jaky doklad vam od toho vydali v pripade vypovedi? myslim tim doklad pro CR o zdrav. pojisteni. Vydavaji i privatni pojistovny doklad E104? mate s tim nekdo zkusenosti? a jakou mate karticku pojistovny, je na ni logo EU ( pismeno D v takovem tom krouzku z hvezdicek)? Jeste by me zajimalo zda muzu nejak zaplatit zdrav. poj. pozpatku? Jsem selbstständig od prosince a tady to moje privatni pojisteni mi zacne platit az od unora (platit prosinec a leden nazpet u nej mozne neni). Je nejaka jina varianta jak jej zaplatit?
« Poslední změna: Leden 14, 2009, 06:21:23 pm od JaninaX6 » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 20, 2009, 01:12:39 pm »

Potvrzeni pro CR vydaji, nevim sice, zda to je formular "E104", kdyz se jim ale napise neformalni zadost o potvrzeni doby pojisteni, poslou potvrzeni a to mi v CR, mininalne u Poj. Min. Vnitra uznali.

Platit zpetne nejspis nejde...je to taky pomerne nelogicke. Co jsi delala v tech chybejicich mesicich, nebylas pojistena vubec nijak? Ani cestovni pojisteni? To by jke splneni te povinnosti melo stacit taky.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
ingtom



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #2 : Leden 20, 2009, 10:20:37 pm »

Jestli potřebuješ potvrzení o pojištění proto, aby si mohla vypovědět pojištění v česku, tak to jde i bez něho. Stačí jen doložit doklad o tom, že žiješ v jiné zemi (třeba přihlášení k pobytu). Jestli si dobře vzpomínám, já zdravotní pojištění v Česku vypovídal bez doložení čehokoliv a nedělali vůbec problémy. Tady jsem privátně pojištěn u Allianz, kartičku mám bez EU symbolu a platí po celém světě (účty si stejně většinou hradíš sama hotově a pak je necháš proplatit). Zpětně platit pojištění nejde, to jde platit jen od data uzavření smlouvy, leda že by sis nechala napsat smlouvu se starým datumem. Ale podle mě to není nutné, zdravotní pojištění nad určitý roční výdělek (myslím, že je to 42t €, nebo to alespoň tak bylo) lze tady registrovat jako dobrovolné, jediná povinnost je tu platit po 5 letech pobytu Pflegeversicherung. Já tady byl 4 roky úplně bez zdravotního pojištění, pak jsem kvůli právě  tomu Pflegeversicherung nějaké uzavřít musel, to totiž nejde uzavřít bez zdravotního.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München