Problem s pokutou ve vlaku
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Problem s pokutou ve vlaku  (Přečteno 35074 krát)
karl von



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Červenec 09, 2008, 05:21:05 pm »

Muzete mi, prosim, nekdo poradit kam se mam obratit se stiznosti? V pondeli vecer jsem jel pOslednim nocnim vlakem z Moosburgu do Mnichova. Znamej me dovezl na nadrazi jen chvilku pred odjezdem,ale pokladna jiz byla zavrena a vlak jiz prijizdel,zkousel jsem si rychle koupit listek v automatu,ale na poprve mi  to bankovku nevzalo a nocovat v Moosburgu se mi nechtelo,tak jsem tedy rychle nastoupil a sel smerem k pruvocimu,s domenkou,ze si koupim listek ve vlaku,jako je tomu bezne (pri skonceni pracovni doby na pokladnach) v cr. Kdyz  jsem mu rekl,ze chci koupit listek, on se zeptal jestli jsem cizinec a chtel videt muj Ausweis,ktery sem mu predlozil, zacal si z nej psat data a pak mi rekl,ze ve vlaku listek koupit nejde a ze musim zaplatit pokutu 40euro. Kdyz jsem namital,ze pokladna byla zavrena,automat mi nebral bankovku, vlak jiz odjizdel atd.,odvetil, ze se mnou nehodla diskutovat o koupi listku ve vlaku a o tom jak to chodi v cr, ze jsem v nemcku atd. Jelikoz jsem student a 40 euro je znacna cast meho stipendia,tak chci zkusit nekde na oddeleni stiznosti nebo na vedeni DB podat odvolani,zadost k prosetreni nebo tak neco.
Diky za kazdou radu
Karlos
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Červenec 09, 2008, 06:20:33 pm »

To je zvlastni pristup... Ptal ses ho co jsi teda mel v te situaci delat - posledni vlak, zavrena kasa, vybiravy automat?

V te stiznosti bych vyslovne uvedl, ze ti zacal vykladat ze "nevim jak je to u vas, ale tady jsi v Nemecku". To je zvlast nizky argument.
Zasel bych na nadrazi, stavil se u infostanku a zeptal se, kde muzes podat Beschwerde.
Nebo na stranky www.bahn.de a tam nekde urcite bude nejaky kontaktni formular. Mozna bych to ale rovnou psal pisemne, to ma trosku lepsi styl.

Pro rychlou informaci o tom, co muzes cekat, muzes zkusit tel. cislo z teto stranky - http://www.bahn.de/p/view/home/kontakt/kontakt.shtml#2
pod "Ihr telefonischer Kontakt bei Fragen, Anregungen oder Beschwerden"

Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #2 : Červenec 10, 2008, 09:51:46 am »

Ahoj Karlosi,

pred par mesici bylo na nadrazich tohle napsany, protoze spousta lidi zneuzivala to kupovani ve vlaku a kupovali si jizdenky az kdyz k nim dorazil pruvodci - ktery prave ne vzdycky dorazil, takze jeli zadarmo - DB tuhle moznost zrusila a plati myslim jen na mezinarodni spoje, kde jedes ve stejnem vlaku a jizdenku si koupit nemuzes, protoze by si musel opustit vlak. Ale ani tady si nejsem uplne jisty.

Takze to s tou pokutou i kdyz ti verim - bude tak ze jsi ji zaplatil a je to v poradku, stezoval bych si kvuli chovani toho pruvodciho, protoze to bylo fakt trochu mimo, hlavne ze se te driv zeptal jestli jsi cizinec a az potom rekl ze musis platit pokutu.
Kdyby byl automat pokazeny, tak by to mozna taky pomohlo, ja vim, s tou bankovkou a ze ti to nebral to je pravda, ale to je jako kdyz jedes v tramvaji, prijde kontrola a ty reknes ze listek si si nestiknul, protoze se v tom stroji krcil a neslo to. Muzes mit taky pravdu, ale tyhle argumenty pouziva i spousta cernych pasazeru a proto pak ztraci na duveryhodnosti.

Preju ti hodne stesti, urcite dej vedet jak to dopadlo
Zaznamenáno
Eva78



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #3 : Říjen 02, 2008, 04:04:21 pm »

S podobným zážitkem jsem se setkala při cestě z Prahy do Mnichova. Německý mladík z nejasných důvodů nezakoupil jízdenku v Domažlicích a když přišla "zprévodkyňa", velice nekompromisně mu vyčinila, ale umožnila mu jízdenku zakoupit ve vlaku, ale protože mu ji navýšila o pokutu 40,-- EUR, neměl hotovost a na nejbližší stanici musel vystoupit a lístek si zakoupit a to až z Domažlic. Podotýkám, že při kontrole policie dokráčela ta průvodkyně, doslova řekla: tenhle mladík neměl lístek, dohlídněte na něj, musí zaplatit také pokutu 40 EUR. Mladík měl ale ten den dost pech, končily mu jeho doklady a policista mu přidal přes 20 EUR pokuty i za tohle. Nemusím zdůrazňovat, že na další zastávce, kterou mu určila průvodčí, mladík nelenil a mazal bleskovým fofrem jízdenku si koupit .. ovšem průvodčí už nepřišla .. a on vystupoval na další zastávce ..
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München