Ukončení podnikání v De
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Ukončení podnikání v De  (Přečteno 64958 krát)
paul66



Karma: 1
Příspěvků: 4


« : Prosinec 29, 2015, 02:03:16 pm »

Ahoj , ukončíl jsem 2 roky podnikáni  v německu  a neplatil jsem žádne socialni jen  aok ,chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevi kde se mam  jit přihlasit  na arbeitsagenturu nebo na jobcenter a bude mi nekdo něco  platit myslim aspon  zdravotni pojištěni nebo nemam na nic narok.Znamemu  rekli ze ma vzit rodinu a jet zpět do čech ,že na nic nema narok když tu byl jen kleinegewerbe. .Dik za odpověd Paul
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #1 : Prosinec 30, 2015, 07:41:27 am »

podnikam v Nemecku a neviem o tom, ze by som mal na nieco narok, (pokial mam len zdravotnu poistku) v pripade ze mi podnikanie skrachuje alebo kvoli chorobe ci z inych pricin nebudem moct dalej podnikat
ale  rad sa necham poucit ak niekto o niecom vie ...
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #2 : Prosinec 31, 2015, 11:09:35 pm »

Také nevím. Ale podle toho, co všechno jsem četl, nemá podnikatel tady téměř na nic nárok, protože nepřispívá do státní pokladny. Buď se dobře rozjede, nebo je lepší, aby se nechal zaměstnat, aby za něj zaměstnavatel platil všech pět pojištění. To zaklínadlo "Versicherungspflichtig" u zaměstnaneckého poměru je mocné.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #3 : Leden 10, 2016, 10:18:13 pm »

Rudo takze ak podnikatel skrachuje v nemcku nema narok na podporu ci socialku?to nieje fer....
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #4 : Leden 11, 2016, 12:21:47 pm »

hary - no ano nie je to fer, ale tak to je ... myslim ze nejaku "socialku" by dostal kebyze dokaze ze nema z coho zit, ale nezaujimal som sa o to doteraz ze kolko by bolo take zivotne minimum. To je riziko podnikania - tak isto aj dochodok nedostanes od statu ziadny, len od svojej poistovne ak si si platil poistku ...
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #5 : Leden 12, 2016, 06:56:53 pm »

V Čechách také podnikatel dostane nějakých 2200 Kč měsíčně, příp. 3200, pokud dobře spolupracuje s úřadem práce ( pokud nejsou moje informace zastaralé ).
Což je také jen na přežití, a za předpokladu, že bydlíš u někoho, kdo tě tam něchá zadarmo ( rodiče atd. ).
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #6 : Leden 12, 2016, 09:53:45 pm »

hary - vidis a potom sa cudujes, ze vela podnikatelov sa snazi pri podnikani dobre zarobit a zdiera zamestnancov - iste, nie je to pekne, ale ak by mal robit za minimalnu mzdu, tak to sa moze rovno nechat niekde zamestnat, nema starosti, nemusi sa trapit ci podnikanie bude fungovat a este ma aj poistenie pre pripad nezamestnanosti a dochodkove. samozrejme ze su aj extremy, na ktore si treba posvietit
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #7 : Leden 13, 2016, 06:28:59 am »

Takhle to není, ne takhle jednoznačne ..
Na rozdíl od DE v ČR se musí platit sociální a zdravotní a pak daň.
V DE někdo sociální platit musí,  jiný muže...
I v Česku muže byt člověk sám sobe zaměstnancem a platit za sebe veškeré (zaměstnanecké) odvody a pak byt nemocný nebo na pracáku jako kdokoli  jiný...
To plati i v DE a navíc jednodušší  možnost dobrovolných odvodů a následných výhod. ..
Tedy sociální a důchodové muže platit i malý soukromník v DE, myslím to státní. ..
A pak je mnoho privátních produktu o kterých pise Ruda ale u nich záleží na podmínkách, ale ne tykají se sociálního systému, toho klasického. ..
V ČR můžeš taky dobrovolne platit více než máš z Přehledu za předchozí rok a pak Ti je z toho vypočítávána připadá nemocenská,  nebo sociální, popřípadě podpora v nezaměstnanosti. ..
V Německu to funguje mnohem více na dobrovolnosti = na vlastni  zodpovědnosti. ..
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #8 : Leden 14, 2016, 10:11:38 pm »

Sociální pojištění ( = starobní = na důchod = na sociální zabezpečení ) v ČR není povinností platit, ale je dobrovolné. Nevýhodou toho je, že potom člověk bude mít směšně malý důchod.

Přečtěte si prvních osm řádků na této stránce výsledků: https://goo.gl/LLpTDY

Povinné je jenom pro podnikatele.

Takže tu opět došlo k nedorozumění mezi zaměstnanci a podnikateli ( příp. mezi ČR a Německem ).

« Poslední změna: Leden 15, 2016, 07:17:51 pm od Lenke » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #9 : Leden 14, 2016, 10:24:57 pm »

To není nedorozumění...
To byla fakta.
A platila pro podnikatele, na které se zakladatel taky ptal...
Po 23letech jako OSVC v Česku  i v Německu o tom něco vím Mrknutí

Nic to neměni na tom co jsem napsal.
A vypsal jsem varianty na které jsem si vzpomenul...
Třeba jich je ještě vic....
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #10 : Leden 14, 2016, 11:00:48 pm »

Sociální pojištění ( = starobní = na důchod = na sociální zabezpečení ) v ČR není povinností platit, ale je dobrovolné. Nevýhodou toho je, že potom člověk bude mít směšně malý důchod.

Přečtěte si prvních osm řádků na této stránce výsledků: https://goo.gl/LLpTDY

Povinné je jenom pro podnikatele.

Takže tu opět došlo k nedorozumění mězi zaměstnanci a podnikateli ( příp. mezi ČR a Německem ).



cize chapem spravne - zamestnam sa povedzme ako vedecky pracovnik na univerzite a zamestnavatel mi nebude nic stahovat na "odvody", pokial s tym nebudem dobrovolne suhlasit? zaujimave ...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #11 : Leden 14, 2016, 11:25:18 pm »

 Smích Škleb Smích
Ale Rudo....
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #12 : Leden 15, 2016, 07:19:54 pm »

Po 23letech jako OSVC v Česku  i v Německu o tom něco vím Mrknutí

Ale to já ti neupírám.
Ani jsem tě nijak nenapadal. Pokud ano, nebo ti to tak přišlo, omlouvám se. V úmyslu jsem to neměl.
Pokud mluvíš věcně, diskutuji s tebou věcně.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #13 : Leden 16, 2016, 08:09:18 am »

Po 23letech jako OSVC v Česku  i v Německu o tom něco vím Mrknutí

Ale to já ti neupírám.
Ani jsem tě nijak nenapadal. Pokud ano, nebo ti to tak přišlo, omlouvám se. V úmyslu jsem to neměl.
Pokud mluvíš věcně, diskutuji s tebou věcně.

Ale ja Tebe jo Mrknutí (s úsměvem Úsměv )
To neni nic věcného když tady napíšeš takový blábol Smích
Jakože to, že sociální je v ČR dobrovolne a povinen jen pro podnikatele...
Sociální je jen název a skládá se z nemocenského a důchodového. ..
A povinen je pro každého !!!!! (Kdo má nějake příjmy od nějakého minima..)

Naopak podnikající nemusí platit jeho malou část = tu nemocenskou...
Protože při předepsané minimální částce Ti dela nemocenská asi 75Kc na den, Velké procento podnikajicich to neplatí. ..
Ale nic Ti nebrání (to už jsem psal) platit zálohu zcela dobrovolne větší  (což nějak procento lidi dela) a třeba v zimních měsících (zcela nahodou) onemocní. ...
Nemocenská se pak počítá částečné ze záloh a částečné z předchozího roku a tak má i podnikatel v ČR nějakou tu nemocenskou (nebo jiné sociální vyhody) a záleží na něm jak velkou.....    
A ten přeplatek Ti pak stejne po podání Přehledu do 31.3. vrátí. ..
« Poslední změna: Leden 16, 2016, 08:18:01 am od jirike » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München