ziskani pracovniho povoleni je vzdy 100%?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: ziskani pracovniho povoleni je vzdy 100%?  (Přečteno 127091 krát)
marklar



Karma: 0
Příspěvků: 50

No proste Makis...


« : Duben 25, 2008, 09:33:15 am »

Ahojky, byla jsem dnes na pracaku- OPET uz jsem tam znama ;Da chytla jsem moc prijemneho pana a ten mi vsechny dokumenty zkontroloval a potom si vzal muj pas a udelal si nejakych dokumentu kopii a rekl mi, ze mi za 4 tydny prijde potrvrzeni primo na danou firmu. Mela jsem strasnou radost, ale chtela bych se jeste zeptat, zda li se muzu radovat opravnene, nebo jestli uz se nekdy stalo, ze pracovni urad tohle oznamil a potom to jeste vsechno mohlo byt uplne jinak a pracovni povoleni mohlo byt jeste zamitnuto?

Doufam, ze ne. Dekuji za odpoved. Marketa
Zaznamenáno

Makis
marklar



Karma: 0
Příspěvků: 50

No proste Makis...


« Odpověď #1 : Duben 30, 2008, 07:25:51 pm »

Mluvim o pracovnim povoleni na jeden rok.
Prosim o odpoved, at uz jakoukoliv
Market
Zaznamenáno

Makis
Michelle



Karma: 35
Příspěvků: 173



« Odpověď #2 : Duben 30, 2008, 07:51:08 pm »

Ahojky, ja pracuju v Mnichove od 1.4. Pracovni povoleni jsem dostala hned po deseti dnech!!! Jeste jsem neslysela o nikom, kdo by ho nedostal. Obecne ale plati, ze pro kvalifikovane misto povoleni dostanes. Pokud se ale uchazis o misto nekvalifikovane tzn. uklid apod. je mozne, ze pracovni povoleni nedostanes. Preju hodne stesti. Misa
Zaznamenáno

Misa
marklar



Karma: 0
Příspěvků: 50

No proste Makis...


« Odpověď #3 : Květen 01, 2008, 04:24:20 pm »

Je to prace krankenpflegerhelferin

A jeste misko co delas za praci?
« Poslední změna: Květen 01, 2008, 09:42:47 pm od David » Zaznamenáno

Makis
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #4 : Květen 05, 2008, 07:31:31 pm »

ahoj vsichni,
ja znam jeden pripad, kdyby bylo vydani pracovniho povoleni zamitnuto a to zu dovud administrativnich chyb v zadosti (chybely nektere dokumenty). Slo rovnez o povoleni na kvalifikovanou praci na 1 rok. Ale v tomto pripade bych byl klidnejsi, kdyz pan osobne "zkontroloval" pri kopirovani, co jsi mu predala, tak tim i potvrdil, ze tam je snad vsechno. Dle me je sance 95%
Ahoj
Tom
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #5 : Květen 09, 2008, 12:40:05 am »

Marklar, myslim ze ti to vyjde, jednak mas vsechno spravne a potom jako Krankenpflegerhelferin by to melo vyjit jeste s vetsi sanci. Me dnes prodlouzili to stavajici a i jak jsem to daval poprve, tak se chovali stejne jako si to popisovala ty. Preji hodne stesti!
Zaznamenáno
marklar



Karma: 0
Příspěvků: 50

No proste Makis...


« Odpověď #6 : Květen 12, 2008, 05:52:25 pm »

Dekuji za podporu a doufam, ze dobre klapne tak jak klapnout ma!
Preji vsem krasne slunecne dny a pohodu!
Market
Zaznamenáno

Makis
elisha85



Karma: 0
Příspěvků: 19


« Odpověď #7 : Květen 13, 2008, 07:25:26 pm »

achojik lidicky prosim moc o radu, sem tady jako au-peirka ale chtela bych uz zacit pracovat, jak dlouho trva pracovni povoleni a co vsechno k tomu potrebuju....dikasek moc predem...
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #8 : Květen 14, 2008, 10:21:10 pm »

Ahoj, musis mit nejakou kvalifikaci/vyhodu aby si jej dostala nebo se hlasit na praci kde se Nemci hlasi malo. Jak skutecne dlouho vyrizeni trva nevim, ja dostal prvni za devet dni, druhy za dva dny. Cim vice specifik mas - vystudovala si napriklad matematiku a mluvis francouzky a japonsky  Mrknutí, tim vetsi je sance ze jej dostanes. Nekde to tu je napsany, co vsechno potrebujes, ale urcite pocitej s formulari, ktere si muzes vyzvednout na urade, (overene)kopie tvych kvalifikaci, zduvodneni zamestnavatele apod.
« Poslední změna: Květen 14, 2008, 10:22:21 pm od Tomas » Zaznamenáno
marklar



Karma: 0
Příspěvků: 50

No proste Makis...


« Odpověď #9 : Květen 16, 2008, 09:53:45 am »

Ahojky Tome, vcera mi doslo tak to dneska oslavuju ve Francii..

Pro slecnu co dela aupair; ja jsem jako aupair pracovala 7 mesicu, uz od ledna jsem, ale hledala moznosti jak by slo vydelat vice penez, samozdrejme zalezi na kazdem co chce delat a ziskani pracovniho povoleni je potom o to slozitejsi myslim ziskani. Treba moje kamaradka pracuje u mc donalda a tam to mela uz za tyden, ja jsem to tam dala 25.4 a doslo 15.5 takze 2 tydny taky jsem mi zamestnavatel rikal, ze mu ta baba volala a vyptavala se, na vsechny mista se samozdrejme cpou nemci.

Preji hodne uspechu ja uz to konecne mam a k 1.6 nastupuju...

Market
Zaznamenáno

Makis
asafrankova



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #10 : Červen 21, 2008, 10:44:41 pm »

Ja jsem teda opakovane pracovni povoleni neziskala.
Je mi to teda trochu zahadou, protoze tu ziju uz pres 2,5 roku.
Jsem architektka, a abych mohla pracovat musela jsem se zaregistrovat jako osoba vydelecne cinna (na volnou nohu).
Duvod byl, ze v oboru architektura je prilis mnoho nemeckych nezamestnanych...
Je pravda, ze po trech letech pobytu, by mel clovek povoleni ziskat automaticky? Mate s tim nekdo zkusenost?
Zaznamenáno
maxximo



Karma: 0
Příspěvků: 20



« Odpověď #11 : Červen 22, 2008, 11:29:47 am »

taky s tim mam spatny zkusenosti...kdyz sem prisel pred 3 roky, tak sem normal dostal povoleni k pobytu bez problemu, a pak sem si zacal hledat praci...hledal sem 2 mesice, a porad nic..pak sem se rozhod, ze pudu na socialku, a zazadal sem o harz IV...a byl sem mile prekvapen, ze sem ho dostal, po 3mesicich stravenych v nemecku :-) ..pak sem nasel konecne praci, zazadal o prac. povoleni, a nedostal ho (oduvodneni, ze je pro to misto k dispozici dostatecne nemcu a clenu evr.unie - jelikoz cechum dali ty 7-8 letou frist, kdy nemuzou volne pracovat v nemecku)...a prave v tom je ten vtip...radsi mi platili 350eur harz IV, nez aby me nechali pracovat!!! a to sem se neuchazel o nakou putzstelle...pak mi znamej sehnal misto u pol. strany SPD jako Sachbearbeiter, a tak sem mel problemy dostat povoleni...nejdrive ze mi ho opet nedaj z toho duvodu jak uz sem rikal...kdyz sef bavorsky SPD, pro kteryho bych pracoval, slysel, ze mi nechtej dat povoleni, i kdyz pobiram soc. davky, zavolal na pracak, a uz sem povoleni mel....takze fakt hruza...original nemecka byrokracie!!! po roce prace u SPD sem zazadal o neomezeny prac. povoleni, a hned sem ho dostal (tam je podminka, ze clovek musi rok bez prestavky mit praci a odvadet statu prachy)...takze nastesti uz muzu hledat jakoukoli praci, coz sem doopravdy rad....
takze je jedno jestli tu ses 2, 3 roky...

Ostatnim, co to maj pred sebou hodne uspechu, a at to mate bez problemu!!!!

Jiri
Zaznamenáno
Katarinka



Karma: 0
Příspěvků: 4



« Odpověď #12 : Červen 25, 2008, 03:54:35 pm »

Oficialne nie je dany ziadny pocet rokov,po kolkych clovek dostane unbefrist.povolenie.Maju pravo ho neustale predlzovat,ako dlho chcu.Otvorenie hranic neznamena,ze clovek dostane na kazdu profesiu prac.povolenie,ale ze dana krajina umozni pristup ludom z inych EU-statov do tych rezortov,kde ma nedostatok vlastnych,a na to maju kvoty.Preto v DE,kde je vela nezamestnanych,nema clovek sancu dostat prac.povolenie aj po otvoreni hranic na Hilfsarbeit bez vzdelania.Tak je to aj v Holandsku,Belgicku..len sa o tom detailnejsie nehovori.Iba ak zamestnavatel uda vierohodne dovody,preco chce na danu poziciu teba a nie Nemca.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #13 : Červen 26, 2008, 10:28:52 am »

Oficialne nie je dany ziadny pocet rokov,po kolkych clovek dostane unbefrist.povolenie.
je, a je to rok. Musis mit min. rok nepretrzite platne pracovni povoleni a tusim ze i cely ten rok pracovat. Po roce takoveho pracovniho pomeru mas pravo na to, dostat neomezene prac. povoleni.
Toto povoleni vsak neni tak zcela neomezene - zanika kdyz na jistou dobu nemecky pracovni trh "opustis".
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
alca



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #14 : Říjen 07, 2008, 11:56:50 am »

S tim neomezenym prac. povolenim je to takhle : narok na me ten, kdo uz v Nemecku min. rok pracuje anebo ten, kdo v Nemecku minimalne 3 roky pobyva a je nahlaseny oficialne k pobytu. To jsou informace primo z uradu prace, mam nekde i email, kde jsou odkazy na zakony a pod. Kdyby o to nekdo moc stal, muzu mu to poslat.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München