Nabídka práce v De - Betriebselektriker, Fleischer, ....
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3] 4 5 6   Dolů
 
Autor Téma: Nabídka práce v De - Betriebselektriker, Fleischer, ....  (Přečteno 335009 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #30 : Březen 21, 2015, 05:50:08 am »

Logicky se naskyta odpoved na otazku, proc by si mel nemecky zamestnavatel, kdyz se mu  naskytne vyber mezi Nemcem a cizincem, jsou-li teoreticky stejnych kvalit(kvalifikace, praxe, znalosti atd.) vybrat cizince? Asi zrejme jenom proto, ze by v necem byl prece jen lepsi nez ten Nemec.

 A to musi predvest.

Kvuli tomu, ze jsme v EU, nemame automaticky narok , aby nas nekdo zamestnaval. Pochybuji, ze Slovaci, kdyz jim tam prijede napr. Bulhar nebo Rumun, tak si pred nim sednou na prdel, protoze je v EU, ale hlavne je bude zajimat, co opravdu umi. A teprve az nenajdou zadneho Slovaka, tak mozna vezmou Rumuna.

A to, ze Nemci na Slovacich dobre ryzuji, to uz jsou zase ublizenecke, zakomplexovane recicky.
Nikdo Slovaky nenuti nechat na sobe rejzovat. Delaji to vic nez dobrovolne (jak v Nemecku, tak na Slovensku,pokud to tak tedy lze vubec nazvat) nebo se mylim?  


Naozaj?
V čase, keď nemecký pracovný trh bol pre Slovákov ešte zatvorený, si nemecké reťazce už veselo stavali svoje pobočky po Slovensku, ryžovali na nás, okrem toho ako veľké monopololy ruinovali slovenských podnikatelov, jednak nútili dodávateľov napr. základných potravín ( mlieka, zemiakov, atd), aby znížili dodávateľské ceny, jednak v konkurencii s nimi nemali šancu menšie obchody ...
Takže Nemci si na tom, že sme v EU, riadne zaryžovali!

Ak nie z iného, tak aspoň z TOHO dôvodu mám právo, aby sa so mnou zaobchádzalo presne tak ako s Nemcom!

Píšeš, že v prípade, ak cudzinec aj Nemec majú rovnakú kvalifikáciu, skúsenosti, atd, zamestnávatel automaticky zoberie Nemca. Prečo by to mal robiť?
Jediný (rozumný!) dôvod na to, vidím, ak ten cudzinec vie o dosť horšie po nemecky, takže nemecký zamestnávateľ zoberie radšej Nemca z toho dôvodu, že sa s ním lepšie dorozumie. Iný dôvod nevidím ... ak má niekto predsudky, tak je to jeho problém ... sme všetci v Europe, máme spoločné korene, spoločnú historiu ... ak sa niekto cíti nadradený nad nás len preto, že sme 40 rokov boli za železnou oponou, je to JEHO problém ... tak ale nerozmýšla rozumný človek ...
« Poslední změna: Březen 21, 2015, 06:44:52 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #31 : Březen 21, 2015, 07:17:15 am »

Rusna, ak takto vnímas sám seba, tak sa nediv, ze s tebou aj zaobchádzajú ako s niekým, kto je niečo menej len preto, že NIE je Nemec ... sme v EU, aj Nemci na nás dobre ryžujú, tak PRECO by sme mali byt menej ako oni?Co????

Rusna ale sam sebe takto neoznacil, ani nenapsal ze se tak vnima...
Jen ze to tak je Mrknutí
Naopak napsal, že pokud se předvede člověk lepe nez Nemec, muze byt vše jinak...

To vse plati i obracene...
I Němec muze mit mene nez Auslander.
Ale na začátku a počátku plati automaticky prvni varianta...
Důležite je co kdo umí...

Ja som sa NIKDY nestretla s tým, že by sa na mňa pozerali cez prsty len preto, že nie som Nemka a žeby som mala pocit, že odo mňa preto očakávali VIAC ako od Nemky.

Okrem toho, v Mníchove už pracuje kopec cudzincov, aj na kvalifikovaných pozíciách, tak prečo by sa mali všeobecne na cudzincov pozerať cez prsty?
Napr. v mojej poslednej robote bola hlavná šéfka Španielka, podšéf bol z Macedónska, a okrem toho som mala kolegov z Peru, Maďarska, Talianska ... a ti všetci vedeli po nemecky horšie ako ja

To ano, ale v jinych tematech jsi popsala sve negativni zkušenosti ze zaměstnavateli v Německu,  vlasne jsem zadne dobre nezaznamenal...
Tedy cim to je ?

A ja k tomu dodavam jen tolik, že i cizinec se špatnou němčinou muže mit lepší pozici a lepsi smlouvu (tedy penize) než Němec...
A že je to i o odbornych - pracovnich kvalitach a ne jen dobre Němčině. ..

Proc by dal německý zamestnavatel přednost Německému zaměstnanci se stejnou kvalifikaci a řečí ?
Napada me hned nekolik důvodů. ..

Kromě národní hrdosti a mentalitě a bližšímu vztahu...
Treba i pro podporu samotného Německa. ..
Protoze u Nemce je větší predpoklad ze svoji vyplatu utrati v Německu a nebude například stavet dalsi penzion na španělském pobřeží,  nebo kupovat další nehnutelnost v ČR a načerno pronajimat a neplatit z toho daně ani do české kasy, natož do německé...
Ze raději podpoří německou nezamestnanost pred českou nebo slovenskou...
Atd atd...

Suma sumarum cizinec musi predvest neco navic, at uz pracovně, nebo povahove aby mu dal nemecky zamestnavatel prednost a to neni predsudek, ale fakt, Rusna ho jen nijak nerozebiral...
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #32 : Březen 21, 2015, 08:37:00 am »

Rusna, ak takto vnímas sám seba, tak sa nediv, ze s tebou aj zaobchádzajú ako s niekým, kto je niečo menej len preto, že NIE je Nemec ... sme v EU, aj Nemci na nás dobre ryžujú, tak PRECO by sme mali byt menej ako oni?Co????

Rusna ale sam sebe takto neoznacil, ani nenapsal ze se tak vnima...
Jen ze to tak je Mrknutí
Naopak napsal, že pokud se předvede člověk lepe nez Nemec, muze byt vše jinak...

To vse plati i obracene...
I Němec muze mit mene nez Auslander.
Ale na začátku a počátku plati automaticky prvni varianta...
Důležite je co kdo umí...

Ja som sa NIKDY nestretla s tým, že by sa na mňa pozerali cez prsty len preto, že nie som Nemka a žeby som mala pocit, že odo mňa preto očakávali VIAC ako od Nemky.

Okrem toho, v Mníchove už pracuje kopec cudzincov, aj na kvalifikovaných pozíciách, tak prečo by sa mali všeobecne na cudzincov pozerať cez prsty?
Napr. v mojej poslednej robote bola hlavná šéfka Španielka, podšéf bol z Macedónska, a okrem toho som mala kolegov z Peru, Maďarska, Talianska ... a ti všetci vedeli po nemecky horšie ako ja

To ano, ale v jinych tematech jsi popsala sve negativni zkušenosti ze zaměstnavateli v Německu,  vlasne jsem zadne dobre nezaznamenal...
Tedy cim to je ?

A ja k tomu dodavam jen tolik, že i cizinec se špatnou němčinou muže mit lepší pozici a lepsi smlouvu (tedy penize) než Němec...
A že je to i o odbornych - pracovnich kvalitach a ne jen dobre Němčině. ..

Proc by dal německý zamestnavatel přednost Německému zaměstnanci se stejnou kvalifikaci a řečí ?
Napada me hned nekolik důvodů. ..

Kromě národní hrdosti a mentalitě a bližšímu vztahu...
Treba i pro podporu samotného Německa. ..
Protoze u Nemce je větší predpoklad ze svoji vyplatu utrati v Německu a nebude například stavet dalsi penzion na španělském pobřeží,  nebo kupovat další nehnutelnost v ČR a načerno pronajimat a neplatit z toho daně ani do české kasy, natož do německé...
Ze raději podpoří německou nezamestnanost pred českou nebo slovenskou...
Atd atd...

Suma sumarum cizinec musi predvest neco navic, at uz pracovně, nebo povahove aby mu dal nemecky zamestnavatel prednost a to neni predsudek, ale fakt, Rusna ho jen nijak nerozebiral...


Ale moje negatívne skúsenosti s tým NIČ nemajú! Tie som mala aj na Slovensku u slovenských zamestnávateľov. A čo sa týka tých nemeckých, tí sa rovnako hnusne ako ku mne chovali aj k samotným Nemcom, čo tam boli zamestnaní, takže to nie je o TOM, či som Nemka alebo cudzinka, chápeš?

Národná hrdosť? To je ako čo? Nemci už majú plnú krajinu cudzincov, museli si zvyknúť (napokon Turkov si sem sami dotiahli, keď po 2. svet. vojne zostalo z pochopitelných dôvodov málo chlapov na opätovnú výstavbu vojnou zničenej nemeckej ekonomiky).
Takže pochybujem, že väčšina ešte rozmýšla v rámci "sme Nemci, sme čosi viac"

Ten druhý dôvod, čo uvádzaš, že podporuje nemeckú zamestnanost:
 
Nemci sami zdierajú svojich, ide im len o čo najvyšší zisk, pochybujem preto, že nejaký podnikatel rozmýšla v štýle: "podporím to či ono, radšej zoberiem Nemca, aby som podporil nemeckú zamestnanosť" a podobne. Podľa mňa zoberie toho, kto sa mu na tú pozíciu najviac pozdáva, jedno, akej je národnosti.
(Že je ešte dosť Nemcov, čo majú predsudky a PRETO radšej zoberú Nemca, je iná vec. Každopádne, JA som sa tým NIKDY nestretla.)

K tomu ešte, niektorí môžu pradoxne zobrať práve radšej toho cudzinca, pretože ten neovláda tak dobre jazyk a preto ho môžu ogabať, oklamať, zdierať viac ako Nemca.

Takže, ak si TY mal takú skúsenosť, že si sa cítil v porovnaní s Nemcami znevýhodnený, že si musel ukázať, že vieš "viac ako Nemec", je tvoj problém, že si sa v momente neotočil a nehladal si inde. Remeselníkov, najmä tých stavebných, v Nemecku nie je nikdy dosť, takže iste by si neskončil na ulici, keby si odmietol niekoho, kto sa na teba pozerá cez prsty, lebo si Čech a cudzinec ... tvoj problém, že nemáš žiadnu hrdosť
« Poslední změna: Březen 21, 2015, 08:49:09 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #33 : Březen 21, 2015, 09:53:17 am »


Naozaj?
V čase, keď nemecký pracovný trh bol pre Slovákov ešte zatvorený, si nemecké reťazce už veselo stavali svoje pobočky po Slovensku, ryžovali na nás, okrem toho ako veľké monopololy ruinovali slovenských podnikatelov, jednak nútili dodávateľov napr. základných potravín ( mlieka, zemiakov, atd), aby znížili dodávateľské ceny, jednak v konkurencii s nimi nemali šancu menšie obchody ...
Takže Nemci si na tom, že sme v EU, riadne zaryžovali!

Ak nie z iného, tak aspoň z TOHO dôvodu mám právo, aby sa so mnou zaobchádzalo presne tak ako s Nemcom!

Píšeš, že v prípade, ak cudzinec aj Nemec majú rovnakú kvalifikáciu, skúsenosti, atd, zamestnávatel automaticky zoberie Nemca. Prečo by to mal robiť?
Jediný (rozumný!) dôvod na to, vidím, ak ten cudzinec vie o dosť horšie po nemecky, takže nemecký zamestnávateľ zoberie radšej Nemca z toho dôvodu, že sa s ním lepšie dorozumie. Iný dôvod nevidím ... ak má niekto predsudky, tak je to jeho problém ... sme všetci v Europe, máme spoločné korene, spoločnú historiu ... ak sa niekto cíti nadradený nad nás len preto, že sme 40 rokov boli za železnou oponou, je to JEHO problém ... tak ale nerozmýšla rozumný človek ...

Tak zaprve, ktere nemecke retezce mas na mysli? Doufam, ze ne anglicke Tesco, napriklad.Smích

Zadruhe, to ze si Slovaci(potazmo dalsi staty) do zeme pustili Nemce a spol. to je JEJICH problem, nikoho jineho. Nemci a spol. nikoho neprepadli se zbrani v ruce  a nedonutili ho , aby je pustil u nich podnikat. A nakonec, co byste tam jedli, kdyby jich nebylo? Kdyby k Vam nesel VW apod? Bud rada, ze je tam mate, stejne jako Cesi muzou byt radi za Skodovku. Bez Nemcu by se v zivote nevzmohla na to, co z ni je ted.

A posledni, se zeleznou oponou to nema vubec nic spolecneho. Nadarmo se nerika : blizsi kosile nez kabat. Mne je sice jedno koho vezmu, dulezite je, kdo lepe zapada do firmy, ma lepsi vysledky, lepe se se snese s ostatnimi. Ale Nemce bych presto vzala radeji. Jeho mentalita je mi blizsi, jak napr. ta slovenska, alespon dle toho , co jsem poznala tady. A muzu byt stokrat "Slovanka."
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #34 : Březen 21, 2015, 10:11:50 am »

Tak zaprve, ktere nemecke retezce mas na mysli? Doufam, ze ne anglicke Tesco, napriklad.Smích

Zadruhe, to ze si Slovaci(potazmo dalsi staty) do zeme pustili Nemce a spol. to je JEJICH problem, nikoho jineho. Nemci a spol. nikoho neprepadli se zbrani v ruce  a nedonutili ho , aby je pustil u nich podnikat. A nakonec, co byste tam jedli, kdyby jich nebylo? Kdyby k Vam nesel VW apod? Bud rada, ze je tam mate, stejne jako Cesi muzou byt radi za Skodovku. Bez Nemcu by se v zivote nevzmohla na to, co z ni je ted.

A posledni, se zeleznou oponou to nema vubec nic spolecneho. Nadarmo se nerika : blizsi kosile nez kabat. Mne je sice jedno koho vezmu, dulezite je, kdo lepe zapada do firmy, ma lepsi vysledky, lepe se se snese s ostatnimi. Ale Nemce bych presto vzala radeji. Jeho mentalita je mi blizsi, jak napr. ta slovenska, alespon dle toho , co jsem poznala tady. A muzu byt stokrat "Slovanka."

Žeby Kaufland, Billa, atď NEboli nemecké reťazce? Škleb

Ako jasné, že sme nemuseli (ich tam pustiť)
Ale tak, boli sme v pozícii slabšieho, oslabení 40 rokmi totality (to sme my Slováci na rozdiel od vás Čechov komunizmus nikdy ani nechceli!), tak sme si aj mohli vykrikovať, čo chceme, žeee?

VW svojich pracovníkov poriadne zdiera, nejakí známi tam robia a keby som ti čosi porozprávala o tých podmienkach, za akých musia pracovať, to by žiadny Nemec nedopustil! (zatial, už aj na nich pomaly "padá klec")
A myslím, žeby sme sa uživili aj bez VW a nemeckých reťazcov a iných nemeckých podnikov, čo si tam u nás poriadne ryžujú (nielen u nás, v podstate v celej bývalej Ost-block-zone)

Ja by som privítala, keby sme mali viac našeho priemyslu, čo patrí len nám a viac podporu slovenských podnikatelov, namiesto "darčekov" vlády pre obrovské nadnárodné koncerny, aby sa im tu uráčilo ku nám prísť  a ostať tu (napr. bezdanové obdobie a pod.)
Aby bolo jasné, tým nemyslím len nemecké koncerny, ale napr. aj KIA

Ehm a že zoberieš radšej do vášho podniku Nemca, lebo je ti bližší mentalitou?
Ja som si doteraz naivne myslela, že s kolegami máme (primárne) spolu pracovať, prípadne našim podriadeným šéfovať a nie sa s nimi bratríčkovať a kamošiť!
Takže načo potrebuješ podobnú mentalitu?

Nehovoriac  o tom, že ja ani ta neviem povedať, čo je to typická nemecká mentalita (a trebárs typická slovenská), podľa mňa v tej mentalite zasa až také veľké rozdiely nie sú ... napokon, všetci sme Europania a kadejako aj národnostne medzi sebou pomiešaní, takže si myslím, že ani nie je možné, aby existovalo niečo, ako vyhranená mentalita toho či onoho národa.

Ale tak kľudne, keď sa už tak cítiš byť Nemkou že ti tvoji krajania nie sú "dosť dobrí", prosím!
(Dodám len, že som už u teba tušila tento tvoj postoj a ako človeka ťa zrovna nectí!)
« Poslední změna: Březen 21, 2015, 11:27:18 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
rusna
Host
« Odpověď #35 : Březen 21, 2015, 11:04:01 am »

Příště si to kurevsky rozmyslím,jestli sem něco ještě dám....
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #36 : Březen 21, 2015, 11:26:23 am »

nič mýlka
« Poslední změna: Březen 21, 2015, 11:27:38 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #37 : Březen 21, 2015, 12:59:06 pm »


Žeby Kaufland, Billa, atď NEboli nemecké reťazce? Škleb

Ako jasné, že sme nemuseli (ich tam pustiť)
Ale tak, boli sme v pozícii slabšieho, oslabení 40 rokmi totality (to sme my Slováci na rozdiel od vás Čechov komunizmus nikdy ani nechceli!), tak sme si aj mohli vykrikovať, čo chceme, žeee?

Vse je dobrovolne. Pustit si na uzemi cizince (kteri tam mimochodem byli jiz pred vstupem do EU), nikdo nikoho rovnez nenuti v retezcich nakupovat, ale ono je to holt levnejsi, tak co je mi do toho, ze nejaky maly kramek zkrachuje.... To jde holt moje hrdost stranou a nejaky krajan mi taky muze byt ukradeny.Rovnez nemusim prece delat v VW, kdyz nechci. Pockam si tedy, az na prani Jahody. konecne vznikne slovensky prumysl, ktery mi da praci a slusne me zaplati. Mozna se toho mi vnuci dockaji, budu-li si nejake moct dovolit.

VW svojich pracovníkov poriadne zdiera, nejakí známi tam robia a keby som ti čosi porozprávala o tých podmienkach, za akých musia pracovať, to by žiadny Nemec nedopustil! (zatial, už aj na nich pomaly "padá klec")
A myslím, žeby sme sa uživili aj bez VW a nemeckých reťazcov a iných nemeckých podnikov, čo si tam u nás poriadne ryžujú (nielen u nás, v podstate v celej bývalej Ost-block-zone)

No tak do toho!!!!!! V cem je problem?

Ja by som privítala, keby sme mali viac našeho priemyslu, čo patrí len nám a viac podporu slovenských podnikatelov, namiesto "darčekov" vlády pre obrovské nadnárodné koncerny, aby sa im tu uráčilo ku nám prísť  a ostať tu (napr. bezdanové obdobie a pod.)
Aby bolo jasné, tým nemyslím len nemecké koncerny, ale napr. aj KIA

Za to ale Nemci poravdu nemohou, ani nikdo jiny, krome Slovaku samych.

Takže načo potrebuješ podobnú mentalitu?

Aby si lidi v praci treba nevyskrabali oci, napriklad.(mysleno v nadsazce)


Ale tak kľudne, keď sa už tak cítiš byť Nemkou že ti tvoji krajania nie sú "dosť dobrí", prosím!
(Dodám len, že som už u teba tušila tento tvoj postoj a ako človeka ťa zrovna nectí!)

O svych krajanech,jsem tusim, nic nepsala. Navic, musim te zklamat, statisticky v mych zilach koluje vic "nemecke krve" ,nez kterekoliv jine. Ovsem to opravdu nehraje roli v mem uhlu pohledu na vec. Vice to radeji rozvadet nebudu.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #38 : Březen 21, 2015, 01:10:46 pm »

Jahodo vidis nekde ze jsem napsal že jsem to tak citil ?
Nebo že by to psal Rusna ?? Mrknutí

Ne necitil jsem nic takoveho a ukazat co umim pokladam za prirozene, prijde me to tak logicke...
Prave z duvodu ktere jsem psal...

Neni zde jeste tolik cizincu kolik je jinde, kvůli odkladu otevreni hranic, to me věř, další je nedůvěra a riziko odjezdu a zmarene investice do nekoho... a pořád je velky pocet nacionalne smýšlejících, kteří jsou proste k cizincum zdrženlivy a ziskat jejich duveru neni snadne...

Jak muzes takto posoudit mam-li nejakou hrdost nebo ne ? Mrknutí
Naprosto hrde jsem si rekl o penize ktere nema zdaleka ani jeden z nemeckych zamestnancu rodinne firmy u ktere jsem zamestnany.
Ja sem hooodne hrdej a naprosto tvrde jsem rekl, že pod to nejdu.
A dostal jsem co jsem chtěl Mrknutí
Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #39 : Březen 21, 2015, 01:29:52 pm »

, další je nedůvěra a riziko odjezdu a zmarene investice do nekoho... a pořád je velky pocet nacionalne smýšlejících, kteří jsou proste k cizincum zdrženlivy a ziskat jejich duveru neni snadne...

Presne tak. Uz jenom to litani okolo, ktere s Nemcem nemam. Vetsinou si cizinci, kteri prisli cerstve, neumi nic zaridit. Konto v bance, zdrav. pojistovna je taky problematictejsi, ubytovnani spousta papirovani, to vse zustane na nas.
To vse s Nemcem nemam. Napriklad.

A pak je tu problem tech nacionalne smyslejicich, jak pises. Ten je totiz i u tech cizincu. Vsichni by chteli  do Nemecka za lepsim vydelkem/zivotem, ale pritom (nekteri) Nemce v lepsim pripade nemaji jen radi, v horsim je i dokazi nenavidet. Za to, ze muzou zustat doma, zatimco oni se hrncuji do ciziny, za to ze se jim(udajne) nadrzuje atd. atd. Takze predsudky funguji spolehlive na obou stranach.
« Poslední změna: Březen 21, 2015, 01:31:33 pm od Diddi1 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #40 : Březen 21, 2015, 06:08:17 pm »

Diddi, takže sa nakoniec dozviem, že nemecké reťazce vôbec neprišli na Slovensko zarobiť, rozšírením EU nezískali vôbec nič, žiadne nové územia, kde si mohli postaviť svoje obchodíky, nakoniec sa zrejme dozviem, že to sú chudáci Škleb

A že tu už nie sú žiadne domáce retazce (lebo tie zahraničné sa postarali o ich zruinovanie), to mám ako potraviny nakupovat KDE?

No ja som už vlastne začala, dlhé roky som spolu s dalsími viedla malú firmu, ktorá ma rozdiel od nenažraných koncernov typu VW musela o prežitie bojovať!

No, pekne si to vybalila na rovinu, že vlastne tvojich krajanov považuješ na neschopných a preto radšej zamestnáš Nemca, no, poviem ti len, máš fakt ODVAHU  to písať sem!
Osobne ti len poviem, že s tebou ani u teba by som nechcela pracovat, ani keby si mi platila v zlate! Nemám rada namyslených ludí, bez akejkolvek štipky pokory ...
« Poslední změna: Březen 21, 2015, 06:37:57 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #41 : Březen 21, 2015, 06:12:02 pm »

Jahodo vidis nekde ze jsem napsal že jsem to tak citil ?
Nebo že by to psal Rusna ?? Mrknutí

Ne necitil jsem nic takoveho a ukazat co umim pokladam za prirozene, prijde me to tak logicke...
Prave z duvodu ktere jsem psal...

Neni zde jeste tolik cizincu kolik je jinde, kvůli odkladu otevreni hranic, to me věř, další je nedůvěra a riziko odjezdu a zmarene investice do nekoho... a pořád je velky pocet nacionalne smýšlejících, kteří jsou proste k cizincum zdrženlivy a ziskat jejich duveru neni snadne...

Jak muzes takto posoudit mam-li nejakou hrdost nebo ne ? Mrknutí
Naprosto hrde jsem si rekl o penize ktere nema zdaleka ani jeden z nemeckych zamestnancu rodinne firmy u ktere jsem zamestnany.
Ja sem hooodne hrdej a naprosto tvrde jsem rekl, že pod to nejdu.
A dostal jsem co jsem chtěl Mrknutí

No, len som napísala, ako to cítím ja, a ako na mňa pôsobili tvoje vety.
Ja som nikdy z nemeckej strany necítila žiadnu zdržanlivosť ani nevôveru! Nemala som pocit, že im musím niečo dokázať, prečo aj? Spm proste občan EU, mám právo bývať a pracovať v akomkoľvek štáte EU .. a zhasla fajka!
« Poslední změna: Březen 21, 2015, 06:32:51 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
Diddi1
Host
« Odpověď #42 : Březen 21, 2015, 06:55:12 pm »

Diddi, takže sa nakoniec dozviem, že nemecké reťazce vôbec neprišli na Slovensko zarobiť, rozšírením EU nezískali vôbec nič, žiadne nové územia, kde si mohli postaviť svoje obchodíky, nakoniec sa zrejme dozviem, že to sú chudáci Škleb

A že tu už nie sú žiadne domáce retazce (lebo tie zahraničné sa postarali o ich zruinovanie), to mám ako potraviny nakupovat KDE?

No ja som už vlastne začala, dlhé roky som spolu s dalsími viedla malú firmu, ktorá ma rozdiel od nenažraných koncernov typu VW musela o prežitie bojovať!

No, pekne si to vybalila na rovinu, že vlastne tvojich krajanov považuješ na neschopných a preto radšej zamestnáš Nemca, no, poviem ti len, máš fakt ODVAHU  to písať sem!
Osobne ti len poviem, že s tebou ani u teba by som nechcela pracovat, ani keby si mi platila v zlate! Nemám rada namyslených ludí, bez akejkolvek štipky pokory ...


Zase ty ublizenecke, nenavistne kecy ala Jahoda. Nejdriv si pustime do zeme cizaky, aby se postarali o nase zruinovani, jak tvrdis, a pak se litujeme a nadavame jim. Ovsem to je tak asi vsechno na co se vzmuzeme.
A nepsala jsem o svych krajanech. Ja jsem narozena v Cechach, ne na Slovensku. Ty nejsi moje krajanka! A napsala jsem presne toto, tak zase nelzi a nemanipuluj:
 "Ale Nemce bych presto vzala radeji. Jeho mentalita je mi blizsi, jak napr. ta slovenska, alespon dle toho , co jsem poznala tady. A muzu byt stokrat "Slovanka"
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #43 : Březen 21, 2015, 07:04:05 pm »

Môžem len napísať: zasa manipulacia a zámerné nepochopenie textu ala diddi ...  Co???
Arogantna, urazlivá, myslís si, ze si nieco viac ako zvysok sveta Šok

"Presne tak. Uz jenom to litani okolo, ktere s Nemcem nemam. Vetsinou si cizinci, kteri prisli cerstve, neumi nic zaridit. Konto v bance, zdrav. pojistovna je taky problematictejsi, ubytovnani spousta papirovani, to vse zustane na nas.
To vse s Nemcem nemam. Napriklad. "
« Poslední změna: Březen 21, 2015, 07:15:19 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #44 : Březen 21, 2015, 07:10:14 pm »

diddi, čo trepes, aké ublíženecké a nenávistne kecy?
zasa niečo interpretujeme inak, ako to bolo myslene?

Nemci prisli sem, zalozili si tu svoje pobocky, ROVNAKE pravo mam ja prist do Nemecka a zit tam a pracovat, ende, bodka ...

Ak to nechapes a myslis si, ze by sme mali Nemcom div nie ruky bozkavat za to, ze sa uracili k nam prist, ale v Nemecku mame byt zakomplexovani a nieco im musiet dokazovat, je to tvoj problem Valím oči! Super!
« Poslední změna: Březen 21, 2015, 07:13:28 pm od jahoda2010 » Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 6   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München