Kde začať pri presťahovaní sa do Nemecka? Alltotingu, práca, úrady,doklady...
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kde začať pri presťahovaní sa do Nemecka? Alltotingu, práca, úrady,doklady...  (Přečteno 65159 krát)
miska84



Karma: 1
Příspěvků: 19


« : Srpen 08, 2014, 07:16:07 am »

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu
- od nového roka 2015 sa presťahujem do Nemecka
- plánujem navštevovať kurzy nemeckého jazyka, aby som sa naučila jazyk
- za túto dobu budem žiť s priateľom a u neho v byte
- chcem sa naučiť jazyk, pretože do práce nemôžem hneď nastúpiť kvôli tejto bariére
- momentálne pracujem na Slovensku a tu budem pracovať do 31.11.2014 a v decembri sa chcem sťahovať
- chcem poprosiť o radu, ak dám výpoveď na Slovensku k 31.11.2014 a ako mám ďalej pokračovať?
- mlôžem sa u nás zaevidovať na úrade práce a túto dávku v nezamestnanosti mi budú vyplácať v Nemecku? alebo ako to je?
- chcem poprosiť ako to je so sociálnym a zdravotným poistením, ak dám ja výpoveď od decembra 2014 si musím ja platiť sociálne a zdravotné? a môžem aj u nás si to platiť? a žiť v Nemecku a aj byť prihlásená v Nemecku na adrese u priateľa?
- neviem, kde sa mám obrátiť ale zrejme, ak dám ja výpovedť z práce, tak ani nemôžem poberať dávku v nezamestnanosti? neviem..
- chcem poprosiť, čo sa týka overenia dokladov - je potrebné všetky diplomy a osvedčenia? a nie je tam dúležitý nejaký dátum, pretože si to teraz overím napr. v septembri 2014 a začnem pracovať niekedy v r.2015 nebude to už staré?
- prosím Vás aké doklady konkrétne potrebujem? výpis z registra trestov...
neviem vôbec, kde sa mám obrátiť,bola som s priateľom v Nemecku na úradoch a tam mi povedali, že si to mám tu všetko vybaviť a tu na Slovensku na úrade mi povedali, že si to mám v Nemecku poriešiť?
Vopred sa ospravedlňujem za moje otázky a vopred aj veľmi pekne ďakujem, bola by som vďačná, keby mi niekto vedel poradiť

ďakujem krásne za všetko
Zaznamenáno
karla24



Karma: -2
Příspěvků: 67


« Odpověď #1 : Srpen 09, 2014, 01:58:25 pm »

Mila Misko84
Proc si neproctes diskuze a různa témata k tvým otázkám.  Přijde mi to pořád  dokola.... chci, nebo jdu do Německa, nemám práci, neumin jazyk, byt, v tvém případe máš..postará se Německo  o me? Budou mi platit podporu a zdravotnictví? Co všichni čekáte?  Že sem přijdete, tak jsem tady, tady me mate a všichni vam všechno  zaplatí a posadi se z vás na zadek? Ne!!! Německu jsi nijak nepřispěla, nic ti neda....nejprve si odpracuj.rok... je to tady v diskuzích napsaný už nesčetněkrát. ...
Omlouvám  se ale už me to nebaví cist  porad to samé dokola...jak každej ceka ze tu něco jen tak dostane.... ?
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Srpen 09, 2014, 04:09:26 pm »

Drsna odpoved, ale konecne nekdo podobny me co se neboji rict pravdu.....
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #3 : Srpen 10, 2014, 01:19:57 pm »

Slovenský register iste trestov nepotrebuješ, ak je v nejakom zamestnaní potrebný, väčšinou im stačí nemecký (volá sa Führungszeugnis a môže oň v prípade potreby požiadať v Nemecku.) Na tvojom mieste sa ale o to ani nestarám, stačí si o neho zažiadať, až keď v nejakom zamestnaní budeš potrebovať.

Čo sa týka dokladov o vzdelaní, tie preložiť len, keď si chceš v Nemecku nechať uznať vzdelanie. Ktoré doklady potrebujú, závisí od toho, aké vzdelanie si chceš dať uznať. Ak máš priateľa v Nemecku, najlepšie, ak sa popýta on.

Inak, úradne preložený doklad  má platnosť len 6 mesiacov.

(Neodpovedám na všetko, ako už písali ostatní, myslím, že ostatné veci si môžeš nájsť po diskusiách)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #4 : Srpen 10, 2014, 06:28:23 pm »



  Karla 24 napisala


  Ne!!! Německu jsi nijak nepřispěla, nic ti neda..


  Pozrime na hrdinu...kua to je banda krajanov ..namiesto slusnej odpovede poradim pomoze bude tu stekat Karla ako pominuta..hanbi sa za svoje spravanie...


  Ty ked sa zahlasis na pobyt v Nemecku chod na urad prace sa nahlasit v Nemecku ako nezamestnana..neviem ci dostanes peniaze v nezamestnanosti tak,ze ti zarataju aj to co si na sk odpracovala...aj keby nie poziadaj o kurz nemciny..integracny kurz nemciny..pisomne..cierne na bielom...sance su..vela cudzincov takto dostalo kurz nemcinu...ludi ako Karla si nevsimaj a vo svete si daj pozor na podobnych krajanov..to vies ziju tu roky,ale to ceskoslovenske zmyslanie zadubene je stale v hlave plus zavist a podobne..cest vynimkam...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #5 : Srpen 10, 2014, 06:29:28 pm »



  Karla 24 ak mas pisat take blbe odpovede a sproste radse zalez doma a nepis nic.Vdaka.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #6 : Srpen 10, 2014, 09:28:44 pm »

A uz je to zase tady.... tatka je doma.... Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
karla24



Karma: -2
Příspěvků: 67


« Odpověď #7 : Srpen 10, 2014, 09:49:21 pm »

A a a a Hary 01 se ozval.... tak na Tebe jsem v teto diskuzi cekala, ke mně se prosim nevyjadřuj, nemam náladu se s tebou hadat... jako spousta lidi tady, protoze Tvé názory opravdu stoji za to... mimoto, nestekala jsem, napsala jsem to uplne normalne a v klidu.... blbe odpovedi?  Promiň ale procti si v jiných tématech svych par odpovedi a názorů lidi na me ... pak něco říkej a sproste? Ani jedno slovo sproste nepadlo .... kdyby sis něco přečetl o me, co jsem kde psala, že jsem tady s přítelem začínala totálne bez niceho, bez jazyka, bez prace , nejsem tady roky jako ty, jsem tu ... vcera to byly dva roky presne ... a musim rict ze se ted mame oba dobre, oba v oboru, Já náhodou lidem, co se rozhodnou se sebrat a přijít sem fandim, protoze si myslim, že v Čechách (na Slovensku?) to jde všechno z kopce, ale co me dojímá  je otázka ... dostanu něco když sem prijdu? A na co tem lidem psát, ano, po ptej se, když nedostanou nic, my nejsme azylanti  abychom k něčemu přišli jen tak, meli jsme to tady opravdu nějaký čas těžký, než jsme se dostali k tomu co ted Máme ... takže Hary01, ve mi....vim, že si myslis, že ty jsi tady jediny, co tady žije roky, absolvoval všechny kurzy který existují, všechno vis, všechno znas, všude jsi byl ..... nejsi... jsou tu i jini  lide, kteří mají sve nazory a pisi je tady... ted jsem napsala co si o tobe myslím, proto ze jsem si udělala o tobě obrázek z jiných diskuzí.
 Prosím Te!!! Hary 01, neodpovídej na tuto zprávu žádnýma dalšíma urážkama ať zalezu a tak, nemám chuť se tu s tebou dohadovat kdo je blbější a kdo toho ví vic.... Úsměv jinak ti přeji krásný vecer...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #8 : Srpen 11, 2014, 07:56:05 am »


  Miska na podobne nazory ako ma Karla to neber do uvahy...ta uz asi zabudla ako prisla do nemecka a bola pokakana a prosila kazdeho o radu a podobne...na nazory tak primitivne treba kaslat a hlavne krajanov ber s rezervou. Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #9 : Srpen 11, 2014, 07:57:26 am »



  Karla to ze nesme azylanti neznamena,ze clovek nemoze dostat kurzy integracne nemciny a podobne...otom slecna nerozhodujes ty,ale ine urady....tak si daj pohov,,,
Zaznamenáno
karla24



Karma: -2
Příspěvků: 67


« Odpověď #10 : Srpen 11, 2014, 09:42:33 am »

Prosila jsem te, abys neodepisoval .... myslela jsem že jsi starší, podle tebe ten nejchytřejší muž na světe, takže bys nad nějakýma podle tebe blbyma odpověďma  mladý holky mohl mávnout rukou...ale ty ne! Ty budeš proste rejpat  dal! No jo, jak by řekl asi každý ..... Hary .... Úsměv
O kurzech němčiny nebo přeskoleni z me strany nepadlo ani slovo, mluvila jsem o podpoře!!!
Mimoto myslím, že bys měl navštívit psychloga. Já jsem psychologii studovala a u tvého myšlení, psaní,  okamžitých urážek, a útoku vidim, že jsi velice nevyrovnaný člověk, který potřebuje pomoct... když jsem se na tyhle stránky přihlásila, tak jsem te litovala, proc všichni Haryho  odsuzují a hádají se s nim? Každý procitne....
V tyhle diskuzi končím, ty jsi ten poslední člověk s kterým bych si chtěla psat.....
Odjíždím na dovolenou. S nemeckou kamaradkou .... Dal me tahle diskuze nezajímá. ....Měj  se tady jak chces, pis si sem co chces, jestli tu budeš psát další urážky..je to jen pro tvoje ego...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #11 : Srpen 11, 2014, 11:27:25 am »

Karla chod uz na tu dovolenku a ked sem neprides budeme len radi  Úsměv
Zaznamenáno
karla24



Karma: -2
Příspěvků: 67


« Odpověď #12 : Srpen 13, 2014, 10:06:14 pm »

Ty jsi ale debil...fakt
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München