kdo chodi nakupovat do Aldi ,Lidl atd
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15   Dolů
 
Autor Téma: kdo chodi nakupovat do Aldi ,Lidl atd  (Přečteno 1364611 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #90 : Červenec 24, 2014, 11:07:31 am »

Jesenna vila povedz svojmu dedkovi o zverstvach ktore pachali jednotky SS ked vypalovali Lidice a ine ceske ci slobodne dedinky jo?
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #91 : Červenec 24, 2014, 11:09:17 am »

Ešte k tomu socíku: moj dedko sa vypracoval na riaditeľa istej prevádzky. Nechýbal ani jeden jediný deň, príkladne pracoval, chodil tam každý deň prvý a odchádzal posledný. Podal kopec zlepšovacích návrhov. Ale nebol nikdy veľký "partajník" (do strany musel, ináč by ho ako Maďara kvôli Benešovým dekrétom odsunuli do Maďarska), skôr  to pracant.

Možno preto dostal taký istý dôchodok, ako cigáň, čo celý život nič nerobil, len bral prachy od štátu. TAKTO si komouš vážil pracantov! Hněv
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #92 : Červenec 24, 2014, 11:13:25 am »

Jesenna vila povedz svojmu dedkovi o zverstvach ktore pachali jednotky SS ked vypalovali Lidice a ine ceske ci slobodne dedinky jo?

harry, ty nechápeš alebo nechceš chápať.
Jednak som písala o babke, nie o dedkovi.
Nikdy som nepísala, že Nemci boli svätci.

Písala som len o klamstve, ktoré nám o Rusoch podsúval socík.
Babka napríklad hovorila, že ináč boli (Nemci) prísni, keď zajatec ušiel, hneď strielali, ale k obyvateľom sa správali slušne,  napokon my sme nebola obsadená krajina, že?

Nehovoriac o tom, že samotným Nemcom sa to čoraz viac prestávalo páčiť a pár študentov pre to položilo aj vlastný život. Sophie Scholl a ich hnutie Weisse Rose. Sophie (a niektorí iní, ktorých popravili) majú náhrobok v jednom mníchovskom cintoríne, môžeš sa prísť pozrieť.

Ináč, babke ani dedkovi už nič nepoviem, bohužial.
« Poslední změna: Červenec 24, 2014, 11:14:43 am od jesennavila » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #93 : Červenec 24, 2014, 11:16:38 am »

Jesenna vila a ty kde si sa stala takym antikomunistom?v Nemecku ze?Doma si ako proti rezimu bojovala?Ludom ako si Ty by som neveril v ziadnom rezime.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #94 : Červenec 24, 2014, 11:16:56 am »

Jesenna vila povedz svojmu dedkovi o zverstvach ktore pachali jednotky SS ked vypalovali Lidice a ine ceske ci slobodne dedinky jo?

Tak by sa možno mohlo aj prizrieť na TO, kto vlastne Čechy nechal Hitlerovi a nádeji, že "dá pokoj"?
Hovorí ti niečo pojem "Mníchovská zrada"?
Pokiaľ viem, Česi dokonca mobilizovali, vytiahli proti Nemcom a zrazu ich vlastná vláda rozhodla, že teda sa majú nechať obsadiť ... lebo ich mocnosť nechali v štichu ...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #95 : Červenec 24, 2014, 11:17:15 am »

v Nemecku za vojny bol tiez odboj..tak ako vsade inde vo svete.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #96 : Červenec 24, 2014, 11:18:09 am »

Ceskoslovensko v r 1938 zradili Francuzi Anglani...zapad ...im nemozes tiez nikdy verit.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #97 : Červenec 24, 2014, 11:18:36 am »

Jesenna vila a ty kde si sa stala takym antikomunistom?v Nemecku ze?Doma si ako proti rezimu bojovala?Ludom ako si Ty by som neveril v ziadnom rezime.

Harry, ja som zažila komunizmus na vlastne koži!!!
Až tu v Nemecku som pochopila, že to slovo môže mať aj úplne iný význam. Nie len ten hanlivý, čo poznáme my, komuošom postihnutí. S komunizmom a socializmom sú spojené tie práve už spomínané odbory, prečo sa Nemci "bránia" (ak si spomínaš na začiatok našej debaty)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #98 : Červenec 24, 2014, 11:19:07 am »

Jesenna vila dnes mas kapitalizmus system ktory tvrdis,ze je super ukaz nam co dokazes ako sa vypracujes...
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #99 : Červenec 24, 2014, 11:19:36 am »

v Nemecku za vojny bol tiez odboj..tak ako vsade inde vo svete.

Však o TOM som predsa písala, Hnutie bielej ruže.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #100 : Červenec 24, 2014, 11:20:20 am »

Ceskoslovensko v r 1938 zradili Francuzi Anglani...zapad ...im nemozes tiez nikdy verit.

Však TO som ti chcela tým práve povedať. Ako sa to hovorí? Dejiny píšu víťazi.
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #101 : Červenec 24, 2014, 11:22:40 am »

Tema tohoto vlakna:
KDO CHODI NAKUPOVAT DO ALDI, LIDL ATD.

Harry a Vilo, bylo by od vas hezke, kdybyste si zalozili sve politicke vlakno, kde si muzete povidat do aleluja o historii. Tohle vlakno ma uplne jiny ucel.
Je to jako pokazde - jakmile nekam zacnete prispivat vy dva, tak se debata absolutne a vzdycky otoci nekam uplne jinam, k tomu, co zajima vas a uplne ignorujete tema vlakna.
Je to z vasi strany docela velka bezohlednost, protoze sem chodi lide, kteri to tu uplne neznaji, v zahranici jsou treba kratce a hledaji informace, ktere by jim pomohly v jejich zacatcich. A jsou nuceni se prokousavat vasimy historickymi vyplody a dohady, misto toho, aby dostali informaci, ktera je v nadpisu.
Myslim, ze uz to tu bylo napsano nekolikrat, od jinych prispevatelu, aby bylo dodrzovano tema, ke kteremu je diskuse zalozena.
Takze znovu: prosim, piste k tematu, jak pro nekoho ciziho, kdo zde je kratce, tak i pro ty, kteri se tu orientuji uz suverenne, je obtezujici prokousavat se vlaknem, ktere se zvrhlo do uplne jineho tematu, nez ke kteremu bylo puvodne urceno.
Dekuji.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #102 : Červenec 24, 2014, 11:24:32 am »

Jesenna vila dnes mas kapitalizmus system ktory tvrdis,ze je super ukaz nam co dokazes ako sa vypracujes...

Harry, jednak kapitalizmus, ktorý máš teraz, už prešiel mnohými zmenami, kedysi kapitalizmus znamenal totálne vykorisťovanie pracujúcich, o nejakých výhodách ako zdravotné poistenie a podobne, sa pracujúcim mohlo len snívať. Práve preto vnikli aj teorie Marxa a Engelsa, na obranu proti tomuto neľudskému systému.  Ale práve cez obbory a tým, že sa čoraz viac aktivovali aj pracujúci, boli "kapitalisti" prinútení priznať pracujúcim aj nejaké výhody.

Čo sa deje dnes a hovorí sa tomu elegantne "globalizácia", ako si správne písal, že svet je ovládaný finančnými skupinami, korporáciami a bankami, sa mi nepáči ani trochu. Ale VZDY je to lepsie, ako nesloboda, nemožnost vyjadrit vlastny názor. Ak chceš príklady, tak si zober napr. Turecko, kde zakázali tuším FB. V socíku by si takto nepísal verejne na internet, čo si myslíš (bez následkov)

Ty si to nezažil, tak nevieš, čo je to nesloboda, diktatúra.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #103 : Červenec 24, 2014, 11:26:12 am »

Hair, poďakuj sa jirimu a petrovi, ktorí ma tu začali "riešiť" a tým pridali harrymu vodu na mlyn. Hněv Hněv Hněv
Ja som pôvodne na harryho reči o sebe nemienila vôbec reagovať.
Ináč, ak som si dobre všimla, aj iné témy sa "zvrhli" a nikdy nikto neprotestoval.

Ja viem, že ma nemusím a preto píšeš o mne vyslovené klamstvá
Pretože, s harrym takto debatujem prvý krát, doteraz ste na hádanie s ním boli "vy"

Tak i založ novú tému o tvojom milovanom ALDI. Hněv
« Poslední změna: Červenec 24, 2014, 11:29:32 am od jesennavila » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #104 : Červenec 24, 2014, 11:28:27 am »

Hair sory nechal som sa uniest...jesenna vila ma svojou blbostou casto vytoci...
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München