kdo chodi nakupovat do Aldi ,Lidl atd
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Dolů
 
Autor Téma: kdo chodi nakupovat do Aldi ,Lidl atd  (Přečteno 1364836 krát)
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #30 : Červenec 23, 2014, 03:22:29 pm »

Keď píšeš o tej rýchlosti, napadlo ma, čo som čítala o rakúskej sieti Hofer (niečo podobné ako ALDI),
Hofer JE Aldi - jen se - asi z historických důvodů - jinak jmenuje. Aldi to ale patří, i znak je skoro stejný...

Že sis to vymyslela, to přece vůbec netvrdím - ale rozhodnutí se nad takovou ptákovinou pozastavovat - a začít prodavačku poučovat - je jen a jen tvé   Mrknutí

Úzký sortiment je jednou ze základních charakteristik Aldiho - díky tomu jsou tam, kde jsou, a jiní tam nejsou.
Jistěže to není pro každého - také tam ale nikoho, kdo tam nechce, netahají.

Když už jim něco vyčítat, tak je to chování k dodavatelům, což ale, hádám, je tobě naopak zcela jedno.


Tak ďakujem za poučenie, už som o čosi múdrejšia. (ohľadom toho, ze ALDI je Hofer)

Kleena, to si nepochopil, ja som sa neosopila na predavačku ALDI ani Lidlu, šlo o úplne iný obchod na SK, kde predavačka rozhodne netrpela stresom (kedže to bol obchod so značkovým športovým oblečením), šlo mi len o princíp.
Na Slovensku som také chovanie zažívala bežne, a dosť mi to liezlo na nervy, chovanie onej predavačky, na ktorú som sa osopila, bolo len "poslednou kvapkou v mori" Svojho času som bola v Prahe, tam sú predavači omnoho slušnejší a ľudskejsí.

Prečo by mi to malo byť jedno, ako sa chovajú k svojim dodávateľom? Tebe (a zjavne nielen tebe) je zasa zrejme jedno, pod akým stresom musia trpieť tí predavači, keď musia tovar bleskovo blokovať. A to takmer 8 hodín v kuse.


« Poslední změna: Červenec 23, 2014, 03:47:43 pm od jesennavila » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #31 : Červenec 23, 2014, 03:25:43 pm »

Hair, tak vyhlásime každého, kto to nevidí ako ty, za snoba, pretože len tvoj názor je správny. Smutek

Ja som si ceny porovnávala a ani náhodou tam nie je lacnejšie všetko, len pár vecí.

Pred pár dňami zomrel zakladateľ ALDI a pri tej príležitosti hovorili aj čosi o jeho vtedy "novej" obchodnej politike: žiadny super výber tovaru, len zopár základných vecí, ale zato v dobre kvalite. Mne práve tých "zopár základných vecí" nevyhovuje.
Faktom je, že oproti obchodom ako Reewe, HIT tam majú omnoho menší výber tovaru.

Ale Jesennavilo, ja jsem prece nenapsala, ze bych kazdeho, kdo tam nechodi nakupovat, vyhlasila za snoba  Šok  A ani jsem nenapsala, ze muj nazor je jediny spravny. Je to proste naroz muj, a muzu ho treba i casem zmenit, to je vyvoj....
Tvoje reakce je uz skoro jako reakce Haryho na ruzne prispevky tady...
A taky mne napadlo prislovi o potrefene huse...  Mrknutí
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #32 : Červenec 23, 2014, 03:32:21 pm »

hair, tak prosím ešte raz čítaj po sebe:

"Takze muj nazor je, ze to je ciste otazka snobismu a take presvedcovani sebe sameho, ze kdyz nekdo nechodi nakupovat do ALDI, LIDL apod., tak si mozna sam pred sebou pripada, ze patri k vyssi spolecenske vrstve, nic jineho  za tim neni. "

Teda ak mi ALDI a Lidl nevyhovujú, to som ako snob? Len zato, že tebe vyhovujú a je pre teba nepredstaviteľné si predstaviť, že inému vyhovovať nemusia?

« Poslední změna: Červenec 23, 2014, 04:19:18 pm od jesennavila » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #33 : Červenec 23, 2014, 03:40:12 pm »

Takže ja som fajnová, keď chcem, aby sa predavači pri blokovaní tovaru venovali blokovaniu a nie niečomu inému. Hněv
Řekněme to takto, kdo problémy nemá, ten si nějaké vyrobí Úsměv

 tak si vzpomenu na ten hukot, kterým mé zboží profrčí pokladnou u Aldiho, že ani nemám čas vytasit drobné.


My kdyz jdem s manzelem do Aldi nakupovat, chodime tak jednou tydne a celkem radi, tak uzavirame sazku, kdo na kase zvitezi. Jestli budu rychlejsi ja a nebude na me pokladni muset cekat nebo opacne. :DJa totiz ty veci po namarkovani nedavam jen volne do voziku , ale uz si je sortyruju podle druhu zbozi do tasek. Nemam chut to delat venku jeste jednou. Ale uz jsem se vymakala, vetsinou je to nerozhodne. Ale zase to tam odsejpa.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #34 : Červenec 23, 2014, 03:43:32 pm »

Mimochodem, dost druhu zbozi, ktere je k dostani u Aldi, je totozne se zbozim v "lepsich" obchodech. Rozdil je pouze v obalu a cene. Vyrobce je stejny. To jsem kdysi videla v nejakem poradu, ktery se tomu venoval.
« Poslední změna: Červenec 23, 2014, 03:44:39 pm od Diddi » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #35 : Červenec 23, 2014, 03:44:46 pm »

Mimochodem dost druhu zbozi, ktere je k dostani u Aldi je totozne se zbozim v "lepsich" obchodech. Rozdil je pouze v obalu a cene. Vyrobce je stejny. To jsem kdysi videla v nejakem poradu, ktery se tomu venoval.

Ide o to, aj čo to je.
Napríklad tie no name značky či ako sa to volá, má dnes skoro každý obchod a sú takisto lacnejšie, REWE má napr. Ja!
« Poslední změna: Červenec 23, 2014, 03:45:58 pm od jesennavila » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #36 : Červenec 23, 2014, 03:51:01 pm »

hair, tak prosím ešte raz čítaj po sebe:

"Takze muj nazor je, ze to je ciste otazka snobismu a take presvedcovani sebe sameho, ze kdyz nekdo nechodi nakupovat do ALDI, LIDL apod., tak si mozna sam pred sebou pripada, ze patri k vyssi spolecenske vrstve, nic jineho  za tim neni. "

Teda ak mi ALDI a Lidl nevyhovujú, to som ako snob? Len zato, že tebe vyhovujú a je pre teba nepredstaviteľné si predstaviť, že inému vyhovovať nemusia?



Takze jeste jednou - psala jsem o dvou vecech:
1) snobismus - coz je povrchni obdivovani a predstirani neceho navenek
2) presvedcovani sebe sama tim, ze kdyz nenakupuju v ALDI, tak patrim do vyssi spolecenske vrstvy - tj. predstirani si neceho sam pred sebou
Neminim te nikam zarazovat, pokud ti ALDI nevyhovuje, tak ti nevyhovuje, je to prece kazdeho vec, ne? Takze u tebe bych ten snobismus klidne vyloucila, ale mozna uz uplne ne ten bod 2)  Mrknutí.
Nicmene tady je polemika vseobecna, a uvodni dotaz se tykal toho, kdo chodi nakupovat do LIDL, ALDI... a tak jsem napsala svuj nazor, vseobecny.
Ty jsi se chytila a vztahla jsi si to na sebe, coz je samozrejme tvoje vec.
Ale ja zas neminim diskutovat o jedne veci stale dokola a dokonce se s tebou nejak hadat v chatu, kdyz ty se tim, ze mam nejaky nazor, citis dotcena. Pokud ano, musis se s tim vyrovnat sama, nepsala jsem tobe, nepsala jsem o tobe, a jeste jednou opakuji: psala jsem vseobecne, svuj nazor, nikoli muj nazor na tvou osobu  Mrknutí
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #37 : Červenec 23, 2014, 03:52:12 pm »

Keď píšeš o tej rýchlosti, napadlo ma, čo som čítala o rakúskej sieti Hofer (niečo podobné ako ALDI),
Hofer JE Aldi - jen se - asi z historických důvodů - jinak jmenuje. Aldi to ale patří, i znak je skoro stejný...

Že sis to vymyslela, to přece vůbec netvrdím - ale rozhodnutí se nad takovou ptákovinou pozastavovat - a začít prodavačku poučovat - je jen a jen tvé   Mrknutí

Úzký sortiment je jednou ze základních charakteristik Aldiho - díky tomu jsou tam, kde jsou, a jiní tam nejsou.
Jistěže to není pro každého - také tam ale nikoho, kdo tam nechce, netahají.

Když už jim něco vyčítat, tak je to chování k dodavatelům, což ale, hádám, je tobě naopak zcela jedno.


Prečo by mi to malo byť jedno, ako sa chovajú k svojim dodávateľom? Tebe (a zjavne nielen tebe) je zasa zrejme jedno, pod akým stresom musia trpieť tí predavači, keď musia tovar bleskovo blokovať. A to takmer 8 hodín v kuse.




U ALDI nesedi prodavacka nikdy ani hodinu v kuse u kasy. Proto Aldi bere jen vyucene prodavacky, aby je v pohode mohl davat na vsechny useky. Tim, ze tam chodime relativne casto a stravime tam vzdy dost casu, tak je mozne pozorovat, ze se stridaji. Nekdy, kdyz je min zakazniku , kasy nejsou obsazene vubec. Na druhou stranu, kdyz si stoupneme ke kase, tak nikdy necekame, vbrzku nekdo prijde. Myslim, si, ze v porovnani s jinymi supermarkety, jsou na tom prodavacky zde relativne dobre. Jednu znam, je uz leta ve stejnem supermarketu a nestezuje si.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #38 : Červenec 23, 2014, 03:55:34 pm »

hair, tak prosím ešte raz čítaj po sebe:

"Takze muj nazor je, ze to je ciste otazka snobismu a take presvedcovani sebe sameho, ze kdyz nekdo nechodi nakupovat do ALDI, LIDL apod., tak si mozna sam pred sebou pripada, ze patri k vyssi spolecenske vrstve, nic jineho  za tim neni. "

Teda ak mi ALDI a Lidl nevyhovujú, to som ako snob? Len zato, že tebe vyhovujú a je pre teba nepredstaviteľné si predstaviť, že inému vyhovovať nemusia?



Takze jeste jednou - psala jsem o dvou vecech:
1) snobismus - coz je povrchni obdivovani a predstirani neceho navenek
2) presvedcovani sebe sama tim, ze kdyz nenakupuju v ALDI, tak patrim do vyssi spolecenske vrstvy - tj. predstirani si neceho sam pred sebou
Neminim te nikam zarazovat, pokud ti ALDI nevyhovuje, tak ti nevyhovuje, je to prece kazdeho vec, ne? Takze u tebe bych ten snobismus klidne vyloucila, ale mozna uz uplne ne ten bod 2)  Mrknutí.


No, vôbec o mne nič nevieš, ale už predpokladáš, že sa považujem za niečo lepšieho, pretože nehodím do ALDI alebo Lidla. No dobré vedieť, že máš také super psychologické postrehy. Hněv
« Poslední změna: Červenec 23, 2014, 04:01:09 pm od jesennavila » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #39 : Červenec 23, 2014, 03:57:25 pm »



U ALDI nesedi prodavacka nikdy ani hodinu v kuse u kasy. Proto Aldi bere jen vyucene prodavacky, aby je v pohode mohl davat na vsechny useky. Tim, ze tam chodime relativne casto a stravime tam vzdy dost casu, tak je mozne pozorovat, ze se stridaji. Nekdy, kdyz je min zakazniku , kasy nejsou obsazene vubec. Na druhou stranu, kdyz si stoupneme ke kase, tak nikdy necekame, vbrzku nekdo prijde. Myslim, si, ze v porovnani s jinymi supermarkety, jsou na tom prodavacky zde relativne dobre. Jednu znam, je uz leta ve stejnem supermarketu a nestezuje si.

Diddi, ale neviem, či sa naozaj dá porovnávať ALDI v nejakom malom prihraničnom mestečku a v Mníchove. Myslím si, že v tom môže byť dosť rozdiel.
« Poslední změna: Červenec 23, 2014, 04:01:47 pm od jesennavila » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #40 : Červenec 23, 2014, 04:06:21 pm »

"rýchlosťou svetla", aby si zákazník nevšimol, keď ho obtiahnu.



To bych docela rada videla toho borecka, ktery, pri plnem nakupnim voziku, je schopny primo pri markovani u kasy a je jedno kde, sledovat, jestli ho neobtiahli a pri tom odebirat zbozi z pasu a ukladat do tasky , ci voziku. Od toho snad dostanu uctenku a muzu si v klidu hned za kasou vse zkontrolovat. Ja to tak aspon obcas, kdyz nejsem lina, delam. Nikdy se mi nestalo, ze bych zjistila, ze me okradli.

Naopak, v zime se mi stalo, ze jsem vlastni blbosti rozbila svicku ve sklenicce, vypadla mi z ruky. Sbirala jsem to a chtela to dat do voziku, ze to zaplatim u poklady. Uz se priritila prodavacka a to pry nechte, ja to uklidim a platit taky nic nemusite. Ja vim, je to pakatel, ale presto takove chovani potesi.
« Poslední změna: Červenec 23, 2014, 04:10:07 pm od Diddi » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #41 : Červenec 23, 2014, 04:08:04 pm »

hair, tak prosím ešte raz čítaj po sebe:

"Takze muj nazor je, ze to je ciste otazka snobismu a take presvedcovani sebe sameho, ze kdyz nekdo nechodi nakupovat do ALDI, LIDL apod., tak si mozna sam pred sebou pripada, ze patri k vyssi spolecenske vrstve, nic jineho  za tim neni. "

Teda ak mi ALDI a Lidl nevyhovujú, to som ako snob? Len zato, že tebe vyhovujú a je pre teba nepredstaviteľné si predstaviť, že inému vyhovovať nemusia?



Takze jeste jednou - psala jsem o dvou vecech:
1) snobismus - coz je povrchni obdivovani a predstirani neceho navenek
2) presvedcovani sebe sama tim, ze kdyz nenakupuju v ALDI, tak patrim do vyssi spolecenske vrstvy - tj. predstirani si neceho sam pred sebou
Neminim te nikam zarazovat, pokud ti ALDI nevyhovuje, tak ti nevyhovuje, je to prece kazdeho vec, ne? Takze u tebe bych ten snobismus klidne vyloucila, ale mozna uz uplne ne ten bod 2)  Mrknutí.


No, vôbec o mne nič nevieš, ale už predpokladáš, že sa považujem za niečo lepšieho, pretože nehodím do ALDI alebo Lidla. No dobré vedieť, že máš také super psychologické postrehy. Hněv

Ne, Jesennavilo, nepredpokladam nic, jen jsem si tipla - podle toho, jak reagujes. A psychologii jsem holt studovala, no...  Mrknutí. Takze i ty mas super postreh, bravo !!!  Mrknutí
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #42 : Červenec 23, 2014, 04:08:28 pm »



U ALDI nesedi prodavacka nikdy ani hodinu v kuse u kasy. Proto Aldi bere jen vyucene prodavacky, aby je v pohode mohl davat na vsechny useky. Tim, ze tam chodime relativne casto a stravime tam vzdy dost casu, tak je mozne pozorovat, ze se stridaji. Nekdy, kdyz je min zakazniku , kasy nejsou obsazene vubec. Na druhou stranu, kdyz si stoupneme ke kase, tak nikdy necekame, vbrzku nekdo prijde. Myslim, si, ze v porovnani s jinymi supermarkety, jsou na tom prodavacky zde relativne dobre. Jednu znam, je uz leta ve stejnem supermarketu a nestezuje si.

Diddi, ale neviem, či sa naozaj dá porovnávať ALDI v nejakom malom prihraničnom mestečku a v Mníchove. Myslím si, že v tom môže byť dosť rozdiel.

Ja myslim, ze klidne muzes. Vzhledem k tomu, ze polovina nakupujicich  jsou Cesi. Frmol je tam  docela dost.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #43 : Červenec 23, 2014, 04:11:56 pm »


No, vôbec o mne nič nevieš, ale už predpokladáš, že sa považujem za niečo lepšieho, pretože nehodím do ALDI alebo Lidla. No dobré vedieť, že máš také super psychologické postrehy. Hněv

Ne, Jesennavilo, nepredpokladam nic, jen jsem si tipla - podle toho, jak reagujes. A psychologii jsem holt studovala, no...  Mrknutí. Takze i ty mas super postreh, bravo !!!  Mrknutí

Čo ešte nič neznamená, ako som sa sama neraz presvedčila.
Teoretické vedomosti sú človeku nanič, ak nemá to správne nadanie a pozorovací talent.
(Tipla si si zle. Nahneval ma jedine tvoj názor na ľudí, čo nechodia nakupovať do Lidla a ALDI, takéto kiksy by si psycholička nemala dovoliť)
Medzi nami, ja som v rámci môjho štúdia tiež čiastočne musela študovať psychológiu.
« Poslední změna: Červenec 23, 2014, 04:13:15 pm od jesennavila » Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #44 : Červenec 23, 2014, 04:17:00 pm »

"rýchlosťou svetla", aby si zákazník nevšimol, keď ho obtiahnu.



To bych docela rada videla toho borecka, ktery, pri plnem nakupnim voziku, je schopny primo pri markovani u kasy a je jedno kde, sledovat, jestli ho neobtiahli a pri tom odebirat zbozi z pasu a ukladat do tasky , ci voziku.

Od toho snad dostanu uctenku a muzu si v klidu hned za kasou vse zkontrolovat. Ja to tak aspon obcas, kdyz nejsem lina, delam. Nikdy se mi nestalo, ze bych zjistila, ze me okradli. 

Ja som to svojho času skúšala, ale samozrejme, že pri tak rýchlom blokovaní to sledovať nemôžeš. Ako sama hovoríš, veľa ľudí je lenivých, aby to kontrolovali dodatočne. Mne sa pri tej dodatočnej kontrole už niekedy stalo, že ovocie alebo zelenina boli zle nablokované (dodám, že sa mi to stalo v inom reťazci ako v tých spomínaných lacných)


Naopak, v zime se mi stalo, ze jsem vlastni blbosti rozbila svicku ve sklenicce, vypadla mi z ruky. Sbirala jsem to a chtela to dat do voziku, ze to zaplatim u poklady. Uz se priritila prodavacka a to pry nechte, ja to uklidim a platit taky nic nemusite. Ja vim, je to pakatel, ale presto takove chovani potesi.

To verím.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München