Auto v Nemecku - koupě a poplatky za provoz
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Auto v Nemecku - koupě a poplatky za provoz  (Přečteno 52566 krát)
kris_tina



Karma: 0
Příspěvků: 3



« : Prosinec 29, 2013, 02:07:12 pm »

Ahojte...chcela by som si v Nemecku kúpiť auto.Neviete koľko sa platí poistka....a ostatné "veci" okolo toho?? ďakujem..Úsměv
« Poslední změna: Prosinec 29, 2013, 06:36:42 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Prosinec 29, 2013, 06:20:47 pm »

Ahojte...chcela by som si v Nemecku kúpiť auto.Neviete koľko sa platí poistka....a ostatné "veci" okolo toho?? ďakujem..Úsměv
Pohledej prosím tady ve fóru,  už to to bylo mockrát; škoda opakovat
V zásadě počítej s
- (ev.) poplatkem za technickou
- povinným pojištěním zodpovědnosti za škodu (KFZ-Haftpflicht)
- daní z motorového vozidla (KFZ-Steuer)
- poplatkem za registraci vozu
- havarijním pojištěním (Kasko, Teilkasko, Vollkasko - podle vozu a jen když...já bych auto do 10.000 nepojišťoval

Na prostřední dvě a poslední položku najdeš na internetu kalkulátory - částka ale vždy závisí - mimo jiné - i na přesném typu vozu. Pojištění i na tvé řidičské historii.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
mirasek24
Host
« Odpověď #2 : Prosinec 29, 2013, 10:20:15 pm »

Ahoj. Dane sem platil 108 eur rocne. A pojistku hapflicht sem nasel nejlevnejsi u cosmos direck za 800 euro rocne.
Zaznamenáno
kris_tina



Karma: 0
Příspěvků: 3



« Odpověď #3 : Prosinec 30, 2013, 10:53:42 am »

ďakujem veľmi pekne..Úsměv
Zaznamenáno
kris_tina



Karma: 0
Příspěvků: 3



« Odpověď #4 : Leden 01, 2014, 04:15:18 pm »

inač....ak mám v nemecku len prechodne bydlisko, tak nemala by som poblemy s autom, ktoré je prihlasene na slovenskych znackach? na obcianskom a na vodickom mam uvedenu adresu na slovensku ....
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #5 : Leden 01, 2014, 11:18:49 pm »

Problém mít nebudeš, ale musíš platit silniční daň. Já na jaře odjíždím natrvalo do německa a budu si taky kupovat nové auto a chtěl jsem si ho přihlást v německu, ale zjistil jsem, že povinné ručení je ku...  drahé a já nedám ročně např. 1000eur když ho můžu mít v česku za 200.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #6 : Leden 01, 2014, 11:50:23 pm »

Problém mít nebudeš, ale musíš platit silniční daň. Já na jaře odjíždím natrvalo do německa a budu si taky kupovat nové auto a chtěl jsem si ho přihlást v německu, ale zjistil jsem, že povinné ručení je ku...  drahé a já nedám ročně např. 1000eur když ho můžu mít v česku za 200.

Jo to Te takhle v Česku stoji ale bez havarijniho.
Pokud si zaplatis povinne i havarijní v Česku vyjde Te to skoro stejne protoze v te tisicovce je i havarijní pojištění ne ?
Me kleslo za rok o 40mesicne z plne palby 160/mes. bez bonusu a vseho a kazdy rok to klesa.
Kdyz se pricte cestovani kvuli technicke do ČR/SR.. no nevim.
A zajimalo by me jak to pak probiha pri nehode a naklady na vyreseni zavratne.
Toleruji to pouze tem co jezdi denne nebo tydne domu.
Driv nebo pozdeji to zacnou uplatnovat jako vsude jinde.
Max.pul roku a jako turista. Jak tady zacnes pracovat lhuta se zkracuje.
Reseni nekdo nalezl v aute psanem na maminku.
Nebo firmu v ČR.
Ja mam radsi klid uvnitr a jezdim na německých znackach.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #7 : Leden 07, 2014, 03:39:46 pm »

Problém mít nebudeš, ale musíš platit silniční daň. Já na jaře odjíždím natrvalo do německa a budu si taky kupovat nové auto a chtěl jsem si ho přihlást v německu, ale zjistil jsem, že povinné ručení je ku...  drahé a já nedám ročně např. 1000eur když ho můžu mít v česku za 200.

No nevím, já jsem se na to ptala v Německu přímo na úřadě a řekli mi, že pokud jsem hlášena k pobytu v Německu, musím tu mít i přihlášené auto, pojistka a daň zjm. u dieselového auta je darda
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #8 : Leden 07, 2014, 04:00:22 pm »

Havarijni pojistku platit nebudu. Nikdy jsem nemel nehodu a krome par pokud za parkovani nikdy nic. A pokud si rozflakam svoje auto, tak si ho opravim za sve. kdyz to vezmu statisticky, tak jezdim 15let a kdybych platil 15let havarijni pojisteni a nemel nehodu, tak bych byl v pekne ztrate. Ja s plnymi bonusy platim v cr povinne ruceni cca 2800kc. V nemecku by to bylo nekolikrat vice. Proste si auto prihlasim na pritelkyni v cesku, tak jak to delaji jini.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München