Nový život v Německu - plány a rady
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 [4]   Dolů
 
Autor Téma: Nový život v Německu - plány a rady  (Přečteno 328667 krát)
jirike
Host
« Odpověď #45 : Květen 27, 2014, 05:35:08 am »

Hary dodnes jsem mlcel nevym proc zde vsechno dohromady mychas,Ja znam  ty Interhotely lepsi jak ty
ja jsem se ucil v Praze v Alcronu a muj stryc tam byl riditel.Cela rodina me ktomu  premlouva abych odesel.Kdo chce v dnesni dobe jd do restaurace kde je servis na stribre.Kdo je ochoten ty penize zato zaplatit;Kolikrat jdes ty do takovy restaurace najidlo?Probud se doba se zmenila,mineni taky
jestly doufas ze se zde ten system zmeni jak otom ty snis to je tvuj problem.Ted o skandinavii.Byl jsi nekdy v Dansku nebo ve Svedsku
znas ty ceny tam?To samy kdyz jdes vesvycarsku na jidlo za dve osoby zaplatis /2 Piza,2 salat 1/2l vina ca 60-70 CHF
probud se.Ja jsem t nekolikrat rekl proc tam nejdes

Aha... Ja sem mel dojem ze si odesel jako hodne male dite z ČSSR.
To tedy te češtině taky nerozumím...
Stejne jako hlaskam Vy z vychodu a JA ze zapadu....
No to je hodne smutny...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #46 : Květen 27, 2014, 06:29:22 am »

Alcron v Prahe to je legendarny podnik stejne ako Cafe Imperial...nadherne podniky...Milan striebro v Mnichove je co som videl,len v Kempinskom...prave strieborne pribory...ale francuzsky system obsluhy uz nieje nikde...co je na skodu...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #47 : Květen 27, 2014, 06:34:00 am »


   Milan ja by som siel do restauracie kde je francuzsky sposob obsluhy...len mi povedz kde taka v Mnichove je  Smích

 
   Milan mna nezaujima miselinova kuchyna...to vobec...to je pekny tanier cary mary v nom,ale nenajes sa...mna zaujima kvalitne domace jedlo.
« Poslední změna: Květen 27, 2014, 07:06:38 am od hary01 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #48 : Květen 27, 2014, 07:06:01 am »

Milan Amestardan...ano Svajciarsko je drahe a spatne.....potom mi nieje jasne preco vela nemcov a cudzincov tam pracuje a zije a dalsi chcu  Mrknutí
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #49 : Květen 27, 2014, 07:59:52 am »

Hary,
domaci jidlo s francouzskym zpusobem obsluhy budes hledat dlouho.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #50 : Květen 27, 2014, 08:23:41 am »

ja se zato nestydim ze jsem v Praze narozeny,ale nema rad kdyz mi nekdo napadne ze jsem si vzal nemecky obcanstvy a odevzdal cesky
ja si myslim to jemoje vec kazdy musi sam co a jak.Ty picviny ze neni nikde francousky system v restauracich ze se neservyruje na stribre sem nepatri ano
je pravda ze  byvaly system zarucil  ruzny veci a za jakych podminek.Najemny sprava a oprava domu byla vetci nez najemny,Firmy prodavaly  veci pod cenou
 produkty prodavaly za cenu ktera byla nizsi jak  vyrobni cena.Hotely vydaje vyly vetci nez prijmy.Normalni lidi nemely co koupit nic nebylo.O zdravotnictvy nechci povydat jenom paar lidi  nahore se melo dobre protoze mely cervenou knizku. I ti lidi na hore tomu systemu neverily,vyuzivaly ho jak dlouho to slo.
I ja ja, jsem  vyjizdel na zapad 3 doroka.Ja jsem odesel a mel jsem penize v Rakousku.Ja kdyz jsem odesel tak za 1 mesic jsem dostal asyl a vsechno coz bylo i vty dobe nemozny.Za to mohu podekovat panu Fridrich Jahn to byl rakusak gastronom ktery mel velkou moc v nemecku a byl velky pritel Franz Josef Strauß
je mozny ze to slo pres nej to nevym ale to sem nepatri.Aty picoviny o  Francouskym servisu v restauracich.Doba se zmenila,
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #51 : Květen 27, 2014, 11:08:47 am »

Milan Milan....
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #52 : Květen 27, 2014, 11:15:25 am »

http://www.youtube.com/watch?v=kVxhxVSdS7M


tu mate demokraciu....
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #53 : Květen 27, 2014, 11:22:43 am »

Hary, co to ma spolecneho s nazvem tematu?  Proc s tim a podobnymi vecmi obtezujes v kazde diskuzi?
Uz by to pomalu mohlo stacit, nemyslis? My uz jsme tu dostatecne pouceni, mam takovy dojem. Kroutím očima
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #54 : Květen 27, 2014, 11:26:59 am »

http://www.odpovedi.cz/otazky/proc-emigranti-kteri-zustali-za-hranicemi-tak
hary ty si jenom stezujes a na vsechno na system,na praci,na pracovni podmynky  proste na vsechno .myslis ze zde zde budes stastny.
v tom filmu muzes videt jak se cesky nebo slovensky lekari nechavaji uplatit ano to je demokrcie.Co to ma spolecnyho s tematem zivot v nemecku?
proc se zde neprosadi cesky a slovensky produkty .Pivo neni spatny bohuzel je hrozne  tezky nikdo ho nechce  v restauracich prodavat protoze lid si daji 2 piva a zadny desert.Je to pomerne drahy v nakupni cene.Slovensky vino nikde ho zde v restauraci ani v obchode nenajdes je to drahy.
I ty harry ty musis myt nadoby  uklizet ikdyz jsi cisnik.Co stoho maji ty lidi stoho filmu stratily praci nikdo je nevezme.I kdyz to neni oficilni  praktikuje seto ze kdyz se nekdo zajima o praci ze se vola byvalemu zamestnanci.Ano oni nesmeji nic spatneho rici aber aber jsou slova,vety a ty si myslis ze to je v poradku ale veskutecnosti je to negativni
« Poslední změna: Květen 27, 2014, 12:14:14 pm od MilanAmsterdam » Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München