ausweis
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: ausweis  (Přečteno 86098 krát)
karla24



Karma: -2
Příspěvků: 67


« : Říjen 22, 2013, 09:36:43 pm »

Ahoj, zijeme s pritelem rok v nemecku, pracujeme tu, bydlime, mame takovy zluty papir anmeldung s adresou. Mame jen pas, protoze jsme si odhlasili pobyt v cr. Ted nam ale jedna znama rekla, ze musime mit nejaky auswais. A pokud ho potrebujem, a chceme se prestehovat, mmusime si ho udelat tady (straubing) nebo ax v mnichove? Dekuji
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1 : Říjen 23, 2013, 08:16:25 am »



  Karla,ale preco ste sa odhlasili z pobytu z Ciech?Ved vy ste stale obcania Ceska predpokladam...mate v Cechach aspon prechodny pobyt?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Říjen 23, 2013, 09:50:05 am »

Žádný ausweis...stačí pas. Pokud nejste německými občany (nebo uprchlíky), žádný německý doklad nedostanete. Budete tu prostě jezdit s pasem...proč ne.

Česká občanka opravdu vyjadřuje i trvalý pobyt na území ČR...při odhlášení ji ztrácíš. Já bych vám  prostě byl radil, tam ten pobyt neodhlašovat...přesně z těchto důvodů. Mít občanku ulehčí, aspoň v ČR, spoustu věcí - resp. naopak, nemít ji ti způsobí problémy, s tím úřady neumí pracovat, veledůležitá pošta ti dle svých směrnic nevydá zásilky...já osobně bych to nedělal. Samozřejmě vím, že v ideálním světě by bylo správné pobyt odhlásit, když se tam fakticky nezdržuješ.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #3 : Říjen 23, 2013, 12:04:19 pm »

Mne stačil na všetko doteraz občiansky.
Len niekde, napríklad v banke alebo v knižnici chceli aj Meldebestätitung.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #4 : Říjen 23, 2013, 09:33:09 pm »

Hary,
v ČR už žádný termín "přechodný pobyt" neexistuje! Dokonce ani "přechodné bydliště" Mrknutí
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #5 : Říjen 24, 2013, 06:46:25 pm »

Na Slovensku stale mam trvaly a prechodny pobyt.... Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Říjen 24, 2013, 07:53:55 pm »

v ČR už žádný termín "přechodný pobyt" neexistuje! Dokonce ani "přechodné bydliště" Mrknutí
To je novinka i pro mne...jak t teda vypadá teď, už žádná šikana od pronajímatelů a naopak nesmyslná zvýšená práva nájemníka, je-li někde přihlášen?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #7 : Říjen 25, 2013, 12:11:41 am »

"...Zákon zná pouze a jedině „trvalý pobyt“ (dále jen „TP“), který se přihlašuje podle zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o evidenci obyvatel“ nebo „ZEO“). V běžné řeči se používá termín trvalé bydliště, kterým se ale rozumí právě trvalý pobyt dle zákona o evidenci obyvatel.

Tedy jediná povinnost nahlašovat pobyt plyne ze zákona ve vztahu k trvalému pobytu, „přechodné bydliště“ zákon nezná a není tudíž možné nutit občana ČR k jeho sdělení...."

více na :
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/component/content/article/116-trvale-bydliste-trvaly-pobyt/15571-trvale-bydliste-trvaly-pobyt-zmena-odhlaseni-zruseni-informace.html
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #8 : Říjen 25, 2013, 07:56:37 am »

ze vraj je zakazane mat dva trvale pobyty v europe...ale ked si obcan ceska nebudes si rusit predsa trvaly pobyt v cechach.,...vela slovakov ma trvaly pobyt aj v nemecku aj na slovensku..
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #9 : Říjen 25, 2013, 10:21:57 pm »

"....vela slovakov ma trvaly pobyt aj v nemecku aj na slovensku...."

ale jediný Harry má na Slovensku přechodný pobyt.... Úsměv
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #10 : Říjen 26, 2013, 03:45:54 pm »

Pozor! To, ze se v Nemecku ze zakona prihlasis k pobytu, neznamena, ze tu mas "trvaly pobyt"! Na ten ti vznika narok po peti letech nepretrziteho nahlaseneho pobytu. (Z tohoto statusu ovsem vicemene zadne privilegia nevyplyvaji. Mne to pomohlo jen k Bafögu.)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #11 : Říjen 26, 2013, 06:48:50 pm »



  zraz na nabrezi..ohen voda vitr by..samolepky po kapsach  Smích
Zaznamenáno
karla24



Karma: -2
Příspěvků: 67


« Odpověď #12 : Říjen 27, 2013, 08:22:42 am »

Diky, jen jsem chtela vedet, jestli potrebujeme nejakej ten papir, krome anmeldungu. Odhlasenej pobyt v cr uz proste mame, ale to nam nevadi, zadny pujcky si tam brat v planu nemame, a se s tim urady neumi pracovat? Mestsky a penzijni, pojistovna vsichni v pohode....ja mam jen pocit, ze pred rokem, kdyz jsme sem prisli, jsme vyplnovali takovy zluty papir, kde chteli fotku, 3 vyplatky a jeste asi 8 veci, nam chybeli 3 vyplatky, tsk jsme to nechalima ja za boha nevim, co to bylo a nechci nic zanedbat
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #13 : Říjen 27, 2013, 02:32:42 pm »

Ja som na Slovensku nič neodhlasovala, stále tam mám občiansky a mám aj pobyt tu v Nemecku. Doteraz mi na všetko stačil občiansky.
Mám aj taký pocit, že ak nie si občiankou Nemecka (na čo máš nárok až po istom čase), tak žiadny nemecký Ausweis ani nedostaneš-
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München