Výpověď v těhotenství a nezaplacení mzdy
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Výpověď v těhotenství a nezaplacení mzdy  (Přečteno 44162 krát)
Lindeys



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Říjen 16, 2013, 04:39:37 pm »

Hezký den všem. Dostala jsem se do dost nepříjemné situace díky své zaměstnavatelce. Měla jsem řádně uzavřenou pracovní smlouvu od 30. 4.2013 s 6 měsíční zkušební dobou. Od prvního října jsem šla na nemocenskou, na které jsem se dozvěděla o svém těhotenství. No, dostala jsem výpověď k 18. 10.2013 a přitom potvrzení o těhotenství jsem zaslala zaměstnavatelce 10.10(nemocenskou hned první den marodění). Zároveň mi odmítla zaplatit mzdu za září, kterou jsem si poctivě odpracovala a tvrdí mi, že už od ní neuvidím ani cent. Bohužel, jsem na rizikovém, tudíž si ani nemohu najít jinou práci a při představě, že zaměstnavatel platí prvních 6 týdnů nemocenskou a pak až AOK, si nedokážu představit být s dětma do půlky listopadu bez peněz...Myslím si, že jsem v právu a zaměstnavatel mě nemůže vyhodit na nemocenské, jako těhotnou a navíc mi odmítnout vyplatit mzdu. A proto prosím o radu, kde se můžu obrátit, na jaký příslušný úřad? Předem moc děkuji za případné odpovědi  Úsměv
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1 : Říjen 16, 2013, 04:45:36 pm »

Pokud ti zamestnavatel nezaplatil mzdu za zari, bude mit dost velky problem, rekla bych. Myslim, ze se to nahlasuje normalne na pracaku. Tam by ti snad meli poradit i jak mas dal postupovat.
Hlavne s tim neotalej.
Hodne stesti
Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #2 : Říjen 16, 2013, 05:15:25 pm »

nechcem sa ti do toho starat ale pokial to je neplanovane tehotenstvo tak to je teda vrcholne nezodpovedne z tvojej strany teda aj od priatela.........môzem vediet kde si pracovala ?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Říjen 16, 2013, 05:17:24 pm »

Ta mzda za září je jasná, tu ti dluží. Otázka je, jak se jí nejlépe domoci...možná se opravdu zeptat na pracáku. Nebo zajít na Sozialgericht, či který soud to poskytuje jakési prvnotní poradenství zdarma.

Ohledně té výpovědi - výpověď na nemocenské je možná a výpovědní lhůta ve zkušební lhůtě obnáší dva týdny. V raném stádiu těhotenství také nedostaneš nic jako "Mutterschutz" nebo tak, navíc ti na to asi nevyjdou termíny. Podle toho, kdy ti ta výpověď došla, máš tedy dva týdny výpověwdní lhůtu, pak jsi venku.

Zbývá nějak se dobrat zbývající mzdy. Nárok na ni každopádně máš.
Na zbytek nemoci bys měla dostat nemocenskou od zdravotní pojišťovny.
Výpověď co nejrychleji nahlaš na pracáku, jsi povinna se jim ozvat a na zbytek těhotenství se ti nějaký šesták od nich bude hodit.

Jak dlouho jsi předtím oracovala, máš odpracovaný ten obligátní rok?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Diddi
Host
« Odpověď #4 : Říjen 16, 2013, 05:19:03 pm »

nechcem sa ti do toho starat ale pokial to je neplanovane tehotenstvo tak to je teda vrcholne nezodpovedne z tvojej strany teda aj od priatela.........môzem vediet kde si pracovala ?

Bippo, fakt uz jdi nekam. Jses trapnej.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Říjen 16, 2013, 05:19:35 pm »

nechcem sa ti do toho starat ale pokial to je neplanovane tehotenstvo tak to je teda vrcholne nezodpovedne z tvojej strany teda aj od priatela.........môzem vediet kde si pracovala ?
Spadl/spadlas někde z višně? Jak přijdeš na ten nepochopitelný nápad kázat tu někomu mravy ohledně neplánovaného těhotenství?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lindeys



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #6 : Říjen 16, 2013, 05:38:32 pm »

Pokud ti zamestnavatel nezaplatil mzdu za zari, bude mit dost velky problem, rekla bych. Myslim, ze se to nahlasuje normalne na pracaku. Tam by ti snad meli poradit i jak mas dal postupovat.
Hlavne s tim neotalej.
Hodne stesti

Díky moc, hned zítra tam zajedu. Výpověd mám k 18.10., tak věřím, že ještě není pozdě.
Zaznamenáno
Lindeys



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #7 : Říjen 16, 2013, 05:40:22 pm »

nechcem sa ti do toho starat ale pokial to je neplanovane tehotenstvo tak to je teda vrcholne nezodpovedne z tvojej strany teda aj od priatela.........môzem vediet kde si pracovala ?

Přesně tak. Nechtěj Úsměv. Jestli to je, nebo není nezodpovědné, plánované, či neplánované je čistě jen a jen moje a přítelova věc Úsměv. Pracovala jsem na jednom penzionu.
Zaznamenáno
Lindeys



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #8 : Říjen 16, 2013, 05:46:41 pm »

Ta mzda za září je jasná, tu ti dluží. Otázka je, jak se jí nejlépe domoci...možná se opravdu zeptat na pracáku. Nebo zajít na Sozialgericht, či který soud to poskytuje jakési prvnotní poradenství zdarma.

Ohledně té výpovědi - výpověď na nemocenské je možná a výpovědní lhůta ve zkušební lhůtě obnáší dva týdny. V raném stádiu těhotenství také nedostaneš nic jako "Mutterschutz" nebo tak, navíc ti na to asi nevyjdou termíny. Podle toho, kdy ti ta výpověď došla, máš tedy dva týdny výpověwdní lhůtu, pak jsi venku.

Zbývá nějak se dobrat zbývající mzdy. Nárok na ni každopádně máš.
Na zbytek nemoci bys měla dostat nemocenskou od zdravotní pojišťovny.
Výpověď co nejrychleji nahlaš na pracáku, jsi povinna se jim ozvat a na zbytek těhotenství se ti nějaký šesták od nich bude hodit.

Jak dlouho jsi předtím oracovala, máš odpracovaný ten obligátní rok?

 Díky moc za odpověd a rady  Úsměv. Já právě zjistila hned první týden na nemocenské, že jsem v 5tém týdnu a zároveň jsem hned u lékaře obdržela pro zaměstnavatele ärztliches Bestätigung. Výpověď mi přišla až týden na to. Prvních 10 dní jsem byla na nemocenské a od 11.října jsem na "rizikovém". Ale netuším, jestli je v tom nějaký rozdíl. Na pracák zajedu hned zítra. Bohužel mám odpracovaný jen necelý půlrok  Nevím co si myslet/Nerozhodný.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München