Dal som vypoved, som hlaseny na urade , prihlasil som sa na Kurz
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Dal som vypoved, som hlaseny na urade , prihlasil som sa na Kurz  (Přečteno 108903 krát)
Dominik85



Karma: -6
Příspěvků: 31


« : Říjen 10, 2013, 04:17:15 pm »

Ahojte,

Mam mensi problem tak skusim vam to vysvetlit. SOm v Nemecku 13 mesiacov do 20.9 som pracoval bez absencie ci nahlasenia sa na urade je to prvy krat za 10 rokov co som stale pracoval ze sa nachadzam na urade a zrovna tu v Nemecku preto je to este tahsie. Takze k mojmu problemu. Dal som sam vypoved kvoli tomu ze kolegovia mali nemiestne poznamky typu Auslander, nerozumiem po nemecky atd atd. Podotykam ze mam dieta a tak poberam aj nieco od job Centra takzvane ALG II. Urad prace co sa tyka prihlasenia mam uz zasebou tam mi povedali ze 3 mesiace nic nedostanem az od decembra a JOB centrum sa vyjadril zato ze som dal vypoved mi strhavaju resp. davaju sankciu 30 percent zo sumy ktoru mi poskytuju alebo mozem zdvodnit preco som dal vypoved a oni posudia co som samozrejme pomocout google translate robil cca 3 hodiny. Prihlasil som sa teda na integracny kurz kde mi prisla odpoved OK nieje problem bol som to odniest panovi ktory robi tento kurz u nas v meste. Najblizsi kurz zacina 14.10 kde ma strasne vela ludi a najblizsi je v polovici decembra takze este dva mesiace . Samozrejme pocas kurzu budem robit Mini JOB aspon nech mam prijem a Nemecko nepozera ze ma zivi atd. MOja otazka je co robit po dobu 2 mesiacov pokial nezacne kurz. Poviem to presne a rovno pred hodinou mi volal pan spietal nieco o termine na zajtra rano a ze mi to posle do mailu nechapal som ale OK. otvorim mail a tam sa pise ze mam prist na pohovor na ich pobocku pozrel som si teda o aku pracu ide a je to ZEIT ARBEIT cez co ja odmietam robit kedze maju len pracu vo fabrike a musim dochadzat vacsinou 15 - 20 km od mojho byvania. Tak som mu samozrejme spomocou googla napisal odkial ma moje cislo a on mi odpisal ze ho ma s uradu prace, tak sa sam seba pytam dnes som bol na JOB centry sa pytat co mam robit dalej kedze s uradu dostanem az v decembri nieco a zacina sa mi kurz na ktory som prihlaseny. Tak mi pan povedal mam pockat na list a vyjadrenie k mojmu vyjadreniu co dalej. Proste nechcem robit pre ZEIT ARBEIT robil som pre nich 9 mesiacov pocas ktorych som vystriedal 5 fabrik nie dakujem. Prosim teda mali ste niekto podobnu situaciu alebo mi viete poradit ako sa vyhnut tymto agenturam bez toho aby urad prace nenamietal ? Dakujem a sorry za zdlhave citanie .
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1 : Říjen 10, 2013, 05:07:39 pm »

Dominiku, to bude asi dost tezke, se tomu vyhnout. Shodou okolnosti jsme narazili na opacny problem, shaneli jsme zamestnance- Fachleute nebo i vyucene v pribuzenem oboru. Pozadavek na UP mame takrka trvale. Nedavno se sitace zhorsila, takze jsem byli donuceni se obratit na Zeitarbeit agentury. Kdyz si otevres stranky AP tak tam prakticvky uz nic jineho nenajdes nez Zeitarbeitagenturen. Prislo nam pak od nich par nabidek. Ale cemu nerozumime, ten samy clovek, ktery nam byl nabidnut od Zeitarbeitfirmen se najednou prihlasil i sam. Kazdopadne je to svinstvo.UP jsou nejakym zpusobem propojeny s temito vydriduchy(proc, to nechapu), vzdyt je to nevyhodne jak pro nas jako zamestnavatele, tak pro zamestnance. Jediny, kdo se na tom bez prace napakuje je agentura.
Opravdu nechapu, co to je za politiku zamestnanosti, ale tak to bohuzel je a opravdu nevim, zda to muzes odmitnout.
Ja pri sve povaze jsem si chtela stezovat, ale manzel s tim nesouhlasil, ze bychom si nepomohli a byli v budoucnosti spatne zapsani u UP.
Selskym rozumem si myslim, ze te k nicemu nutit nikdo nemuze, penize od nich stejne zatim nepobiras a chces se vzdelavat v NJ, abys mohl vykonavat lepsi praci, to asi nepujde, kdyz budes u Zeitarbeitfirmy. Ale to je jenom moje domnenka, treba nekdo bude vedet vic.
Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #2 : Říjen 10, 2013, 05:28:18 pm »

dominik, pises ze mas dieta tomu akosi nechapem to si tam z deckom alebo akoto je ? a kde mas manzelku ? to len na okraj..........ale co sa tyka tej roboty tak v tomto ti asi nikto neporadi lebo pokial nemas deutsch kenntnise na takej B2-C1 tak sa nepohneš nikam.......bohužial ale otom to celé je_o jazyku. Dnes uz kopu domacich nemcov robi cez tieto vyjebane agentury lebo firmy su dost opatrne v kmenovom zamestnavani kedze tak ide v pripade vypovedi o dost vysoke odstupne + dalsie okolnosti taka je realita. Najblizsie dva mesiace budes musiet nejak pretrpiet......Do inej ako zeitarbeit ta nik nevezme s takymi znalostami, musis na sebe zamakat nic ine ti neostava.......toto je chory nemecky system......rakusko je na tom ovela lepsie ale tam je zase vacsi problem sa dostat
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Říjen 10, 2013, 07:55:12 pm »

Ja tomu pořád nerozumim, nechapu to.
Proc nemecky nemocny system... ?
Ja neumim nemecky ani prd a jde to makat...
Asi mluvim a placam jako neandrtalec ale praci mam.
Znalosti nemciny asi tak A---  Smích
Zadny B1, 2 nebo C

Co mate za vzdělání ? Cim je kdo z Vas vyuceny ? Bippo a Dominik ?

Ze sveho okoli neznam nikoho kdo by delal pro Zeitarbeit firmu...

Proto asi nechapu o cem to tady stale pisete...

Ja nevim automechanik obchazi autoservisy.
Kuchařové kuchyně. ..
Ja obkladač zas stavební firmy...
Každý to sve...

Proc zeitarbeit firma ?? Vysvětlí me to nekdo ?
A jaky je rozdil ?
Když mluvim spatne, tak mluvim spatne...
Pořád je to nemecka firma, ne ?
At delam pro zeitarbeit firmu nebo pro normalni firmu...
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #4 : Říjen 10, 2013, 08:08:34 pm »

naco sa trepete do nemecka, ked neviete po nemecky?  Co???
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #5 : Říjen 10, 2013, 08:23:17 pm »

Jirko, v jednom musim dat Harymu v ilegalite Škleb dat zapravdu, coz jsem ostatne udelala uz driv, co se tohoto problemu tyka. Mam podobny nazor na Zeitarbeit agentury. Nejcerstveji jsme se o tom presvedcili prave ted.
Zeitarbeit zamestna fachmana za 7,50 Euro, sama pozaduje od firmy, ktere ho pujci 10-20 Euro. Sice jsou v tom uz i odvody, takze zamestnavatel jiz nic neplati, vlastne ano, plati jeste priplatek na jizdne- napr. 15 Euro denne.
Ale mne by se nechtelo delat nekde za 7,50 hrubeho na hodinu.  A navic te jeden tyden muzou poslat do Mnichova a pristi tyden do Hamburgu. Treti pak drepis doma, protoze pro Tebe neni prace.
Navic pri takovem plate chybi naprosto motivace pro to , aby se zamestnanec snazil.
A pracovni agentura nejakym podivnym zpusobem blokuje firmy, ktere hledaji zamestnance. Az kdyz jsme se zacali poptavat i v Cechach na UP, tak najednou mel nemecky UP lidi vic nez dost. Asi by nebyli pochvaleni, ze zamestnavame Cechy misto Nemcu, nevim.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #6 : Říjen 10, 2013, 08:41:04 pm »

Tomu Diddi rozumim. Funkci a cinnost agentury a jejich premrstene zisky...
A odirani zaměstnanců. ..

Ja nerozumim tomu, proc k takove firme, nebo agenture chodit delat.
Proc nehledat primo svuj obor...

Jestli koktam tam nebo jinde...

Tak radsi jinde, primo a bez zprostředkovatele a bez rizika ze budu jeden tyden v Mnichove, druhy v Hamburku a treti doma...

Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #7 : Říjen 10, 2013, 08:51:34 pm »

No jo, napr. kdyz si u nas zadas automechanika, tak na Tebe vyskoci 20 stranek a na jedne se krci zhruba jedna normalni firma a zbytek same Zeitarbeit.

Tady na ukazku:

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stellenangeboteFinden.html?execution=e1s1&d_6827794_p=1
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #8 : Říjen 10, 2013, 09:13:35 pm »

Zeitarbeit by sa malo zrušiť Co???
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #9 : Říjen 10, 2013, 09:52:54 pm »

Uz chapu. Proc ty firmy jsou a rozumim proc jich je tolik, pribyvaji stejne jako cizinci...

Ale nechapu lidi... Proc tam chodi.

Kdyz budu automechanik obejdu nejdriv tech 15servisu tady ve meste.
Pak v sousednim meste a pak v dalsim...
Do tydne obehnu cely okres.
Kdyz to budu mit 40km tak se muzu prestehovat...
Ukazu co umim a kdyz budou spokojeny tak si me nechaji...
A smlouvu me daji...

Taky si Diddi sikovneho nechate a date mu smlouvu ne ?  Mrknutí

Takhle to myslim...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #10 : Říjen 10, 2013, 09:56:50 pm »

Kdyz budu automechanik obejdu nejdriv tech 15servisu tady ve meste.



To mas urcite pravdu.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #11 : Říjen 11, 2013, 10:49:52 am »

Zeitarbeit je rakovina nemeckeho pracovneho trhu a siri sa to ako mor...zamestnavatelom vyhovuje dat agenture 20euro na hod a ta da zamestnancovi 8,50euro bruto a co tam potom,ze zamestnanec nema zcoho zit,ved zamestnavatelia vedia,ze zamestnanec co zaraba malo v Nemecku dostane prispevok od Jobcentra...nato si ti parchanti zvykli....cudzinci musia pochopit jednu dolezitu vec...makat na nemcine a mat ju minimalne na urovni B2...slusne nemecky hovorit je zaklad v Rakusku je to to iste...ale tam zeitarbeit ma prikruteny krk od statu a neraz platia lepsie ludi ako keby ste boli kmenovy zamestnanec...ale ziaden clovek dobrovolne nechce pracovat pod Zeitarbeit ani keby viac zarabal..citite sa ako B Mitarbeiter..je to svinstvo....ako prijst ludia k praci a byt kmenovy zamestnanec?to vam o chvilku prezradim... Škleb

Jednu dobu som rozmyslal,ze kde by som mohol po Vollzeitjove hodinku dve robit...napadli ma lekarne...kdeze tie skurvene zeitarbeit tam davaju ludi rozhodol som sa,ze denne poslem cez email 30 bewerbungov lekarnikovi na aushilfe cistit lekaren...ludia trvalo mi to 7mes a poslal som 9OO bewerbungov do lekarni a Praxis v Mnichove a vysla mi,len jedna lekaren kde mam na hod 10euro ciste na hod a na aushilfe mi lekarni plati 24 dni dovolenky mam tam unbefristet zmluvy...zo zaciatku mal obavy,ako budem robit atd ale ked zistil,ze nemarodujem poctivo robim dal mi este jednu lekaren na upratovanie a mam unho 40hod do mesiaca kde mam 400euro plus platenu dovolenku a vylatu mam na cas posledneho dna v mesiacu plus anmeldung.

Cize...janko haluska chce robit v domove dochodcov v Mnichove ako opatrovatel...najdem si na internete domovy dochodcov v mnichove co patria pod stat,alebo evanjelicku ci katolicku cirkev plus cerveny kriz a posielam inititiavbewerbung priamo na podnik nie na zeitarbeit!Kto posle Initiativbewerbung priamo zamestnavatelovi aj ked ten nehlada cloveka vysiela signal pozrite mam chut seriozne robit nikto ma nedonutil z uradu si k vam poslat bewerbung...takto som prisiel k mojej hlavnej praci a som tiez kmenovy zamestnanec ...cize ked chcem robit automechanika najdem si google.de napisem si firmi na pravy aut a poslem tam initiativne bewerbung...a poslem aj 200 initiativbewerbungov...necakam na nic na nikoho a ked to poslete na email nestoji vas to nic....a takto mate to s kazdym povolanim....len trosku hlavickou pohnut...


Teraz som vam dal inzerat,ze Deutsche Bahn AG hlada priamo od decembra 11 ludi na plny uvezok na Stwardes!!!Boli by ste zamestnancom statnych zeleznic ako kmenovy zamestnanec mali by ste rozve priplatky vyhody vianocne peniaze atd....dostanete uniformu...proste podnik na urovni... Mrknutí
« Poslední změna: Říjen 11, 2013, 11:16:38 am od hary01 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #12 : Říjen 11, 2013, 11:20:48 am »

Bippo 23 ak vies slusne nemecky aj do rakuska by si sa dostal....hladas tam pracu?Mozno by som Ti vedel dat dake tipi...
Zaznamenáno
Dominik85



Karma: -6
Příspěvků: 31


« Odpověď #13 : Říjen 11, 2013, 11:30:40 am »

Zeitarbeit je rakovina nemeckeho pracovneho trhu a siri sa to ako mor...zamestnavatelom vyhovuje dat agenture 20euro na hod a ta da zamestnancovi 8,50euro bruto a co tam potom,ze zamestnanec nema zcoho zit,ved zamestnavatelia vedia,ze zamestnanec co zaraba malo v Nemecku dostane prispevok od Jobcentra...nato si ti parchanti zvykli....cudzinci musia pochopit jednu dolezitu vec...makat na nemcine a mat ju minimalne na urovni B2...slusne nemecky hovorit je zaklad v Rakusku je to to iste...ale tam zeitarbeit ma prikruteny krk od statu a neraz platia lepsie ludi ako keby ste boli kmenovy zamestnanec...ale ziaden clovek dobrovolne nechce pracovat pod Zeitarbeit ani keby viac zarabal..citite sa ako B Mitarbeiter..je to svinstvo....ako prijst ludia k praci a byt kmenovy zamestnanec?to vam o chvilku prezradim... Škleb

Jednu dobu som rozmyslal,ze kde by som mohol po Vollzeitjove hodinku dve robit...napadli ma lekarne...kdeze tie skurvene zeitarbeit tam davaju ludi rozhodol som sa,ze denne poslem cez email 30 bewerbungov lekarnikovi na aushilfe cistit lekaren...ludia trvalo mi to 7mes a poslal som 9OO bewerbungov do lekarni a Praxis v Mnichove a vysla mi,len jedna lekaren kde mam na hod 10euro ciste na hod a na aushilfe mi lekarni plati 24 dni dovolenky mam tam unbefristet zmluvy...zo zaciatku mal obavy,ako budem robit atd ale ked zistil,ze nemarodujem poctivo robim dal mi este jednu lekaren na upratovanie a mam unho 40hod do mesiaca kde mam 400euro plus platenu dovolenku a vylatu mam na cas posledneho dna v mesiacu plus anmeldung.

Cize...janko haluska chce robit v domove dochodcov v Mnichove ako opatrovatel...najdem si na internete domovy dochodcov v mnichove co patria pod stat,alebo evanjelicku ci katolicku cirkev plus cerveny kriz a posielam inititiavbewerbung priamo na podnik nie na zeitarbeit!Kto posle Initiativbewerbung priamo zamestnavatelovi aj ked ten nehlada cloveka vysiela signal pozrite mam chut seriozne robit nikto ma nedonutil z uradu si k vam poslat bewerbung...takto som prisiel k mojej hlavnej praci a som tiez kmenovy zamestnanec ...cize ked chcem robit automechanika najdem si google.de napisem si firmi na pravy aut a poslem tam initiativne bewerbung...a poslem aj 200 initiativbewerbungov...necakam na nic na nikoho a ked to poslete na email nestoji vas to nic....a takto mate to s kazdym povolanim....len trosku hlavickou pohnut...


Teraz som vam dal inzerat,ze Deutsche Bahn AG hlada priamo od decembra 11 ludi na plny uvezok na Stwardes!!!Boli by ste zamestnancom statnych zeleznic ako kmenovy zamestnanec mali by ste rozve priplatky vyhody vianocne peniaze atd....dostanete uniformu...proste podnik na urovni... Mrknutí

Dobry napad Úsměv ako stale od teba urcite sa este dnes pozriem na tieto veci a poposielam co sa da.
Dakujem aj ostatnym samozrejme.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #14 : Říjen 11, 2013, 04:59:56 pm »

Dobry napad email je zadara...  Úsměv

Osobne je ale osobne...
Hned je jasne jaka je ta Nemcina a uz muzes jen překvapit jak makas  Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München