Jak získat podporu v nezaměstnanosti v Německu
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Jak získat podporu v nezaměstnanosti v Německu  (Přečteno 188404 krát)
Sokrates



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Květen 03, 2013, 01:37:26 pm »

Ahoj,

mám dotaz. Jak rozvázat pracovní poměr v Německu, aby jsem mohla dostat podporu v nezaměstnanosti?
Mám odpracováno 12 měsíců. Co vše pro to udělat?

DÍKY
« Poslední změna: Květen 03, 2013, 02:04:42 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Květen 03, 2013, 01:50:12 pm »

Musíš se nechat vyhodit (resp. domluvit se v práci, aby ti dali jednostrannou výpověď). Nesmíš vypovědět sám, ani dohodou.

Jiná věc - všiml sis rozdílu mezi svým nadpisem a všemi ostatními tady v diskusi? Správně - NIKDO JINÝ NEPÍŠE VŠE VELKÝMI PÍSMENY, což má svůj duvod - představ si, jak se ten seznam bude číst, když to všichni udělají. Proveď s tím prosím něco - díky!
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
snapi313



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Červen 13, 2013, 01:02:10 pm »

Dobry deň chce sa opýtať či mam nárok na podporu ak mam zmluvu na dobu určitú a skončila po roku. Ak áno tak musim byť v nemecku a chodiť sa hlásiť jaždý mesiac na úrad práce tak ako je to na slovensku alebo mi môžu byť peniaze posielané na slovensko . dakujem 
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #3 : Červen 13, 2013, 05:03:39 pm »


 Narok na podporu mas aj ked mas zmluvu na dobu urcitu a odpracovanych 12mes....neviem otom,ze by sa da posielat na slovensko...pocul som aj o pripadoch kedy slovaci dostavali v Nemecku podporu na ucet nemecky a boli na slovensku...samozrejme urad prace otom nesmie vediet...a treba mat niekoho kto ti otvara postu v nemecku..a samozrejme najlepsie je v nemecku mat svoju adresu,ale neplatit najom a mas ciste peniaze na zivot na slovensku  Valím oči! Super!
Zaznamenáno
snapi313



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #4 : Červen 16, 2013, 10:39:23 pm »

A ako je to stym hlásenim sa ? ... Bude sa mi treba ešte ukázať na tom úrade ale sa to dá vybaviť a už sa tu neukázať ? Smích
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Červen 17, 2013, 10:24:56 am »

Pokud od pracaku pobiras penize, musis se tu samozrejme spravne ukazovat...cokoliv jineho by take bylo nelogicke - podpora neni zadny bonus, jsi u pracaku v podstate zamestnan...musis se dostavit, kdyz te vyzvou a musis si jim rikat o "dovolenou", kdyz chces odjet.
Samozrejme to lze resit tak, jak napsat Hary...mit nekoho, kdo ti da vcas vedet, kdyz prijde posta, aby ses mohl nejak omluvit a termin presunout, nebo na ten termin prijet.
Pozadat o podporu a zmizet tedy neni mozne...resp. delat muzes co chces, ale o tu podporu muzes prijit.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #6 : Červen 17, 2013, 11:56:49 am »

klena vsetko sa da ked sa chce... Škleb

ked som bol na podpore posta mi dosla raz za 2mes v Mnichove...vela slovakov pocas podpory bolo doma..samozrejme nic nehovoris na pracaku...musis to sikovne premysliet... Valím oči! Super!..clovek tu plati dane a nie nizke..preco by si nemohol odychnut na podpore a relaxovat na rodnej hrudi  Valím oči! Super!
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Červen 17, 2013, 11:57:33 am »


 urad prace ci socialny urad ti aj tak dobru prac.ponuku neposle len hovadiny ako zeitarbeit.,,a vsetky ponuky su aj tak na stranke uradu pracu...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #8 : Červen 17, 2013, 11:59:14 am »

alebo mozes poziadat o kurz nemciny a vyuzit ten cas na nemcinu...Antrag um Bildungsgutschein-Deutsch fur den Beruf.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #9 : Červen 21, 2013, 02:16:18 pm »

Na úrade práce mi hovorili aj čosi také, že nemusíš byť zamestnaný celý čas, ale spolu 12 mesiacov, nepamätám si, aké pauzy môžu byť medzi tým.
Ja som to na začiatku urobila tak, že som poberala dávky v nezamestnanosti naopak zo Slovenska, otravné len bolo, že som musela mesiac ostať na Slovensku a až potom som smela ísť "hľadať prácu" do Nemecka, tak som sa hlásila na pracáku a oni im pravidelne hlásili, že som sa im hlásila, ale to sa dá len 3 mesiace.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #10 : Červen 21, 2013, 05:21:08 pm »

V Nemecku musis byt na urade prace nahlasena..sesternica odrobila,len 3mes v nemecku a bola nahlasena na urade prace a chceli jej dat kurz nemciny..urad prace by jej to platil..kdeze v nemecku nemala odrobene 12mes od uradu prace by nedostavala ziadne peniaze,ale mohla ist na socialku v mnichove..cize jobcenter...ale potom si nasla pracu tak sla pracovat...clovek aby dostal kurzy nemciny zadarmo musi byt na nemeckych uradoch nahlaseny nie na slovenskych.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #11 : Červen 21, 2013, 07:49:25 pm »

Na odych je dovolena a ne nezamestnanost.
Slusni lidi se snazi postarat se samo o sebe praci a ne se nechavat zivit spolecnosti.

Zamyslete se nad tim!
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #12 : Červen 21, 2013, 08:29:59 pm »

Scorpio: slušně, stručně a přesně jsi to řekl. Díky i za ostatní. Za mě palec nahoru. A vy ostatní se opravdu zamyslete.
P.S. S lidmi kterým se nechce makat to žádná republika moc nevyhraje. Proč je asi v ČR nebo i v SK  takový bordel a skoro nic nefunguje.? Tohle je jeden ze 150 důvodů...
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #13 : Červen 21, 2013, 09:17:41 pm »

Ahoj,

mám dotaz. Jak rozvázat pracovní poměr v Německu, aby jsem mohla dostat podporu v nezaměstnanosti?
Mám odpracováno 12 měsíců. Co vše pro to udělat?

DÍKY

Docela by me zajimalo,  proc nechces dal pracovat a chces se radeji nechat zivit statem, namisto aby sis penize vydelala vlastni praci??? Pokud se ti prace nelibi nebo ti nevyhovuje, hledej si soucasne neco noveho a teprve kdyz neco najdes, podej vypoved.
« Poslední změna: Červen 22, 2013, 11:35:21 am od milda34 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #14 : Červen 22, 2013, 08:22:53 am »

 Milada nemyslis,ze si uz drza a snazis sa tejto zene nieco nanutit?Je to jej osobna vec..asi ma nato dovody ked chce dat vypoved!!!Zazil som pracu v hotely v Mnichove kde majitelka chcela aby personal ja ako casnik som robil umyvaca riadu casnika v zadu v kuchyni proste vsetko..myslel som,ze ma tam porazi a dostanem infarkt..dal som vypoved ...a mozem ti povedat,ze nemal som ziadnu vycitku ztoho ze som siel na urad prace kdeze som mal dost odrobene a platil som dane mi dali podporu..mi cudzinci sme dobri ked robime ako otroci..ako nahla nepracujes nemci uz pozeraju krivo a podobne nezmysly..proste cudzinec je dobry len vtedy ked robi ako otrok prispieva do systemu...ako nahlase je bez prace uz sa to nemcom neplati..a co potom ze robil 9 r a prispieval do systemu..takze zbytocne si netreba ztoho robit vycitky..sme ludia nie otroci!!!
« Poslední změna: Červen 22, 2013, 08:24:37 am od hary01 » Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München