čo máme ešte urobiť preto aby sme dostali bývanie v Nemecku ????
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: čo máme ešte urobiť preto aby sme dostali bývanie v Nemecku ????  (Přečteno 116289 krát)
DadkaBayern



Karma: 0
Příspěvků: 9


« : Duben 08, 2013, 03:14:13 pm »

Ahojte ľudkovia  Co???

zháňame si s priateľom byt do podnájmu už 2 mesiace, ale žial neúspešne  Jsem v rozpacích
Neviem čo máme ešte urobiť preto aby nám už nejaký schválili Smutek(((
Zatiaľ bývame u mojej sestry, ale malo to byť ako dočasné bývanie, a nie na veky ....
Boli sme už na mnohých prehliadkach bytov, aj s realitnými maklérmi, aj so súkromnými majiteľmi, vždy po prehlliadke bytu, nám dajú vyplniť tlačivo, ktoré im potom zašleme a čakáme...čakáááme na ich odpoveď , ktoré je nakoniec aj tak negatívna.... už sme pristúpili aj k tomu, že sme ochotný zaplatiť províziu. Na poslednej prehliadke nám realitný maklér dal opäť vyplniť známe tlačivko, byt sa nám páčil, hneď sme súhlasili, že ho zoberieme,povedal nám, že sa nám ozve, čo aj po týždni urobil a na naše prekvapenie súhlasil, a povedal nám, že je to v poriadku, že môžeme podpísať zmluvu na 100%, ešte sme si medzitým dvakrát volali, kde nám opakovane potvrdil, že ten byt budeme mať, tento týždeň sme už mali podpisovať zmluvu, a dnes odkaz na záznamníku,, bohužial to musím odhovoriť....,,
Volali sme mu čo sa deje, ale to ste mali počuť tie nezmysli....že nás nepozná a nemôžme mu garantovať , že byt nezdevastujeme, že je to novostavba a nechce to dať len tam hocikomu.....a že sa tam niečo môže pokaziť ( podotýkam, že byt bol úplne holý, žiaden nábytok, kuchyňa nič.....neviem, čo by sa tam kazilo, čo by im patrilo) , dnes mám úplne pokazený deň, som v koncoch, pripadá mi to neuveriteľné, čo všetko od nás chcúúú  Jsem v rozpacích Dokonca, moja segra tu už dlhé roky podniká, chcel ešte aj od nej nejaké zaručenie za nás na papieri.....aj s pečiatkou jej firmy..... čo aj dostal.....
Pripadá mi to tu celé postavené na hlavu, čo sa týka prenajatia bytu, zachvíľu budú chieť od nás aj číslo topánok..... príde mi to celé ako diskriminácia, pretože keď sa dozvedia, že sme cudzinci začnú sa vykrúcať, máme normálnu pracovnú zmluvu,výplatné pásky, tak ja už neviem. Mali ste aj vy takéto opletačky? Nemáme ani zviera, nefajčíme, sme slušný,tichý, pracujeme, vyzeráme slušne...... Nikdy nám ani len nepovedia dôvod, prečo nie, len povedia, že to zamietli zhora.....poradte čo robiť  Pláč dííík
« Poslední změna: Duben 08, 2013, 04:48:18 pm od DadkaBayern » Zaznamenáno
Pepik
Host
« Odpověď #1 : Duben 09, 2013, 10:41:53 am »

Ahojte ľudkovia  Co???

zháňame si s priateľom byt do podnájmu už 2 mesiace, ale žial neúspešne  Jsem v rozpacích
Neviem čo máme ešte urobiť preto aby nám už nejaký schválili Smutek(((
Zatiaľ bývame u mojej sestry, ale malo to byť ako dočasné bývanie, a nie na veky ....
Boli sme už na mnohých prehliadkach bytov, aj s realitnými maklérmi, aj so súkromnými majiteľmi, vždy po prehlliadke bytu, nám dajú vyplniť tlačivo, ktoré im potom zašleme a čakáme...čakáááme na ich odpoveď , ktoré je nakoniec aj tak negatívna.... už sme pristúpili aj k tomu, že sme ochotný zaplatiť províziu. Na poslednej prehliadke nám realitný maklér dal opäť vyplniť známe tlačivko, byt sa nám páčil, hneď sme súhlasili, že ho zoberieme,povedal nám, že sa nám ozve, čo aj po týždni urobil a na naše prekvapenie súhlasil, a povedal nám, že je to v poriadku, že môžeme podpísať zmluvu na 100%, ešte sme si medzitým dvakrát volali, kde nám opakovane potvrdil, že ten byt budeme mať, tento týždeň sme už mali podpisovať zmluvu, a dnes odkaz na záznamníku,, bohužial to musím odhovoriť....,,
Volali sme mu čo sa deje, ale to ste mali počuť tie nezmysli....že nás nepozná a nemôžme mu garantovať , že byt nezdevastujeme, že je to novostavba a nechce to dať len tam hocikomu.....a že sa tam niečo môže pokaziť ( podotýkam, že byt bol úplne holý, žiaden nábytok, kuchyňa nič.....neviem, čo by sa tam kazilo, čo by im patrilo) , dnes mám úplne pokazený deň, som v koncoch, pripadá mi to neuveriteľné, čo všetko od nás chcúúú  Jsem v rozpacích Dokonca, moja segra tu už dlhé roky podniká, chcel ešte aj od nej nejaké zaručenie za nás na papieri.....aj s pečiatkou jej firmy..... čo aj dostal.....
Pripadá mi to tu celé postavené na hlavu, čo sa týka prenajatia bytu, zachvíľu budú chieť od nás aj číslo topánok..... príde mi to celé ako diskriminácia, pretože keď sa dozvedia, že sme cudzinci začnú sa vykrúcať, máme normálnu pracovnú zmluvu,výplatné pásky, tak ja už neviem. Mali ste aj vy takéto opletačky? Nemáme ani zviera, nefajčíme, sme slušný,tichý, pracujeme, vyzeráme slušne...... Nikdy nám ani len nepovedia dôvod, prečo nie, len povedia, že to zamietli zhora.....poradte čo robiť  Pláč dííík


Na tohle tema zde je uz mnoho prispevku. Nicmene ve vasem pripade jsou spatne 3 zakladni veci. Za prve - nemuzete dolozit historii najemniho bydleni v Bavorsku - chybi vam reference. Za druhe - jste nesezdani a nemate rodinu, tudiz vase duveryhodnost je zakonite nizsi, z hlediska vymahani pripadnych dluhu apod. jste pro najemce automaticky povazovani za rizikove najemniky. Nu a za treti - jste vychodoevropani, coz vas opet automaticky radi na konec hitparady najemniku a kazdy majitel nemovitosti nejprve vyzkousi vsechny moznosti, jak byt pronajmout prvorade nekomu domacimu, pro nej mnohem snadneji identifikovatelnemu a dohledatelnemu.
Jeste me napada - ma alespon jeden z vas prac. smlouvu na dobu neurcitou s netto vyplatou alespon ve vysi dvojnasobku warmmiete ?
Pomohlo by take pokud by za vas byt hledal vas zamestnavatel a tim se i za vas zarucil - v takovem pripade bych to videl slibne.

O diskriminaci radeji ale nemluv, protoze presun do Bavorska byl tvoje svobodne rozhodnuti a kazdy ma pravo ti na to opacit at se vratis
odkud jsi prisla, kdyz ti to tu nevoni. Je omylem si myslet, ze svoji bidu a problemy v zemi puvodu vyresim pouhym presunutim " za lepsim". Tak to zcela urcite
nefunguje a kdo mel existencni problemy ve stare vlasti, temer s jistotou ho cekaji i zde. To plati ale obecne a nemusi to byt nutne vas pripad.
Zaznamenáno
:-)



Karma: 2
Příspěvků: 17


« Odpověď #2 : Duben 09, 2013, 07:49:08 pm »

Na tohle tema zde je uz mnoho prispevku. Nicmene ve vasem pripade jsou spatne 3 zakladni veci. Za prve - nemuzete dolozit historii najemniho bydleni v Bavorsku - chybi vam reference. Za druhe - jste nesezdani a nemate rodinu, tudiz vase duveryhodnost je zakonite nizsi, z hlediska vymahani pripadnych dluhu apod. jste pro najemce automaticky povazovani za rizikove najemniky. Nu a za treti - jste vychodoevropani, coz vas opet automaticky radi na konec hitparady najemniku a kazdy majitel nemovitosti nejprve vyzkousi vsechny moznosti, jak byt pronajmout prvorade nekomu domacimu, pro nej mnohem snadneji identifikovatelnemu a dohledatelnemu.
Jeste me napada - ma alespon jeden z vas prac. smlouvu na dobu neurcitou s netto vyplatou alespon ve vysi dvojnasobku warmmiete ?
Pomohlo by take pokud by za vas byt hledal vas zamestnavatel a tim se i za vas zarucil - v takovem pripade bych to videl slibne.

O diskriminaci radeji ale nemluv, protoze presun do Bavorska byl tvoje svobodne rozhodnuti a kazdy ma pravo ti na to opacit at se vratis
odkud jsi prisla, kdyz ti to tu nevoni. Je omylem si myslet, ze svoji bidu a problemy v zemi puvodu vyresim pouhym presunutim " za lepsim". Tak to zcela urcite
nefunguje a kdo mel existencni problemy ve stare vlasti, temer s jistotou ho cekaji i zde. To plati ale obecne a nemusi to byt nutne vas pripad.


S prvním odstavcem naprosto souhlasím, i když je pro mě překvapivé, že s nalezením bydlení mohou být takové problémy. S ničím takovým jsem se při zajišťování bydlení nikdy nesetkal nejen nikde v Čechách, ale ani v Anglii, Skotsku, a vlastně ani zde, v Německu. Pokud se věci opravdu mají jak "DadkaBayern" píše, tak je to vážně na hlavu.

Ovšem hovoření o diskriminaci je zcela namístě, protože pokud je to jak píše, tak to zjevně JE diskriminace(http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/diskriminace) a zcela oprávněně to jako diskriminaci i cítí. Je přitom naprosto lhostejné odkud přišli a z jakého důvodu se toho času nachází právě v Bavorsku.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #3 : Duben 09, 2013, 09:31:44 pm »

brat mal na papieri ako casnik cca 1200euro neto a len tak tak mu dal wervaltung 1izbak byt do podnajmu...v Mnichove je horor dostat vobec byt...ludia zaplatia uz aj maklerovi provioziu,len aby ho dostali...napr ak robis na letisku ci v dakych dobrych nemeckych firmach a mas unbefristet prac.zmluvu aj toto vsetko zavazi...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #4 : Duben 09, 2013, 09:33:14 pm »

http://www.bvk-immobilien.de/portal/page/portal/bvkimmo/index.html
Zaznamenáno
DadkaBayern



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #5 : Duben 09, 2013, 10:14:16 pm »

Ahojte  Kroutím očima
Tak Vám píšem znovu, ďakujem, že ste napísali, a vyjadrili ste svoje názory, či už kladné, alebo pozitívne, však na to sme tu aby sme diskutovali Úsměv
Čo sa týka histórie bývania, tak tu naozaj nemáme, pretože sme noví a myslím, že takýmto tempom ani tak skoro mať nebudeme .....
Čo sa týka príchodu do DE, tak to bolo dlhodobo plánované, nerozhodla som sa zo dňa na deň, a naozaj dlho som si veľa vecí zisťovala, zabezpečili sme si dopredu pracovné miesto a všetko potrebné.
Vedela som, že zo začiatku môžeme ostať bývať u segry,tak som si naozaj na Slovensku nerobila ťažkú hlavu s tým, či nájdeme podnájom. Nemôžem povedať, že by som sa tomu nevenovala, prelistovala som desiatky stránok s ponukami podnájmov, či už realitných kancelárii alebo súkromných osôb, a nemyslela som si, že toto bude vlastne ten naj.problém s ktorým tu budeme bojovať. Čo sa týka Fuessenu (tu žijeme) je to malé mestečko, a je tu naozaj široká ponuka podnájmov,a nie je tu až tak veľa cudzincov, že by tie byty boli hneď fuč, a práve preto som tomu neprikladala až takú dôležitosť, riešiť to predom. Nebola som naivka , vedela som , že to ľahké nebude, len som si ani nepomyslela, že keď budeme mať pracovnú zmluvu na TP, výplatné pásky, že to pôjde až tak ťažko ( čo si už začínam vyčítať )
No a čo sa týka tej diskriminácie, nemyslím, to teraz tak, že by sme tu boli nejak diskriminovaný, to zas nie, len mi to tak niekedy príde, keď sa pýtajú na krajinu, že to má vplyv. (nakoniec mnohí z nich ani nevedia kde sa Slovensko nachádza ). Ja sa nesťažujem, Nemecko mám rada, áno bolo to naše rozhodnutie, vážim si, že som tu dostala prácu, to som chcela, len proste toto sú dojmy Úsměv
Ono niekedy mi tu prídu ľudia akýsi chladný.
Nikdy predtým sme nemali existenčné problémy Pepík .... bývali sme v centre BA, mali sme dobrú prácu, niekoľko rokov sme platili podnájom, a majiteľka bola naozaj nešťastná, že ideme preč Úsměv
Vrátiť na Slovensko sa určite nechceme, my sa nevzdávame , ďalej bojujeme, hľadáme , beháme na prehliadky Úsměv
Príjem má každý z nás min. dvojnásobok warmiete , takže v tom to nie je .
A ešte by som chcela napísať, čo je dosť komické  Smích
Hľadáme si 2izb. byt, voláme pre bližšie info, a milý pán alebo pani sa pýta ,,koľko by Vás tam chcelo bývať ?,, odpoveď : dvaja, pár ...... ,, jáááj to nie to je veľa to je len  pre jedného,, a koniec jednania, hlavne, že byt má 60qm a necítime, sa na to, že by sme potrebovali niečo viac ..... trojizbák nevyužijeme a zbytočne sa tam navyšuje poplatok za energie.
Úsměv ja som sa s takýmto niečim ešte nestretla nikde, predtým som pracovala v DE, ale mala som ubytovanie zabezpečené cez zamestnávateľa, takže som nemala skúsenosť ako to tu chodí, a v BA sú už úplne odlišné postupy. Tam sú radi, že našli podnájomcu, a zaplatí províziu, tu radšej vyčkávajú a inzerujú ten byt ešte ďalšieho pol roka,ale šancu nedostanete Úsměv))
No však ale učíme sa, možno niekto si to prečíta, a už bude vedieť, na čo sa pripraviť vopred radšej Vyplazuji jazyk
A inak dnes sme boli na prehliadke ďalších dvoch bytov, tak Vám dám vedieť ako to dopadne, držte nám palčeky tak ako aj ja držím všetkým čo práve začínajú nový život v DE Úsměv

« Poslední změna: Duben 09, 2013, 10:16:04 pm od DadkaBayern » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #6 : Duben 10, 2013, 07:58:35 am »

Renata Barancova
ahoj! aktualne volny 2-izbovy zariadeny apartman pre dievca za dobru cenu, na par mesiacov s moznostou predlzenia ! dalsie info prosim spravy*


toto som nasiel na fcb...jedna baba ponuka 2izbak...napis jej na fcb spravu..
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Duben 10, 2013, 08:01:11 am »

Na Slovensku je 430 tisic ludi bez prace a z roka na rok je tam horsie...vratit sa tam znamena zivorit a biedit..ani v nemecku to nieje jednoduche,ale predsa to tu este dako ide...ked stretnem starych ludi na slovensku vecina z nich mi poviem nevracaj sa do tej biedy... Hněv

Zaznamenáno
DadkaBayern



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #8 : Duben 10, 2013, 11:28:56 am »

Ahoj Hary Úsměv

dík za pomoc, ako som už vyššie písala, ja nežijem v Mníchove, ale vo Fussene Úsměv
Zaznamenáno
mariont



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #9 : Červen 02, 2013, 04:17:26 pm »

Ešte si dávam pozor na "Kaution", aby ste tie peniaze aj uvideli, keď sa náhodou znova vysťahujete.
Ináč, ja som dodnes nepochopila, za čo je tá vysoká "Provision"
Zaznamenáno
mariont



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #10 : Červen 02, 2013, 04:18:33 pm »

oprava: dávajte si pozor na Kaution, v žiadnom prípade len tak nedať peniaze do ruky
Zaznamenáno
nia



Karma: -1
Příspěvků: 7


« Odpověď #11 : Červen 03, 2013, 10:13:00 am »

ahojky všem, jak to tu pročitáme je tu dost problému s bydlením. Přijela jsem za přítelem před 3 týdny a už máme byt 3+1 za 460 euro se vším všudy, asi záleží na lokalitě. Ještě chci podotknout, žádná kauce ani provize.
Zaznamenáno
mariont



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #12 : Červen 03, 2013, 02:28:08 pm »

To asi v Mníchove nebude, že?
Zaznamenáno
DadkaBayern



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #13 : Červen 03, 2013, 02:32:24 pm »

a v akej lokalite ?  Šok
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #14 : Červen 03, 2013, 05:26:18 pm »

To asi v Mníchove nebude, že?
Proč mě napadlo to samé? Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München