Negativní zkušenost s prací ve Wirtshaus Lorber
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Negativní zkušenost s prací ve Wirtshaus Lorber  (Přečteno 93524 krát)
Avos



Karma: 1
Příspěvků: 11


« : Únor 01, 2013, 12:10:38 am »

Tento příspěvek píšu jako varování, nebo spíš informaci o práci ve Wirtshaus Lorber na Gautinger Str. 12, Neuried, aby neudělali stejnou chybu jako já. Visí tu totiž teď inzerát na práci, kde se hledá můj nástupce. O místo jsem se úspěšně ucházel na konci listopadu, kdy zde byl inzerát taky. Na informační schůzce mi bylo řečeno, že v případě zájmu zde budu pracovat v prosinci na zkoušku za 1000 Euro na měsíc a od ledna za 1200 Euro se smlouvou. Již po týdnu v práci jsem zjistil, že pokud těch slíbených 1200 Euro dostanu, bude to velké překvapení, jelikož ani zaměstnanec, který pracuje na stejné pozici již téměř dva roky, takový plat nemá. Po měsíci mě tedy čekalo "překvapení" v podobě návrhu, že zde můžu pracovat dál za 1000 Euro, nebo si mohou najít někoho jiného (samozřejmě z důvodu, že za to, co dělám, dostávám ještě hodně). Peníze pro mě na prvním místě nejsou, tudíž jsem to vzal, ale šlo mi o princip (slibovat něco, co dotyčný v daný moment už ví, že nesplní). Se smlouvou to také vypadalo bledě, dostal jsem nabídku smlouvu 400 Euro Basis. Vše ale bohužel emailem, osobně to se mnou konzultováno nebylo. Po návratu z Čech (1.-4. bylo zavřeno, 5. a 6. jsem dostal volno) se o smlouvě opět nikdo nezmínil. Jelikož už jsem začínal tušit, že zde dlouho nesetrvám, sám jsem se nepřipomněl, abych mohl případně skončit ze dne na den. To jsem také z osobních a pracovních důvodů ke konci ledna udělal. Pohrával jsem si s myšlenkou, že to "zaměstnavateli" vrátím a o svém odchodu nic neřeknu, nakonec jsem ale zvolil fér řešení a oznámil jsem to 5 dní dopředu. Bylo mi řečeno, že není problém a že tedy najdou někoho jiného. Jaké ale překvapení mě čekalo při mém odchodu, kdy jsem místo 1000 Euro dostal jen 780. Na moje otázky mi bylo odpovězeno, že jsem měl týden volno a dělal jsem jen 24 dní, tudíž přesný díl z měsíčního platu. To, že jsem odpracoval 162 hodin (v prosinci 180), nikoho nezajímalo, prý jsem nebyl placený od hodiny. Bylo mi řečeno, že ty peníze prostě nedostanu a hotovo. Nemám v úmyslu nikoho od této práce odrazovat, jen si dejte pozor, co vám tento pán bude slibovat a berte to s rezervou. Je to pro mě další zkušenost a taky zjištění, že česká povaha se nezapře ani v Německu. Přeji všem příjmený den Úsměv
Zaznamenáno
adka1



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #1 : Únor 01, 2013, 09:37:16 am »

ahoj
....pekny prispevok a myslim velmi poucny. Clovek sa vsak uci na vlastnych chybach, bohuzial, inak to nejde. je pekné, ze niekto sem dal takyto prispevok, vacsinou sa vsetci vytocime a kazdy sa vykasle uz nieco napisat, ked ho po 3 dnoch prejde hnev. takychto prispevkov by tu bolo asi viac, keby si ludia mali chut pomahat. Najradsej mam, ak niekto nieco v inzercii hlada a napise SURNE...a ked mu odpises ( napises nieco) ani sa naunúva odpísat, ze dakujem nie. vselijakí sme...
dakujem. A.
Zaznamenáno
Adrik



Karma: 0
Příspěvků: 11


« Odpověď #2 : Únor 01, 2013, 06:38:53 pm »

Mam otazku. Ked si pisal ze ceska natura sa nezaprie ani v nemecku. Zamestnavatel podnikatel bol je cech?
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #3 : Únor 01, 2013, 07:17:53 pm »

Tak uz aspon vime, proc tu tak casto nabizeji misto...
Zaznamenáno
Avos



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #4 : Únor 01, 2013, 08:30:30 pm »

Já jsem vyrovnaná povaha, napřed myslím, než jednám, takže jsem to napsal celkem v klidu rovnou Úsměv Třeba si to přečtou ti, co tam jdou příští týden na zkoušku a poučí se. I když se jim bude snažit namluvit opak, stejně jako mně o dalších zaměstnancích, ale po pár dnech člověk pozná, na které straně je pravda. Jinak ano, zaměstnavatel je Čech Mrknutí
Zaznamenáno
Vierocka20



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #5 : Únor 02, 2013, 12:50:41 pm »

Ahojte,

tiez som tam zacinala, hned po mojom prichode do Mnichova a mam s nimi tiez dost negativnu skusenost. Po tyzdni sa vyjadrili, ze mi ziadnu zmluvu nedaju, pretoze za mna nebudu platit odvody, ze mi mozu dat maximalne zmluvu na 400 Eur mesacne a bez platenia odvodov. Rovno som im povedala, ze pre mna je to nevyhodne, lebo potrebujem poistenie, ale ze zatial nic ine nemam, ze tam zatial mozem zostat. Ale behom par dni som si nasla inu pracu, kde mi platia vsetko oficialne a tak som im oznamila telefonicky, ze na plny uvazok bez zmluvy to uz pre mna neprichadza do uvahy, ze pripadne mozem uz len cez vikendy a odpovedou mi bola nejaka dost neprijemna a agresivna reakcia (uz si fakt nespomeniem, co presne to bolo) a zlozenie telefonu uprostred vety. Ale inak praca to nebola najhorsia..... Takze tak.

Vera
Zaznamenáno
Avos



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #6 : Únor 02, 2013, 02:27:48 pm »

Přesně tak, toto jen potvrzuje moje slova. Nekritizuji práci jako takovou, je náročná, to ano (navíc pro někoho, kdo nemá s oborem zkušenosti, minimálně trojnásob), ale u manuálních prací se to víceménně očekává. Na první schůzce majitel řekl, že když budu něco potřebovat, mám se ho klidně zeptat ... zeptal jsem se dvakrát a pak už jsem se radši na nic neptal (nemyslím teď otázky týkající se přímo výkonu práce, ale otázky týkající se volna nebo právě těch peněz/smlouvy). Určitě je to profesionál v oboru gastronomie a i hospoda funguje na vysoké úrovni, ale pán je poměrně sebestředný a bohužel se s ním vyjít moc nedá (pokud neskáčete tak, jak on píská).
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Únor 02, 2013, 07:02:59 pm »

u krajana v zahranici by som nerobil..ti ludia chcu aplikovat do praxe neporiadok z krajiny odkial prisli a myslia si,ze na nich budu robit ludia za chleba a vodu..a taki isti su aj taliani greci a podobne...robim jedine u domaceho...nevravim,ze nemci su 100%,ale stale dodrzuju iste pravidla. Škleb
Zaznamenáno
joker



Karma: -8
Příspěvků: 122



« Odpověď #8 : Únor 03, 2013, 08:35:09 am »


Ani slovenska natura sa nezaprie,co sa prace tyka,je to s nou este horsie ako s tou ceskou(skusenost).
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #9 : Únor 03, 2013, 11:16:42 am »

spytaj sa rakuskych hotelierov v alpach alebo nemeckych zamestnavatelov ci su spokojni s pracou slovakov...90% slovakov odvadza v zahranici kvalitnu pracu a zamestnavatelia su snimi spokojni...co sa tyka ludi z Ceska ako pracuju vo svete to neviem.Takze ak daky slovensky cloviecik co si otvori putiku v Nemecku a nechce ludi prihlasit do zdravotnej a socialnej poistovni povie,ze nieje so slovakmi spokojni nad tym sa moze kazdy len pousmiat Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno
joker



Karma: -8
Příspěvků: 122



« Odpověď #10 : Únor 03, 2013, 05:56:47 pm »


Mam na mysli slovenskych a ceskych ZAMESTNAVATELOV v zahranici,nie zamestnancov.
Zaznamenáno
vaclavkarpisek



Karma: 6
Příspěvků: 51



« Odpověď #11 : Únor 03, 2013, 06:53:20 pm »

Zdravím.

Hary01 mluvil o českých a slovenských zaměstnavatelích. Souhlasím taktéž s tvrzením, že německý zaměstnavatel je většinou ve všech ohledech lepší, než výše zmiňovaní. Problémy u německého zaměstnavatele dělá pouze a zase jen u něj zaměstnaný cizinec (manažer, vedoucí atd..), protože se snaží zavděčit se jakýmkoli způsobem (němečtější než Němec... se říká :-), při vstupu Česka do EU bylo zase zřejmé, že se český stát snažil být nesmyslně restriktivní - opět "evropštější" než celá EU .. ), princip je stejný - v očích druhé strany být nej..  Jinak - Avos, v kontaktu s bývalým českým zaměstnavatelem jsem byl už v prosinci ohledně té práce na tom hotýlku, již tehdy mi říkal, abych se ozval v druhé polovině ledna, prý tam má zatím někoho na zkoušku. Takže už předem asi předpokládal, že nebude plnit své dohody a zaměstnance bude radši střídat. Pro mně naštěstí nebyl problém najít si něco jiného, čekat na "později" nebo "někdy" nemůže většinou nikdo z nás a doma lenošit nelze :-), to bychom se mohli opět vrátit do Čech, na Slovensko...

Zatím, Venca.
Zaznamenáno

venca
MPK3366
Host
« Odpověď #12 : Únor 03, 2013, 07:16:50 pm »

Nase reakce na tuto absurdni zpravu.
Nikdo neslibyl tolik penez Davidovy za jeho spatne vykonanou  praci.Chodil pozde do prace a za tolik veci ktere skazyl a hosty odradil,jsme mu nevyslavily zadny ucet. Musely jsme k Davidovy dodat  druheho kuchare aby nebyl sam a nic neskazyl.O tom se v jeho slohove praci nezminil.
V odpolednich hodinach nemel naladu neco delat,vysedaval a nevykonal to co mu bylo nakazano.
Kuchari kteri u nas  uz vice let pracuji, jsou spokojeni a nikomu jsme nikdy nebyly nic dluzni.To co bylo slibeno sme vzdy dodrzely.
David si vzal v lednu tyden nepritomnosti od 1.01.2013 do 08.01.2013.Dny ktere odpracoval mu byly vypocitane a taky zaplacene!Bohuzel platime za odkonanou praci a ne za nepritomnost a nebo vysedavani v odpolednich hodinach!!!!!!!
Nikdo z nasich kucharu s nim nevychazel a vsichni jsou radi ze nebude patrit k nasemu tymu.

Davida nikomu nedoporucujeme jako pracovni silu,je pomaly,jenom Odrika (s velkym O) a jeho pracovni vykon je jedna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Nema k praci vubec zadny vztah a zotpovednost.

Jsme rodiny podnik s citou vestou a dobrou povesti.
David je mlady muz, ktery nevykonal co bylo domluvene.Bylo mu slibeno ze,kdyz se vypracuje a zaujme praci druhych,bude  za to platebne odmenen.
Se svoji pracovni moralkou bude dobre kdyz zustane v cechach a bude zamestnan v mene narocnem pracovnim pomeru.

S pozdravem Wirtshaus Lorber
Zaznamenáno
kajda



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #13 : Únor 03, 2013, 07:49:20 pm »

Tento příspěvek vypovídá něco o Vaši inteligenci....I když asi žijete nějakou dobu v cizině, tak napsat slovo skazyt nebo Davidovy je docela trapas...Sama jsem u Vás nepracovala, ale s Davidem zde souhlasí více lidí, takže kde asi bude pravda, hm? A navíc bych se nedivila, protože česká povaha se bohužel nezapře...

Katka
« Poslední změna: Únor 03, 2013, 07:51:06 pm od kajda » Zaznamenáno
joker



Karma: -8
Příspěvků: 122



« Odpověď #14 : Únor 03, 2013, 07:58:03 pm »

 Pláč
« Poslední změna: Únor 03, 2013, 08:43:59 pm od joker » Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München