prevod bonusu na povinne ruceni z CR do Nemecka
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: prevod bonusu na povinne ruceni z CR do Nemecka  (Přečteno 85759 krát)
andyw



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Září 12, 2012, 09:48:20 am »

Ahoj. chtel bych se zeptat, zda nekdo nema zkusenost, jak prevest bonus v CR do Nemecka. Koupil sem si v Nemecku auto a chci ho tu i prihlasit, protoze tu mam trvale bydliste, ale zjistil sem, ze to pojisteni je neskutecne drahe.
Potreboval bych vedet, jak to technicky provect, zda to nekdo abslovloval.
nasel sem tu v diskuzi, ze bonusy snad uznava pojistovna https://www.directline.de, ale nenasel jsem jak na to fyzicky, jake sehnat dokumenty a jak to proste cele provest.

dekuji
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Září 12, 2012, 10:59:21 am »

"Prevest bonus" nelze - v Nemecku se na "bonusy" pod timto jmenem nehraje, ale pocita se bezeskodnich let (SFK - Schadenfreiheitsklasse), ze ktereho se odviji koeficient pri vypoctu tve pojistneho. Zacetecnici zacinaji na 210 nebo 140%, pak je 100%, 85% apod. lze si ale z CR poridit prohlaseni pojistovny o poctu bezeskodnich let a s timto potvrzenim potom vyjednavat s nemeckymi pojistovnami.

Spoj se s ceskou pojistovnou a pozadej o takove potvrzeni. Bud jako neformalni prohlaseni, ktere pak asi bdes muset nechat prelozit, nebo uz na to mozna maji formulare.
Zda to potvrzeni uzna a jakou tridu ti prizna, to zalezi na pojistovne - typicky ti ty levnejsi uznaji mene, protoze museji prisneji kalkulovat.
Na tvem miste bych vzal to potvrzeni od ceske poj., zkontaktoval vybrane pojistovny primo a ptal se jich, zda ti to uznaji a jakou SFK ti jsou ochotni priznat.
Kdyztak bych se spokojil i s mirne drazsi pojistovnou, ktera ti ale nabidne lepsi SFK, po roce od ni odejdes k jine, levnejsi, a budes uz pracovat s tou SFK, kterou ti pri odchodu potvrdila ta prvni.

Pri vyplnovani dotazniku pojistoven se snaz - pokud to je pravda - uvest akademicke vzdelani...u nekterych pomaha i zamestnani "inzenyr" a jine faktory, ktere naznacuji, ze clovek je na vysi a umi se ovladat (~mensi riziko skod).
Vyse pojistneho pak zavisi i na dalsich faktorech - regionu, kde auto prihlasujes a typu auta (kazdy typ auta ma svou "historii skod", ktera se zde zohlednuje). To ale nejsou veci, se kterymi bys toho moc nadelal, kdyz auto uz mas.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
zuzana246



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #2 : Září 20, 2012, 02:26:52 pm »

Ahoj, prave sme to riesili tento tyzden.

Uspesne.

Potrebujes potvrdenie z poistovne v Ceskej republike o priebehu poistenia, vydavaju to na poziadanie. Ked nam to doslo, dali sme to prelozit uradne do nemciny, lebo paradoxne nemecka poistovna: Vienna insurance group to vydava iba slovensky.

Poistka /davali sme aj havarijnu - v nemcine tzv Vollkasko, lebo je to uplne nove auticko/ sme od nich dostali skvelu cenu.

Odporucam: Directline poistovnu. Riesi sa vsetko mailom a telefonicky. Parada. Nasla som na nu referencie od predoslych Cechov a Slovakov, uznali bonus viacerym bez problemov. Cena Ti tak klesne takmer viac ako dvojnasobne. Drzim palce.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Září 20, 2012, 04:35:08 pm »

...lebo paradoxne nemecka poistovna: Vienna insurance group to vydava iba slovensky.
Tomu se ale doopravdy nedivis, ze ne? Je prece jedno, komu ta pojistovna patri, je na Slovensku, jednas se slovenskymi zamestnanci...tak mi prijde prirozene, ze to take vydavaji v tomto jazyce.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
zuzana246



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #4 : Září 20, 2012, 09:35:44 pm »

Nie, nedivim sa. :-) Nicomu. Preto som to riesila operativne. :-) Vsetko je ok, co som chcela, to som vybavila. Netreba sa zbytocne vzrusovat. :-)
Zaznamenáno
andyw



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #5 : Říjen 01, 2012, 11:22:46 am »

zuzana246: dekuji. presne tento konkretni tip jsem potreboval.
ty obecne informace, ze to mozna lze, jsem vedel, ale chtel sem vedet, u ktere pojistovny, protoze se mi vazne nechtelo oblitavat deset pojistoven.
diky moc jeste jednou.
Zaznamenáno
zuzana246



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #6 : Říjen 01, 2012, 11:27:04 am »

Za malo. Viem, ako to pomohlo nam. Tak vela stastnych km prajem. A kde zijite v DE?
Zaznamenáno
Josefosaurus



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #7 : Říjen 03, 2012, 09:20:06 pm »

Jeste doplnim par svych postrehu:

- Je potreba dodat overeny preklad potvrzeni o bezskodnim prubehu ukoncene smlouvy - smlouva jiz nesmi byt aktivni.

- S pojistovnou directline bych byl velmi opatrny. Kdyz jsem to resil ja (pred 1.5 rokem), bezskodni prubeh by mi sice byvali uznali, ale pouze v jakemsi "cizineckem modu". To znamena, ze bych sice dostal cenu podle jejich sazebniku s odpovidajicim bezskodnim prubehem, ale ten by pak neslo v pripade ukonceni smlouvy prevest k jine pojistovne. Proto jsem od toho dal okamzite ruce pryc a pojistil se u da-direkt, ktera ma beztak lepsi ceny a zadna takovato omezeni nema. Uznani prubehu u nich taky nebyl zadny problem.

Grüße
Zaznamenáno
andyw



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #8 : Říjen 15, 2012, 03:53:57 pm »

nakonec sem to papirovani a overovani prekladu nejak nestihal, tak sem si naklikal pojisteni pres hu24 a hotovo.. oproti geld.de, kteri se prsi nejlevnejsima cenama, to bylo mnohem levnejsi, asi tak to co bych u te nejlevnejsi nabidky u geld (geld je jen agregator) zaplatil za mesic, sem u hu mel za tri mesice. sice porad drahe, ale da se to.

zuzana246- ja ziju v hessensku. mezi frankfrutem a fuldou, je tu moc hezky.

ted by mi meli strhnout dan, cekam to kazdym dnem, nevite nahodou nekdo, zda dan strhnou celou za rok nebo jen pomernou cast do konce roku a po novem roce mi pak strhnou na cely rok ?

diky
Zaznamenáno
zuzana246



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #9 : Říjen 15, 2012, 04:02:31 pm »

Hovor mi o tom. Tiez zijem v Hessensku. Pri Frankfurte. V Kelsterbachu.  Škleb
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Říjen 15, 2012, 09:17:29 pm »

ted by mi meli strhnout dan, cekam to kazdym dnem, nevite nahodou nekdo, zda dan strhnou celou za rok nebo jen pomernou cast do konce roku a po novem roce mi pak strhnou na cely rok ?
Jen pomernou cast (a stejne pri odhlaseni auta v prubehu roku vrati i zbytek uz strzene rocni dane)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
zuzana246



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #11 : Říjen 16, 2012, 05:20:24 am »

Nam prisiel pred tyzdnom z "financeamt" vymer dane na auto (tiez vzhladom na nove poistenie) a prisiel nam vymer na CELY ROK. Uz to aj stiahli z uctu.
Takze moja skusenost - nie pomernu cast adekvatne ku koncu roka, ale dan bola vyrubena na najblizsich 12 mesiacov.
Dalsia platba presne o rok (oktober 2013.)
Zaznamenáno
vafle



Karma: -2
Příspěvků: 28


« Odpověď #12 : Říjen 17, 2012, 11:19:42 pm »

Uznani bezeskodnych let z Cech byl velky problem, zadne pojistovne se do toho nechtelo,nakonec mi to uznala AXA, ale musim zustat u ni, pokud odejdu, spadnu na klasse 5, pricemz ted mama 45%. A s Ceskou pojistovnou to byl boj travajici 1 rok, protoze jejich povrzeni proste pro nemce nebyly akceptabilni. Jsou to dva ruzne systemy a nejsou kompatibilni.A navic dostanete potvrzeni jen od roku 2000, od te doby se to elektronicky eviduje, takze cela doba pred tim byla pro mne ztracena.
Takze drzim palce.
Zaznamenáno
vafle



Karma: -2
Příspěvků: 28


« Odpověď #13 : Říjen 17, 2012, 11:30:57 pm »

tak jsem to ted prepocitala, pojisteni u Da-Direkt by mne vyslo jeste draz, nez u AXA, mam SFK 10, to mi uznali. Takze neni co resit.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München