Schufa + daňové přiznání - info pro pronajímatele?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Schufa + daňové přiznání - info pro pronajímatele?  (Přečteno 31264 krát)
Jandy.s



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Červen 12, 2012, 12:24:47 am »

Ahoj,
sháním pronájem bytu, ted mi jeden pronajímatel napsal, že chce předložit aktuální Schufa informace.
Jsem ale v Německu necelé 2 měsíce a proto se chci zeptat, jestli má vůbec smysl žádat na Schufa o můj výpis a zda je vůbec možné o něj žádat, pokud nejsem Němec? Nebo je Schufa schopná zjistit i informace o mě z CR?
Další věc, kterou chce je daňové přiznání za poslední 2 roky. Jsem zařazená do I. skupiny a danové přiznání za mě podává zaměstnavatel, to samé předtím v CR. Musím mu vůbec něco takového předkládat. Nebo co po mě vlastně chce? :-)
Děkuji za případné rady.
Jana
« Poslední změna: Červen 12, 2012, 01:03:12 am od Jandy.s » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Červen 12, 2012, 01:06:20 pm »

Informace ze Schufa od tebe sice teoreticky chtit muze, ale pravdu mas v tom, ze Schufa toho o tobe nebude za tu dobu moc vedet. Respektive vubec nic. Nejaky rating k tome mozna vyplivnou, ale ten bude spise horsi - protoze nemas zadnou historii. Z CR o tobe nic nezjisti. Schufa je ciste komercni firma, od statu a financaku zadne informace necerpa, jen od soukromych firem, ktere s ni spolupracuji.

Danove priznani za tebe nikde nepodava zamestnavatel, pozor. Ten proste jen odvadi za kazdy mesic prislusne dane. Podat danove priznani je na tobe - v CR to nema velky smysl, v nemecku ale ano, i pro zamestnance existuji odecitatelne polozky. ZVlast pokud tu nejsou dlouho, muzes tim dosahnout celkem vysoke vratky na dani - na DP se tedy na konci roku urcite nevykasli (a zde na foru hledej tema "dvoji domacnost")!

To ale odbihame od tematu. Oboji od tebe pronajimatel muze zadat, ty mu ale nic z toho realne nemuzes dat, protoze jsi tu na to moc kratce. Zkus mu slusne vysvetlit, ze jsi tu zatim kratce a tyto udaje nemas, zkus ale najit nejake argumenty proc jsi solidni. Napada mne, jestli by se za tebe treba na rok nezarucil zamestnavatel...? To by mohlo pomoct.
Jinak mas u potencialnich pronajimatelu spatne karty, oni nejaky dukaz solidnosti budou chtit, jinak riskuji, ze do bytu vezmou nekoho, koho odtam budou rok soudit a pak jim tam zanecha spoust a zmizi Smutek

-> Jako nejschudnejsi reseni mne spontanne napada ta zaruka od zamestnavatele...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #2 : Červen 12, 2012, 08:24:39 pm »

O vypis ze Schufa si zazadat muzes a je uplne jedno ze tu jsi teprve tak kratce. Tam jde totiz v prvni rade o to, aby majitel bytu videl ze nikde nedluzis.

Co se danoveho priznani tyce, tak do toho majiteli bytu nic neni! O co te zadat muze, jsou posledni tri vyplatnice a popripade nahlednuty do pracovni slouvy, aby videl jestli mas smlouvu na dobu urcitou ci neurcitou a zda-li mas dostatecne vysoky plat na placeni najmu.

Vyska najmu by nemel byt vyssi nez 1/3 tveho platu (cisteho), pak budes mit relativne vysoke sance na ziskani bytu. Pokud na majitele zapusobis solidne, tak treba primouri oko, kdyz by se najem pohyboval na 1/3 tveho platu.

Vyssi sance bys i mel, kdyby ses do toho bytu stehoval jeste s nekym, kdo ma taky vlastni dolozitelne prijmy.

No kazdopadne se priprav na to, ze vzhledem k tomu ze tu jsi teprve tak kratce, ze to s tim hledanim bytu budes mit o neco tezsi, nez kdyby jsi tu uz pracoval a zil nekolik let.

Viel Glück  Mrknutí
Zaznamenáno
Jandy.s



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #3 : Červen 18, 2012, 09:25:01 pm »

Děkuji za info, moc jste mi pomohli :-)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München