Stehovani do Svycarska
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Stehovani do Svycarska  (Přečteno 182248 krát)
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #15 : Červen 28, 2012, 11:21:50 pm »

Parkovani bez zaplaceneho mista, tak to snad ani nejde, alespon jsem se s tim jeste nesetkal.

Paklize nemas pronajate konkretni misto, bude od Tebe chtit Tvoje Gemeinde nejaky poplatecek, ve vetsich mestech k tomu pridaji parkovaci kartu, u nas na vsi mel (v byvalem bydlisti) obecni policajt vsechny auta v merku a karty se tudiz rozdavat nemuseli.

Pokud se stale jeste chystas za braskou...parkovani v Zuri a blizkem okoli je IMHO obzvlaste nechutna zalezitost a jednim z duvodu, proc - patrne na rozdil od vetsiny uzivatelu tady na foru - je muj vztah k tomuto mestu mirne receno ponekud odtazlivy. Tomuto tematu bylo tady na foru venovano pomerne dlouhe vlakno.

Proc nemas auto napsane na sebe?
Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #16 : Červen 29, 2012, 10:52:33 am »

Gemeinde ma vetsinou vlastni Parkierungsreglement (napr. nas je tady http://hunzenschwil.ch/assets/files/downloads/Polizei/Parkierungsreglement.pdf), u nas stoji karta 50CHF/mes. Treba v Zürich-Altstetten stoji Mieter-Parkplatz 180CHF/mes.
Zaznamenáno
hribek



Karma: 0
Příspěvků: 20


« Odpověď #17 : Červen 29, 2012, 11:53:10 am »

Tak brácha bydlí ňákejch 25 km od Zurichu, já se pak plánuju přesunout někam... no někam, kde se mi bude líbit a seženu něco přijatelnýho Úsměv Práci mam sehnanou ve Winterthuru... Zurich jako město - tomu bych se ráda vyhla, myslim z hlediska bydlení tam (ostatně ani nemam důvod tam mířit - byty dražší).
Tak auto je starší, po rodičích, když si kupovali nový, tak jsem ho začala využvat dost já (a ségra) a nebyl důvod ho přepisovat tim spíš, že občas s nim přece jen jezdí i oni. Spíš ho beru teď jako záležitost na dovezení věcí a cestovat jím po Švýcarsku ani moc nemínim. Když čtu o těch poplatcích začínam uvažovat na první dovezení věcí a odvezení auta za týden zpátky...
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #18 : Červen 29, 2012, 03:29:43 pm »

s autem a prepisem mas problem casto i po roce a to i kdyz neni na psane na tebe...bohuzel. nekdo ma stesti a jezdi roky s ceskou/slovenskou znackou a nekdo ma smulu a musi auto prepsat tak jako tak ikdyz je napsane na ciziho! hlavne pri aute na cizi znacky bych si dala pozor na pojistku do zahranici. mohlo by se stat, ze se pojistovna bude cukat ikdyz mas zelenou kartu, v pripade nehody.
Zaznamenáno
hribek



Karma: 0
Příspěvků: 20


« Odpověď #19 : Červenec 02, 2012, 01:28:24 pm »

Tak auto zůstane doma a dám přednost vláčkům  Úsměv Moc děkuji za informace
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #20 : Červenec 02, 2012, 02:12:51 pm »

pokud budes bydlet nekde ve meste, nebo nekde kde je dobre vlakove spojeni, auto ani nepotrebujes a s GA te to vyjde mnohem levnejs a vsude se dostanes a casto i mnohem rychleji. treba dojizdeni za praci do vetsich mest je vlakem mnohem rychlejsi a "prijemnejsi" nez trcet hodiny v zacpe, coz je tu na dennim poradku - bohuzel. nas se taky porad kazdy pta, proc mame jen jedno auto ikdyz si druhy muzem bez problemu dovolit. ale na co? bydlime ve "meste", v centru, na nadrazi 5 minut od nadrazi do prace taky 5 minut, kdyz moc, do nakupniho centra 10 minut (vsechno pesky) a vetsi nakup clovek vyridi jednou tydne/jednou za dva tydny s autem. ja bych prezila i bez auta, ale manza ho potrebuje do prace. Neco jineho je pak rodina s detmi, tam uz je auto "potreba" ikdyz znam taky rodiny, co auto nemaji a kdyz ho nahodou potrebuji, jdou si ho pronajmout.
Zaznamenáno
hribek



Karma: 0
Příspěvků: 20


« Odpověď #21 : Červenec 02, 2012, 02:39:37 pm »

Jo, přesně tak jsem uvažovala - vlaky mi nepřijdou nijak drahý, měsíční jízdenku mezi místem počátečního bydliště a prací bych kupovala tak jako tak (spojení dle goolu ryhlejší vlakem než autem) a auto bych nepoužívala. Další bydlení budu shánět i dle dostupnosti vlakový. Chtěla jsem dovézt najednou věci, kolo autem, ale po zjištění komplikací to vezmu třeba nadvakrát. Vždyť domů to bude kousek  Úsměv
Zaznamenáno
lusisa



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #22 : Červenec 09, 2012, 12:33:09 pm »

Ahojky všem! Moc se mi s přítelem líbí Švýcarsko a máme v plánu uchytit se tam. Nikde ovšem nemohu najít, kde by bylo nejvhodnější začít? Myslím, kde nejsou nejvyšší daně, kde jsou mezinárodní firmy, které se spokojí i s angličtinou a tak. V ČR není budoucnost:-(. Prosím neporadíte někdo, kde nejlépe najít práci?? Sháním kontakty a info kde se dá. Já jsem dostudovala zemědělskou univerzitu s titulem a přítel má maturitu, praxi v automobuilce a svářecí průkazy. Já německy umím slušně základy, angličtina mi neděla problém a přítel spíš jen trochu angličtinu.. Dá se s tímto někam vyrazit?? Díky moc!
« Poslední změna: Červenec 09, 2012, 04:49:40 pm od lusisa » Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #23 : Červenec 14, 2012, 09:42:19 pm »

s autem a prepisem mas problem casto i po roce a to i kdyz neni na psane na tebe...bohuzel. nekdo ma stesti a jezdi roky s ceskou/slovenskou znackou a nekdo ma smulu a musi auto prepsat tak jako tak ikdyz je napsane na ciziho! hlavne pri aute na cizi znacky bych si dala pozor na pojistku do zahranici. mohlo by se stat, ze se pojistovna bude cukat ikdyz mas zelenou kartu, v pripade nehody.



ja jezdila s autem na mamku rok a pul a prepis nebyl absolutne zadny problem, vehcno slapalo jak na dratkach (10let stare auticko)

bydlim ve wallisellenu,coz je kousek od Zurichu, ted jsem si proajala garaz,ale do te doby jsme platila 30chf/mesicne za tu parkovaci kartu, plati pro vsehcny modre zony v dane oblasti. najit misot v modre zone neni vubec zadny problem (aspon u nas a to jsme blizko zurichu) a vyrizeni karty na gemeinde taky problem nebyl - jen se zeptali, proc to auto neni psane na me, tak jsme rekla,ze je mamky a ona si ho obcas bere zpet do cr a tim padme auto pendluje Úsměv   

vsichni me od toho odrazovali a strasili, ale je to absolutne na pohodu Úsměv
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #24 : Červenec 15, 2012, 10:37:43 am »

ja znam jine pripady, kdy lidi meli problemy, dokonce i lhuty do kdy auto musi byt prepsane...ale ja nepsala, ze ma problem kazdy...zalezi na stesti a obcas i na kantonu. na nekoho neprijdou a nekomu holt delaj problemy, je to o lidech, na koho natrefis...
Zaznamenáno
Rehy1986



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #25 : Červenec 17, 2012, 06:36:14 pm »

Zdrvíčko lidi Úsměv
chtěl bych se zeptat zda nevíte o nějáky práci pro chlapa(26let).
Bohužel NJ neumím skoro vůbec a Aj jen základ... Jsem vyučen zámečník svářeč.Praxi mám cca 4roky.Čtení výkresu Nou Problém Úsměv)Klidně ale budu dělat cokoliv i mimo obor. :)Jsem ještě v ČR ale čím dřív uteču tím líp Úsměv
Děkuji všem za infa.
Zaznamenáno
lusisa



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #26 : Červenec 19, 2012, 10:24:29 am »

Ahoj, tak to jsme v podobné situaci, chtěla bych tam s přítelem a ten je na tom jako ty, taky nj neumí a aj základy, je vyučený zámečník, má svářečáky a 6 let praxe v automobilce. Prosím tě, kdyby jsi kápnul na něco zajímavého, nebo kde ještě shánět info (o kterých ještě nevím:-) ) dal by jsi mi vědět? Klidně na mail lucka.kubu[zavináč]gmail.com:-). Díky. Ráda se ozvu zpětně i já. Teď není jednoduché dostat se tam, proto by pomoc bodla ;-).Hezký den. Lucka
Zaznamenáno
root.



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #27 : Červenec 21, 2012, 07:52:30 pm »

Ahoj ...

Ahoj, proč zrovna Swiss? Všude po EU to budete mít podstatně jednodušší.
Osobně bych se sem nehrnul, nemít práci jistou Mrknutí
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #28 : Červenec 22, 2012, 07:27:53 am »



Ahoj, proč zrovna Swiss? Všude po EU to budete mít podstatně jednodušší.
Osobně bych se sem nehrnul, nemít práci jistou Mrknutí
[/quote]

Taky se stale ptam, proc se sem ty lidi tak strasne snazi dostat, kdyz je to jinde lehci. Ale clovek casem pozna, ze lidi z venku maji hodne zkreslene predstavy o zivote ve svycarsku. Oni vidi jen to, ze si tu na nase prumerne vydelas mesicne nejakych 100 000. Ale to, co vsechno z toho mesicne musis pak poplatit uz nikdo nevidi. Ani to, jak je tu draho a nakonec skuhraj, ze jim stejne moc nezbude. Ale resilo se tu to uz tolikrat a kazdemu to svoje, at si to zkusi, sehnat praci bez vitaminu B, protoze ruku na srdce, uz tu nekdo nekomu "cizimu" pomohl praci sehnat? a pak uvidi, zda jim to za to stoji.
Zaznamenáno
Luciasbrasco



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #29 : Červenec 22, 2012, 07:38:34 am »

pokud se tyce operatora a zivota ve svycarsku tak se priklanim k LEBARA operatoru..sice kupujes kredit ale do ceska volas za 1frank svycarsky asi 5minut a to je na nase tedka 21kc ..lepsi nez mezi nasemi operatory , a to jeste volas mezi staty...super
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München