Přídavky z Německa
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Přídavky z Německa  (Přečteno 268847 krát)
milinka4



Karma: -1
Příspěvků: 2


« : Září 21, 2011, 12:09:40 pm »

Dobrý den,
mám dotaz...
žiji s přítelem ve společné domácnosti a vychováváme dvě děti ve věku 14 a 8 let, které mám se svým bývalým manželem.
přítel pracuje v německu, má tedy nárok pobírat Kindergeld, když děti nejsou jeho a my nejsme manželéCo???

 
Děkuji za info.  Polibek
« Poslední změna: Září 21, 2011, 01:06:43 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Září 21, 2011, 01:20:22 pm »

"z" Německa? S dětmi bydlíte v Německu nebo v ČR?
Zaznamenáno
milinka4



Karma: -1
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Září 22, 2011, 09:55:31 am »

S dětmi žijeme v ČR. Přítel za prací každý den dojíždí...
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Prosinec 16, 2011, 02:29:47 pm »

Takže máte všichni české občanství, žijete trvale v Česku a jelikož manžel pracuje v Německu, tak by jste chtěli dostávat přídavky z Německa na děti v Česku?

Tak to by mě překvapilo kdyby tohle šlo (nehledě na to že děti nejsou jeho). O přídavky by pak takhle mohlo mít zájem desetitisíce dalších Čechů, Slováků, Poláků,... , kteří taky dojíždějí do Německa za prací Úsměv

http://www.germany.cz/mkportal/modules/wiki/index.php/Přídavky_na_děti_a_rodičovská_v_Německu

http://www.familienkasse-info.de/fragen-zum-kindergeld.php

http://www.arbeitsagentur.de/nn_26666/Navigation/zentral/Formulare/Buerger/Kindergeld/Kindergeld-Nav.html
« Poslední změna: Listopad 13, 2014, 11:04:11 pm od David » Zaznamenáno
unbekannt



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #4 : Prosinec 30, 2013, 06:35:13 pm »

Mam podobny dotaz. Priklad: rozvedeni manzele, muz trvale zijici v Nemecku s nemeckym obcanstvim, zena zijici s ditetem trvale v Cesku. Dite ma dvoji obcanstvi, Ceske i Nemecke. Ma zena narok na pridavky? Par let pridavky z Nemecka pobirala, ale posledni rok uz Familienkasse prestala Kindergeld vyplacet. Diky za odpoved.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #5 : Prosinec 30, 2013, 06:50:05 pm »

Mam za to, ze na pridavky ma kazdopadne narok muz pracujici v Nemecku, je jedno, kde jeho dite zije. Rozhodujici je, ze on  v Nemecku zije a pracuje. Myslim, ze zena ne.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Prosinec 30, 2013, 06:56:59 pm »

Myslím, že nárok na přídavky mají oba, každý tam, kde žije - smí však pobírat jen jedny - německá Famkasse bude například zjišťovat (a nechá si podepsat a případně doložit), že v ČR je na to dítě nikdo nepobírá.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #7 : Prosinec 30, 2013, 09:51:20 pm »

Dobrý den,
mám dotaz...
žiji s přítelem ve společné domácnosti a vychováváme dvě děti ve věku 14 a 8 let, které mám se svým bývalým manželem.
přítel pracuje v německu, má tedy nárok pobírat Kindergeld, když děti nejsou jeho a my nejsme manželé???

 
Děkuji za info.  Polibek

Znám spoustu pendlerů, kteří pracují v Německu, sami bydlí v ČR, jejich rodiny a děti bydlí v ČR a berou německé přídavky na děti. Avšak problém bude asi v tom, že musíte předložit rodné listy dětí a doložit, že na ně nepobíráte přídavky v ČR
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #8 : Prosinec 30, 2013, 09:53:08 pm »

Mam za to, ze na pridavky ma kazdopadne narok muz pracujici v Nemecku, je jedno, kde jeho dite zije. Rozhodujici je, ze on  v Nemecku zije a pracuje. Myslim, ze zena ne.

Nemusí v Německu žít, stačí tam jen pracovat
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #9 : Prosinec 30, 2013, 10:00:44 pm »

Dobrý den,
mám dotaz...
žiji s přítelem ve společné domácnosti a vychováváme dvě děti ve věku 14 a 8 let, které mám se svým bývalým manželem.
přítel pracuje v německu, má tedy nárok pobírat Kindergeld, když děti nejsou jeho a my nejsme manželé???

 
Děkuji za info.  Polibek



Znám spoustu pendlerů, kteří pracují v Německu, sami bydlí v ČR, jejich rodiny a děti bydlí v ČR a berou německé přídavky na děti. Avšak problém bude asi v tom, že musíte předložit rodné listy dětí a doložit, že na ně nepobíráte přídavky v ČR

K cemu to komu bude, kdyz predlozi rodne listy deti, ktere nejsou jeho a ani je napr. neadoptoval, tudiz na ne logicky nemuze pobirat zadne prispevky?
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #10 : Prosinec 30, 2013, 10:17:10 pm »

Mam za to, ze na pridavky ma kazdopadne narok muz pracujici v Nemecku, je jedno, kde jeho dite zije. Rozhodujici je, ze on  v Nemecku zije a pracuje. Myslim, ze zena ne.

Nemusí v Německu žít, stačí tam jen pracovat

Jiste, staci jen pracovat, ovsem za predpokladu, ze prestane pracovat, prestane mit narok. Ale pokud tam trvale zije, jako v tomto pripade, ma samozrejme narok nadale.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #11 : Prosinec 30, 2013, 10:39:07 pm »

I kdyz deti ziji v ČR a maji v ČR pridavky maji narok na dorovnani od nemcu na uroven nemeckych přídavku pokud jeden z rodicu tady pracuje...
Pridavky dostavaji v obou zemich a neni pravda že jen v jedne...
Nemci odectou to co je vyplacene v ČR a zbytek zaplati a to i zpetne...

V tomto pripade to neni rodic a tak narok nema. Musel by si deti osvojit.
Zaznamenáno
unbekannt



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #12 : Prosinec 31, 2013, 10:31:43 am »

Takze jeste jednou.
Manzele se rozvedli, zena s ditetem odesli do CR. Otec je trvale zijici a pracujici v Nemecku. Prvni rok, dva, zena dostavala na dite pridavky z Nemecka, pote byly pridavky pozastaveny a pozdeji dorovnany a par mesicu znovu vyplaceny. Ovsem po par mesicich znovu pozastaveny a od te doby pridavky Familienkasse nevyplaci, tak me zajimalo, proc, a rada lidi z ruznych diskuzi se shodla na tom, ze zena na tyto pridavky narok nema, pokud dite zije v CR, coz mi prijde vcelku logicke a prislo by mi dost nefer, aby diky otci, ktery zije a pracuje v Nemecku, si naplnila penezenku matka zijici s ditetem v CR. Takze vi tady nekdo, jak to doopravdy je?Co???
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #13 : Leden 01, 2014, 10:55:19 am »

Dobrý den,
mám dotaz...
žiji s přítelem ve společné domácnosti a vychováváme dvě děti ve věku 14 a 8 let, které mám se svým bývalým manželem.
přítel pracuje v německu, má tedy nárok pobírat Kindergeld, když děti nejsou jeho a my nejsme manželé???

 
Děkuji za info.  Polibek



Znám spoustu pendlerů, kteří pracují v Německu, sami bydlí v ČR, jejich rodiny a děti bydlí v ČR a berou německé přídavky na děti. Avšak problém bude asi v tom, že musíte předložit rodné listy dětí a doložit, že na ně nepobíráte přídavky v ČR

K cemu to komu bude, kdyz predlozi rodne listy deti, ktere nejsou jeho a ani je napr. neadoptoval, tudiz na ne logicky nemuze pobirat zadne prispevky?

asi jsem to měla napsat více polopatisticky, když jsi to nepochopil a musíš mě reprodukovat  Šok
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #14 : Leden 01, 2014, 11:01:07 am »

Nevím, jestli je to spravedlivé, když dítě, které žije v ČR dostává přídavky z Německa a v plné výši. Když si porovnáme životní náklady na dítě v ČR a v Německu, pak rodič, který žije se svým dítětem v Německu je chudák než pendler, který má dítě v ČR. Třeba náklady na školu nebo školku jsou neporovnatelně nižší v ČR.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München