Ceny jídla-např. v supermarketu
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Ceny jídla-např. v supermarketu  (Přečteno 151575 krát)
Rumišták



Karma: 0
Příspěvků: 9


« : Březen 23, 2011, 09:44:15 am »

Ještě bych se rád zeptal, jak moc velké jsou ceny jídla-např. v supermarketu. Dalo by se říci že jsou dvojhnásobné než u nás nebo tak něco?
« Poslední změna: Březen 23, 2011, 10:39:20 am od David » Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #1 : Březen 23, 2011, 12:59:41 pm »

Nedalo. Co se týká východního Německa, tak je lto levnější než u nás, hlavně drogerie, ale jídlo taky. A HLAVNĚ LEPŠÍ. Např. značka Clasic v Kauflandu je vynikající a je to nejlevnější!!!To je zásadní rozdíl mezi privátními  značkami v supermarketu u nás, kde je to většinou to nejhorší co se dá vyrobit.
V Mnichově je levný supermarket HIT. Nabídky supermarlketů objevíš často v novinách které chodí zadarmo do schránky, nebo jsou volně ve městě. Zasadně dražší než u nás je maso u řezníka (většinou hovězí) a pečivo u pekaře.
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #2 : Březen 23, 2011, 07:56:45 pm »

Ještě jsem zapoměl, banány mi přijdou výrazně dražší než v Čr a to i v supermarketech, je to dáno snad prý vysokým clem.
Zaznamenáno
Rumišták



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #3 : Březen 24, 2011, 11:06:17 am »

já vím, že tam je penny nebo lidl či co ale Hit-to jsem v životě neslyšel, díky:-)
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #4 : Březen 24, 2011, 01:22:39 pm »

Lidl je taky levnej. Hit je tady http://www.hit.de/, vždy jde o to co si zvyklý kupovat. Ted maji v lidlu akci na máslo Landliebe za 1,15, jinak stojí asi 1,50. Máslo všeobecně zdražilo. Kupoval jsem ho dva roky za 0,65, pak skocilo na 0,95 pak 1,05 a ted bežné máslo (nikoli výběrové Landliebe) stojí 1,15

Mlíko taky trochu podražilo, ale kupujeme v Kauflandu Clasic za 0,56  a je plnotuční a dobré, to by si v Čechách takhle levně nekoupil. Najlepší mlíko je ale ve skle, tam je cena kolem eura.
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #5 : Březen 24, 2011, 01:33:18 pm »

Ceny beznych potravin jsou srovnatelne.
Rozdil pocitis, kdyz jsem pro maso opravdu k reznikovi a pro chleba do pekarny.

Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #6 : Březen 24, 2011, 07:42:40 pm »

Ted maji v akci v Tenglemanu těstoviny Barila, kilo za 1,49. To u nás nekoupíš, leda tak pulku. Tyhle těstoviny jsou super. Ale hodně osol vodu. Jakmile vychytáš akce v sup. tak ušetříš a hodně. Jediný co jsem ještě nesehnal levněji je Nescafe Gold 200g. v Čr se dalo koupit i za 134 kč a made in Schweiz. Tady jsem viděl tak 6,99 nejméně. Služby poskytují levně v Schwanthalerstrasse, např osttřihání. Je tam taky dost orient. obchodů kde se dají koupit zajímavé věci, např pravé turecké kafe jinde nekoupiš. V ostatím je hodně znát rčení co se říká o Mnichovu, že je drahý i pro Němce. Např. Hotely i Pneziony jsou tu dražší než v Paříži a zbytku světa. Tak hodně zdaru.
Zaznamenáno
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #7 : Březen 27, 2011, 04:03:39 pm »

Ceny v supermarketech jsou srovnatelné.

Teď jsme byli v Praze, pod Bílou Labutí je Lidl - vlezla jsem tam, vypadá velmi podobně, jako ten "náš", co máme za rohem.. nabídka zboží velmi podobná.

Asi mají i podobné akční zboží, den předtím jsem kupovala v Německu akční okurku a v Praze byly také v akci za podobnou cenu.

Mě spíš překvapuje, že některé zboží, které jsem v Čechách považovala za kapitalistickou samozřejmost  Škleb,  tady v okolí nemáme. Třeba jogurty Zott. Nebo čaj Teekane Rooibos - Vanilka. No vlastně, pytlíkované čaje jsou tady o dost dražší, podle mého pozorování.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Březen 27, 2011, 05:54:59 pm »

S tim Zottem je to opravdu zajimave  kdyz jsem sem prijel, hledal jsem velke Jogobelly, na ktere jsem byl zvykly - nikde. Obcas se nasly velke jogurty Onken, ale jak se zda, Zott je aspon tady v Mnichove zastoupeny jen malymi kelimky a "velkym" jogurte od Muellera se rozumi 2dl Smutek
To mi dodnes neni jasne.

Nicmene bily jogurt se da koupit v kilovem baleni (nejlepsi ale u Turka) - je krasne kysely, tak jak jogurt ma byt, zadne prislazene Activie s L.reklamensis.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #9 : Březen 28, 2011, 08:21:08 am »

Ahoj,
tak pridam i ja svou trosku do mlyna.
Muzu potvrdit, ze jsem trosku zklamana s vyberem cernych caju (bylinkovych i ovocnych tu clovek v obchode sezene dost), ale nabidka cernych caju je podstatne slabsi nez v CR a taky jsou tu caje podstatne drazsi. Takze vzdycky rada zajdu v CR treba do Intersparu a "nasysluji" si zasobu  Mrknutí
V Cr se da, jak tu bylo jiz zmineno, nakoupit podstatne levneji maso a pecivo. U peciva se da ale i tak zajit do discountniho pekarstvi (napr. na Stachusu v metru).
U jogurtu jsem si oblibila Almighurt od Ehrmanna a dost casto jsou na ne akce, takze se da sehnat za 0,29 EUR.
Takze v podstate bych rekla, ze se nevyplati vozit si jidlo z CR do Nemecka.
Sarka
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Březen 28, 2011, 10:38:30 am »

U jogurtu jsem si oblibila Almighurt od Ehrmanna a dost casto jsou na ne akce, takze se da sehnat za 0,29 EUR.
Takze v podstate bych rekla, ze se nevyplati vozit si jidlo z CR do Nemecka.
Rozhodne ne - leda tak speciality jako mouku, tavenaky (kdyz musi byt) nebo tvaroh - ty jsou tu proste jine.
Ale pecivo je v CR samy "cukrovy kuler" (tady mi chleba jeste nikdy nezplesnivel - v CR je to po trech dnech pravidlo), uzeniny sama voda a bublinky - snad radsi si tady radsi priplatit nebo zajit k Pfisterovi v Happy Hour (40% sleva) - to uz je pak hodne chleba za normalni penize. Uzeniny snad horsi nez v Tescu ani byt nemuzou. A syry tu nepochazi z Polska - v CR nejak ovladli cely retezcovy trh Smutek


Koukam, ze jsem se prave prehoupl pres hranici 500 prinosnych prispevku... Dave - nejsou nejake ceny? Úsměv
« Poslední změna: Březen 28, 2011, 10:40:11 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Slunecnice



Karma: -3
Příspěvků: 38


« Odpověď #11 : Březen 28, 2011, 11:03:04 am »

Jídlo je nosné téma Úsměv

Z Čech si vozíme akorát čaje, některé koření - třeba houbové, dětem občas tatranky... ale jinak si vystačíme s německými zdroji a nechátráme.

Ještě jsem nenašla náhradu za český bílý jogurt Hollandia, netekutý, tuhý, v kelímku uzrálý, mňam.
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #12 : Březen 28, 2011, 09:27:50 pm »

Ještě jsem nenašla náhradu za český bílý jogurt Hollandia, netekutý, tuhý, v kelímku uzrálý, mňam.

V Tengelmannu maji, myslim od Landliebe jeden v takovem vyssim pruhlednem kelimku. Je taky takovy. Kdyz se tam porozhlednes, tak ho urcite najdes nekde v blizkosti jogurtu Andechser. Ten kelimek proste vypadajinak nez ostatni, je to valecek, nema konicky tvar :-)

Jinak my si vozime vetsinou polohrubou mouku, plnotucnou horcici, detske piskoty a jiz zminene tavenaky...... Jinak se to nevyplati.
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #13 : Březen 29, 2011, 07:28:04 am »

Muzu potvrdit, ze jsem trosku zklamana s vyberem cernych caju (bylinkovych i ovocnych tu clovek v obchode sezene dost), ale nabidka cernych caju je podstatne slabsi nez v CR a taky jsou tu caje podstatne drazsi.
V Cr se da, jak tu bylo jiz zmineno, nakoupit podstatne levneji maso a pecivo. U
Sarka


Dovolim si ohradit se, podobne jako Kleena, protoze cenou asi levnejsi, ale kvalitou naprosto PRISERNY!  Kvalitni maso v Cechach spise neni nez je, uzeniny - o tech ani radeji mluvit nebudu - obsah masa kolem 42%, mene neni vyjimka... Zelenina/ ovoce spise hnije a chatra..
A pecivo, bud pestirna penicilinu, nebo tim muzu uz druhy den umlatit souseda  Škleb

Co se tyce caju - asi bydlime uplne jinde, ale na vyber si stezovat nemuzu, nicmene beru v potaz i vyber v obchodu s cajem, kam chodim..



Nekdo tu zminil polohrubou mouku z Cech- nevim, jestli je po celem Nemecku - ale mouka od Diamant (ve vetsich supermarketech) co ma v nazvu Instant - je nase polohruba, pouzivam ji do receptu, kde je pol. mouka..jen pro info...(cena asi bude jinde, nez ceska pol.)


Jinak taky, jestli neco z Cech vozime, tak treba tatranky, detske piskoty a nebo slivovici ;-)


J.
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #14 : Březen 29, 2011, 12:21:42 pm »

Tady pridavam odkaz na ten prirodni jogurt:
http://www.codecheck.info/milchprodukte/joghurt/ean_4040600990338/id_370454/Landliebe_Jogurt_Original_3_8.pro%3Bjsessionid=EF355F27571A900FBB4348C5816550EE
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München