Ubytování - vysvětlení ceny
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Ubytování - vysvětlení ceny  (Přečteno 45601 krát)
Martas33



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Leden 16, 2011, 03:09:38 pm »

Ahoj, mam menší problém... Potřeboval bych, jestli tu neni nějaká dobrá duše, co by mi pomohla... v brzký době se budu stěhovat do Německa a tak si tak hledam bydlení - práci mam zařízenou a ostatní taky... Ale ještě nikdo mi nedokázal přesně vysvětlit ohledně ubytování pár věcí... na "immobilienscout24" je k pronájmu víc než dost bytů, ale mně u toho zajímá nějakej rozumnej popis cen - např. "kaltmiete a "warmmiete" a potom "nebenkosten" a "provision"... konkrétně bych chtěl vědět jakej je vztah - jako co zaplatim hned a tak... samozřejmě že o tom maličko vim, ale ne tolik, abych si byl na 100% jistej... budu rád za nějaký jednoduchý, ale rozumný vysvětlení... děkuju Úsměv
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Leden 16, 2011, 03:19:53 pm »

* Kaltmiete = čistý nájem bez všech poplatků
* Nebenkosten = poplatek za odpad, úklid, někdy i voda ...
* Warmmiete = Kaltmiete + Nebenkosten
* Provision = provize za zprostředkování bytu (2x nájem)
* Kaution = kauce např. za vybavení bytu (zpravidla 2-3x nájem)
« Poslední změna: Leden 17, 2011, 11:35:21 pm od David » Zaznamenáno
Martas33



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Leden 16, 2011, 03:28:24 pm »

děkuju... všichni mi to říkali sice podobně, ale nesrozumitelně a tak jsem v tom měl bordel... někdy si dokonce i protiřečili... takovouhle odpověď jsem chtěl slyšet Úsměv
Zaznamenáno
mirasek24
Host
« Odpověď #3 : Leden 16, 2011, 11:50:31 pm »

kaution je vetsinou tri kaltesmietes,to znamena bez vody,elektriny a pod. vetsinou je to pres 1000 euro.kdyz budes koukat kazdy den tak najdes byt bez provize.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Leden 17, 2011, 10:59:29 pm »

Pozor, s tou Warmmiete je to trosku slozitejsi. Warmmiete je Kaltmiete + Nebenkosten.
Nebenkosten se velmi lisi byt od bytu. Normalne to jsou proste variabilni naklady pronajimatele s domem. Uklid, odpad, dan z nemovitosti apod.
Elektrina, plyn, voda v tom zpravidla NEJSOU zapocteny. Znam sice pripady, kdy to tak bylo, ale ne vzdycky.
Ja napr. vzdycky platil vodu+elektrinu+plyn extra (vlastni smlouva s dodavatelem). V soucasnem byte mame jen vodu "socialsiticky" delenou na cely dum, plyn+elektrina (dohromady kolem 100 EUR/mesic - jako single das s nejvetsi pravdepodobnosti vyrazne mene).

Provize je zpravidla 2 hole najmy + DPH. Velmi zridka se na provizi podili i pronajimatel. Jsou ale sance najit byt i bez provize ("Suche Nachmieter", "Provisionsfrei"). Tu platis makleri pri/po podepsani smlouvy.

Kauce jsou ~3 najmy, platis pronajimateli pri podpisu smlouvy, on je zpravidla uklada na zvlastni druh konta (bezi na tve jmeno, ale vlastni ho on) a vraci do par mesicu od opusteni bytu, bez pripadnych skod (i "skod").



« Poslední změna: Leden 18, 2011, 09:56:22 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #5 : Leden 17, 2011, 11:51:01 pm »

Díky, přidal jsem to do wiki Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München