Provoz auta s českými značkami v DE - snad definitivní odpověď (ADAC)
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Provoz auta s českými značkami v DE - snad definitivní odpověď (ADAC)  (Přečteno 73998 krát)
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« : Březen 09, 2007, 11:10:10 am »

Toto téma je už nějakou dobu jedním z nejpalčivějších pro všechny, kteří v DE jezdí s autem přihlášeným v ČR. Včera jsem se rozhoupal a poslal dotaz na ADAC, dnes jsem dostal zpět odpoveď a zároveň našel stejný text na internetu v tomto fóru.

Podle platných zákonů opravdu existuje daňová povinnost pro řidiče, pokud tento má obvyklé místo pobytu v DE. Vůbec nezáleží na tom, kdo je vlastníkem vozu, zda je jeho, nebo babiččin. Poplatníkem je řidič.

Podle dokumentu ve výše uvedeném fóru link ještě jednou zde (sám ho mám jako PDF, na požádání pošlu) však platí několik výjimek, jedna z nich je ta nejdůležitější pro nás - v odstavci k případu "v zahraničí registrovaný vůz řízený člověkem s pobytem v tuzemsku (DE)" stojí, že vozy, registrované v zemi, která je signatářem jakési ženevské smlouvy k tomuto tématu ("Genfer Abkommen" - jestli je to "ta" "Ženevská konvence", sám nevím), jsou od daňové povinonsti oproštěny.
Jedná se o poslední větu odstavce III.2.b.

Já toto beru definitivní informaci a velkou úlevu, vytištěným dokumentem budu mávat před nosem každému policajtovi, který na mne s tímto tématem vyrukuje (zatím se mi stalo jen jednou a pouštěl mne jen velmi nerad).
Protože ale víc hlav víc ví, budu vděčný, když si to úsudku a němčiny mocní kolegové pročtou sami a sdělí mi, pokud mají pocit, že jsem něco přehléhl.
Dave: možná bys z toho pak mohl udělat článek pod "Autorecht".
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Březen 09, 2007, 11:16:42 am »

Díky moc Viktore Úsměv

celý článek jsem přidal do wiki
« Poslední změna: Leden 12, 2013, 04:52:23 pm od David » Zaznamenáno
nikola



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #2 : Duben 10, 2008, 09:45:18 pm »

ahoj velmi ma to zaujalo co pises prosim posles mi ten clanok-pdf??dik veronikasirotna[zavináč]yahoo.de

Zaznamenáno
Jules
*** JV ***



Karma: 0
Příspěvků: 25



« Odpověď #3 : Duben 27, 2008, 10:31:58 pm »

Ahoj všichni! Já se trochu obávám, že to tak jednoduché přeci jen není. Prostudoval jsem ten článek od ADAC a myslím si, že samotné členství naší země v Ženevské dohodě nestačí a že musí být splněny ještě další podmínky. Rozuměl jsem tomu tak, že osvobození od daně je jen první rok a potom musí být člověk buď vyslovený "pendler" (tj. bydliště v Česku a v Německu jen pracoviště), nebo musí v Německu jen studovat, nebo mít zakázku jen na předem určitou dobu.


Pro doplnění přikládám příslušnou "Prüfliste":

Die Benutzung eines ausländischen Personenkraftwagens (Anhängers) im Inland ist
1. bis zu einem Jahr
1.1 bei Benutzung durch Ausländer
grundsätzlich steuerfrei,
steuerpflichtig, wenn
- ein Standort im Inland begründet wird,
- eine entgeltliche Beförderung von Personen oder Gütern vorliegt (die nicht ausnahmsweise
nach einem DBA – z. B. Dänemark – unschädlich ist),
1.2 bei Benutzung durch Inländer
grundsätzlich steuerpflichtig,
steuerfrei, wenn
- die Benutzung ausschließlich im Interesse des ausländischen Fahrzeughalters
erfolgt (z. B. Werkstattfahrt),
- sich der ausländische Fahrzeughalter im Fahrzeug befindet,
- das Fahrzeug in einem Staat der EU zugelassen ist,
- die Benutzung nach Maßgabe des Zollrechts, das im Rahmen des Genfer Abkommens
oder der DBA Anwendung findet, zulässig ist.
Dies ist der Fall
- bei beruflicher Verwendung für Rechnung einer Person, die außerhalb des Zollgebietes
der EU ansässig ist,
- bei grenzüberschreitenden Beförderungen mit Nicht-EU-Staaten.

2. nach Ablauf eines Jahres
2.1 bei Benutzung durch Ausländer
grundsätzlich steuerpflichtig,
steuerfrei, wenn die Benutzung nach Maßgabe des Zollrechts, das im Rahmen
des Genfer Abkommens und der DBA Anwendung findet, zulässig ist.
Dies ist der Fall
- bei Fahrten zwischen Wohnung und Arbeitsstätte,
- bei Studenten,
- bei Personen, die einen Auftrag von bestimmter Dauer ausführen.

2.2 bei Benutzung durch Inländer
steuerpflichtig.
Quelle:
Bay. Staatsministerium
der Finanzen

Tak nevím ...
Jarda
Zaznamenáno
Vladka-Z



Karma: 1
Příspěvků: 102



WWW
« Odpověď #4 : Květen 01, 2008, 11:09:49 am »

Ahoj,
já mám takové zkušenosti s Bavorskými policisty - že pokud jim ukážu tuhle "Ženevskou smlouvu", většinou stichnou a nechají nás být.
Oni v téhle oblasti zřejmě nejsou tak "dalece prostudovaní" a většinou se jim touto "novinkou" zavře pusa..
Několikrát nás kontrolovali a tohle téma nadhodili, ale byli už jsme připraveni a ukázali jim tento "článeček"(hlavně pohraniční kontroly). Většinou něco zamumlají, v lepším případě jsou mile potěšeni, že se tak zajímáme, popřejí nám hezký den a my frčíme dál... Úsměv
Měl už jste někdo nějaké "tvrdší" zkušenosti s policií na toto téma? Moc by mě to zajímalo. Kroutím očima Kroutím očima
Díky
Jo a ještě mám takovou dobrou radu od právníka, který se zabývá právem pro "cizince" žijící v Německu:říkal mi, že je např. velmi dobré říct, že v Německu žiji přechodně a JEŠTĚ K TOMU PRACUJI ČI STUDUJI V ČECHÁCH A NAPŘ. JEŠTĚ SLOVENSKU NEBO RAKOUSKU. Že jsem prostě pracovně či studijně pořád jinde..(měsíc tady, měsíc v ČR, Slovensku...). Pak tuto situaci upravují různé speciální podparagrafy a v těch se policisté zaručeně dvakrát neorientují
« Poslední změna: Květen 01, 2008, 11:20:11 am od Vladka-Z » Zaznamenáno
s.w.i.m.



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Červen 02, 2008, 08:37:14 pm »

 Škleb Škleb Škleb

nska mi bylo sdeleleno wobvineni z trestnyho cinu:

straftat gg. kraftfahrzeugsteuergesetz (par. 370 AO)

auto tady mam v provozu 6 mesicu a z toho na me prihlaseny v cr 5 mesicu, to to zase zmenili nebo co??? voll habesh hier

bych to mel uz davno prehlaseny, kdyz uz nic jinyho taq aspon hezci fonty nez na ceskejch spzkach Úsměv)) ale  furt to woddaluju protoze to prehlaseni asi taky bude neco stat, jo taq este pokutu

nemate nekdo zkusenost s tim co to vsechno wobnasi, myslim tuv, pojisteni uzavrit, pojisteni v cr zrusit asi (da se to treba nejak vyridit tady wodtud??? mail, fax nebo taq neco???), pripadne jestli je este potreba neco nez se vubec vydam 30km do wokresniho mesta hledat verkehrsamt???

par rad na todle tema a pripadne aktualizace sli se neco zmenilo, kdyby se nekomu chtelo, bylo by supr a pomohlo i vice lidem .....

predem diky....peace







Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #6 : Červen 03, 2008, 08:59:45 am »

nska mi bylo sdeleleno wobvineni z trestnyho cinu:

straftat gg. kraftfahrzeugsteuergesetz (par. 370 AO)

auto tady mam v provozu 6 mesicu a z toho na me prihlaseny v cr 5 mesicu, to to zase zmenili nebo co??? voll habesh hier

bych to mel uz davno prehlaseny, kdyz uz nic jinyho taq aspon hezci fonty nez na ceskejch spzkach Úsměv)) ale  furt to woddaluju protoze to prehlaseni asi taky bude neco stat, jo taq este pokutu

nemate nekdo zkusenost s tim co to vsechno wobnasi, myslim tuv, pojisteni uzavrit, pojisteni v cr zrusit asi (da se to treba nejak vyridit tady wodtud??? mail, fax nebo taq neco???), pripadne jestli je este potreba neco nez se vubec vydam 30km do wokresniho mesta hledat verkehrsamt???

par rad na todle tema a pripadne aktualizace sli se neco zmenilo, kdyby se nekomu chtelo, bylo by supr a pomohlo i vice lidem .....

predem diky....
A na zaklade ceho te obvinili - maji nejaky dukaz, ze tady to auto mas trvale tech 6 mesicu? Kde jsi parkoval?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Červen 03, 2008, 01:11:05 pm »

nemate nekdo zkusenost s tim co to vsechno wobnasi, myslim tuv, pojisteni uzavrit, pojisteni v cr zrusit asi (da se to treba nejak vyridit tady wodtud??? mail, fax nebo taq neco???), pripadne jestli je este potreba neco nez se vubec vydam 30km do wokresniho mesta hledat verkehrsamt???
Nevim jak s TÜV, kdyz to auto pochazi z Cech...nejspis ho ale budes muset udelat. Potom musis sehnat pojisteni...tu jejich Doppelkarte. Az s tou to pak muzes jit prihlasit. Existuji online formularem kde si muzes nechat vyjet nabidku. U poctu rocne najetych km (zvysuje se jimi pojistne) lze i lehce podcenit...nic moc se nebude dit a usetris. Porovnej si tech nabidek nekolik, muzou se dost lisit, a obstarej si z CR potvrzeni od sve tamni pojistovny, jak dlouho jsi jezdil bez pojistnych udalosti. Muze se ti povest na to ziskat vyssi SF (koeficient, kterym se nasobi zakl. pojistne, bude sakra rozdil, jestli budes zacinat na 200, 140, 100 nebo 80%).
Ohledne toho TÜV je asi nejlepsi na ten KFZ Amt proste zavolat, nicmene nejspis ho potrebovat budes.

Dej pak vedet, co vylezlo z toho trestniho oznameni - nejspis dostanes jen Geldauflage...ale nepredbihejme udalostem.

A kdyz nebudes psat jako wul, woe, bude se to ostatnim lepe cist :-)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #8 : Září 13, 2009, 10:11:13 am »


Podle platných zákonů opravdu existuje daňová povinnost pro řidiče, pokud tento má obvyklé místo pobytu v DE. Vůbec nezáleží na tom, kdo je vlastníkem vozu, zda je jeho, nebo babiččin. Poplatníkem je řidič.

Takze poplatnikem je ridic - co kdyz je vlastnikem auta prihlaseneho v CR ridic, ktery ma pobyt jak v CR, tak i v DE, vetsinu casu se zdrzuje v CR, auto stoji v DE a je pouzivano jen ridicem, kdyz se obcas vrati do DE?
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München