Autonehoda - nahrada skody
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Autonehoda - nahrada skody  (Přečteno 44415 krát)
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« : Únor 17, 2010, 01:26:56 pm »

Ahoj,nevim,jestli to muzu zaradit na tohle forum,ale snad tady ma nekdo nejake zkusenosti. Na zacatku ledna jsme se vraceli autem (moje prvni auto, Ford Ka) z CR do Nemecka. Dalnice byla sucha,jelo se suprove, do te doby nez jeden debil v nakladaku zaspal a kousek pred Plzni do nas ze zadu vlitnul a auto totalne sesrotoval. Nam se nestalo vubec nic,ale vsechny darky a naklad byly rozbite. Policie zavolala odtahovku a prej to mame nechat odtahnout do mista bydliste (na Moravu). Za odtah jsme dali 23.000,-  V protokolu stoji, ze vinikem je ridic nakladaku. Po par dnech jsme odcestovali do Nemecka vlakem, za jizdenky jsme dali neco pres 200 eur. Vcera prisly na ucet nejake penize, vypada to, ze jen nahrada za auto. Na dopis od pojistovny zatim cekame. Mate nekdo zkusenost jak postupovat pri vymahani nakladu na odtah a jizdenky? slysela jsem neco o asociaci poskozenych - spolecnost, ktera se zabyva nahradami skod pri autonehodach. Co si o tom myslite vy? je to podvod nebo znate z okoli pozitivni ohlasy? diky moc za jakoukoli pomoc. Nejsem vinik nehody,tak proc mam platit 30.000 Kc kvuli tomu, ktery za volantem usnul!!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Únor 17, 2010, 02:13:02 pm »

A proc veskere tyto naklady nepredas sve pojistovne, pripadne kancelari pojistitelu, at se spoji s pojistovnou vinika?
Presne na to si vinik sve povinne ruceni plati...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #2 : Únor 17, 2010, 02:30:39 pm »

Diky za odpoved. Ja si platim jen zakonne povinne ruceni, havarijni ne. Nemam vubec tuseni, jak se v pripade nehody postupuje, jestli mam jednat jen s pojistovnou vinika nebo vyridi neco i moje pojistovna? nejdulezitejsi ted bude cekat na dopis od pojistovny za co vlastne zaplatili. Ale to, co prevedli na konto je i za to auto docela malo  Smutek
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #3 : Únor 17, 2010, 05:03:48 pm »

Povinne ruceni poskytuje zaruku za skody vznikle z provozu vozidla, tj. kdyz napr. zpusobis nehodu, ve ktere jsi ty vinikem a nekoho poskodis/nabouras/zranis. Proto musis mit povinne ruceni, aby bylo mozno ty skody z neceho pokryt. Havarijni pojisteni kryje spise zivelne katastrofy, kradez apod.

Tech 30 000 zaplatit musis, protoze preci nebudes cekat s odtahem vraku do vyrizeni pojistne udalost...ale ty penize dostanes od pojistovny nazpet.
Zaznamenáno
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #4 : Únor 17, 2010, 05:08:48 pm »

Thome, myslis od pojistovny vinika? zatim jsou to jen spekulace, jak rikam, cekame na dopis, ve kterem bude objasnene kolik za co zaplatili. Ale podle penez, ktere poslali na ucet to vypada, ze zaplatili (a to dost chude) jen za auto a ten odtah a jizdenky neproplati.  Proto me zajima zpusob jak a po kom to pripadne vymahat. Jsou to zatim jen spekulace, ale chtela jsem se predem pripravit na protiutok  Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Únor 17, 2010, 05:28:52 pm »

Zkus se opravdu spojit se svou pojistovnou (aspon tou, kde mas PR), vylic jim ten pripad a pozeptej se, zda by tu komunikaci s cizi pojistovnou, coby sluzbu zakaznikovi, za tebe neprevzali.

Rikas ale, ze uz neco poslali - kdo tu udalost u nich hlasil a jak se resila likvidace? Podle mne jste meli vsehcny vznikle naklady likvidovat spolecne...a soucasti skody na aute mel samozrejme byti jeho odtah.

Pokud ti tva pojistovna nepomuze, obavam se, ze standardnim resenim je soud o nahradu skody...pokud ti nekdo z vlastni zkusenosti neporadi jednodussi reseni Smutek
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #6 : Únor 17, 2010, 05:41:14 pm »

tu udalost jsme nahlasili na pojistovne vinika hned nasledujici den, vsechny potrebne dokumenty (ucet o odtahu i jizdenky) jsme jim dodali. No, uvidime co bude v tom dopise. Tam musi byt presne napsane za co a kolik zaplatili a za co a proc nezaplatili. Nejspis jsem tuto otazku mela napsat az budu mit ten dopis. Jak uz jsem o kousek vis napsala, chci se jen dopredu zavcas pripravit na protiutok. Jen mi proste vrta v hlave ta suma, kterou prevedli na konto - jak rikam, to je tak s bídou za to auto  Smutek Divala jsem se na stranky te asociace poskozenych (http://www.asociace-poskozenych.cz) a nevim, jestli tomu verit
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München