Chybejici meric na topeni
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Chybejici meric na topeni  (Přečteno 34667 krát)
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« : Únor 11, 2010, 07:53:41 am »

Ahoj, zajimal by me vas nazor - asi pred 2 lety nechal nas pronajimatel bytu vymenit v kuchyni topeni protoze teklo. Po vymene ale nezajistil namontovani drivejsiho nebo noveho merice spotreby (vite, takova ta vec, ktera visi na topeni a meri spotrebu). Od te doby jsme ho na to uz vic nez dost upozornovali (pres telefon nebo osobne), vzdy slibil, ze objedna novy meric, ale vzdy zustalo jen u slibu. Pri Ablesung jsem se ptala, zda muzu ja osobne tenhle meric objednat, ale mi rekli, ze to smi jen pronajimatel a ze jestli z toho budou nejake pokuty, tak ze to jde vsechno na projimatele. Ja se ale bojim, ze nakonec kvuli tomu budeme mit problemy jedine my. Co myslite, jak mame dal postupovat? mam ho na to jeste jednou upozornit (tentokrat pisemne)? Topeni bylo da se rict celou dobu vypnute, ale ted ho potrebuji zapnout protoze na zdi u topeni zacina plisen. Nechci topeni ale zapinat bez toho merice. Mate s timhle nekdo zkusenosti?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Únor 11, 2010, 12:04:56 pm »

Osobne bych si nedelal velke starosti. Ty s tim opravdu nemuzes delat nic jineho, nez uhanet majitele. Nejsi v pozici nechat ho namontovat sama. A uhanis ho jen v jeho vlastnim zajmu...s tim bych ja brzo prestal a vykaslal se na nej.
Pro klid svedomi ho jeste jednou ho pisemne (doporucenym dopisem treba?) upozorni, ze bys ho rada opetovne pozadala, aby nechal meric namontovat...

Topeni si klidne pust (stejne ti nikdo nedokaze ze pustene bylo, stejne jako ty neprokazes, ze pustene nebylo) a kdyz nekdo bude chtit, stejne prijde s nejakou odhadnutou "typickou" spotrebou za toto teleso, kterou ti budou chtit nauctovat. Tu ty samozrejme odmitnes uhradit, protoze nikdo tam neni od odhadovani, vy mate zavedene presne mereni, a ze ho majitel sabotuje, je jen jeho problem. A ty jsi ho opakovane (a prokazatelne?) na tento stav upozornovala a vyzyvala, aby to uvedl do poradku.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #2 : Únor 11, 2010, 01:44:16 pm »

Ahoj,
tak ja mam s topenim nasledujici zkusenost:
Na kazdem topeni byl meric, jenom v koupelne chybel. Pri Jahresablesung to zjistili a asi 14dni na to mi pronajimatel nechal meric namontovat (je to otazka par minut).
Kazdopadne mi prisel od firmy, ktere za topeni platim dopis, ze nemohlo byt presne zmereno kolik jsem protopila a tak to nejak zprumerovali. Tzn. pokud nebudes topit, tak na tom ve vysledku prodelas, protoze nedokazes prokazat, ze si topeni nepoustela a stejne budes muset neco zaplatit.
Tedy pokud nemas ve smlouve na topeni primo dohodnuto, ze se bude platit jen vyhradne podle stavu meraku apod.
S.
Zaznamenáno
Verculina



Karma: 2
Příspěvků: 40


« Odpověď #3 : Únor 11, 2010, 03:40:17 pm »

diky moc za odpovedi  Úsměv Dneska jsem nahodou byla u rodiny, kde jim delali Ablesung (ale od jine firmy, nez ktera dela u nas) a tak jsem se ptala u nich. Poradili mi jeste jednou (jak rika Kleena - pro klid svedomi) ho na to, tentokrat pisemne (doporuceny dopis), upozornit a potom to nechat byt. Dopis zrovna pisu, tak uvidime, jak na to zareaguje. Ale pokud nekoho neco jeste napadne, tak klidne piste vase nazory dal
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München