Jaký je život v Berlíně?
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: Jaký je život v Berlíně?  (Přečteno 139569 krát)
pajonel-ka



Karma: 1
Příspěvků: 5



« Odpověď #15 : Leden 28, 2010, 09:56:28 pm »

pro: Bushido01

Ahoj Bushido01!

A co ti tak na to říkají rodiče, že se chceš odstěhovat do Německa nevymlouvají ti to třeba nějak? Jinak jak si říkal že si můžem nějak informačně vypomoct budu jen ráda  Mrknutí
Zaznamenáno
Bushido01



Karma: 1
Příspěvků: 24



« Odpověď #16 : Leden 29, 2010, 09:04:43 am »

Ahoj Pajonel-ko! Mrknutí

Víš pro rodiče bylo nejdůležitější abych získal nějaké vzdělání a ptom jak se rozhodnu dále směrovat můj život už je jen na mě. Ikdyž mnohokrát když jsem s nimi o této záležitosti mluvil, tak mě spíše podpořili a řekli za zkoušku nic nedáš. A když už se z BRD odstěhovali v mých 7 letech, kvůli tomu že se mamka chtěla vrátit, tak mě řekli abych to zkusil sám a uvidím jestli mi to bude vyhovovat nebo me. Určitě si ale můžeme pomoct vyměňovat poznatky. Budu rád. Zatím Ahoj  Mrknutí
Zaznamenáno
eri



Karma: 1
Příspěvků: 21


« Odpověď #17 : Leden 29, 2010, 05:20:37 pm »

ahoj pavle,
este raz si dovolim zareagovat na tvoj prispevok,nech mi  je odpustene...Úsměv
pozri,myslim si,ze na (po)riadne fungovanie v tomto meste a v tomto zivote ta nemcina musi byt fakt dost dobra.a opat vravim-nejde len o to vediet sa dohovorit v obchode,kde si kupujes chlieb,ale aj o trosku viac.lebo podla mna len cez rec mozes pochopit a byt pochopeny.cudzinci s prizvukom ostaneme plus minu stale,na tom to nestoji a nepada.ak ma niekto zaskatulkuje a odmietne len preto,ze mam slovansky prizvuk(v poslednej dobe sa ma sic skor pytaju ci moj prizvuk ma anglicky alebo francuzsky povod:) a neda mi vobec sancu,je to pre mna ok a skor znamenie,ze taky clovek mi za vela nestoji...
ja som sem isla s tym,ze rec sa MUSIM naucit co najskor,lebo inak nenajdem pracu ktoru chcem.nesla som sem s tym,ze 5 rokov studujem na slovensku,aby som tu potom predavala hranolky v mc donalde...
pomohlo vela citat v nemcine,pozerat telku a hlavne HOVORIT s nemcami...no a zatial sa mi to dari,hoc lahke to ohladom prace nebolo(pracovne povolenie,statne uznanie diplomu a podobna byrokracia),existuje tu pre socialnych pracovnikov fakt hruuuuza moznosti uplatnit sa...toz sa momentalne nestazujem a ked porovnam moj slovensky zarobok v rovnakej sfere asi radsej pomlcim...

a co sa tyka priatelov-neviem ako si to citil v cechach,ale ja si ani na "rodnej hrude" neviem najst priatelov tak,ze sa s cudzimi ludmi pustim do reci v obchode ci na ulici.tu sa mi podarilo priatelov najst cez rovnake zaujmy. jednak v case,ked som sa ucila nemcinu na kurze,a potom dost velmi pomohla praca,plus preventivne kurzy (sport) ,ktore mi plati moja zdravotna poistovna,dobra moznost stretnut fine ludi su aj kurzy VHS,nielen nemcina,ja som chodila napr. na keramiku,co bolo straasne prijemne.
takisto existuje moznost tzv. sprachTANDEMU-u,co znaci,ze ty ucis nejakeho nemca/ku cestinu a nemec uci teba nemecky.dost ponuk sa da najst na nete a ak si "sadnete" mozes najst fine priatelov.
no a tak isto rozne volnocasove kluby,neviem ci rad chodis von a do prirody,existuje X moznosti a ludi,ktori podobne kluby prevadzkuju a robia pravidelne vylety bikom,napr.
treba sa niekde zaclenit aspon takymto sposobom,aspon na zaciatku,lebo hladat priatelov len tak naslepo je dlha cesta...Úsměv
toz pekny vikend a v buducnosti dobrych priatelov:)
papa
eri
Zaznamenáno
ZuzanaRD
Host
« Odpověď #18 : Únor 26, 2010, 07:11:16 pm »

Pavle, co to tady pišeš? Znám minimálně tři lidi, kteří  by s tebou na to pivo šli. Krom toho, máme tu malou skupinku Čechů, kteří se scházejí jednou za týden. Tak proč se nepřidat? Mezi nima je i Vláďa, viď?  ;)[color=red][/color]
Zaznamenáno
Arthas
Host
« Odpověď #19 : Únor 27, 2010, 01:31:52 pm »

Mezi nima je i Vláďa, viď? Mrknutí
Asi jo, no  Škleb
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #20 : Červen 18, 2010, 09:41:08 am »

Ahoj,
na otazku, jaky je zivot v Berline, se da odpovedet akurat tak, ze je jiny nez v Praze.
Samozrejme je rozdil, zda clovek ovlada jazyk a jak dobre, dale potom, zdali studuje nebo pracuje, atd.
Je treba vzit v uvahu fakt, ze Berlin je mesto s 47% nezamestnanych a 800 000 cizinci. Tento fakt se projevuje na kazdem kroku; soudnictvi je ovladano vetsinou lidi z generace ´68, mnohdy je to tak, ze lidem, kteri nepracuji se vede podstatne lepe, nez tem, kteri pracuji.
Skolstvi by bylo tema samo pro sebe a do budoucna by bylo urcite zajimave otevrit na toto tema diskuzi.
Najmy jsou v porovnani s Prahou nizke, ale kupni sila je relativne slaba.
Vubec tady panuje takovy dojem, jako kdyby se Nemecko ubiralo smerem k realnemu socializmu, ktery si nekteri s nas urcite jeste pamatuji... dlouhe fronty, neochotny personal, spinave WC v restauracich, obchody a posty s otevrenou jednou kasou, atd,atd.
Nase nejhorsi zkusenost se tyce stavby domu, to jsme si dobre nabehli. A nejenom ve vztahu s firmami, ale predevsim ve vztahu k soudnictvi a vykladu prava. Do nedavna jsme si myleli, ze Cesko je v tomto smeru neprekonatelne, ale chyba lavky....
Mejte se moc hezky a preji Vam hezky vikend!
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München