Dohoda s Nemeckem o dvojim daneni
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Dohoda s Nemeckem o dvojim daneni  (Přečteno 142042 krát)
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« : Leden 12, 2010, 06:50:26 pm »

Ahoj, muzu mit dotaz, i kdyz mozna banalni? Trvale bydliste mam v CR a chtela bych ho tady mit porad. Za cca 2 mesice bych chtela pracovat v Nemecku (kdyz dostanu povoleni). V nemecku bych bydlela, jednou za cas bych jela samozrejme do Cech za rodinou. Jak je to s danemi? Bude se mi prijem danit jen v Nemecku? Vim, ze existuje dohoda s Nemeckem o dvojim daneni, ale nevim, jak to funguje. Musim vyplnit nejake formulare? A muzu teda v Nemecku bydlet a pracovat, ale trvale bydliste mit v CR? Dekuji moc za rychle odpovedi a pomoc!!!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 12, 2010, 08:12:56 pm »

Nemcum je v principu uplne jedno, jake bydliste mas nahlasene v CR.
K odhlasovani v CR neni duvod a ma to jen nevyhody. Prijdes o obcanku, pripadne porodne...apod. Jedina situace, kdy vim, ze Nemci vyzadovali, aby clovek predlozil potvrzeni o odhlaseni v CR, bylo, kdyz se zadalo o pracovni povoleni na nekvalifikovanou ci nizko kvalifikovanou cinnost.

O to oni si ale kdyztak reknou. Kdyz si nereknou, v CR nic nemen a tady se proste prihlas.

Prihlaseni je v Nemecku jen jedno - zadny trvaly nebo prechodny pobyt, proste "prihlaseni".
Pokud tu budes pobyvat vic nez pul roku do roka, budes danit tady. V CR pak podas nulove priznani, nebo tam nejak prohlasis, ze tam nemas zadne zdanitelne prijmy.
Byla by ptakovina danit sve prijmy v dobach EU jednou tady a jednou v CR, zeano.
Ja to tak praktikuji uz pres 8 let a cesky FU po mne od prvniho prohlaseni nic nechtel...doufam, ze se mi nekde nevari pekny pruser Úsměv

Na ceske zdravotni pojistovne bud prohlasis, ze budes pobyvat v zahranici a budes pojistena tam (a pak se tu take pojistit), nebo je nejak primejes, aby ti potvrdili onen formular...je to E106? opravte mne prosim kdyztak nekdo...a pak tu muzes pobihat s ceskym zdravotnim pojistenim (ktere je kazdopadne levnejsi, zvlast kdyz tam budes bez prijmu a budes platit jen uplny zaklad).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #2 : Leden 13, 2010, 01:17:55 pm »

Ahoj,
ohledne toho daneni - v te dane zemi, kde pracujes v tom roce dele nez pul roku, tak tam danis.

U me to tenkrat bylo tak, ze jsem leden- pulka kvetna pracovala v CR. Od druhe pulky kvetna do prosince v DE. Tzn. danove priznani jsem podavala v DE.

Pokud se nepletu, neni povinnost podavat v DE danove priznani, v CR tato povinnost je pro vsechny.

Jak pise Kleena, je potreba vyresit si jeste zdravotni pojisteni.

Sarka
Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #3 : Leden 13, 2010, 03:22:41 pm »

Mam trochu jine zkusenosti:

1) Danove priznani musis podavat v zemi danoveho domincilu (coz dle me neznamena jednoznacne, ze v zemi, kde jsi byl dele. Ja treba pracuji v nemecku cely rok, v CR vubec, ale mam v CR rodinu a danovy domincil mam v CR).
2) Myslim, ze v DE je take povinnost podavat danove priznani.
3) Danove priznani podavam v CR i DE, ale prijmy z jedne zeme podlehaji zdaneni jen v te same zemi, ale dle danove sazby, ktera se vypocitava z prijmu z obou zemi.
« Poslední změna: Leden 13, 2010, 03:25:00 pm od petr.k » Zaznamenáno
woolley



Karma: 1
Příspěvků: 34



« Odpověď #4 : Leden 14, 2010, 01:47:20 pm »

Ja podavam danove priznani pouze v Nemecku, v CR nemam zadne zdanitelne prijmy a na financaku mi rekli ze nulove priznani podavat netreba. Tak doufam ze mne nebude za par let cesky financak nahanet.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Leden 14, 2010, 02:26:26 pm »

Ja podavam danove priznani pouze v Nemecku, v CR nemam zadne zdanitelne prijmy a na financaku mi rekli ze nulove priznani podavat netreba. Tak doufam ze mne nebude za par let cesky financak nahanet.

V to ve svem pripade take pevne doufam Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #6 : Leden 14, 2010, 03:10:11 pm »

Ja mam v cesku nulove prijmy, ale podat danove priznani se mi vyplati, protoze danovy bonus na deti se zapocitava i do zaporu. Tzn, kazdy rok dostanu "zpet" na danich v Cesku asi 11.000 (od roku 2010 asi 12.000) za dite.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #7 : Leden 16, 2010, 07:54:51 pm »

Dekuji za odpovedi Úsměv jsem rada, ze se v CR nemusim odhlasovat z trvaleho pobytu a z toho, co pisete jsem pochopila, ze danit budu jen v Nemecku, mejte se. Kdyztak pozdeji pridam svoji osobni zkusenost...
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #8 : Leden 18, 2010, 12:56:19 pm »

Ahoj,
nedalo mi to a poptala jsem se u me danove poradkyne, jak je to s povinnosti a nebo nepovinnosti podavat danove priznani v DE.

Jeji odpoved: Bei Steuerklasse I ohne weiteren Einkünfte ist man nicht verpflichtet eine Steuererklärung abzugeben, da die Steuern bereits im Lohnsteuerabzugsverfahren an das Finanzamt abgeführt werden.

Pokud jste danova skupina I bez dalsich prijmu (tzn. svobodny, bezdetny a mate pouze jedno zamestani), NENI v Nemecku povinnost podavat danove priznani, protoze dane (zaloha na dan z prijmu) se odvadi Fin. uradu kazdy mesic srazkou ze mzdy.

Sarka
Zaznamenáno
Tonange



Karma: 1
Příspěvků: 63



« Odpověď #9 : Leden 18, 2010, 09:15:41 pm »

Ahoj jen pridam svoje moudra od naseho danare. Mam trvaly pobyt stale v CR, jsem prihlasena k prechodnemu pobytu v Berline. Jsem zamestnanec a kazdy mesic mam z vyplaty odvody vcetne danoveho. Kazdopadne je to tak, ze bys mela byt (myslim, jestli si to dobre pamatuji) min. 186 dni zamestnana v DE, abys tady platila dane. I kdyz odvadis mesicni odvody, tak bys mela udelat danove priznani, ja kuprikladu proto, ze jsem jezdila behem roku na sluzebni cesty u nichz se nedani diety (ty by se prave mely zdanit u priznani).
Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #10 : Září 01, 2010, 09:37:56 pm »

Ahoj,
dneska v praci mi jeden nás zakaznik nasadil brouka do hlavy. Podava totiz v Cechach danove priznani, ackoli nekolik desitek let zije v Nemecku. Posledni danove priznani v Cechach jsem podavala 2007 : do srpna prace v CR od zari dobrovolnik v SRN (stacilo cestne prohlaseni). 2008 do srpna dobrovolnik, svadba, odhlaseni trvaleho bydliste v CR, zamestnanec, spoloecne zdaneni manzelu. 2009 - zamestnanec, spol. zdaneni manzelu. Teoreticky bych asi mela podavat priznani k dani z prijmu i v Cechach, kdyz jsem obcanem CR. Jen jsem na to zapomnela a i se vykaslala. Ted mi lezi celej den v hlave. I kdybych ted delala dodatecne neni mi moc jasne jak.
1) na který FÚ, k poslednimu trvalemu bydlisti?
2) jak vyplnit, kolik jsem zaplatila na danich v Nemecku, kdyz platim jak mourovana, mam totiz 5, takze cast by mela se nejspis zapocitat manzelovi.
3) a jak by se po tom v takovem priznani zohlednovala vratka dani ? V CR musi byt uz ke konci brezna odevzano, v Nemecku do kvetna a vraceni prijde pri trose stesti v zari. To mam delat dohadne polozky v  danovem priznani pro CR?

Nejradsi bychc delala mrtveho brouka, jak to resite vy, co v CR nepracujete, nebydlite?
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #11 : Únor 11, 2011, 04:26:15 pm »

"Čeští občané žijící v Německu, avšak s trvalým pobytem v České republice, t. j. držitelé českých občanských průkazů, mají počínaje lednem 2005 povinnost zdaňovat své příjmy nabyté v zahraničí (např. úroky z účtů v bankách) v České republice !!! Daňové přiznání se podává na předepsaném formuláři a odevzdává se u finančního úřadu v místě Vašeho trvalého bydliště v ČR. Doporučujeme tak učinit zpětně již od roku 2005 !!"

Více: www.mzv.cz/munich/...
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #12 : Únor 12, 2011, 07:16:12 pm »

No a jak je to tedy s dvojim danenim? Vzdyt ja vse zdanuji tady, prece nebudu odvadet dane jeste do CR...to je prece proti myslence EU.


Ma nekdo blizsi informace?
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #13 : Únor 13, 2011, 10:22:50 am »

"Čeští občané žijící v Německu, avšak s trvalým pobytem v České republice, t. j. držitelé českých občanských průkazů, mají počínaje lednem 2005 povinnost zdaňovat své příjmy nabyté v zahraničí (např. úroky z účtů v bankách) v České republice !!! Daňové přiznání se podává na předepsaném formuláři a odevzdává se u finančního úřadu v místě Vašeho trvalého bydliště v ČR. Doporučujeme tak učinit zpětně již od roku 2005 !!"

Více: www.mzv.cz/munich/...



No na te strance to jeste pokracuje "Směrnice Rady 2003/48/ES o zdanění příjmů z úspor ve formě příjmů úrokového charakteru"

Tudiz nase prijmy (platy) muzeme nechat v klidu.....


Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #14 : Únor 14, 2011, 11:52:09 am »

No na te strance to jeste pokracuje "Směrnice Rady 2003/48/ES o zdanění příjmů z úspor ve formě příjmů úrokového charakteru"

Tudiz nase prijmy (platy) muzeme nechat v klidu.....

Ufff, *uleva*. Úsměv
Porad to ale ponechava jisty prostor pro buzeraci kvuli malichernym prijmum z 0,1% uroku na girokontu apod...Smutek
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München