Ockovani na meningokoka - tady povinne!
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Ockovani na meningokoka - tady povinne!  (Přečteno 46533 krát)
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« : Říjen 04, 2009, 12:46:18 pm »

Ahoj lidi(jesteze tady je to forum...zase tapam)
mam doma predskolacka a v patek jsme byli na predskolnim vysetreni.tam mi lekarka sdelila,ze vsechna ockovani z CZ jsou v poradku jen chybi ockovani na meningokoka(protoze to neni v Cz povinne a pojistovna to neplati).Tady je to povinne a nemecke pojistovny to samozrejme proplaci.Jenze mi mame jeste porad ceske pojisteni,takze jsem ted uvizla.Je mi jasne, ze to budu muset zaplatit primo tady u ockovani,ale nejak jsem nikde ''nevykopala'' kolik to tak stoji.takze jestli s tim mate nekdo zkusenosti nebo neco vite,tak budu rada.Dik Mrknutí)
« Poslední změna: Říjen 05, 2009, 10:39:36 pm od David » Zaznamenáno

Dasa
Janastrn



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #1 : Říjen 05, 2009, 06:38:41 pm »

Daso, my jsme v ČR platili něco kolem 800Kč, takže tipuju, že i tady by to mělo být do 50 Euro i s poplatkem u doktora za očkování.

Dítě s trvalým pobytem v ČR ale může být v pohodě "dobrovolně" pojištěné v Německu, přičemž v ČR zdravotní pojištění musí mít nadále.
Zaznamenáno
Michelle



Karma: 35
Příspěvků: 173



« Odpověď #2 : Říjen 05, 2009, 06:41:05 pm »

Ahoj Daso,
ja jsem nasla tuto stranku:
http://www.impfschaden.info/Impfung_kosten.htm
Mozna Ti to pomuze - dole jsou ceny za Meningokkoken Impfung. Bohuzel nevim, jestli se ta cena lisi pro dospeleho a pro dite.
Misa
Zaznamenáno

Misa
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #3 : Říjen 05, 2009, 08:01:50 pm »

Jo diky moc, tu stranku jsem taky objevila. No uvidime co se z toho vyklube
Zaznamenáno

Dasa
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #4 : Říjen 05, 2009, 10:05:03 pm »

Tie ceny sa mi zdaju vysoke.
Ja som bol na ockovanie v Prahe 2, Meningokoky stali 160 Kc.
Uznavam, ze to bolo v r. 2000, ale ten rozdiel za 9 rokov by nemal byt az taky velky.
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #5 : Říjen 06, 2009, 09:59:04 am »

Tie ceny sa mi zdaju vysoke.
Ja som bol na ockovanie v Prahe 2, Meningokoky stali 160 Kc.
Uznavam, ze to bolo v r. 2000, ale ten rozdiel za 9 rokov by nemal byt az taky velky.


Promin, ale docela jsem se nasmala :-)
Ono od te doby vse ponekud zdrazilo u leku je to myslim poznat docela dost. A v Nemecku jeod te doby uplne jina mena, takze i to se na tom jiste podepsalo....
Zaznamenáno
woolley



Karma: 1
Příspěvků: 34



« Odpověď #6 : Říjen 07, 2009, 12:22:18 pm »

V Nemecku neni narozdil od CR zadne ockovani povinne. Pred kazdym ockovanim podepisujeme souhlas a to ze jsme obeznameni s moznym rizikem atd...
Je jen na tobe, jestli dite nechate naockovat. Znam maminky ktere dite nenechaly ockovat od narozeni proti nicemu...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München