hledam praci jako aupair
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: hledam praci jako aupair  (Přečteno 42072 krát)
marus



Karma: 0
Příspěvků: 3



« : Září 09, 2009, 08:33:33 am »

dobry den, chci se optat zda nekdo nehledáte novu aupair. Momentalne jsem v ČR, ale planuji prestehovat se do Švýcarska. Nejlépe prosím rodinu s max. 2 dětmi chtějící česky mluvící aupair. Dekuji moc
« Poslední změna: Září 09, 2009, 10:00:26 am od David » Zaznamenáno
katerina svarova
Host
« Odpověď #1 : Říjen 09, 2009, 04:54:38 pm »

Ahoj,
jenom pár rad:
1) dle nařízení nemůže rodina zaměstnat jako aupair ženu, která má stejný mateřský jazyk
2) mnohem lepší  je proto hledat práci jako "nanny", což může být i u rodiny se stejným jazykem, protože už se jedná o klasický pracovní vztah mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem (nutno pracovní povolení-myslím), s možností pracovat až 50 hodin týdně a více-obvyklá částka pro nanny na hodinu je mezi 25-35 CHF ( celkové srážky z hrubého platu jsou pak myslím 11%), kdežto výplata au-pair je opět upravena jistými nařízeními-hlavně omezenou pracovní dobou apod., a částky jsou opravdu o dost nižší.
Na druhou stranu, nanny  má mnohem větší odpovědnost-je to klasická chůva, která se o dítě stará i když je nemocné.

Sama hledám práci jako nanny, můžu doporučit různá english fora nebo agentury. Jsem tu už čtvrtý měsíc a moc mi pomohlo, že jsem nedávno konečně obdržela  povolení k pobytu B, což je zjevně pro rodiny teprve to pravé lákadlo, než to, že mám vysokou školu a 4 roky zkušeností s dětmi. Úsměv Tak držím pěsti a hodně trpělivosti!

Kateřina
Zaznamenáno
marus



Karma: 0
Příspěvků: 3



« Odpověď #2 : Říjen 29, 2009, 06:20:56 pm »

ahoj Katerino,
dekuji moc za radu, absolutne netusim jak to chodi, proto to zkousim takto pres web.
dekuji  Marketa
Zaznamenáno
Harwest



Karma: 2
Příspěvků: 20



« Odpověď #3 : Únor 17, 2010, 04:31:44 pm »

Ahoj Katko,

diky za skvele informace. Pritelkyne ma podobnou praxi jako ty a v lete se chystame do Lausanne. Chtel jsem se jen zeptat jak jsi si vyridila to B povoleni.
Jiz jsi zminovala informace ohledne platu nanny. Mas nejake infomrace jake je rozmezi platu pro au-pair a kolik hodin tydne muze maximalne odpracovat. Mas i zkusenosti ci informace o rodinach?

Diky moc za pomoc Mrknutí
Rob
Zaznamenáno
Ivule



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #4 : Duben 07, 2010, 02:00:09 pm »

Ahoj Marketo pracuju jako au.pair,ale chci jit na cervenec pryc a ma rodina na ten cervenec nemuze nikoho najit..Neodchazim z duvodu,ze by se ke me chovali hnusne to naopak,ale mam pritele a chci s nim uz zacit bydlet. Tak jestli bys mela zajem muzu se zkusit zeptat,ale mam pocit,ze au-pair oficialne muzes byt pokud je ti do 30 let.Ale abych pravdu rekla tahle brigada je dobra na 3 mesice pak ti z toho zacne uz hrabat navic vzdycky i kdyz je treba ve smlouve napsano 30 hod tydne tak to tak neni zalezi na domluve ja mam treba 30 hod.tydne,ale nekdy i makam dvojnasobek je to dobre kdyz si chces zlepsit jazyk a neco opravdu malo si privydelat jinak je to nic moc,ale aspon mam dobrou rodinu jen se dvema detmi i kdyz kluk je hyperaktivni takze vyda za 3 deti.
Zaznamenáno
katerina svarova
Host
« Odpověď #5 : Duben 16, 2010, 03:27:39 pm »

Ahoj,
pro ty z vás, kdo hledají práci typu aupair, nanny, babysitter, nebo pro ty z vás, kdo mají zájem někoho takového zaměstnat, ale neví, kde hledat, zde je pár odkazů:


www.greataupair.com
www.liliput.ch
www.babysitting24.ch
www.care4kids.ch
www.englishforum.ch
www.englishclassified.ch


Zaznamenáno
Harwest



Karma: 2
Příspěvků: 20



« Odpověď #6 : Duben 16, 2010, 03:31:14 pm »

Muzu sejen zaptat na specifikaci ohledne povoleni. Je to stejna procedura jako pri zamestnani a nebo jsou tam nejake jine, rychlejsi a lepe k dostani nezli normalni prace.
Zaznamenáno
katerina svarova
Host
« Odpověď #7 : Duben 16, 2010, 04:11:42 pm »

Ahoj,
nevím přesně co máš na mysli.
Já už jsem měla povolení B, když jsem začala něco hledat, tak nevím, jak to probíhá v jiných případech. ALe co vím, tak každá rodina, která někoho zaměstnává, musí danou osobu nahlásit na úřadě jako svého zaměstnance a rozjet všechno papírování- takže pokud si tě někdo vybere, měl by za tebe vyřídit i tvoje povolení. Pravděpodobně po příjezdu dostaneš jen nějaké dočasné povolení k pobytu jako "job seeker"- na maximum 6 měsíců myslím. No a až si najdeš práci a rodina tě půjde nahlásit, tak se celý proces rozjede nejspíš znova a tvoje povolení bude změněno na L nebo B a budeš tam mít poznámku, že pracuješ. Jak mi řekl místní úřad v Adliswilu, jelikož jsme z EU, tak residence permit B, L je zároveň i pracovním povolením. Neexistuje prý nějaký papír, na kterém by bylo napsáno černé na bílém "Pracovní povolení". To jen non-eu musí ještě něco vyplňovat, když tady chtějí pracovat.


Jinak to záleží na rodině, zda chce osobu, která už má povolení a AHV-number (kartička s číslem sociálního pojištění ti přijde, až tě rodina zaregistruje, že pracuješ) a tím pádem nemusí už nic zařizovat kromě nahlášení úřadům, že někoho zaměstnávají, nebo zda bude tou první rodinou, která ti vyřídí povolení a všecko ostatní.

Jinak nanny odvádí stejné částky z platu, jako kterákoliv jiná práce. Vypočítat si to můžete na www.svazurich.ch pod položkou "produkte".

Tak snad jsem napsala aspoň něco, co vám trochu pomůže:)

Katka
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München