Prehlaseni z ceskych na nemecke znacky
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prehlaseni z ceskych na nemecke znacky  (Přečteno 83254 krát)
peeetttrrr



Karma: 0
Příspěvků: 10


« : Září 02, 2009, 12:56:59 pm »

Ahoj,
nikde jsem to tu nenasel popsane. Nemate nekdo zkusenost s prehlasovanim auta z ceskych na nemecke znacky? Bohuzel jsem nikde nenasel popsane instrukce. Diky za kazdou radu.
Petr
Zaznamenáno
kundratp



Karma: 1
Příspěvků: 5


« Odpověď #1 : Září 02, 2009, 01:54:38 pm »

Asi pred ctvrt rokem jsme tuto anabazi podstoupili. Ukazalo se, ze zbytecne... Popisu podrobne  Úsměv

Auto registrovane v CR (nebo jinde v EU) muze v Nemecku jezdit "prechodne" - 12 mesicu. Jinymi slovy do 12 mesicu od prestehovani do Nemecka by se melo prihlasit na prislusne Zulassungsstelle. K tomu je potreba mit velky i maly technicak (uredni terminologii asi obe casti potvrzeni o registraci vozidla), CoC dokument, nemecke pojisteni, technickou (TÜV apod.), ..., viz napr.

http://www.landkreis-muenchen.de/landratsamt/2167.htm/internet1/dienstleistungen/orgdata_ausgabe1.asp?OrgID={FBDBB19E-1EB7-4DD1-A67F-64B1C0996A8E}

V CR se auto prehlasi na trvaly vyvoz, za 100 Kc, dostane cervenou exportni znacku platnou az 3 mesice. V Nemecku zaridit technickou kontrolu + emise (to je radove 100 eur - podle auta). Vybrat vhodne pojisteni - sikovne srovnani je napr. na

https://kfzversicherung.financescout24.de/

- ale zdaleka ne vsechny pojistovny akceptuji predchozi doby pojisteni z CR a nektere dokonce povazuji cesky ridicak za menecenny a nabizi pojisteni se sazbou 140% nebo vic (to byl tusim HUK/HUK24). Mne z toho nakonec po mnoha telefonatech a mailech (prehlaseni auta pro pojistovny evidentne neni standardni vec a internetove formulare na to moc nepamatuji...) vysla nejlepe DA Direkt. Obratem poslali potvrzeni o pojisteni, platne od okamziku registrace auta v Nemecku (ktere by se melo zaplatit dodatecne).


A ted vlastni zkusenost: S potvrzenim o technicke kontrole od TÜV, CoC formularem primo z Ml. Boleslavi, potvrzenim o pojisteni a vsemi doklady jsem vyrazil na Zulassungsstelle. Rikal jsem si, ze to jeste nevzdam, a zeptal jsem se, jestli je to prehlaseni opravdu nutne (jak mi uz 2x jini pracovnici tehoz uradu tvrdili telefonicky i mailem). Pani nevedela, pozvala vedouciho pobocky... Zaver: Proc byste to delal, kdyz jste tady jen prechodne. Vymamil jsem z nich i potvrzeni na hlavickovem papire, ze v nasem pripade, kdy mame nadale trvale bydliste v CR a casto tam jezdime, a tedy "krome stanoviste v Nemecku ma vozidlo i pravidelne stanoviste v CR", neni prehlaseni nutne. Resp. "z jejich strany" ze nic nebrani dalsimu pouzivani ceske registrace. A ta lhuta 12 mesicu podle §xxx ze se pocita vzdy od prekroceni hranic, jak je uvedeno v §yyy.

Mame tedy i dal ceskou znacku (musel jsem znova do CR na registr, chteli i evidencni kontrolu na STK, poplatky 800 + 300 Kc). Neplatime nemecke pojisteni (v nasem pripade cca 2x drazsi), ...

Tak snad tahle zkusenost nekomu usetri zbytecne starosti, cas i penize. Pavel

PS: Na foru auto-moto
http://www.mnichov.de/forum/index.php?board=5.0
jsou dalsi zajimave zkusenosti, i ohledne KfzSteuer...
« Poslední změna: Září 03, 2009, 09:18:14 am od kundratp » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Září 02, 2009, 02:46:47 pm »

Díky Pavle za zajímavé info!
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Září 02, 2009, 10:23:10 pm »

Asi pred ctvrt rokem jsme tuto anabazi podstoupili. Ukazalo se, ze zbytecne... Popisu podrobne  Úsměv

Jelikoz toto je tema, jehoz vysledku se tady uz nejakou dobu snazime dopatrat, dovol jeste doplnujici dotaz... Jedna vec je nutnost auto prihlasit, druha ovsem danova povinnost v D. Dan z motoroveho vozidla (KFZ-Steuer) by tak, podle toho, co zatim vim, musel platit kazdy, kdo ma v D trvaly pobyt. Pritom to, jestli ma clovek trvaly pobyt i nekde jinde, nehraje roli.

Obratim-li to - kdokoliv, kdo se trvale zdrzuje v D a je tu prihlasen, nesmi ridit vuz, ktery tu neplati dan. Danove povinnym pritom neni vuz nebo majitel vozu, ale ridic.

S vetsim ci mensim vedomim rizika tady dost z nas s ceskymi znackami jezdi - dalsi solidni info s argumenty pro nebo proti se vzdy hodi.

  • Ptal ses nekde i na tematiku povinnost k KFZ-Steuer?
  • Jak dlouho z jsi v nemecku prihlasen?
  • Auto je v CR hlaseno va tve jmeno?


Zatim diky Mrknutí
« Poslední změna: Září 03, 2009, 10:37:01 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
peeetttrrr



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #4 : Září 03, 2009, 08:37:25 am »

Diky Pavlovi za podeleni se o zkusenosti. Ja i presto stanovisko, ze se to da nejakym zpusobem obejit a jezdit dal na ceskych znackach, chci mit auto na nemeckych. Bydlime na malem meste a zatim jsem tu zadne jine auto s ceskyma znackama nepotkal, vyjma samozrejme kamionu, kteri projizdeji. Duvodu pro zmenu je nekolik.. Uz jsem byl dvakrat zastaveny kriminalkou v civilnim aute jenom protoze jsem cizinec. Kontroly tohoto typu nejsou prijemne. Ted uz je to dobry, vsichni policajti v okrese uz moje auto znaji a vi, kde bydlim :-). Dalsim duvodem je, ze pritelkyne zacla podnikat a kdyz prijede napriklad na zakazku z Myhammer ceskym autem, tak lidi celkem koukaji z jaky dalky to jede :-). Obecne to shrnu, chci tak nejak splynout s davem :-). Takze tu proceduru podstoupim, budu pak informovat na co jsem narazil a podelim se o zkusenosti :-)
Zaznamenáno
kundratp



Karma: 1
Příspěvků: 5


« Odpověď #5 : Září 03, 2009, 09:17:04 am »

Citace
    * Ptal ses nekde i na tematiku povinnost k KFZ-Steuer?
    * Jak dlouho z jsi v nemecku prihlasen?
    * Auto je v CR hlaseno va tve jmeno?

Ahoj, k pobytu v Nemecku jsme prihlaseni od jara 2008. Ale stojim si za tim, ze ne k trvalemu, ale jen prechodnemu pobytu - i pracovni smlouvu mam na dobu urcitou, ja i zena mame dlouhodobe pracovni smlouvy v CR (a ted tam mame neplacene volno resp. rodicovskou dovolenou), ... Neplanujeme tady byt trvale.

Auto je hlaseno v CR na me. Ve vyjadreni Zulassungstelle je, ze "z jejich strany" nic nebrani dalsimu pouzivani ceske registrace.

Ke KFZ-Steuer jasne stanovisko nemam. Tomu dokumentu od ADACu (ktery je puvodne asi od Tebe):
http://www.radarforum.de/forum/index.php?showtopic=28909&st=0&p=428005&#entry428005
rozumim tak, ze se konkretne na me vzhledem k trvalemu bydlisti v CR a prechodnemu pobytu v Nemecku danova povinnost nevztahuje (Prüfliste, bod 2.1). Nemam to potvrzene oficialne, ale staci mi to takhle, aspon zatim. Pokud dane platit mame, doplatim to.
Pavel

PS: Zatim nas nikdo nestavel. Kdyz je auto v Nemecku, parkuje normalne na ulici pred domem, na malem meste.
« Poslední změna: Září 03, 2009, 09:21:39 am od kundratp » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Září 03, 2009, 10:49:39 am »

Prima, diky za vysvetleni.

Mne osobne pri kontrole s timto tematem hrozili jen jednou, vzpominam si ale, ze argumentacne jsem na tom byl dost blbe. Hlavne se nezdalo, ze by je zajimalo, zda mam dvoji domacnost apod. slo ciste o to - "prihlasen v nemecku -> danova povinnost". Nakonec nas velkomozne pustili s tim, ze mi tedy veri pribeh, ze vetsinu casu vlastne ridila moje pritelkyne, ktera tu tehdy jeste hlasena nebyla a tudiz na rozdil ode mne ridit smela. Srandistan.

Na druhe strane, mozna se to lehce uvolnilo, protoze naposledy kdyz mne staveli, se jen zeptali cize je auto, maminky, aha, tak prijemnou cestu.

Mozna je v tvem pripade vyhoda i v te omezen rpacovni smlouve a zavazkum v CR - nejpozdeji u statniho zastupitelstvi by tim slo argumentovat (cela ta vec by totiz byla danovy unik, tedy trestny cin a policie by to nestihala, proste by jen vyprodukovala udani)

peeetttrrr: nic proti vuli splyvat s davem, to zvlast na malem meste muze byt lakave, v Muc to ale zas tak horke neni. Pokud tedy clovek nebydli v Grünwaldu a podobne Úsměv Zajimave je to s tim stavenim na dalnici, mne jeste nestaveli nikdy, s ceskymi ani nemeckymi znackami - na druhe strane jsem ale slysel pribehy, ze kterych opravdu rovnopravne postaveni, presumpce neviny a respektovani zakladnich principu respektovani osobni ucty neciselo. Myslim ale, ze nevoli jen podle znacek, ale podle celkoveho dojmu z vozu a osadky. Jinak by Polaci diky castym zsstavkam a rozborkam a sborkam vozu cestovali prumernou rychlosti 20km/h.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
peeetttrrr



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #7 : Září 03, 2009, 12:30:17 pm »

Takze prvni zadrhel, resp. zdrzeni - CoC dokument, podle vyjadreni prodejce meho auta to bude trvat 21 dni, rovnocenny dokumet v zahranici je pry overeni atestace homologace. Mate s tim nekdo zkusenost? Dela to taky TÜV, kolik to stoji?
Zaznamenáno
kundratp



Karma: 1
Příspěvků: 5


« Odpověď #8 : Září 03, 2009, 12:52:54 pm »

Novejsi auta pry COC dostavaji automaticky pri koupi, u starsich doda prodejce nebo vyrobce. Ve skodovce mi to dali zadarmo - poslali behem par dni primo z Boleslavi. Nemecky prodejce by za to chtel cca 50 eur. TÜV ho nevyda, ale nabizi bud normalni kontrolu, kdyz uz COC mas (cca za 100), nebo nejakou specialni "na miru" podle §xxx. Ta by byla aspon o tech 50 drazsi a - pozor - pak by auto bylo schvaleno tak, jak zrovna vypada, tj. napriklad na tech pneu, na jakych tam prijedes, a jiny rozmer, byt v technicaku schvaleny, bys pouzivat nemohl. Proto jsem bral COC za sikovnejsi.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München