České poznávací značky
Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Nürnberg | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: České poznávací značky  (Přečteno 81155 krát)
kido



Karma: 0
Příspěvků: 9


« : Prosinec 05, 2006, 11:17:48 am »

Ahoj vespolek, ziji v nemecku Co??? uz nekolik let, ale stale mam ceskou prislusnost, obcanku, ridicak a trvale bydliste v CZ. Prihlasena jsem i tady a take tady pracuju. Rada bych si ale prehlasila moje auto na ceske znacky.ma tady nekdo zkusenosti,s tim jestli je to mozne? A kdyz ne, jestli mohu to auto prehlasit na mou matku a jezdit tady? diky moc za kazdou radu. Co???
« Poslední změna: Červenec 14, 2008, 12:45:26 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Prosinec 05, 2006, 11:29:37 am »

Ahoj, u mi u3 to tak u3 roky funguje bez problému. 
Ono je celkem jedno kde má1 trvalé bydli1ti, dule3ité je kde se auto vyskytuje eastiji, tedy jestli více na eeských nebo nimeckých silnicích - to mi rekl kamarad ktereho staveli casteji a na to se ho taky ptali
« Poslední změna: Červenec 14, 2008, 12:45:54 pm od David » Zaznamenáno
kido



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #2 : Prosinec 05, 2006, 11:46:53 am »

Samozrejme, ze jsem vic tady nez v cechach. ma kamaradka mi rekla, ze kdyz misto pasu ukazu obcanku a cesky ridicak, tak by to melo fungovat. Ale taky jsem slysela odstrasujici priklad, kdy si nekdo taky dal znacky sve zeme a sel pred soud kvuli steuerhinterziehung. ten nekdo pracoval na benzince a jeho auto casteji stalo v okoli. no a policajti si na neho domakli. parkujes v garazi, nebo venku? diky za odpoved kido
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Prosinec 05, 2006, 11:51:42 am »

Mozna taky zalezi na tom kde parkujes jestli primo na ceste nebo nekde v garazi
Zaznamenáno
kido



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #4 : Prosinec 05, 2006, 11:56:45 am »

No vidis, ja parkuju primo na ulici. to mam asi smulu, ze....
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #5 : Prosinec 05, 2006, 12:11:06 pm »

Je jeste moznost mit ceske znacky (+ pojisteni) a haftpflicht platit tady
Zaznamenáno
kido



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #6 : Prosinec 05, 2006, 12:18:18 pm »

trochu tomu nerozumim proc dvoji pojisteni?
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #7 : Prosinec 05, 2006, 12:29:36 pm »

Má1 povinné rueení - Haftpflichtversicherung a pak volitelné havarijni pojisteni - Kaskoversicherung (Teilkasko nebo Vollkasko)
Zaznamenáno
kido



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #8 : Prosinec 05, 2006, 12:43:51 pm »

no tomu jsem se prave chtela vyhnout, JE TO TOTIZ SILENE DRAHY....
Zaznamenáno
sandwich



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #9 : Prosinec 12, 2006, 10:46:57 am »

cau davide:-)
zajimava problematika s tou benzinkou: zajimalo by me, kde ta benzinka byla, zda v mnichove nebo v nejake vesnici u hranic?
takze policajti to mesice tocili a pak rozhodli, ze to auto se zdrzuje vic na uzemi srn nez cr? jako kdyby nemeli jine veci na praci co.....
a pokud je to nahlasene treba jak bylo navrhnuto na maminku, a obcas s tim jezdi maminka, obcas pribuzni atd?kdo ti pak co dokaze? to by to museli natacet.....
ja uz tady s ceskyma znackama funguju roky a i pri kontrolach v pohode.... pro jistotu bych to nahlasil ale na nekoho z rodiny, pak se nemuze nic stat.....
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Prosinec 19, 2006, 02:50:32 pm »

ja uz tady s ceskyma znackama funguju roky a i pri kontrolach v pohode.... pro jistotu bych to nahlasil ale na nekoho z rodiny, pak se nemuze nic stat.....
Mas v pase jakekoliv nemecke povoleni k pobytu, nebo aspon nemecky ridicak? Pokud ne, mas to nejspise opravdu v pohode - pokud te stejny policajt nezastavi v prubehu par mesicu nekolikrat, nikoho nenapadne takovou vec kontrolovat. Mne se na to ovsem uz ptali a kdybych jim nerekl, ze mam stejne uz jedno auto v Nemecku registrovane, asi by mne nebyli jen tak pustili.
Jeden spanelsky kamarad se naopak uz nekolikrat vykroutil tvrzenim, ze se zdrzuje stejnou dobu v ES a v D a kde teda potom ty dane platit ma, ze...

Jde hlavne o nemeckou KFZ-Steuer - a pozor, opravdu se to muzou pokusit hodnotit jako danovy unik.

Jaka presne ta pravidla jsou, zkusim v nejblizsi budoucnosti zjistit u ADAC. Uvidime, co ti na to.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Teplice



Karma: -1
Příspěvků: 13



« Odpověď #11 : Červenec 14, 2008, 12:18:48 pm »

ahoj jezdim taky na ceskejch znackach,protoze zakony pojisteni je u nas furt jeste levnejsi. Auto nemusis na nikoho prepisovat, muzes tady jezdit na sve jmeno ale musis zaplatit na to auto tady v mnichove jestli tady teda bydlis rocni dan na auto a pak mas svaty klid od uradu a hlavne policie. mam tady 65% pojistku a auto mne tady vyslo rocne na nejakych 850euro v cr je to nejakych 180euro + 125euro rocni dan za auto tak furt neco usetris a muzes si neco hezkyho koupit Škleb
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Germany.cz © 2024
Stránky Čechů a Slováků o životě v Německu, česky i německy. Užitečné články o hledání práce v Německu, ubytování, o studiu a nebo taky nakupování, kultuře, památkách a atrakcích, cestování, dopravě a spoustě dalšího.

Odkazy | spolujizda | Zahnarzt München